Svědek mi odřekl účast na svatbě

29. čvn 2016100

Ahoj, holky.
Asi není co k řešení, ale potřebuju se svěřit. Už před rokem jsem oznámila rodině, že se s přítelem budeme brát, a požádala jsem rovnou svého bratra, aby mi šel za svědka. Souhlasil a všechno probíhalo normálně. Nicméně jelikož platím dluhy svých rodičů, které se na mě v průběhu let navázaly (není třeba zabíhat do detailů, ale v konečném důsledku se jedná o částku kolem milionu korun, kterou jsem už z větší části uhradila, ale ještě notný kus zbývá), přítel nebyl příliš nakloněn tomu, aby máma šla byť na obřad. Nakonec se mi ho podařilo uprosit, máma půjde na obřad i na hostinu, ale požádala jsem ji, aby se už neúčastnila odpolední oslavy, která je primárně určena kamarádům. Až do dnešního rána bylo vše OK, ale dnes na mě hned po probuzení vyskočil e-mail od bratra, jak se opovažuju nechtít rodiče na RODINNÉ chatě, že pro mě dělají první poslední, abych si tu svatbu užila, a já je akorát zneužiju na nákup a dovezení jídla a pak je pošlu do háje. Je fakt, že naši mi jídlo na chatu skutečně dovezou, ale to jen proto, že se sami nabídli a já se jich x-krát ptala, jestli jim to opravdu nevadí, a že si to kdyžtak všechno nakoupím a navozím sama, protože si z nich nechci dělat otroky. Začínám v nové práci, takže nemám dovolenou a měla bych hoňky to všechno stíhat, ale OK - byla jsem hotova si to skutečně zařídit sama, ale táta mi řekl, ať se uklidním, že on si v práci za tímto účelem dovolenou vzal a počítá s tím, že mi pomůže. Podle všeho chápou, že když se mám co ohánět, abych ty dluhy zvládala umořovat, tak mi aspoň vyjdou vstříc tím, že přiloží ruku k dílu (žádné peníze na pokrytí dluhu mi nedávají).
Nemůžu si pomoct, ale na bráchu mám vztek. Kdyby mi aspoň zavolal a třeba mě i seřval, co si to dovoluju, ale mohli jsme si to vyříkat. Takhle mi jen poslal mail s tím, že se stejně - i kdybych dostala rozum - nepodepíše pod něco, čemu nikdy nevěřil. Nepřipadá mi to od něj fér.

 • Ahoj, zkus za bratrem zajet sama a vše si vyříkat. A když ti to nechce odsvědčit, požádej nějakou dobrou kamarádku či kamaráda. Samozřejmě nevím, jakou máte rodinnou situaci, ale já si asi nedokážu představit, abych rodičům řekla, ať jdou na obřad, oběd, ale pak ať odejdou. Zase na druhou stranu, je to vaše svatba a vy děláte podle nejlepšího uvážení. Z jakého důvodu platíš dluhy rodičů ty a tvůj bratr ne?

 • Každý na to má jiné oči. On to podle mě nevidí z tvého uhlu pohledu. Mailem mu mužes i odepsat a vše vysvetlit. Kdybyste si volali akorat na sebe budete stěkat. On tě stejne nepochopí a ty budes akorat nastvana. Vysvetlit to v mailu je docela dobra moznost 🙂 preji pevne nervy 🙂
  @nevestats

 • @tanulinkaaa  Vždyť rodiče ale přece na oslavě být nemusí, ne? Jestli je jen pro kamarády...

 • Sponzor fóra
 • @qwiriella  Píše primárně pro kamarády, ale ne výhradně.

 • @tanulinkaaa  Abych se vyjádřila přesně - na obřad a hostinu zveme jenom rodinu. Oslavu pořádáme hlavně kvůli kamarádům, abychom to s nimi oslavili. Ti na obřadu vůbec nebudou, chtěli jsme prostě skromný a malý rodinný obřad.

 • @nevestats  Tak to pak ano, já myslela, že vyřadíte z hostiny pouze je.

 • @nevestats  Nenech se rozhodit a udělej si vše podle toho jak chceš ty. Měla jsem to podobně, za rodiče (spíše matku) jsem taky něco platila, né tak velkou částku jako ty. Nakonec jsem se i tedy kvůli tomu, že se svými rodiči nemám až tak dobrý vztah, rozhodla ,že tam ani jeden nebude. Nechci si kazit svůj den. Sice jsem to jeden dva dny obrečela,ale teď je mi lépe a vše proběhlo v pořádku. Nikdo z rodiny se na mě nezlobil. Možná pouze sestra mého otce, která stejně nepřišla, měla něco lepšího 🙂

 • Erm... mám tedy jiný náhled než předřečnice. Brácha se možná cítí být trochu mezi dvěma kameny, kdy má vás obě rád, ale asi cítil potřebu se momentálně postavit za maminku. Jinak ty vztahy ve vaší rodině celkovou atmosféru hodně ovlivňují, a upřímně i mně se zdá trochu divné být na máti naštvaná a platit její dluhy (ty klidně nech na ní, ať si je platí sama), ale normálně se s ní stýkat, mít oslavu na její chatě a dát si od ní pomoci, ale z oslavy ji teda zase nekomrpomisně vyšoupnout. Řešením by mohlo být opravdu striktní rozdělení obřadu na čistě rodinnou a večerní oslavu na čist přátelskou část, ovšem aniž by se tyto dvě množiny prolínaly. To by mohla rodina vzít lépe, pokud jim to vysvětlíš, jako jsi to odůvodnila ve svém předchozím příspěvku.

 • @pirek  Ale ty dvě části se skutečně neprolínají - oslava je celkově koncipovaná pro "mladší" ročníky, pozvaný na ni byl jen můj a přítelův bratr, jinak z rodiny nikdo další.
  Dluhy bych ráda nechala platit ji, ale bohužel jsou psané na mně.
  A chata není mojí matky, patří mému strýci.

 • @nevestats
  Aha, tak to jsou tvé dluhy, v tom případě. Zkus si s bráchou promluvit, asi fakt špatně nese ty vaše vztahy a pak třeba špatně reaguje, co ty víš, třeba už toho teď lituje. Jinak svědčit ti může třeba strýc, ale vážně bych se snažila celou situaci s bráchou urovnat. Akorát rada - když se s ním o tom budeš vážně bavit, nepřistupuj k němu ukřivděně a opravdu poslouchej, co ti bude říkat,

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Vše pro Vaši svatbu, od svatebního oznámení, krabiček na výslužku, menu, jmenovek, až po etikety na víno a to všechno přímo od českého výrobce.
  Možnost EXPRES tisku - 1500 originálních svatebních oznámení za dobré ceny. Přes 2000 snubních prstenů ze zlata 14 karátů. Svatební motta a texty.
  Navrhuji oznámení na zakázku a na www.BudeVeselka.cz najdete mé návrhy kolekcí designových svatebních tiskovin, svatebních webů a dárků.
  Články od našich partnerů
  Obálky na svatbě jsou minulostí – Svatební inovativní aplikace Modrá stužka
  Na jazz a swing se dá tančit až do rána! Nikdo nezůstane sedět!
  Nesmrtelná klasika v moderním kabátku - snubní prsteny z bílého zlata
  Archiv článků od partnerů