Fotokoutek? Pro a proti

Profilova fotka
Ahoj nevěsty... Vím, že je na každé svatbě populární fotokoutek i mně se zamlouvá ten nápad polaroidu nebo instaxu, že hosté se vyfotí fotku nalepí a napíší k ní nějaký vzkaz. Ale! Přijde mi, že každý si vyfotí 2-3 fotky a z toho si 2 vezme domů a tím pádem rychle mizí náplně a co si budem nejsou úplně nejlevnější.. Máte nějaký nápad co dát do fotokoutku místo těchto zařízení ? Vím, že je nějaká budka nebo velký stroj, který za peníze vyvolává fotky přímo na místě, ale to se mi příliš nezamlouvá. Dál mě napadlo, že na velké plátno nakreslím strom a každý se k němu podepíše a obtiskne si prst. Co jste měli vy na svatbě, aby vám zůstala vzpomínka?
Odpovědět
Kam bys tak velké plátno vystavila? Neměla jsem žádný strom přání, ani fotokoutek, ani knihu vzkazů. Máme profi fotky od fotografa. Ty jsem si prohlížela první rok, pak přišly jiné zážitky 🙂 Měla jsem svoje svatební šaty, ty nejsem neprodávala, třeba k tomu někdy dozraju. Máme blahopřání od hostů a střep z talířku pro štěstí. Viděla jsem na svatbě památníček, kde hosté něco kreslili, ujalo se to tak půl na půl. Viděla jsem strom přání, kde se obtiskával prst a psalo jméno, ale bylo to na papíru, velikost asi A3, A2 Nepamatuji si přesně. Viděla jsem braz, kde byli papírová srdíčka a ty jsi se tam podepsala. Viděla jsem 3 dózy s datem 5, 10, 15, kde měli hosté něco napsat novomanželům a oni si to měli přečíst za 5, 10 a 15 let.
Odpovědět
Profilova fotka
@adel_dudova Co klasický foťák s nastavenou samospouští, třeba na stojanu? Nemyslím nějakou drahou zrcadlovku, ale klasický starší obyč foťák. Měla to na svatbě kamarádka a úplně v pohodě přežil. Fotky pak přidala k ostatním svatebním. Pokud ale toužíte, aby si hosté fotky odnesli domů, asi není jiná možnost, než ty cos psala. Popřemýšlej, jestli vymýšlíte jiné "dárečky pro hosty". V případě, že vynecháte tyhle blbůstky, cena fotek, co si hosté vezmou domů je ok, ne? Jako vzpomínku nám kamarádka udělala "knihu receptů pro novomanžele", kam ostatní během svatby psali recepty na manželství (nebo na jídlo 😄), mám usušenou kytku a ve fotoalbu vylisované části věnce a samozřejmě fotky.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme na svatbe meli primo fotobudku, kde vyjizdely vzdy 2 fotky, takze vetsinou tu jednu nam nalepili hoste do alba i s nejakym vzkazem a druhou si odnesli domu. 😊 byla to super zabava 🙂 zazili jsme to uz pred 2 lety na svatbe kamaradky a i tam to melo uspech 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Od toho je to fotokoutek... Jsou tma kvůli vám ale snad maji taky nárok na památku ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Já se taky musím přimluvit za klasický fotokoutek 🙂 Měli jsme na svatbě zábavy pro svatebčany docela dost (noviny, rady do manželství, další individuální hry), ale fotokoutek měl největší úspěch a to albíčko z toho je super vzpomínka 🙂 Měli jsme domluvené s fotografem, že nám tam na 2 hoďky zprovozní fotobudku, kdy se hosté mohou fotit a odnést si i fotky domů (byla fixní částka za ty 2 hoďky a bylo jedno, kolik se vytiskne fotek), a zároveň na zbytek dne tam byl k dispozici Polaroid.. A upřímně máme v albíčku možná 4 polaroidové fotky, jinak všechno reálné z té fotobudky, a jsem ráda a i proto jsem to tam chtěla - já z těch polaroidových za pár let nepoznám, kdo na té fotce byl (je to fakt, že ty fotky z polaroidu postupem času blednou), různé popisky na špejlích jsou podle mě nesmysl v případě polaroidu, v 90% případů to stejně nejde přečíst (musí být případně ten větší polaroid, který také víc stojí).. Navíc jsme měli hned druhý den od foťáka sdílené album z té fotobudky, takže jsme to pak rozposlali mezi kámoše a oni si mohli vytisknout ty fotky, které nám věnovali v albíčku, a my si zároveň mohli dovytisknout a dolepit ty fotky, co oni si odnesli.. 🙂 Za náplně z polaroidu jsme taky něco platili (měli jsme vypůjčeno přímo od areálu), že si je hosti odnášeli, ale s tím se prostě počítalo, ať mají taky vzpomínku, jak píše Tess 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@adleta013 Máme velkou nevyužitou zeď, takže tam bych to plátno vystavila. Neříkám, že bude nějakých velkých rozměrů, ale bude trochu větší..
Odpovědět
Profilova fotka
@darcule Právě mi přijde, že to pochvilce vybledne a ikdyž to fotí za hezkého světla stejně ta fotka vypadá jakoby se fotila o půlnoci... Proto hledám jinou variantu než polaroid a instax..
Odpovědět
Profilova fotka
@te_ssiinka_nelova mně nejde o to, že si to odnesou domů ale spíš o to, že ty akčnější hezčí fotky si vezmou domů a ty ''nudné'' nalepí do albumu..
Odpovědět
Profilova fotka
@adel_dudova na to, co píšeš, pokud chceš fotokoutek i tak, bych volila právě tu fotobudku s tou možností sdíleného alba potom 🙂 Kámoši jsou ochotnější tam lepit ty hezčí fotky, protože vědí, že je pak budou mít k dispozici v elektronické podobě a můžou si je vytisknout, a je to pojistka i pro tebe, že kdyby si ty hezčí vzali domů, můžeš si je jednoduše vytisknout ty a do albíčka dolepit, jen to případně bude bez popisků 🙂
Odpovědět
Neměli jsme nic, protože by se nám na výsledek doma tak akorát prášilo, dost vtipných momentek zvládnul zachytit fotograf 🙂
Odpovědět
@adel_dudova Asi to budeš muset risknout, že ti do alba nalepí i ty zábavné a hezčí 🙂 Nevím, jestli to jde nějak ohlídat, třeba, že by nějaká z kamarádek obsluhovala fotokoutek a trochu to korigovala, aby ti tam lepily i akční fotky...
Odpovědět
Za mě nejlepší stejně ta fotobudka. Nemáte s tím žádné starosti koupíte si balíček ( mají v tom vše pozadí, rekvizity, neomezený tisk, svatební knihu, hostesku, fotky ihned na email ). Hosteska se postará o to, že si vezmou fotku hosté a zároveň vám zůstane kopie ve foto knize. Nejlepší jak jsem se mohla rozhodnout 🙂.. měli jsme od firmy Partypack.cz .. měli i dopravu zdarma tak je jedno odkud jste..
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 8 měsících
My měli fotokoutek crazybox a úplně boží. Hosté byli nadšení a každý si odnesl fotografie a my jsme měli plnou knihu hostů s přáními.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?