Lidi se sami zvou na naši svatbu

31. led 2016220

Ahojte holky, chci se zeptat, zda nejste někdo v podobné situaci, nebo zda nevíte, jak situaci vyřešit.
Mám problém s tím, že se někteří sami zvou na naši svatbu. Například jsme byli na zábavě a známí využili, že jsme měli v sobě skleničku a vyrukovali na nás stylem ,,Tak jsme přemýšleli, co vám přineseme na svatbu za dárek, jestli třeba mikrovlnku.." A to jsou lidi se kterými se ani nijak zvlášť nevídáme a nikdo je na naši svatbu nezval. Potom jsou taky lidi, kteří si na naši svatbu přizvávají ještě své blízké, které jsme ale my nezvali. Je tu někdo, kdo to má podobně, nebo jsem jediná? 😒 Vůbec nevím, jak z toho ven. Nepozvané lidi tam nechceme. Děkuji za všechny příspěvky..

 • A není to tak, že se chtějí přijít podívat jen na obřad??

  K tomu přibírání hostů mě ještě napadá, že pozvání může někdo automaticky chápat jako pozvání plus jedna (dle etikety je to tak správně) - pokud jste například zvali hosty bez partnerů.

  Jinak se mi nestalo a nezbývá asi než asertivně vysvětlit, že na hostinu zvaní nejsou.

 • řekla bych, že si nemusí dělat starosti, protože od těch, co se jdou podívat jen na obřad neočekáváte, že vám přinesou svatební dar 🙂
  @ivka938

 • @strelenka  Právě že jsme zvali páry, ne jen jednotlivce. Je pravda, že to asi budeme muset říct narovinu. A nemysleli obřad, mysleli právě, že přijdou na svatební veselí.

 • Sponzor fóra
 • Ještě to upřesním - na oběd se nikdo sám nepozval, ale zvou se na pozdější svatební veselí.

 • Ja zaobalene rikam,ze zatim nemame finalni pocet hostu a bohuzel to bude stat vic nez jsme si prali,takze tam nemuzu mit vsechny,ktere bych si prala a ze ve hre je i mala svatba...taky uz se mi tam zvou,ale pokud jim neprijde ofiko pozvanka,tak snad budou mit tu slusnost a zustanou doma.

 • Tohle nechápu...Taky se nám to párkrát stalo a fakt nechápu odkaď ty lidi spadli, že je tohle vážně napadne. Vždycky mě to uplně vytočí. Jeden známý/kamarád se do toho dokonce položil takovým stylem, že se nechal odmítnout už asi 5krát. Pořád to asi nepochopil... Co s tim taky nevim. Strašně špatně se na to reaguje. I proto, že bysme tam nejradši všechny chtěli, ale prostě to nejde...

 • @wettu  S chutí bych nejradši vyvěsila nějaký veřejný seznam hostů 😃 A kdo se tam nenajde, tak smůla. Z lidského hlediska to prostě nepochopím - nikdy by mě nenapadlo se někam takto vetřít, nebo tam prosazovat blízké, kteří pozvaní nejsou.

 • @luuula  V to jediné mi zbývá věřit - že bez pozvánky nepřijdou.. Stejně bych to ale raději měla vyřešené předem, než to řešit potom na místě. Ještě mě napadá zapojit do toho nějak svědky, ale nevím, nevím. 😐

 • přesně 😃 jenomže když to někdo nepochopí rovnou, tak mu asi ani veřejný seznam nepomůže, obávám se... Fakt nechápu, kam na to choděj, ale když se někdo takový najde, tak se mu to vysvětlit asi nedá. Pokud se s nim chceš ještě někdy potom normálně bavit 😃

 • Ale abych nebyla nespravedlivá- jsou to samozřejmě výjimky. Většina lidí je normální.. 😎

 • Chce to být připraven a opáčit:" a vy na naši svatbu jdete? Že jsme vás na seznam hostů nepsali..."
  Jinak záleží o koho jde - pokud se sám pozve někdo, s kým budete muset v rámci rodiny do budoucna vycházet, tak bych to raději přežila, pokud jde o cizího, tak bych narovinu řekla:"podívej se, svatba je drahá záležitost, máme ji jen pro omezený počet hostů, těší mě tvůj zájem, ale bohužel tě nemůžu pozvat, rozpočet je i tak napjatý".
  Pokud to nejde přes pusu osobně, dá se to i napsat - mailem, sms...

 • @elvira  Děkuji za cennou radu 🙂 Nikdo z rodiny to není, jsou to vzdálení známí 🙂

 • nejsi sama, děje se to snad skoro každému... já jim velmi asertivně říkala, že zváni nejsou atp. bylo to krajně nepříjemné, ale smůla... (např. kolegyně na oznámení "jééé, tak to si budeme muset vzít volno" a já "no, to snad kůli obřadu ani nemá smysl"...)

 • A nebo jim řekni dovřee chcete přijít, přijdte, ale jak tady bylo psano svatba je draha zaležitost takže si to všechno zaplatíte a nejlip nam zaplatite za jídlo a za pití ted hned at vám mužeme přiobjednat jídlo snad jim to dojde 😃

 • Sponzor fóra
 • Mně se zvou hosté na svatbu, co ještě ani není naplánovaná 😃 Takhle jednou přítelovi povídá kamarád, že pokud se jiný z jejich party ožení dřív, tak nám na svatbu nepřijde. Měla jsem chut říct "a on tě na ni někdo zval?", ale nechtěla jsem moc prudit...

 • @ivka938  A co jsi jim na to řekla? Když vyrukovali s mikrovlnkou apod. 🙂

 • A to já přihodím story bez ohledu, zda jsem zvala či ne. Když jsem se sestrou (která absolutně celý rok nekomunikuje když se neozvu já, tak ona určitě ne) navíc je nevlastní a nic moc vztahy nejsu.Jednou jsem jí volala (to jsem se ještě vdávat neměla) a bavíme se a říkám, že možná bude svatba. A ona: JO? No tak doufám, že mě pozveš!
  No víš, ale bude to asi v Chocni (původně jsme z PHA).ONa na to: NO tak to nevím, zda dorazím...
  WTF? Nejdřív se pozve a pak mě pošle k šípku, že je to daleko...vlastní sestra 😐

 • U nás je to podobné, původně jsme chtěli malou svatbu,ale všechni bratranci a sestřenice,tetičky a strýčkové při každém setkání vyzvídají,kdy si mají dát volno na tu naši svatbu. Tak jsme se rozhodli udělat to se všemi, je to i kvůli tomu, že my jsme byli také všem na svatbě. Teď však budoucí tchýně začíná zvát půl obce na naši svícu,kterou samozřejmě nemáme ani naplánovanu. Vím,že na svícu se nezve,ale já a ani přítel ty lidi nezná a ona je zve za nás,jakože možnost se ožrat se vší parádou. Tchýně za všechny prachy :-I 😃

 • Ahojte holky, vidím, že je obnovená diskuze, kterou jsem založila. Nakonec to dopadlo tak, že NEZVANÝ PÁR PŘIŠEL! S naprostou drzostí, bez pozvánky, jako dárek přinesli víno, které dělá jejich strýc. (Tím nechci říct, že mi jde o dárek, ale chápete jak to myslím 😃 ) Chtěla jsem jim něco říct, ale nenechala jsem si pokazit svatbu, ani já, ani manžel jsme se tam s nimi nebavili. A doteď si o nich všichni myslí, že to jsou vtěrky.

 • @ivka938  no a kde nechali tu mikrovlnku 😃

 • @ivka938  já chápu že jste si nechtěli kazit svatbu 🙂 ale mohli jste jim říct že když nebyli pozvání, tak jste s nimi nepočitali a v tom případě nemají objednaní oběd a další jídlo a v případě že na svatbě chtějí být tak si to budou muset zaplatit 😃 Ale že jim to není trapné

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Nejširší nabídka svatebních oznámení. Více než 200 originálních a moderních návrhů, výborné ceny, rychlé dodání, osobní přístup.
  Svatební oznámení, svatební knihy, jmenovky, menu, krabičky, viněty, obálky zahrnuty v ceně. 3D metalický tisk, laserový výsek, luxusní papíry.
  Možnost EXPRES tisku - 1500 originálních svatebních oznámení za dobré ceny. Přes 2000 snubních prstenů ze zlata 14 karátů. Svatební motta a texty.
  Články od našich partnerů
  Obálky na svatbě jsou minulostí – Svatební inovativní aplikace Modrá stužka
  Na jazz a swing se dá tančit až do rána! Nikdo nezůstane sedět!
  Nesmrtelná klasika v moderním kabátku - snubní prsteny z bílého zlata
  Archiv článků od partnerů