Cena dje

Kolik vás stal dj a jak dlouho "vykonával" svou práci? A jaké vybavení měl sebou?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jsem sám zvědav na odpovědi.
Odpovědět
Mohl bych se zkusit rozepsat, co se dá za kolik peněz dostat a na jak dlouho, abych odpověděl tazatelce, mám o tomhle trhu (snad) přehled. Ale spíš radši taky počkám na odpovědi lidí, co mají osobní zkušenost se svatebním DJ za sebou. Mně osobně by zajímala hlavně ta část odpovědí týkající se vybavení - v tom smyslu, nakolik si lidi pamatují, co měl DJ s sebou, respektive nakolik to vlastně vůbec vnímají a řeší 🙂
Odpovědět
@mira13 samozřejmě nechci přesný názvy značek aparatury, spíš jsem myslela, jestli měl sebou i mikrofon, nějakou světelnou výbavu, reprak, který je možný umístit i ven, atp. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Hezký den, vždy záleží na dohodě a vaší představě , ale každý dj si sebou většinou přiveze kompletní aparát aby neměl jakýkoliv problém. Spíše jde o to, aby věděl jaký máte prostor, kolik lidí, zda budete chtít ozvučit obřad nebo např.kouzelníka (karaoke, ohnivou show, dětský program,apod. Ale každý D j přijede na svatbu s kompletním aparátem zvukovou a světelnou technikou. Jsou i djs kteří vozí dokonce i záložní aparát nebo některé jeho části např : náhradní mix pult, reproboxy.atd . Ceny za DJe jsou různé,záleží jakou částku jste ochotni zaplatit a co vše za ní dostanete. Zdravím 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, za sebe, pokud není domluveno jinak vozím kompletní zvukové vybavení včetně mikrofonu a světel. Co se týká ceny, tak je cena závislá na době trvání akce. Podle mě je dneska už standard počítat 1h = cca 1000 Kč. Do ceny se může pak promítnou nějaký drobák na dopravu. Ceny jsou také si myslím individuální dle praxe DJe a toho co je chopen nabídnout. Já osobně kdybych plánoval svatbu (jako že jsem jí už jednou plánoval :D), tak asi neřeším, jestli dám sedm nebo deset tisíc, ale hlavně to, aby se lidé bavili. :-) Mějte se super! :-)
Odpovědět
Něco málo tedy doplním i za sebe. Budu psát o takovém běžném kvalitním standardu, tedy o zkušených DJ, kteří hrají svatby několik let a mají pravidelně plnou sezónu. Co se týká ceny, tak souhlasím s DJ George Handle, těch 1000/h zhruba sedí a většinou k tomu ještě něco za dopravu dle vzdálenosti. Časově je potřeba počítat na takové nějběžnější odpoledně-večerně-noční hraní cca 8-10 hodin produkce (např. 16-02 h). Celý den včetně obřadu a hudebního podkresu u hostiny je potom tak na 12-16 hodin podle času obřadu a výdrže tanečníků 🙂 Během té doby by se vám měl DJ věnovat s muzikou prakticky pořád, samozřejmě občas potřebuje nějakou malou osobní pauzu, ale ani během ní nemusí být vyloženě ticho. Ve kvalitě a možnostech vybavení často nějaké rozdíly bývají i v rámci podobné ceny DJ a mám právě trochu pocit, že tomu klienti často moc nerozumí a z fotek a popisů na webových stránkách to často neumí posoudit. Pak se nedá úplně vyhnout tomu, že nějaký DJ vychytrale šetří, nakoupí víceméně základní hobby výbavu, ale nabízí služby za stejné ceny, jako člověk, který vozí spolehlivou profi techniku za stovky tisíc. Rozdíl je pak na místě samozřejmě obrovský, nejen vizuálně a zvukově a tím pádem v celém zážitku, ale i ve spolehlivosti, protože problémy kvůli spáleným bednám nebo nefunkčnímu čínskému mixpultu určitě na svatbě řešit nechcete. Každý DJ musí mít ozvučení odpovídající prostoru, ve velkém sále nebo venku určitě i nějaký subwoofer, jinak bude zvuk poloviční. Ten přenosný reprák ven není úplně standard, ale spousta lidí už jej dneska má, nabízí to spoustu možností navíc, doporučuju se zeptat. Pokud DJ zvučí i obřad, tak na něj má často druhou menší aparaturu. Pokud ne, měl by být schopný rychlého sbalení a přesunu po obřadu. K obřadu by měl nabídnou i mikrofon pro oddávajícího, pokud bude třeba. Někdo nabízí i bezdrátové mikroporty (malé téměř neviditelné mikrofony) i pro ženicha a nevěstu, aby jejich "ano" nebo sliby slyšeli všichni, ale běžné to vyloženě není. Nějaký mikrofon, standardně bezdrátový, ale má určitě každý DJ a měl by být ochotný jej i půjčit třeba k proslovu nebo svědkům při nějaké zábavě apod. Světelná aparatura je taky určitě standard a parket by měl být nasvícen tak, aby bylo možné zhasnout osvětlení sálu. Doporučuji si projít fotky, co mají DJ na stránkách nebo sociálních sítích. Někdo nabízí i výrobník mlhy, ten můžu doporučit, vizuální zážitek je potom ještě o něco lepší. Pozor jen na to, že ne všude jej lze použít. V posledních letech se spousta DJ zaměřuje i na vizuální stránku svojí "stage", takže si vozí třeba stylové skládací stoly pro svoje vybavení nebo podsvícené parávány před svoje stoly apod. Ono je to potom celkově tak nějak hezčí, nenarušuje to tolik nazdobený sál a i na fotkách je to potom o něčem jiném 🙂
Odpovědět
@mira13 mockrát děkuji za tak rozsáhlý komentář! Já se v tomto oboru vůbec nepochybuji, takže nevím, co očekávat. Opravdu jste mi pomohl! 🙂
Odpovědět
máme myslím za 9-10 tis... začíná hrát v 15:00 a až do ukončení, kdy mu řekneme my 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?