Jak řešíte nevěsty brýle? Nepasují mi k šatům

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
jak řešíte nevěsty brýle?mám asi 5 dioptrií,takže bez brýlí být nemůžu, čočky moc nesnesu, ale brýle mi k šatům vůbec nepasují...
Odpovědět
1
2
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Ja nosim bryle uz 23 let kazdy den od rana do noci. Kdyz se me nekdo zepta, jak to budu resit na svatbe s brylema, dost me to urazi, protoze bryle ke me proste patri a nevim, proc by tomu na svatbe melo byt jinak. S mymi vadami cocky ani mit nemuzu, nebo teda ne takove, se kterymi bych videla 100% dobre, coz na svatbe videt chci, tak stejne nemam na vyber. Uz davno nejsme v dobe, kdy by se vyrabel jeden typ bryli, tak myslim, ze si kazdy muze vybrat to, co mu slusi, a at uz to pak k satum ladi nebo ne, pro toho, kdo nosi bryle cely zivot, nejsou doplnkem, ale soucasti obliceje, a ten si proste sundavat nebudu :)
Odpovědět
Profilova fotka
Případně, pokud člověk nemá druhé náhradní, tak zvolit druhé, co by k šatům šly lépe a pak mít prostě pro jistotu dvoje.
Odpovědět
Ty moje mi sice celkem ladi, ale je fakt, ze premyslim, ze bych si koupila nejaky novy, jen tak 'pro lepsi pocit' :)
Odpovědět
Profilova fotka
@karlajasmine tak hlavně i když je budeš střídat, zas ti obroučky vydrží dýl:)
Odpovědět
Holky, v Plzni ve Františkánské ulici je optika, která funguje i jako půjčovna svatebních brýlí.
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám cca 8,5 dioptrií a brýle nosím přes 20 let...posledních cca 10 let je zejména kvůli sportu střídám s čočkama, naštěstí to jde i při takhle vysokých dioptriích a dalších vadách, co mám k tomu...myslím si, že mi brýle sluší, ale vzhledem k tomu, že nosím občas čočky i normálně, tak si je vezmu na svatbu také...na druhou stranu, kdybych čočky do té doby nenosila, tak by mě ani nenapadlo si je kvůli svatbě pořizovat. Také bych si kvůli svatbě nepořizovala nové brýle jen aby mi seděly k šatům (bude to asi i tím, že mě jedno sklo vyjde zhruba na 7000, takže běžná cena brýlí je tak 18000, což by trochu zvedlo rozpočet :D) Šikovná vizážistka dokáže nalíčit tak, že ty brýle tomu naopak ještě dodají šmrnc a že se to leskne do foťáku? To nemusí být pravda - dnes už v lepších optikách snad ani nenabízejí skla bez vrstvy, která tomu lesku zabraňuje.
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkoc no je fakt, že s takovou cenou skel sou druhý náhradní brýle dost nanic... ale dají se mít třeba druhý (co by sedli k šatům) že by si člověk třeba nechal udělat druhý skla... ale když to řešíš čočkama, tak je to určitě levnější. Já za sebe, kdybych měla jedny brýle, čočky nechtěla, tak druhé klidně asi koupím k šatům, pokud by mi ti jedny přišly fakt hodně blbý, protože mi přijde blbé, když se brýlím něco stane, tak je člověk třeba týden bez brýlí a to pak třeba ani nemůžeš bez nich do práce... ale já dvoje mám, starý skla vždycky jako náhradní a i když jsem na svoji svatbu chtěla nová skla do starých oblíběnějších brýlích, z nových skel mě hrozně bolela hlava a musela jsem vzít ty druhé náhradní, který mi tak nesluší ale co s tím, ž ejo :D
Odpovědět
Profilova fotka
@mawenzi také mám dvoje a kdybych nenosila čočky, tak bych si určitě jedny z nich vzala, přestože jedny jsou zelený a jedny černo-růžovo-žlutý a svatba bude meruňková :)
Odpovědět
Profilova fotka
Já bez rozmýšlení pořídím kontaktní čočky. Brýle nosím už 8 let, ale pořád se sama sobě víc líbím bez nich. Mám jedny brýle a čočky nenosím protože nošení brýlí vyjde levněji, ale na svatbu budu mít na 100% čočky. Každopádně každá to máme jinak. Jdi v tom, v čem se cítíš líp. :-)
Odpovědět
Já si navykla v pubertě kvůlu sportu na čočky, takže mám v tomhle jasno, ale trápí mě jiný problém. Přítel má brýle se samozatmavovacými skly, takže na všech fotkách venku na sluníčku má vlastně sluneční brýle a nejde mu vidět do očí, což mi přijde vážně škoda. Také má více dioptirií, takže pořizovat speciálně nové brýle s čirými skly by byl celkem velký výdaj. Samotné brýle mu ale sluší když nejsou zatmavené a bez těch obroučků prostě vypadá ...no prostě ne tak hezky, takže čočky neuvažujeme. Máte nějaké nápady, jak to řešit? Pořídit nové brýle bez tmavnoucích skel, které pak třeba taky využije, nebo přežít to, že mu na fotkách venku nejdou přes tmavá skla vidět oči, kreré má opravdu nádherné?
Odpovědět
Profilova fotka
@nataly007 za sebe bych klidně pořídila druhé, už kvůli tomu, že když se mu něco stane s těma, co má, bude v problému. A navíc do těch náhradních nemusí skla měnit při každé změně dioptrií, protože furt lepší je vidět ale ne dokonale než nevidět vůbec... (já si vždycky nechávám měnit skla do těch brýlí, kde mám starší... např. sem měla skla s 5,3/4 diptrii a do novych bryli sem si nechala dat s 6tkama a ty stare zustali jako nahradnia ted, kdyz mam 6 a 1/3 tak sem je dala to tech starych a nahradni mi vlastne ted zustali 6tky coz je minimalni rozdil, pokud je problem...) a osobne se mi uz asi 3x stalo, ze sem bryle nahradni fakt vyuzila, ze s nosenyma neco stalo, + ty nahradni mam navic jako horsi treba do termalu, na vandr... kde se vic muze stat, ze se poskrabou skla. hlavne pokud ma vic dioptrii to fakt beru jako prinos do druhych investovat, i klidne nejakych levnejsich. a jinak třeba tahle věc mě vůbec nenapadla, ale v náhradních mám čírá skla kvůli ceně a v nových mám zatmavovací a tím, že mě z nových bolela hlava a vzala sem si staré náhradní sem mimoděk vlastně zachránila ty sluníčkový fotk focený venku, co6 mi doslo az na svatbe :)
Odpovědět
Článek se načítá
Já nosím brýle už skoro patnáct let a nikdo mě už vlastně bez nich nezná. Ale už delší dobu jsem uvažovala, že bych chtěla zkusit čočky. A svatba byla ideální záminka. Výrazné modré obroučky mi k lososovým šatům opravdu nepasovaly :-) Takže jsem pár týdnů před dnem S zašla do optiky a objednala se na zkoušku čoček. Kupodivu vůbec žádný problém... Zároveň jsem si ale nechala pro případ, že by se něco stalo, udělat nové nenápadné brýle bez obrouček, jen na tenkých černých nožkách. Hlavně rodiče mě přemlouvali, že brýle ke mně patří a měla bych jít v nich. Co budu mít na očích jsem se rozhodla vlastně až chvíli před příjezdem vizážistky. Čočky jsem do svatby měla na očích asi jen třikrát, ale zvládla jsem to i ve svatební den a ty nenápadné brýle jsem si dala až večer, i když bych to klidně i dál vydržela v čočkách... Každopádně jsem hrozně ráda, že jsem měla čočky. Příšerně jsem totiž během celého obřadu brečela, takže přes umazané brýle bych vůbec nic neviděla. Nějak si nedovedu představit jak si tam v takové chvíli leštím skla hadříčkem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@staste tak já teda brečela taky, ale skla sem měla v normě, rozhodně nic děsnýho. ale je fakt, že to je taky třeba aspekt proč ano čočkám
Odpovědět
Profilova fotka
Já si na svatbu každopádně beru čočky. Jsem zvyklá je nosit na společenské akce, mejdany a sport (vlastně svatba je od každého kousek :-D ) jinak nosím brýle. Okolí mě ale zná v obou variantách. A myslím si že to bude i pohodlnější.
Odpovědět
Profilova fotka
Můj názor optika: pokud ty brýle k Vám patří, okolí Vás v brýlích zná, nevidím důvod proč je měnit....vždyť bez brýlí jste úplně jiní lidé :-) To, že se vám brýle nehodí, nebo se v nich necítíte, je pouze Váš pocit a okolí to ani nenapadne. @nataly007 chápu Váš problém se samozabarvováním. Přítel je nosí také a na svatbě bude mít čiré, protože má dvoje na střídačku. Druhé brýle by měl mýt každý, nikdy nevíte, co si s nimi stane ... kdy se rozbijí, kdy si na mě sednete, kdy vám spadnou. A né každé opravy se dají řešit ihned na počkání. Investovat do nějakých brýlí, o kterých si myslíte, že se Vám budou k šatům hodit, není zbytečné, vždyť je přece vynosíte...boty taky nemáte jedny!
Odpovědět
@vendyh souhlasim :) ale asi je pro me jednodussi souhlasit, kdyz patrim k lidem, kteri s brylemi vypadaji mnohem lepe, nez bez :).. (mam kulaty oblicej a bez bryli vypadam jako male dite, diky hranatejsim brylim vypadam daleko elegantneji), tak si nedovedu predstavit, ze bych si kvuli svatbe porizovala cocky.. ale kdybych se sama sobe libila vic bez bryli a mohla mit cocky, tak bych nad nimi asi uvazovala.. takze to chapu :). Me spis stvou lidi z okoli, kteri, presto, ze me v zivote snad ani bez bryli nevideli, se me ptaji, jak budu na svatbe resit bryle.. pak mam pocit, jako kdyby bryle byly nejaky nedostatak..ja je vnimam spis jako prednost :) -(pekny doplnek a moznost si v prubehu zivota menit oblicej, podle toho, jak me to napadne :) ).
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 letech
Ahoj holky, já si na svatbu koupila jiné než nosím běžně, zkusila jsem super e-shop https://www.hotovebryle.cz, kde je mají dost levné. Nejdřív jsem si říkala, že budou možná nekvalitní a stejně je vyhodím, ale nosím je pořád a mám je radši než ty, co mě stály 9000,- . Nakupuji tam i sluneční brýle a ty jsou také skvělé.
Odpovědět
Já budu mít na svatbu čočky - už dlouho jsme je chtěla zkusit takže to bude vlastně příležitost. Ted jsem si nechala dělat vyšetření zraku a čekám na zkušební 🙂. Snoubenec trochu protestoval, že mi to v brýlích sluší a že je blbost jen kvůli jednomu dni kupovat čočky. Ale protože mám na jednom oku + na druhém - rozdíl je už větší a jedno oko se tedy musí trochu podkorigovávat jsou vlastně brýle trochu nešikovné a s čočkami bych mohla vidět mnohem líp. Takže jsme vlastně teď oba nadšení a těšíme se na čočky 🙂
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?