Vizážistka nemá smlouvu - co mám dělat?

7. říj 2020110

Ahojte, chtěla bych se s vámi poradit 🙂 Mám zájem o jednu vizážistku, ale chce po mě, abych ji poslala 1000kč a až pak mi zarezervuje termín. To by bylo ještě celkem v pořádku, ale když jsem se ji zeptala na smlouvu, tak mi řekla že žádnou nemá, protože to po ní ještě nikdo nechtěl. Paní má jinak dobré recenze, pěkně líčí a je i za skvělou cenu, ale posílat někomu peníze bez smlouvy mi přijde zvláštní 🤔

Poraďte mi prosím, co byste na mém místě dělaly 🙂 Přemýšlím, že smlouvu zkusím zpracovat sama a pošlu ji návrh, ale na internetu není skoro žádný vzor smlouvy s vizážistkou. Nemohla byste mi případně některá prosím poslat vaší smlouvu, co jste měla (samozřejmě bez citlivých údajů)? 🙂 Moc by mi to pomohlo.

 • Dobrý den, pokud chce zálohu, tak by měla poslat i fakturu, ne?

 • @adeelaska  Dobrý den, o faktuře se nezmínila, ale snad by ji dodala. Nicméně to mi pořád nezajistí napevno můj termín, protože o tom nebude nikde na papíře žádná zmínka. Proto se bojím, aby si nedala peníze jen do kapsy, nebo na mě jednoduše zapomněla a já se pak neměla čím ohradit.

 • @ladydii96  a když dáváte zálohu například fotografovi či kapele, tak máte taky smlouvu? To slyším poprvé....

 • Sponzor fóra
 • @adeelaska  Ano, v obou případech máme smlouvu, proto jsem ani nepočítala s tím, že by ji někdo jiný neměl.

 • Fakt by mě nenapadlo chtít po vizážistce smlouvu 😉 Kvůli tisícovce? Protože zbytek ceny se obvykle platí až po zkoušce a pak po nalíčení.

 • @mrnous89  Pak už chápu, proč je tady častým tématem, že vizážistka na poslední chvíli zruší zamluvený (a především zaplacený) termín nevěstám, a ty jsou pak zoufalé, že nemají vizážistku ani peníze 🤔 Často je to bohužel z důvodu, že je někdo přeplatil nebo na termín prostě zapomněly. Proto si myslím, že je důležitá smlouva, která zajistí, aby žádná strana nebyla podvedená. Teď se sice bavíme o tisícovce, ale to se velice rychle nasčítá a nemít s nikým smlouvu si může dovolit snad jen milionář nebo opravdu naivní člověk 🙂

 • @ladydii96  A co se stane, když bude mít smlouvu? Dostane zpět tisícovku? Pomůže jí to nějak vyřešit nastalý problém? Neřekla bych 😉 A v současné době, kdy nikdo neví, kdy skončí v povinné karanténě?

 • Bud si navrhnete smlouvu podle ,co mate treba od fotografa,jen zmente z "nafoti" na "nalici a ucese".. Nebo se to da doplnit na zalohovou fakturu nebo i prijmovy doklad - zaloha za liceni/cesani Anny Novakove dne xy tam a tam.. Zbytek bude zaplacen na zaklade toho a toho,tehdy a tehdy.. V pripade,ze nebudou sluzby poskytnuty,stane se to a to.. Stejne to nezaruci,ze pani nebude treba v karantene,ale aspon byste to pro klid v dusi mela na papire..

 • @ladydii96  Pokud je to Petra G., buď v klidu, je spolehlivá. A fakturu o zaplacení vystaví 😉

 • Také o smlouvě s vizážistkou slyším poprvé. Za zaplacenou zálohu by vám měla vystavit normálně doklad. A jestli má dobré recenze, tak věřím, že je spolehlivá a že termín budete mít jistý.

 • Stačí, když budete mít písemně, na čem jste se domluvily - třeba v emailu. Kdyby se pak cokoliv stalo, máte to čím doložit.
  Celkově bývám docela opatrná (nejen okolo svatby), ale nemusím mít na všechno smlouvu, stačí mi, když jsem schopná doložit komunikaci. I kdyby to nakrásně mělo být v smskách.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Vyhledejte si vysněný statek, stodolu, penzionek nebo jiné krásné stylové místo! Propojujeme vás také s těmi nejlepšími dodavateli služeb 🙂
  Svatby s úsměvem
  Mladá Boleslav
  Plánujeme, dekorujeme, koordinujeme.. ale hlavně s úsměvem měníme vaše svatební sny a přání ve skutečnost
  Prodej svatebních dekorací, doplňků a všech potřeb na svatbu. Mnoho produktů přímo s vašimi jmény a datem svatby, ať už jde o podvazky, či dekorace.