Jak jste se chystaly na svatbu

18. kvě 202260

Ahoj všichni, řeším malý problém a doufám že vše napíši srozumitelně. S přítelem se budeme brát v kostele. Bude to v sobotu od 11. Tuhle sobotu ne, za rok a kus. Celkově nás bude jenom cca 20. Hosté jsou zdaleka ( 80-90 km ). Šlo by, kdyby hosté přijeli UŽ v pátek ( přijeli bychom my pro ně ) ubytovali se v hotelu, a ráno v sobotu bychom se začali všichni chystat? Poté by nás auta odvezla na obřad..... Protože ono by to bylo fakt jednodušší. A než se zeptáte, my máme byteček 2+1, akorát bychom se tam pletli, já se musim chystat, svědkyně, přítel, rodiče, zbytek rodiny, do toho chci aby přijela kadeřnice, a mě prostě ta varianta s tím ubytovaním den před obřadem vyhovuje více. Taky jsem přemýšlela aby se hosté nachystali doma a pak jen přijeli. Kdyby to měli méně km, neřeknu, ale nikdo z nich nemá ŘP, museli by vstávat tak v 5 ráno, aby stihli přiject na obřad v 11. A ano, v 11, je to přesně dané, už jsme mluvili s farářem.... Zkuste napsat své tipy. Budu ráda 🙂

 • My jsme to měli přesně tak, jak píšeš. Bylo nás tedy něco přes 40, manželova rodina z města, kde bydlíme a okolí, kamarádi většinou Praha a okolí, no a moje rodina komplet z Moravy.
  Bookovala jsem hotel pro hosty z daleka již na noc před svatbou, a na tu noc, kdy byla svatba, i pro všechny ostatní, kteří si přáli přespat. Z mojí zkušenosti se to tak normálně dělá, náhodou se něco někomu po cestě přihodí, nebo se zasekne v koloně (náhoda je blbec), a co pak? 🙂 Pro váš vlastní klid bude lepší, když budete mít všechny ty nejdůležitější ubytované už noc předem.

  A taky je to mnohem pohodlnější, nemusíš doma řešit žádný velký úklid, beztak toho má každá nevěsta před svatbou na starosti víc než dost. 🙂

 • @michaela_bartosova13  Děkujuuuu <3 to jsem přesně potřebovala slyšet. Že nebudu jediná. Děkuji moc!!! 🙂

 • My máme většinu lidi 250km + ale rozhodne jim nezajistujeme dopravu. Kdo chce přespat i v patek tak může ale platí si to sam a těm nejbližším to v pátek platime my

 • Sponzor fóra
 • Mame to stejne jako @te_ssiinka_nelova.  Hodne hostu mame mimo mesto nebo dokonce z ciziny a kdybychom meli vsem platit ubytovani a dopravu, tak se nedoplatime... Ubytovani proto platim jen rodicum a prarodicum.

 • @dkl  my ho platíme všem ale v den svatby... ti co chtějí přijet o den dříve a není to blízká rodina nebo nemají roli drůžička apod tak si to hradí sami. Platit za ubytování mi přijde slušnost, nevím, my to máme takto, ale rozhodně pro ně jezdit už mi přijde dost šílené

 • @te_ssiinka_nelova  Jo, tak pardon, to jsem nějak špatně pochopila 🙂

  Každopádně, já si teda nepřijdu neslušná, že neplatím všem hostům ubytování, ale je to samozřejmě o úhlu pohledu. Já jsem třeba za posledních 5 let byla na 7 svatbách, vše se konalo mimo místo mého bydliště a 2 svatby dokonce i v zahraničí a nikdy mi nikdo ubytování jako hostovi neplatil (max. nám třeba novomanželé zamluvili hotel, abychom byli všichni pohromadě, ale platili jsme si ho pak na místě sami).

  U nás je to ještě specifické tím, že lidi na svatbu přijedou z různých částí republiky i ze zahraničí, a každý se zde plánuje zdržet jinak dlouho - někdo přijede jen víkend, na 3-4 dny, a část lidí dokonce až na týden a dýl. Část rodiny je zvyklá na jiný standard ubytování než zbytek atd. Máme svatbu ve městě, tak nám přišlo nejjednodušší, aby si každý zajistil ubytování dle své preference a na jak dlouho potřebuje.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  www.mottak.cz - svatební oznámení, dobré ceny, 1500 vzorů
  www.levne-snubni-prsteny.cz - 2000 vzorů snubních prstenů, zlato 14 karátů
  Rychle i EXPRES
  Vyrábíme moderní a netradiční svatební oznámení a tiskoviny (kartičky, grafika, menu karty, nálepky...). Nabízíme vlastní i hotové návrhy.
  Originální svatební dárky pro Vaši úžasnou svatbu. Obdarujte své svatební hosty, poděkujte rodičům nebo překvapte budoucí novomanžele.
  Články od našich partnerů
  Dokonalá svatba? S těmito 5 tipy to hravě zvládnete
  Výběr svatebního termínu podle numerologie
  4 tipy pro moderní a zároveň nadčasové svatební fotografie
  Archiv článků od partnerů