Svatba a složitý vztah se starším sourozencem

Dobrý den, na svatbu jsem pozvala sestru, ale jen ze slušnosti, vubec se nestykame kvuli nedobrym vztahum. Chová se vůči mě dlouhodobě toxickým způsobem, používá v komunikaci dehonestující poznámky, dokonce mě jednou proklela v mých vlastních šatech. Nepopřála nám ani k zásnubám. Dokonce se sama vyjádřila že samozřejmě že na moji svatbu nejdou kvuli nevěstě a ženichovi že se jdeme brát, že jsem jim lhostejná, ale jde na naši svatbu jen kvuli svym dětem - ukazat se s nima. Věc se má tak, že jsem pozvala ji, jejího manžela a obě jejich děti na předsvatební setkání a na obřad, ale na hostině bych ráda měla jen ji, manžela a případně jedno jejich dítě, to starší. Požádala jsem je aby si pro to mladší dítě (které je dosti hlučné) zařídili hlídaní (mají možnost hlídaní u babičky a dědy ze švagrovy strany kteří na svatbě nebudou a bydlí hned ve vedlejším městě). Jinak tam někteří naši hosté děti mít budou, někteří si zařídili hlídaní a dorazí bez dětí- neřešila jsem to protože se všemi vycházíme dobře a jejich děti mi nevadí. Segry mladší dítě prostě na hostině mít nechci, protože je hlučné a hrozně na ní navázané (jakmile někam odejde, začne řvát..navíc ona není z těch matek které by své dítě utišovalo - takže obřad budeme mít zcela jistě narušený)..Navíc nechci aby moji rodiče byli ten den zaměstnaní hlídáním jejich dětí, přeju si aby si bezstarostně užívali svatbu. Ale tohle moje přání sestra nerespektuje a útočí na mě poznámkami že se mám zbavit nenavisti a zloby, jinak dostanu rakovinu. Zbytku rodiny to moje přání komunikuje tak že nenávidím děti a překrucuje fakta, že tam nechci mít její děti vubec. Tatínek vyhrožuje že pokud na hostině nebude mít obě své dcery, tak tam nepujde. Já jsem ale toho názoru že je to náš den a máme právo určit si koho konkrétně na hostině chceme mít. A citim to tak že svatba má být hlavně o nás 2, abychom my 2 byli na vlastní svatbě šťastní a spokojení. A přijde mi zvrácené že se sestra protlačuje na naši svatbu, přitom jsem jí já se ženichem lhostejná a uráží mě míň jak měsíc před svatbou. Myslím, že na tu svatbu schválně pujde a bude mi dělat problémy, aby mi muj nejšťastnější den překazila. Máme jinak svatebního moderátora (družbu) - myslíte, že je v jeho kompetenci vyhodit hosta ze svatby, pokud bude narušovat svatbu a mám mu dát vědět dopředu o svých obavách? (Jinak po tom vyjádření že jsem jim samozřejmě lhostejná a na svatbu nejdou kvuli mě ale kvuli svym dětem, jsem jí řekla že na svatbě není vítaná a že chceme mít na hostině jen hosty, kteří nám přejou, ale že její manžel je vítaný protože mi nic špatné neudělal. A zablokovala jsem si ji protože komunikace s ní nemá smysl. Nejradši bych ji na svoji svatbě neměla vubec, dělam to jen kvuli zbytku rodiny... ale stejně dorazí všichni 4 si myslim, proti mé vůli :D a myslim že uděla scénu že tam budou nachystané židle jen pro 3...jenže nám takto i krásně vychazeji stoly zarovno.) Děkuji za vaše názory a postřehy..
Odpovědět
Je to opravdu smutné, do jaké situace tě sestra dostala. Já vidím 4 varianty: - Prostě jí i jejímu manželovi a dětem zrušit pozvánku. Rodiče bys pak poprosila, aby tvé přání respektovali a více ti to nerozmlouvali. A že by tě opravdu mrzelo, kdyby tam oni nebyli. - Zásadně omezit okruh příbuzných jen na rodiče. Žádní sourozenci s rodinami, žádné tetičky, bratranci... Nevím, jak to má tvůj partner, ale třeba nám se osvědčilo pozvat jen rodiče, žádné tety apod. a místo nich raději pozvat přátele, kteří nám jsou mnohdy bližší než kdokoliv jiný. Ale uznávám, že my jsme oba jedináčci, tak zrovna sourozence jsme řešit nemuseli. - Změnit koncept svatby - buď se vzít jen ve čtyřech, nebo pozvat jen pár hostů. Tak, aby na sestru a její rodinu už nezbylo místo. Ale tím kvůli ní možná přijdeš o takovou svatbu, jakou sis vždycky přála. - Promluvit si se sestrou mezi čtyřma očima, jako dvě dospělé... A mluvit co nejvíc na rovinu bez nějakých zbytečných gest a předvádění před ostatními. A hlavně V KLIDU. Jak to s tou svatbou vidí, jestli to má celé zapotřebí... A jenom k tomu, že tam nechceš její mladší dítě, ale ostatní hosté tam mít děti budou - pozor na to, to na svatbách dělá zle. Neříkám úplný zákaz dětí, ten je za mě v pohodě, ale spíš nejednotná pravidla. To pak vede k zbytečnému napětí mezi hosty, jako že "oni dítě mají, my jsme nemohli..." a obrátí se to proti vám.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pes35:

Dobrý den, na svatbu jsem pozvala sestru, ale jen…
@pes35 Vaše přání je zcela pochopitelné. Není nutné se cítit provinile. Chcete si užít svůj den v klidu a mezi lidmi, kteří vám přejí. A tak to má být.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rraadka:

Je to opravdu smutné, do jaké situace tě sestra d…
@rraadka bratranec ma 2 deti a taky bere na svatbu jen to starší. Dalsi bratranec prijde uplne bez deti. S ohledem na vyjadreni "jsi nám lhostejna samozrejme ze na svatbu nejdeme kvuli tobe ale jen kvuli našim detem" mi prijde zvracene že ma člověk potřebu nasilu a proti mé vůli se protlačovat na hostinu s oběma dětmi za každou cenu...přijde mi to neuctive vůči organizatorum svatby tj. neveste a ženichovi...svatbu si platime samy. Bohužel nezdrava rodinna dynamika plna manipulace, vydirani a nesvobody udelat si svatbu svobodne a podle sebe. Vysledek: od nevesty se ocekava že to protrpí...pritom mladomanzele si maji svatbu uzivat a ne ji protrpet.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od esterka_m12:

@pes35 Vaše přání je zcela pochopitelné. Není nu…
@esterka_m12 ano souhlasim s vami. Škoda že moje rodina to nechápe a snaží se vydirat aby dosahla svych potreb. Necítím žádnou vinu, bohuzel moje rodina to vidí celé jinak. Protlačí se na svatební hostinu vsichni 4 proti mé vůli, pritom se vubec nevidame, nejsme v kontaktu, a evidentne nám nic dobrého ani neprejou. A mne bude otec rikat že se mam jit léčit a vydira ze pokud to neudelam jak oni chteji, tak na svatbu nepujde. Zvrácené...nastesti mam svuj život daleko od nich.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pes35:

@esterka_m12 ano souhlasim s vami. Škoda že moje …
@pes35 Držím vám pěsti a doufám že se vám bude dobře žít i nadále ❤️ Ono je to někdy těžký když se jedná o rodinné příslušníky zvláště pokud jde o rodiče, kterí si svou chybu neuvědomují a vy k nim chováte pořád nějaký vztah jakožto jejich dítě - vlastní skušenost..
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od esterka_m12:

@pes35 Držím vám pěsti a doufám že se vám bude do…
@esterka_m12 dekuji moc. Ano je to tak. Točíme se pořád v kruhu. Rodice si svou chybu neuvedomuji. Ja jakozto mladší dcera porad ustupuju. I na vlastni svatbe se musím prizpusobit ja jim a ne naopak. Nastesti svatba trvá jen pár hodin, ale manželstvi bude na celý život.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?