Nelze sehnat ubytování v místě svatby

30. srp 202070

Ve městě, kde budeme mít svatbu, se zrovna v našem termínu koná festival, což jsme si vůbec neuvědomili a ani nevěděli před rezervací termínu. Všechny hotely a penziony jsou plné, takže jsme teď vcelku zoufalí, kam ubytovat kamarády a známé, kteří pojedou na naši svatbu přes 100 km. Nejbližší volné ubytování cca 30km, ale jak to zase udělat s dopravou, když budou určitě chtít něco popít....Jak byste toto řešili, mám úplně zkaženou náladu kvůli tomu.... 😐

 • Hezký den, není to sice příjemné tuto zprávu slyšet, ale berte to jako fakt a začněte jednat. Máte možnost zkusit ještě obvolat všechny ubytovací prostory v nejbližším okolí a třeba se Vám to podaří nějak poskládat a nebo zvolte nejbližší okolí, tedy 30km. S dopravou se to má většinou tak, že můžete zkusit jako řidiče najmou některého ze svých známých, který by byl ochotný řídit, nebo nějakého známého známých, taxikáře ve výslužbě atd., další možností je poptat se v místě svatby, zda nemají kontakt na nějaký rozvoz hostů, nebo najmout profesionála, který Vám zajistí třeba dva vozy a po dobu několika hodin Vám bude plně k dispozici.... U větších měst zároveň fungují tzv. Drink&Drive, tak třeba i zde je možnost.... 🙂

 • Je několik možnotí. Záleží hodně na tom, jaké máte finanční možnosti a kolik lidí potřebujete ubytovat? A také jak velký komfort jim na ubytování chcete/potřebujete zajistit.
  Jinak - přímo místo, kde budete mít hostinu, ubytování neposkytuje?
  Můžete pronajmout řidiče na dopravu hostů na ubytování. Buď dva řidiče s jedním osobním autem - jeden veze hosty v jejich autě na ubytování, druhý je doprovází ve svém autě a potom oba řidiči odjíždí tím druhým autem. Nebo jeden řidič odveze vlastním autem hosty tam a ráno zase zpátky, k místu, kde nechají jejich auta. Pokud je potřeba převážet hodně hostů, vyplatí se v této variantě objednat mikrobus (9 místné auto).
  Můžete nechat na lidech, jak to udělají s pitím - můžou pít do určité večerní hodiny (do pozdních nočních hodin pak vystřízlivý) nebo se může najít vždy jedna osoba, která nepije...Případně pokud máte opravdu hodně hostů, můžete zkusit pronajmout autobu a určitě jeden čas, kd bude odjíždět (nebo dva), s tím, že kdo bude chtít odjet na ubytování jindy, zařídí si to už sám.
  Můžete taky zkusit sehnat jen travnaté prostranství a lidé můžou přespat ve stanech.
  Můžete také zkusit oslovit za účelem pronájmu prostor na ubytování (tady už je to ale ubytování stylu spacák + karimatka) skautské klubovny, DDM, volnočasová centra, fary, školy (hlavně základky) apod... Většinou se dá nějak domluvit a za zeptání nic nedáte.
  Je to sice trochu složitější situace, ale rozhodně nic neřešitelného, nenechte si tím zkazit den nebo radost s příprav na svatbu. 🙂 Určitě se Vám to povede nějak vyřešit.

 • První co mě asi napadlo, i když to není třeba úplně svatební nápad, tak jak píše illienel, nějaké ty spacáky 🙂 Třeba velký párty stan a matrace a spacáky, nebo ten kulturák, žiněnky, spacáky, nebo malé stany... i když to budete pronajímat, řádově to nevyjde dráž než ubytování, půjčovny stanů i spacáků tady nějaké jsou.
  Stejně to řešila třeba jedna luxusní automobilka na svém eventu kde na závodním okruhu není hotel, tak sehnali 500 stanů a spacáků 😃

  Jinak 30km není až tak nereálná vzdálenost, jen to na rozvoz chce třeba mikrobus který uveze aspoň 6 nebo radši 8 lidí... protože vozit je po třech by bylo zbytečně drahý. Pronajmout dodávku bez řidiče jde, s řidičem taky, vyjde to na pár tisíc plus benzín.

 • Sponzor fóra
 • @misshelll  A koukali jste na booking a podobné servery? Já sehnala super penzion v Karlových Varech a to tam zrovna byl filmovej festival a téměř všude plno...

 • @mikinkacs  Ano, booking a arbnb jsme projeli, v tom našem okolí toho moc není a když, tak již obsazené😞

 • Asi to bude znít poněkud radikálně, ale změnila bych buď místo nebo termín.

 • Určitě je lepší do ubytování i zavolat. Hodně hotelů má určitou kapacitu vymezenou na Booking, ale jiné pokoje třeba prodávají zvlášť (vlastní zkušenost). Já jsem takhle zavolala, paní mi přidala na Booking pokoj (bylo to levnější) a rychle jsem ho zamluvila. Záleží na lidech. 🙂 Tenkrát jsem ještě uplatňovala nějakou další slevu, takže místo žádného ubytování jsem ho měla levněji, stačilo se poptat. 🙂 Jinak ty slevy jsem hledala tady, kdyby případně někdo potřeboval: https://www.vimvic.cz/slevy/booking-com-czech-republic

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Možnost EXPRES tisku - 1500 originálních svatebních oznámení za dobré ceny. Přes 2000 snubních prstenů ze zlata 14 karátů. Svatební motta a texty.
  Navrhuji oznámení na zakázku a na www.BudeVeselka.cz najdete mé návrhy kolekcí designových svatebních tiskovin, svatebních webů a dárků.
  Vše pro Vaši svatbu, od svatebního oznámení, krabiček na výslužku, menu, jmenovek, až po etikety na víno a to všechno přímo od českého výrobce.