Fotograf 9.10.2020_přírodní svatba, fotografie bez úprav

Dobrý den, sháníme fotografa na svatbu 9.10.2020 kousek u prahy. Vzhledem k tomu, že náš rozpočet není velký, sháníme co nejlevněji, spíše jednotlivce než profesionální fotostudio. Nechceme fotografa, co stráví 100 hodin upravováním fotek a pak nám to hodí na všemožná média, spíše bychom si představovali někoho, kdo rád zachycuje momentky a dělá to srdcem, klidně někoho kdo si s grafickými programy netyká, ale ví z jakého úhlu vyfotit i babičku aby vypadala jako kočka :) Fotky nechceme upravované, raději pár rozmazaných s reálnou atmosférou, než profesionálně upravené fotky z photoshopu s deseti filtry. Svatební album stejně dělat nehodláme, vše nám stačí digitálně. Focení si představujeme na 2 - 3 hodiny (v podstatě obřad, pak pár společných fotek a začátek hostiny).
Odpovědět
Profilova fotka
@kate_mar Dobrý den, v případě zájmu se podívejte na mé stránky. Rád za Vámi přijedu. V emailu naleznete i moji nabídku. Děkuji Roman Branda
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, pokud se Vám bude líbit moje tvorba, ráda přijedu a nafotím, ceny na webu jsou konečné včetně cesty. S pozdravem, Marcela :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to přeji, at někoho najdete. :-) Jen pamatujte, že bez úprav neexistuje žádná fotka. Buď úpravu dělá foťák automaticky nebo ji musí udělat fotograf. Jde tedy o to, jaké úpravy. Pro to je třeba si projít portfolio fotografů a vybrat si takového, co fotí způsobem, jež se líbí vám. Patrik Schöber
Odpovědět
Profilova fotka
@kate_mar To či píšete je vlastne to najzložitejšie vrámci svadobnej fotografie. Zachytiť tie výnimočné momenty a atmosféru. Presne na to treba dobrého fotografa nie na retušovanie. Ono filtre ani všetky grafické programi zo zlej fotky dobrú nikdy neurobia. Ak na fotke nieje zachytená atmosféra dna tak programom ju tam nedostanete. Príbeh emócia a svetlo robia dobrú fotku. Máte menší časový rozsah a piatkový termín, takže by ste možno našli aj dobrého fotografa, ktorý sa možno zmestí do Vášho rozpočtu. V každom prípade si pozrite jeho prácu a prierezy svadbou aby ste videli či je na fotkách presne to čo chcete. Ospravedlnujem sa za provopis som dysgrafik.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, ráda nabídnu volný termín. Desítky filtrů nepoužívám a při focení skoro nejsem vidět. Žádný objektiv v obličeji nečekejte.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, zde na beremese najdete jen profesionální fotografy. To znamená že tito fotografové odvádějí ze své práce zdr. a soc. pojištění plus daň z příjmu. Předpokládám, že se tady asi cenově nepotkáte. Plus většinou fotí do formátu, který vám bez úprav bude k ničemu. Navíc profi fotografové zde většinou neupravené fotografie neposkytují. Chápu, že vás svatba stojí hodně peněz, ale asi vám poradím hledat jinde. Přeji hezký den Markéta
Odpovědět
@pschober děkuji, samozřejmě, že úpravy foťákem jsou v pořádku, co myslím jsou dodatečné úpravy filtry, když se podívám na tvorbu nabídek zde, 90% fotek prostě nevypadá přirozeně (různé odstíny modré, růžové, viněty, sépie, černobílé fotky...), jen jsem tím myslela to, že chci přirozeně vypadající fotky, nic víc.
Odpovědět
@danielnedeliak tak samozřejmě, že jde o to zachytit atmosféru. Já jsem si tu procházela mnoho fotografů a jsou to fotky jedna vedle druhé - vyumělkované pozice, těžká postprodukce a úpravy. Nejsou to fotky svatební atmosféry ale spíš fotky do katalogu. Samozřejmě tvorbu si při nabídce prohlížím.
Odpovědět
Profilova fotka
Hezký den a jaký rozpočet na fotografa máte? Nezapomeňte, že manžel, prstýnky a fotky jsou to jediné, co vám po svatbě natrvalo zbyde ;)
Odpovědět
@marpefoto tak je profesionál a profesionál, že... jsou lidé, kteří mají svoje studio, vybavení za statisíce a jejich ceny se pohybují i v řádu desítek tisíc, protože to všechno musí zaplatit a navíc to mají jako hlavní pracovní poměr. Pak jsou lidé, kteří to dělají jako koníček při práci, vybavení mají chudší a také tomu odpovídají nižší ceny. Dostala jsem do zprávy nabídky obojího typu - od nějakých 4 tisíc po 30 tisíc. Takže jsou tu jistě oboje :) Moje cenová představa byla kolem 5000, takže si nemyslím, že bych byla až tak mimo.
Odpovědět
Profilova fotka
Hezký večer, myslím, že by Vás mohlo zaujmout i naše portfolio na webových stránkách, kde naleznete také vše potřebné.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, Vámi poptávaný termín mám prozatím volný a rád za Vámi přijedu. Odkaz na mé webové stránky naleznete dole pod vloženou fotografií, budu rád za jejich shlédnutí. Pro podrobnosti ke svatebnímu focení mne prosím kontaktujte přes www stránky nebo tady v SZ. S pozdravem Honza Vodička
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jak říkají kolegové přede mnou. "Takhle focení nefunguje". Zadání je napsáno tak, že si vlastně rozporuje. Nikomu nepřeji "toto" fotit (ani začátečníkovi). Jinak špatná fotografie se úpravami nezlepší a jestli někdo tráví úpravami 100hodin, tak to není tím že to umí, ale spíš že ho to baví. Svatební focení by pak nestálo např. 15tis ale 50tis a více. Profík nedá z ruky surové fotografie, což samozřejmě má své důvody, zvlášť když neví co se s nimi bude dále dít. Krom toho více jak 90% needukovaných lidí aktuální RAWy ani správně neotevře natož upraví. Ve vší úctě, doporučuji zadání změnit a vybírat si na základě portfolia, na základě minimální ceny je to vždy cesta která vás později minimálně zamrzí.. Pokud je pro vás ten den důležitý. Svatbu nezopakujete.
Odpovědět
@martinvlcek mohu se zeptat co si na tom rozporuje? Vážně by mě to zajímalo. Asi to každý vnímá trochu jinak, protože jak jsem již psala výše, dostala jsem již spousta nabídek, které to co jsem psala nabízelo. Nevím co je divného na tom, že nechceme utratit za svatbu statisíce, všichni dodavatelé říkají úplně to samé - svatba je jen jedna, už to nezopakujete, tohle a tamto je jediné co vám zbyde - jasně že, je to vaše práce, musíte se prodat. A vůbec to nemyslím špatně. My třeba svatbu vnímáme jako příjemné setkání s přáteli, budeme jí mít ve velice neformálním duchu a fotky na konci budou jen doprovod jednoho hezkého dne. Pokud by některý z přátel rád fotil a uvolil se celý den fotit - naprosto neprofesionálně, úplně by nám to stačilo, bohužel takové přátele nemáme.
Odpovědět
Profilova fotka
@kate_mar Prosím neberte mě také špatně. Ale z osobní zkušenosti (když jsem začínal fotit) mně také přicházely nabídky alá chceme to za co nejméně, fotografie si sami upravíme atd. Nikdy to pak dobře nedopadlo. Neznám vás osobně (věřím že jste to také myslela dobře), ale zadání zněla podobně jako výše. Né jen že se pak člověk nemohl "podepsat" pod tuto práci, ale dělala mu špatnou pověst nebo ještě horší, někteří další zákazníci si mysleli že je to tak v pořádku. Nemyslím si že zaplatit profíka na 2-3 hodiny svatebního focení je pro kohokoli pracujícího problém, zvláště když pak fotky vnímáte jako hodnotu do celého života. Pokud do tohoto nechcete dávat peníze (které práce stojí, aby se tím fotografové uživili) a jste ochotni odpustit lecjaké chyby, tak je tu spoustu začínajících lidí, kteří se vám jistě ozvou. Doporučuji ať je necháte fotografie odevzdat ve finální podobě a jestli trváte i na RAW, tak se s nimi domluvit jestli by je mohli také přiložit. Není to běžné ale jistě se dá. Jinak focení je také řemeslo jehož dnešní nedílnou součástí je i práce v grafických programech, takže jestli někdo neumí základní práci v editačním programu s RAW, tak těžko bude zvládat nafocení "pěkných fotografií" protože jsou to všechno spojité nádoby. Člověk pořád dokola fotí, třídí, upravuje a neustále se při tom učí. Když to bude vše umět rozhodně nepotřebuje 10 filtrů a 100hodin práce editacemi nad jednou svatbou jak je zmíněno. Přeji hodně štěstí s výběrem i svatbou + doporučuji se s vašim fotografem sejít osobně před svatbou a vše pro jistotu probrat :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kate_mar chápu Vás co byste chtěli a jakou máte představu. Také se mi nelíbí přebarvené fotky různě přefiltrované. Raději mám čistý a reálný vzhled se zachycením atmosféry a zajímavých situací.
Odpovědět
Profilova fotka
@veronika_tvrda už se mi třikrát stalo, že po svatbě manžel nezůstal, bohužel. Takže zbyly jen prstýnky a fotky. :-( :-D
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?