Jak se pohybuji ceny za pul den/cely den fotografa?

Vim, ze je to individualni, ale zajima me jak od fotografu, tak i snoubencu/novomanzelu jaka je cena za foceni na cca 4 hodky (kolik retusovanych foteka, kolik na dvd) pak na cely den (kolik retusovanych fotek, kolik na dvd)? Muzete psat do zprav pokud nekdo nechce verejne. Dekuju moc
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, Je to přesně jak píšete - individuální a je to jen o tom, jak si kdo sám sebe ocení. Naši cenu, co v ní je a fotky z jednotlivých svateb najdete na našich stránkách. Přeji příjemný průzkum. S pozdravem Lukáš
Odpovědět
Profilova fotka
Fotograf by měl posílat všechny fotky odretušované, s dobrým workflow to není zas tolik práce navíc... osobně bych nepředal RAW nebo něco nedodělaného, je to fakt špatný pocit a trhalo by mi to srdce :-D navíc dnes DVD moc nefrčí, USB máte lepší, rychlejší a spolehlivější ;) Jinak se ceny dost liší a dost fotografů upřednostňuje celodenní focení (být někdo, kdo to jen přijede nacvakat, není ono...). Každopádně si myslím, že půldenní focení se tady na beremese hýbe kolem 6-7 tisíc a mohlo by z něj být kolem 100-150 fotek, u celodenního tak kolem 12-16 tisíc? U levnějších bych bych byl obezřetný, ale někomu může stačit začínající nadšenec, často má lepší fotky, než znuděnej profík 8-) U celodenního už potom u fotek záleží, pokud fotograf zůstane na párty, fotky můžou lítat, všechny páry se chtěj vyfotit, děje se hodně věcí... ;-) osobně třeba potom dávám všechny, co se povedly (ořezané a s upravenými barvami).
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já mám toho"začínajícího nadšence" :-D a máme ho na celý den za 7 tisíc-profíci prominou-ale jeho fotky se mi líbily nejvíc :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kamilka76 Skoro každej profík takhle začínal :) Jinak k tématu bych ještě napsal tohle... "(kolik retusovanych foteka, kolik na dvd)", občas se setkávám s dotazem, kolik že bude celkem fotek když v ceníku píšu třeba min 250ks, jestli bude jako těch 250 upravených a pak nějaké další množství neupravené. A setkávám se s tím častěji než bych čekal... Jenže takto se to dělat nedá, někdo možná upraví jen 100-200 fotek a pak dalších 1000 dá neupravených, ale to není profi služba. Takže reálně ze svatby vyberu 250-400 fotek a všechny upravím tak, aby měly podobné tónování, kontrast, vyvážení barev, ořez atd. U některých svateb tímto skoro končím, protože prostě není potřeba v podstatě nic a nikoho retušovat :) No a někdy naopak je potřeba vyretušovat skoro všechny portréty a třeba i věci v pozadí (semtam auta, reklamy...), tak se to holt vyretušuje všechno, ať je to fajn :) A myslím, že takhle to dělá většina fotografů, kteří to berou vážně, nebo aspoň ti s kterýma jsem se o tom bavil ;)
Odpovědět
Profilova fotka
My budem mít profíka na půl dne, 5500kč ;-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@markydracek Dnes může být "profi" fotograf opravdu každý. Otázka je, jak dlouho ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomasdrozd To je pravda,ale tento je sikovny a jeho fotky se nam libi. 😊
Odpovědět
My nebudeme mit profiky, ale zacinajici, jedna je sousedka, ktera nas foti (rodinne fotky, portrety apod.) a druha je jeji kamaradka, umeji krasne fotit a kdyz jsem se ptala kolik chteji, tak mi nebyla schopna rict, protoze sama nevi... Sousedka by byla cely den (jela by uz den pred svatbou, na svatbu a zustavala by do vecera/druhyho dne), ta jeji kamaradka by byla jen na cca 4-6 hodin a nevime kolik bude fotek/uprava a kolik za to ji dat... Pokud by nekdo poradil budu velice rada
Odpovědět
Profilova fotka
@pajita to poradí profíci ;-) Já si toho svýho začátečníka našla úplnou náhodou,když jsem koukala kamarádce na svatební fotky a obdvivovala-dala mi kontakt a taky nevěděl (její svatbu fotil zadarmo jako kamarád)no a nakonec jsme se domluvili na těch 7 tisících ;-) s tím že ještě uvidíme a vše domluvíme na společné schůzce-já třeba nechci fotit přípravy a mám úplně jiné představy než většina nevěst tady a tento fotograf mi padnul prostě do oka.
Odpovědět
Profilova fotka
Nebudu to nijak extra rozepisovat. U někoho, kdo se tím živí a fotí stabilní množství akcí do roka, máte jistotu, že fotky dostanete. Konkrétně já mám fotky zálohované na vlastním serveru, disku v počítači i Cloudu, data mají u mě klienti minimálně jeden rok uložena. Samozřejmě každý má jiný vkus, ale kromě fotek je dobré koukat i na refererence. Můžeme se plácat po ramenou jak jsme sehnali skvělého člověka za minimální peníze. Slyšel jsem tady mnoho smutných příběhů nevěst co své fotky nedostaly, nebo to bylo něco jiného než si představovaly. Nebo si prohlédnete portfolio a není svatební a fotky se vám líbí. Jenže na svatbě je mnohem méně času. Koukejte se proto na portfolia svatební, chtějte ukázku třeba celé svatby, ptejte se na objektivy (když sklo stojí 5000 Kč je ve tmě docela nanic) ať nekupujete zajíce v pytli. Rozhodně to neznamená, že se nedá sehnat levnější fotograf, který začíná. Tak hodně štěstí. K vaší otázce u nás je cena za 4 hodiny 7000 Kč a jen tělo a tři objektivy mají hodnotu 230000 Kč
Odpovědět
Profilova fotka
@weddingsphoto_cz K těm smutným příběhům jako : nedodal, není to ono apod. bych ještě doplnil: Nepřišel,na poslední chvíli zrušil, onemocněl, choval se jak pitomec, oblékl se jak vandrák atd... Nicméně pro někoho může být dostatečně uspokojující pocit, že ušetřil nebo nakoupil levněji a "vyzrál" na všechny ty předražené vydřiduchy :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@kamilka76 @pajita holky, já vám to nebudu vymlouvat, ale přesto si dovolím podotknout, že příběhy "DJ/fotograf/kadeřník/pekař/cukrář... (samozřejmě i v ženské podobě) byl náš známý, tak mě nenapadlo, že nás takhle podrazí", jsou tu více než časté. Kromě toho, že vaši začínající známí pravděpodobně v tuto chvíli nemají živnost a neměli by tedy podnikat a brát si za svou práci peníze, pravděpodobně s nimi neuzavřete ani žádnou smlouvu, a pak cokoliv se nepodaří, můžete být bez fotek. Přiznám se, že pro mne občerstvení a fotografie byly ty dvě nejdůležitější služby na svatbě a smlouvě jsem věnovala velikou pozornost. Jsou tu ale tucty nevěst, které tak neučinily, a i z profíků tahají fotky měsíce, roky... Na druhou stranu, když jsem si dělala "analýzu trhu", dali se najít (dle mého laického názoru) kvalitní fotografové s celodenním focením už od 10.000. Už fakt, že si vaši známí nedokáží určit cenu a namísto toho to řešíte vy, je fakt divný. Každopádně, pokud do toho půjdete, uzavřete s nimi smlouvu, jakoukoliv, nazvěte ji jakkoliv, napište ji v ruce, napište tam jen za kolik, kdy a dokdy, ale napište ji.
Odpovědět
Profilova fotka
@pajita já bych poradil najít někoho, kdo se tomu aspoň trošku věnuje... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@zorro4 nebojím se toho a při rozhodování u mě nehrály roli peníze-ale fotky(fotí jinak než většina)ozval se mi tady i jeden profík co by nám nafotil za 5 tisíc.Tomu našemu jsem se ozvala sama a že nevěděl kolik si má říct naprosto chápu-dělá to jen jako koníček.A smlouvu mít budem-uzavřem jí na 1.schůzce a jak jsem psala je to kamarád kamarádky-bydlí kousek od nás a jsme v kontaktu
Odpovědět
@petrnoxnovak @weddingsphoto_cz @tomasdrozd @zorro4 Diky za reakce, znam sousedky styl foceni (jelikoz nas foti), zivnost majia i, venuji se tomu casto a svatby maji teez za sebou, libi se mi/nam jejich prace, jelikoz je to sousedka a zaroven kamaradka (druha je jeji kamaradka), tak nepocitam, ze by nas vysplouchly. Ze mi nedokazi rict cenu a nechaji to na nas, neznamena ze si neumi urcit cenu, ale rada bych vedela, jak seceny pohybuji, protoze rekli at si navrhneme sami ze znamosti (nechci nejake minimum, ale zase ne preplaceny, jako spousta fotografu a fotky pak nestoji ani za rec). My nikde nechceme setrit, ale zase pokud jsou to znami (i zacinajici), tak jim s radosti udelam "reklamu" (od mista, cukrarky po vizazistku az k prave fotografce), kdyz vim jak delaji svou praci (peclive, hezky, kvalitne apod.). Ze nemaji svuj atelier, zajete jmeno neznamena, ze jsou spatny, jak nekteri zde neprimo zminujete, kazdy z vas zacinal nekde a ne vzdy se vam povedlo... Chtela jsem vedet hlavne ceny jak mame stanovit je mame stanovit, protoze se v tom neorientujeme, fotografky si ze znamosti nenavrhnou cenu a mame prijit my...
Odpovědět
@pajita domnívám se, že tu nikdo nenaznačoval, že jsou špatný. dostala jsi ceny, od profíků i nevěst. a dobrou radu, ať podepíšeš smlouvu. nic víc.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
Profilova fotka
@petrnoxnovak Dovolil bych si jen lehce opravit: V případě focení za peníze, což jsou zde takřka všichni fotografové, neexistuje rozdíl mezi amatérem a profíkem. Každý, kdo fotí za peníze by měl odevzdat profesionální výsledky. Zákazníkovi je úplně jedno, jakou část jeho nebo jejích příjmů představuje focení. Kdo bere peníze, musí též fotit jako profesionál.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?