Vizážistka nemá smlouvu - co mám dělat?

7. říj 2020110

Ahojte, chtěla bych se s vámi poradit 🙂 Mám zájem o jednu vizážistku, ale chce po mě, abych ji poslala 1000kč a až pak mi zarezervuje termín. To by bylo ještě celkem v pořádku, ale když jsem se ji zeptala na smlouvu, tak mi řekla že žádnou nemá, protože to po ní ještě nikdo nechtěl. Paní má jinak dobré recenze, pěkně líčí a je i za skvělou cenu, ale posílat někomu peníze bez smlouvy mi přijde zvláštní 🤔

Poraďte mi prosím, co byste na mém místě dělaly 🙂 Přemýšlím, že smlouvu zkusím zpracovat sama a pošlu ji návrh, ale na internetu není skoro žádný vzor smlouvy s vizážistkou. Nemohla byste mi případně některá prosím poslat vaší smlouvu, co jste měla (samozřejmě bez citlivých údajů)? 🙂 Moc by mi to pomohlo.

 • Dobrý den, pokud chce zálohu, tak by měla poslat i fakturu, ne?

 • @adeelaska  Dobrý den, o faktuře se nezmínila, ale snad by ji dodala. Nicméně to mi pořád nezajistí napevno můj termín, protože o tom nebude nikde na papíře žádná zmínka. Proto se bojím, aby si nedala peníze jen do kapsy, nebo na mě jednoduše zapomněla a já se pak neměla čím ohradit.

 • @ladydii96  a když dáváte zálohu například fotografovi či kapele, tak máte taky smlouvu? To slyším poprvé....

 • Sponzor fóra
 • @adeelaska  Ano, v obou případech máme smlouvu, proto jsem ani nepočítala s tím, že by ji někdo jiný neměl.

 • Fakt by mě nenapadlo chtít po vizážistce smlouvu 😉 Kvůli tisícovce? Protože zbytek ceny se obvykle platí až po zkoušce a pak po nalíčení.

 • @mrnous89  Pak už chápu, proč je tady častým tématem, že vizážistka na poslední chvíli zruší zamluvený (a především zaplacený) termín nevěstám, a ty jsou pak zoufalé, že nemají vizážistku ani peníze 🤔 Často je to bohužel z důvodu, že je někdo přeplatil nebo na termín prostě zapomněly. Proto si myslím, že je důležitá smlouva, která zajistí, aby žádná strana nebyla podvedená. Teď se sice bavíme o tisícovce, ale to se velice rychle nasčítá a nemít s nikým smlouvu si může dovolit snad jen milionář nebo opravdu naivní člověk 🙂

 • @ladydii96  A co se stane, když bude mít smlouvu? Dostane zpět tisícovku? Pomůže jí to nějak vyřešit nastalý problém? Neřekla bych 😉 A v současné době, kdy nikdo neví, kdy skončí v povinné karanténě?

 • Bud si navrhnete smlouvu podle ,co mate treba od fotografa,jen zmente z "nafoti" na "nalici a ucese".. Nebo se to da doplnit na zalohovou fakturu nebo i prijmovy doklad - zaloha za liceni/cesani Anny Novakove dne xy tam a tam.. Zbytek bude zaplacen na zaklade toho a toho,tehdy a tehdy.. V pripade,ze nebudou sluzby poskytnuty,stane se to a to.. Stejne to nezaruci,ze pani nebude treba v karantene,ale aspon byste to pro klid v dusi mela na papire..

 • @ladydii96  Pokud je to Petra G., buď v klidu, je spolehlivá. A fakturu o zaplacení vystaví 😉

 • Také o smlouvě s vizážistkou slyším poprvé. Za zaplacenou zálohu by vám měla vystavit normálně doklad. A jestli má dobré recenze, tak věřím, že je spolehlivá a že termín budete mít jistý.

 • Stačí, když budete mít písemně, na čem jste se domluvily - třeba v emailu. Kdyby se pak cokoliv stalo, máte to čím doložit.
  Celkově bývám docela opatrná (nejen okolo svatby), ale nemusím mít na všechno smlouvu, stačí mi, když jsem schopná doložit komunikaci. I kdyby to nakrásně mělo být v smskách.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Nabízíme originální denní i večerní programy na rozlučku se svobodou pro dámy a pány v Praze, Brně. Balíčky na míru, osobní přístup a kvalitní služby.
  ZERO obaly/party
  Frýdek-Místek
  Velkoobchod nejen se svatebním, dárkovým a party zbožím. U nás koupíte od tácku na koláče až po svatební vývazky a ozdoby na auto.
  Maja wedding
  Praha - východ
  Zabývám se výrobou svatebních dekorací. V mém obchůdku najdete dekorace na auta, vývazky, podvazky, a spoustu dalších doplňků pro Vaši svatbu.
  Články od našich partnerů
  Pánové nemusí na svatbě vypadat nudně. Stylové tipy, jak zpestřit outfit
  Nevíte, jak se jako host obléknout na svatbu? Poradíme
  Buďte na své svatbě dokonalá! Napravit se toho dá hodně i pár dnů před
  Archiv článků od partnerů