Menu Forum

Nesnášenlivost mezi matkou nevěsty a matkou ženicha, jak na ně?

31. bře 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
pocca
Registrovala se 16. února 2016 na beremese.cz. Přidala 1 příspěvek. Hradec Králové, Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
pocca
Registrovala se 16. února 2016 na beremese.cz. Přidala 1 příspěvek. Hradec Králové, Region Hradec Králové.
 Ahojda holky, dlouho jsem se rozhodovala, zda sem vložit příspěvěk či nikoliv, ale nakonec jsem se rozhodla, že to zkusím a poprosím o Váš názor a zároveň se i trochu vypovídám. Svatba se nám pomalu blíží a s mým "nastávajícím" se na ni těšíme až na jednu věc a to na konflikt mezi tchýní a mojí mamkou. Naše matky se spolu rozhádaly kvůli pomluvám a jejich rozdílnému životnímu stylu a už přes 2 roky spolu nemluví. Dokonce jí tchýně zakázala chodit k nám domů (bydlíme bohužel u tchýně, v jejím dvougeneračním domě)......už mnohokrát jsem se s tchýní kvůli tomu pohádala. Jednou jsem dokonce tajně mamku pozvala na kafe a když se to tchýně dozvěděla, ztropila mámě pak ve městě scénu, že do jejího domu a na její pozemek chodit nebude :( Moc mě to mrzí, měla jsem s tchýní dřív moc hezký vztah, našim dětem by snesla modré z nebe, ale tohle mě od ní zklamalo a nikdy jí to neodpustím. Je to dlouhý a zamotaný příběh.
Máme s přítelem velký strach, aby se svatba nezvrhla v jednu velkou hádku :( Chtěla bych se Vás zeptat na Váš názor, jak byste vyřešily zasedací pořádek při obědě,kde bude pouze blízká rodina..... nemůžu je dát naproti sobě, ale ani každou na jiný konec stolu emoticon Taky pořád s přítelem přemýšlíme, zda máme ještě před svatbou slušně požádat blízké členy rodiny a hlavně obě matky, aby na naší svatbě nic neřešily a nekazily ji nám, nebo tomu nechat volný průběh a doufat, že si jedna druhé nebudou všímat? :-/
30. bře 2016 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
lestoc
Registrovala se 5. srpna 2014 na beremese.cz. Přidala 53 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lestoc
Registrovala se 5. srpna 2014 na beremese.cz. Přidala 53 příspěvků. Region Praha.
 Ahoj, já jsem řešila obdobný problém, protože naši jsou rozvedení a mamka na tátu nasazuje. Navíc na svatbě byla i tátova druhá žena. Vyřešili jsme to tak, že jsme k nám posadili svědky a rodiče až kus dál. Dobrý nápad je taky kvůli tomu pozvat třeba i nějaký pár navíc, aby tu skupinu "rozředili". Nejlíp někoho, kdo je vážený a ctěný v příbuzenstvu, třeba pratetičku s manželememoticon, nebo někoho sociálně zdatného, kdo dokáže bavit a udržovat lehkou konverzaci o neutrálních tématech. Aby se každá z nich mohla bavit s někým jiným poblíž a nemusely na sebe házet kyselé obličeje. Pokud máte hostinu někde, kde mají se svatbami zkušenosti, klidně se zkus zeptat tam, jak by upravili zasedací pořádek. Mohou mít zkušenosti.
Určitě bych zasedací pořádek oběma matkám postupně představila předem, aby se nestalo, že by je na svatbě překvapilo, že sedí jinde než očekávaly a aby jim třeba nepřišlo, že jedna má čestnější místo, než druhá. Při té příležitosti jim můžeš říct, že je to proto, aby se spolu nemusely bavit (podej jim to tak, že chápeš, že se nemusí a proto myslíš na ně a na jejich komfort) a že doufáš, že když jsi jim takhle vyšla vstříc, tak ony zas vyjdou vstříc tobě a nebudou vyvolávat žádné hádky.
Já jsem se konfliktů na svatbě bála a dobře to dopadlo. Tak držím palce.
31. bře 2016 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí