Menu Forum

Je focení odpolední svatby v říjnu za 10000Kč adekvátní?

14. led 2014  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
xhanulka
Registrovala se 22. října 2013 na beremese.cz. Přidala 1 příspěvek. Region Brno.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
xhanulka
Registrovala se 22. října 2013 na beremese.cz. Přidala 1 příspěvek. Region Brno.
  • Neví, kdy bude svatba
 Nebo kolik peněz Vám přijde za focení adekvátní? (Jihomoravský kraj.) Chceme ve 13 hodin oblékání šatů-obřad-hostina-dort-portrétní a skupinové foto a první tanec. Fotí toto někdo v JMK i za 6-7 000 Kč?
13. led 2014 v 18:25  •  To se mi líbí
 Přidej svoji odpověď
fotoportrét
fotoportrét
honzajezdik_photography (34 r.)
Honza Ježdík | Photography
Honza Ježdík PRO

Foto a video - Region Hradec Králové
73

“Milé potenciální nevěsty. :) Stále mám některé volné svatební termíny v srpnu a pár v září tohoto roku. Budu velmi rád, pokud mrknete na mé nové svatební portfolio na www.honzajezdik.cz - a přes kontaktní formulář na webu se mi ozvete. Zároveň již pilně zamlouvám svatební termíny na rok 2017.”
(Před 4 měsíci)

fotoportrét
fotoportrét
honzajezdik_photography (34 r.)
Honza Ježdík | Photography
Honza Ježdík PRO

Foto a video - Region Hradec Králové
73

“Milé potenciální nevěsty. :) Stále mám některé volné svatební termíny v srpnu a pár v září tohoto roku. Budu velmi rád, pokud mrknete na mé nové svatební portfolio na www.honzajezdik.cz - a přes kontaktní formulář na webu se mi ozvete. Zároveň již pilně zamlouvám svatební termíny na rok 2017.”
(Před 4 měsíci)

Dle mého skromného názoru je přeci vždy cena za službu úměrná jen a pouze tomu, jakou službu posléze obdržíte. Nelze tedy srovnávat čas, místo, ani roční období - pokud nesrovnáváte dvě sobě velmi podobné výsledné služby. Není tedy možné říci, zda je cena adekvátní, neb nelze tušit, koho, a s jakou výslednou kvalitou fotografického výstupu, jste si vybrala. Nehledě na to, že co klient, to názor. Pokud jste sama s tím, kdo Vám má nafotit svatbu, spokojena ... a pokud jste sondovala i ceny u podobně fotografující konkurence a stále jste s tím, koho jste zvolila, spokojena, pak máte vybráno a cena je ok.

Zjednodušeně řečeno - za některé fotografy je to moc. Za některé jiné je to zase málo. A za některé je to cena adekvátní. emoticon
13. led 2014 v 18:47  •  www.honzajezdik.cz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jhorak (39 r.)
Jakub Horák - VyfoťMě.cz
Jakub Horák - VyfoťMě.cz PRO

Foto a video - Region Praha
11

“Přijímáme objednávky pro svatební sezonu 2016”
(Před 1 rokem)

fotoportrét
fotoportrét
jhorak (39 r.)
Jakub Horák - VyfoťMě.cz
Jakub Horák - VyfoťMě.cz PRO

Foto a video - Region Praha
11

“Přijímáme objednávky pro svatební sezonu 2016”
(Před 1 rokem)

Asi už bylo vše řečeno.
Každý fotograf si určí svou cenu sám a každému klientovi se líbí něco jiného. Znám fotografa, který nejde s celodenním fotografováním svatby pod 25tis. a přitom bych si od něj svatbu nafotit nenechal. Jiným se ale jeho styl líbí a klientelu, která tuto částku zaplatí, má.
Je to čistě jen na Vašem rozhodnutí a nelze říct zda je to moc nebo málo. Pro někoho může být drahý, naopak někdo bude rád, že takového fotografa může mít.
Přeji Vám hodně štěstí a dobrou volbu.
13. led 2014 ve 20:16  •  www.vyfotme.cz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fotosarofinova (33 r.)
Foto Sarofinová
Hana Sarofinová PRO

Foto a video - Region Hodonín
5

“K dispozici pro Vás mám i svatební fotokoutek ( a nejen svatební )..... za ceny víc než příznivé na míru Vám, Vašim svatebčanům a Vaší svatbě..”
(Před 2 lety)

fotoportrét
fotoportrét
fotosarofinova (33 r.)
Foto Sarofinová
Hana Sarofinová PRO

Foto a video - Region Hodonín
5

“K dispozici pro Vás mám i svatební fotokoutek ( a nejen svatební )..... za ceny víc než příznivé na míru Vám, Vašim svatebčanům a Vaší svatbě..”
(Před 2 lety)

Vše bylo řečeno, Každý svůj výkon a čas hodnotí jinak... Když jsem nemohla já osobně sehnat na své datum svatby kameramana, tak jsem byla ochotná zaplatit cokoli za někoho, kdo ten čas bude mít :D Jinak roční období by určitě nemělo hrát roli. Většina lidí pracuje celý rok za stejné peníze, tak nevidím důvod, proč by třeba v zimě měl fotograf svou hodnotu času a práce degradovat.... Když už jsou slevy, tak na nevyplněné nebo vypadnuté termíny.. ale někdo dá slevu i na zimu.. Tisíc lidí, tisíc chuťí. Jinak já na své práci hodnotím kvalitu, a hlavně svůj drahocenný čas, kterého následnou úpravou fotografií daruji hodně... Ne jen těch (pár) hodin svatebního dne.... Jinak do 7000 já osobně nafotím prakticky celý den...
Přeji šťasnou ruku při výběru a krásný svatební den.. Hanka
13. led 2014 ve 23:43  •  www.foto-sarofinova.cz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fotohemala (33 r.)
FOTOhemala - Jakub Hemala
Jakub Hemala PRO

Foto a video - Region Brno
28

“Dobrý den, na veškeré termíny až do konce února nabízím slevu 2000 Kč pro balíčky o délce 8 a více hodin. Nejbližší termíny 11.11. a 12.11. Po obdržení ceníku stačí žádat slevu "beremese mimo sezonu". Zdraví Jakub”
(Před 1 měsícem)

fotoportrét
fotoportrét
fotohemala (33 r.)
FOTOhemala - Jakub Hemala
Jakub Hemala PRO

Foto a video - Region Brno
28

“Dobrý den, na veškeré termíny až do konce února nabízím slevu 2000 Kč pro balíčky o délce 8 a více hodin. Nejbližší termíny 11.11. a 12.11. Po obdržení ceníku stačí žádat slevu "beremese mimo sezonu". Zdraví Jakub”
(Před 1 měsícem)

Hezký den, adekvátní může být cokoliv, co se setká s poptávkou klienta a naplní to jeho očekávání (bohužel málo co je tak subjektivní...). Takže záleží jen na Vás, zda se Vám líbí práce fotografa a jak si jí ceníte - zda budete hledat dál, nebo Vás natolik oslovil, že do jeho práce investujete. Adekvátní cena může být v závislosti na výstupu fotografa a očekávání klienta v rozmezí 2 000 - 30 000,-, to abychom stanovily alespoň nějaké hranice..

BTW, myslím že i za cenu, kterou považujete za adekvátní (uvedených 6-7t), šikovného fotografa na polovinu dne najdete emoticon

Krásný den a dobrou ruku při výběru
14. led 2014 v 09:42  •  Svatba byla v listopadu 1999  •  www.fotohemala.cz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rettii
27
Registrovala se 17. listopadu 2012 na beremese.cz. Přidala 121 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Veselí nad Moravou, Region Hodonín.
fotoportrét
fotoportrét
rettii
27
Registrovala se 17. listopadu 2012 na beremese.cz. Přidala 121 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Veselí nad Moravou, Region Hodonín.
 pokud je to vyhlášený fotograf/ka s odpovídajícími výsledky, proč ne... nám fotí celý den (od rána) za stejnou cenu Michaela Pomajbíková z Veselí emoticon. Jinak nevidím důvod, proč by měla roční doba nebo měsíc hrát roli v ceně.
13. led 2014 v 18:29  •  To se mi líbí