Fotograf 12 000,-Kč

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Nejsem blázen, když chci dát za fotografa 12 000,- Kč za 10 hodin co bude na svatbě??? nebo je to běžná cena?
Odpovědět
Profilova fotka
Stojím si za svým, nepotřebuju se vtírat, nepotřebuju si na nic hrát. Říkám, co si myslím. Je to subjektivní, každý to vidí trochu jinak. Nicméně určitá kategorizace se ve svatební fotografii objevuje a zmíněný umělec si podle mě jednoduše nazaslouží stavět do té nejvyšší..když to napíšu mírně. Mějte, prosím na pamněti, že v tuhle chvíli vůbec nejde o to, jak to dělám já, nesnažím se o jakékoliv srovnání. Hodnotím čistě práci pana TV. Abychom v tom měli uplně jasno, ne, nepřipadá mi to blbý hodnotit, jak říkáte, jiného profesionála. Když někdo postaví nebo navrhne barák, jako např. Kaplický knihovnu, všichni jsou najednou hrozně chytrý a každej je najednou odborník na architekturu. Ale jedinej, kdo se k tomu může opravdu legitimně a validně vyjadřovat je další odborník (architekt, stavař, kunsthistorik a pod.) Když chirurgovi umře na sále pacient, hodnotit by měli zase jen příslušně erudovaní. Myslím, že nemusím pokračovat. Chci tím říci to, že si myslím, že se navzájem naopak hodnotit máme. (Teď to samozřejmě schytám, ale co už...něco dobrého z toho také vzejde.) A poslední bod - Ne! Nechci a nevylučuji, řekněme, širokou veřejnost nebo potencíální klienty z hodnocení práce kohokoliv, nakonec je jich vždycky víc a hlavně jejich názor je slyšet. Ale když mi 100 lidí řekne: "to je super fotka...", a jednomu kolegovi se nelíbí, zaměřím se na poznáky toho kolegy a z nich se posunu dál. /...už je to dlouhý, doufám, že jste ty blábly nečetli. Mám moc práce, do které semi moc nechce, tak tady dělám to, co jmenoval 71ahmed. Už :-x
Odpovědět
@davidkorsa Bože, chlape, dejte se dohromady, pokud se nechcete profesionálně úplně odrovnat...
Odpovědět
Profilova fotka
No musím se přiznat,že jsem se taky podívala na fotky symcca,když taky tak básní a první co jsme si řekla,cože? Tohle stálo 18 000 a tohle má být bomba? Nechci být zlá,ale za ty peníze si asi představuju opravdu něco jiného.
Odpovědět
Profilova fotka
@davidkorsa myslim, ze vy jste jeden z poslednich, kdo by mohl podobnym zpusobem kritizovat praci Peluchy nebo Vranka.
Odpovědět
Profilova fotka
@vlcekjan ...to bych se opakoval..hned v několika bodech. Ale i tak díky za příspěvěk vyloženě k věci ;-) A když jsme u toho, i Vaše práce je lepší, než svatby pana Peluchy, které jsem měl trpělivost projet..
Odpovědět
Profilova fotka
@davidkorsa Myslím, že kámen úrazu je někde úplně jinde. Jedna věc je hodnotit... to určitě můžete a nikdo vám v tom nebrání. Ale je rozdíl mezi hodnocením-konstruktivní kritikou a nelibě se vyjadřovat o druhých a zbytečně popouštět uzdu emocím. Ty bych si v tomto případě nechala raději na doma pro sebe. Samozřejmě, že tu není potřeba být jen sluníčkový, usmívat se na všechny strany a chválit, naopak hodnocení, i ta špatná, jsou vítána, ale tohle mi přijde velmi neprofesionální zvlášť pod profilem PRO. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@limda Píšete to naprosto správně a nemůžu než souhlasit. Důvod, proč jsem se neuhlídal je ten, že přesně kvuli takovým fotografům jsem začal dělat svatby sám, protože mě to zlobí. Ten poměr cena / výkon. Připadá mi to...nesprávné.
Odpovědět
Profilova fotka
@brcnak Pelucha? tak to snad nemyslíte vážně:( Pokud chcete litovat.. tak jeho...
Odpovědět
Profilova fotka
@davidkorsa Dobrý den, souhlasím s vámi. Znám pana fotografa práce a znám více nevěst, které investovali opravdu hodně velikou sumu a pak jim zbyly pouze oči pro pláč... Vím o čem zde píši- není to v rámci žádné rivality, je to objektivní názor na jeho práci a reálné recenze (ne žádné ty uměle vytvořené).
Odpovědět
@davidkorsa tvůj názor respektuji. Moje peníze, já si s nimi udělám, co uznám za vhodné :-) Měj fajn den.
Odpovědět
@elisjitu stejná odpověď jako pro davidkorsa :-)
Odpovědět
@elisjitu a když se zeptám já, kolik jste platili vy? Mně se totiž zase nelíbí tvé fotky. Takže bych tohle nechala na uvážení každého ;-) Toma znám, je to i fajn člověk, takže tímto moje reakce končí a všem krásný den.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Když jsem hledala fotografa, tak ty ceny mě překvapily, ale to jsem si neuvědomila, kolik práce za tím focením je. Každopádně my platíme 7.000,-Kč za celodenní focení. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Původní jednoduchý dotaz se rozjel v dobrý flame, takže zpět k původnímu tématu bez vzájemného obviňování. Je 12tis moc, málo nebo tak akorát? Záleží jen a jen na vás. Projděte si nabídky svatebních fotografů a poptejte si volné termíny těch, kteří se vám opravdu líbí. Pokud najdete za 4tis, tak je 12 zbytečně moc, nicméně pokud nikoho pod 12 nevyberete, tak ty peníze obětujete. Hlavně v momentě, kdy začnou chodit poptaní cenové nabídky za 20-50tis, člověk zjistí, že těch 12tis opravdu není až tak moc. Hlavní je nevybírat naslepo a zkusit si zjistit informace, podívat se na odfocené svatby, zkusit si najít recenze nebo zkušenosti a třeba se i dopředu s fotografem/fotografkou/fotografy sejít. A především - každému se líbí něco jiného, takže za sebe nenechte vybírat někoho jiného;) Hodně štěstí při výběru všem. J+P Nejedlí
Odpovědět
Profilova fotka
@zankova_photo Zeptám se na toho Peluchu. S čím konkrétně nebyly nevěsty spokojené? =-) Já na něj totiž nikdy nikde kritiku nenašla, tak mě to jen zarazilo. Sleduji jeho práci na facebooku a ta mi přijde velmi dobrá. Sice o něm jako o fotografovi neuvažuji, ale zajímá mě to.
Odpovědět
@limda Koukala jsem na jeho tvorbu, také se mi líbí, tudíž tato informace by zajímala i mě ... Že by jen konkurenční boj? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@symcca Jasně,že je to o názoru a nikde jsem nenapsala,že moje fotky jsou dokonalé. Jen jsem reagovala na to,jak jsi psala,že ta investice se opravdu vyplatí a člověk si má připlatit,atd. Jen tím chci říct,že za ty peníze bych si představovala špičkové fotky,zatímco když jsme se na ně podívala,přišly mi úplně průměrné. Ale je to každého věc,kolik do toho investuje,jen je škoda,že za ty peníze pak nedostane takovou práci,jakou by asi měl.
Odpovědět
@elisjitu Ok, beru. Sama podnikám a tak z vlastní zkušenosti vím, že lidé chtějí co nejlevnější, ale co nejkvalitnější, ať už je to cokoliv. Jenže ono to nejde nejlevněji, kort když tu věc - službu vyrábí, provozují lidé. Ale to běžně člověk nepochopí, když sám nepodniká. Proto jsem psala, že za kvalitu si holt člověk musí připlatit. Takže pro mě ta cena přijatelná je, pro mě jsou fotky za ty peníze skvělé, takže nemám co řešit. Ať si každý objedná a platí to, na co má. A že se to někomu nelíbí? Tak ať :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@symcca jasné,hlavně,že vy jste spokojení,to je hlavní:)
Odpovědět
@elisjitu Jojo :-)
Odpovědět
@davidkorsa Davide ja s nim osobni zkusenost nemam, vychazej jsem jenom z referenci ale jak jsem i napsal, pro nas byl moc drahej takze jsme ho stejne odmitli :)
Odpovědět
Slecna Zankova to same jak David, okamzite utocne chovani. Co to je za zpusob komunikace, jestli to myslim vazne?? Ja jsem napsal co mi bylo doporuceno a co jsem si o nem precet, a z fotek co ma na netu. Tak se uklidnete. To, koho z tech vyse jmenovanych jsme si vybrali my radsi ani nenapisu, aby nebyl zjevne malo sebejistou a ne moc uspesnou konkurenci skritizovan pod cernou zem :) Kazdopadne jeste jednou zopakuji, po moji zkusenosti, hlavne ne Iva Mazgutova!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@brcnak Káráš nás za útočné chování a sám zbytečně a chybně hodnotíš nás. (pozn. : ani jedno jsi netrefil ;) ) A nediv se, že se divíme. Způsob, jakým jsi prvně "umělce" zmínil docela jasně naznačoval, že jsi s jeho výsadní pozicí ztotožněn. Teď už máme jasno... Hlavně ne Ivu!!! No...asi má dost jiné práce... symcca a podobně... Jednoznačně! Nnenechte si zkazit náladu mým brbláním. Hlavní a jediný, na čem ve výsledku záleží je, aby vás ty fotky bavily a měli jste z nich radost. (...opakováno po miliontý snad) Joa...o konkurenční boj rozhodně nejde. Víc bych těch svateb stejně už nestihl...
Odpovědět
Hmm tak jako naprosto nestranny clovek jsem vlezla do teto diskuze, a myslim si, ze fotky pana Peluchy te cene vice-mene odpovidaji - divala jsem se do galerie a jeho fotky se mi moc libi. Vase fotky @davidkorsa se mi take libi, nevim, kolik si uctujete, ale co se mi tedy nelibi, je to, jakym zpusobem jste se pustil do fotek pana Peluchy.. Prece i kdyby si za fotky chtel nauctovat 50.000, a Vam se nelibily, tak Vas nikdo nenuti, aby Vam fotil Vasi svatbu.. Ja bych si take nekokupila boty za 15.000Kc, ale pokud je nekdo prodava a nekdo jiny si je koupi, tak me to nezajima :).. Takze nechapu, proc tolik vzteku :) Vy mate ocividne take pekne fotky a nemate to zapotrebi.
Odpovědět
to je porad dokola...za kvalitu si holt clovek musí priplatit, nemyslim si, ze fotograf za 4 tisice bude dobry a asi me nikdo nepresvedci o opaku :-D (třeba jen když se zamyslim, kolik stoji technika?). No, a v tomhle duchu jsem chtěla něco napsat dal...ale když se podivam na fotky p. Peluchy, musim rict, ze tady ani ty prachy neznamenaji, ze to bude vkusne - jsem teda absolutni amater, ale prochazela jsem před svatbou spoustu fotografu a jejich prace a zda se mi, ze zde cena neodpovida odvedene praci absolutne vůbec! No, asi výjimka potvrzujici pravidlo :-p 12 tis mi prijde jako prumerna cena, za kterou by mely byt dodany hezke fotky...pro me osobne to byl strop pro celodenni foceni.
Odpovědět
neda mi to nereagovat....divame se vsichni na stejne fotky? Tim myslim fotografie pana PeLuchy. Me teda prijdou krasne, ciste, hezke barvy...s napadem, ale ne za kazdou cenu "umelecke" a cena mi prijde naprosto adekvatni... ke zdejsim PRO se radeji vyjadrovat nebudu....skoda slov....je to vase reputace a ja bych si vase sluzby uz po nalezeni tohoto tematu nezaplatila...
Odpovědět
Profilova fotka
@gruntovat Máme fotografku za 9tis a přijde mi to dost levné :) Ale mám s ní vynikající zkušenosti, fotila jak těhu fotky, tak newborn fotky když se nám narodil syn.. Přítel se děsně nerad fotí a Denča už po dvou předešlých foceních ví jak na něj, takže volba byla jasná :) Nám se fotky od ní líbí a to je pro nás hlavní :) Takže šťastný výběr přeji :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem si to se zájmem přečetla to co se tu rozjelo... :-D já osobně bych takovou sumu za fotografa nedala to říkám upřímně, ale každý je na tom jinak jak s financemi tak především s hodnotami. Někdo radši dát víc peněz za fotografa někdo třeba za dovolenou je to každého věc. My máme fotografku, která to má jako koníček, ale velmi šikovná a od obřadu do aleluja za 3000Kč. Její tvorbu jsem viděla, líbí se mi, fotí co zrovna je ,,potřeba,,. Osobně obdivuji každého fotografa, který dokáže nafotit skvěle mimina a děti a to třeba ta naše dokáže i když nevím jak to dělá :-D Ke všem těmto reakcím? Podle mě jsou to zbytečné dohady, reakce od uživatelů s PRO by podle mě měli být profesionálnější, přece jen tady se toho hodně roznese a není to dobrá vizitka. Koukla jsem na všechny fotky od uváděných fotografů (dlouhá chvíle :-D ) a jsou to pěkné fotky, neposadila mě ani jedna na zadek, ale hezké fotky... Ale jak říkám někdo to vidí jinak a má jiné hodnoty...
Odpovědět
Tleskam panu Davidu Korsovi za to s jakou sikovnosti si tady dokazr shanet nove klienty! :-D takova profesionalita se jen tak nevidi!;) myslim ze to nejsem ja o kom si tady lidi udelali obraz! :) jeste jednou gratuluji!;)
Odpovědět
@davidkorsa Davide co zrovna Vás opravňuje tohle říkat? :-) Pokud si nemůžete říct takovou částku za svatbu, tak v tom asi něco bude (není to jen 107 fanoušky na FB). Fotíte sice svým stylem, ten ale není nikterak zajímavý nebo jedinečný...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?