(idealní) počet družiček, družeb???

Profilova fotka
Zdravím... Už nějakou dobu uvažuji, že můj nápad o 3 družičkách a družbách bude asi úplná blbost a nebo taky ne? Představa je taková, svědkyně a svědek mezi nimi, všichni stejně oblečení a budou stát vedle oddavajiciho po stranách, no řekneme prostě "americká představa".. Každopádně mi pak došlo, že až dojde na fotky, tak to asi bude vypadat blbě, že na jedné straně mám 2 a na druhé 1... Jako u chlapů se to asi ztrati, ale já ty růžovobéžový šaty a oni v tmavé rose gold a asi to bude řvát... Možná řěším blbost, to mi napsal i fotograf (ne, že řěším blbost, ale, že mám vybírat ty holky co mám fakt rada 😄) No každopádně kolik jste jich měli vy? Víc jich nechci, jde mi o sudý nebo lichý počet? Díky moc
Odpovědět
já mám 3 družičky + svědkyni a přítel má zatím jen svědka 😀 nevím jestli tam bude nakonec mít ještě někoho. Taky to asi není ideální, ale nějak mě to netrápí 😀
Odpovědět
Profilova fotka
@megis7 a budeš je mít nastoupene kolem oltáře? Nevím tedy kde to mas, v kostele by to asi neslo 😄 ale my to máme prave na louce...
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova Máme takovou zahradní svatbu a budeme to mít u altánku v té zahradě. Asi ano. Upřímně dokud si to nezmínila tak jsem nad tím nepřemýšlela 😄 Teď nevím teda 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@megis7 eh promiň, nechtěla jsem ti způsobit stejné dilema jako mám já 😂
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova v pohodě 😀 zatím nemůžu stejně sehnat šaty na družičky tak aby něco bylo vůbec 😀
Odpovědět
Profilova fotka
@megis7 jooo tak to jsme dvě... Nejde ani tak o šaty jako o barvu... No veselý to je😁
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova taky taky.. jakou máte barvu že nemůžete sehnat?
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít oznámení na lesklem papíru rose gold, níže https://www.bridetobe.cz/svatebni-ozn... Takže to je prostě cihlove růžová, růži o zlata, oranžovou zlata... Prostě všechno dohromady a já su zoufalá 😁😅 Jakou ty?
Odpovědět
A zbytek vyzdoby? Vse bude rose gold? My mame terakotu 😀 taky vyzva
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám rok a pul ještě čas 😁 objednala jsem nějaký věci po kuse nebo par kusech a pak si tady budu zdobit stůl atd 😅 vy mate kdy termín?
Odpovědět
Tak to plánujete hodně dopředu 😀 my 18.9.
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, jelikož místo máme už zaplacené 😁 a hlavně od července se budou všechny zásilky mimo eu zdanit, tak proto jsem se na to vrhla hned 😅 v září jsou nejlepší svatby ❤
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@te_ssiinka_nelova @megis7 Ahoj nevěsty, mám v Praze malé krejčovství a šiju hlavně svatební šaty a vše kolem svatby, tak vám třeba poradím z vlastní zkušenosti....🙂. Šiju i družičky a družbu. Je jen na vás kolik budete mít družiček. Řekla bych, že je to podle toho kolik "velkých" kamarádek nevěsta má 🙂 . Pokud budete mít družbu, tak lépe vypadá, když je jich stejný počet jako družiček. Pokud jsou jen družičky, nemusí nutně být i družba. Ničemu to nevadí. Někdy šiji dvě družičky, docela často tři....nejvíc jsem jich měla myslím osm plus miminko 🙂. Co bych Vám doporučila, tak je aby družičky měly stejný materiál ale střihově bych to nechala na každé v čem se dobře cítí. Né každý si může dovolit tylovou mini sukni nebo šaty bez ramínek....🙂. Mám spoustu fotek na www.tinakli.cz (teď jsem koukala, že na webu nemám těch 8 družiček ale na FB jsou 🙂 ) nebo na FB: Zakázkové krejčovství Tinakli . Můžete se mrknout pro inspiraci, popřípadě Vám mohu cokoliv ušít. Často šiji i celé svatby. Družbu jsem šila nejvíc pro naše hokejisty......p. Hertl, p. Furch....... A to nejčastěji šiju kalhoty a vestu....🙂. Na fotkách vždy vypadá skvěle, když je to sladěné 🙂. Pokud by vás ještě zajímalo kdo co platí, tak je to na dohodě. Někdy tu mám nevěstu, která se rozhodne platit vše a někdy jsou domluvené tak, že nevěsta družičkám zaplatí materiál, který společně vybereme a každá družička platí ušití svých šatů (stejně by si nějaké pořizovala). To opravdu záleží už jen na Vás..... 🙂. Snad Jsem vám trochu pomohla 🙂 P.S. @te_ssiinka_nelova Pozvánky máte krásný... 🙂. Ta barva je dokonalá, luxusní
Odpovědět
Profilova fotka
@tinakli dobrý den, děkuji moc za chválu 🤗 my to platíme... Nepřijde mi rozumné když my si něco vymyslíme aby to platili oni... Já chci aby tam stali nastoupený "ve stejnokroji" oni by určitě obleky/ šaty měli.. Pokud nic neseženeme, tak se určitě ozvu 🙂
Odpovědět
U nás si to teda budou platit holky protože já řekla že na to nemám peníze a že můžou mít svoje šaty ale i tak chtěly. Ráda bych využila bohužel jsem ze zlína a je to z ruky. Ale dekuju za radu
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, já měla družiček taky lichý počet a možná to není na fotku ideální, ale důležitější je, že tam máš všechny sobě nejbližší kamarádky a na fotce ti to pak bude stejně fuk 🙂 Jinak tenhle zvyk mít dospělé družičky doporučuju, je s tím spousta srandy a zážitků <3
Odpovědět
Profilova fotka
@rusanna krasny jste to měli... Vidět to ani nejde, jelikož mas velký počet 🙂 dětský druzicky by me ani nenapadli 😅
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
Já řeším družičky tak, že jsem jich nechtěla nějak moc, aby právě u oltáře pak nebylo těsno, ale chtěla jsem i se svědkyní sudý počet, abych byla já mezi nimi na fotkách uprostřed a na každé straně měla stejný počet lidí - mám tedy 3 družičky a svědkyni 🙂 Družičky budou stát vedle oltáře a svědkyně za mnou. Všem jsem koupila stejné sukně (svědkyně má akorát o odstín tmavší, aby byla odlišená), aby byl nějaký spojovací prvek, ke kterým si každá vezme nějaký bílý top dle své vlastní představy a všechny budou mít na hlavě věneček, který bude ladit s mou květinou 🙂 A svědkyně možná bude mít navíc taky malou kytičku, to ještě nevím 🙂 Přítel si pak vybere kromě svědka také 3 nejbližší kamarády, které taky nějak sjednotíme 🙂 Každopádně bych řekla, že jestli už nemáš nikoho, koho máš ráda natolik, aby patřil do této užší skupiny, tak bych to nelámala přes koleno a neřešila sudý nebo lichý počet 🙂 Raději si to užít s tím počtem lidí, který máš, než tam dávat někoho, koho třeba úplně nemusíš "jenom aby to vypadalo líp na fotce" 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@darcule díky za rady 😉 já se už ridim radou co mi dal Olda (nas fotograf) - neřeš jak to bude vypadat na fotkách, to je moje starost a udělám to nejlíp co to umím, res to srdcem a měj tam lidi, ktere tam mít chceš 😊 tak jsme se rozhodli pro 3... Fakt nemáme nikoho koho tam chci mít... Respektive ta banda 3 holek jsou všechny ze stejného těsta a skvěle se doplňují 😊 a chlap taky nemá nikoho dalšího takže to nelameme přes koleno jak ty říkáš 😉 u nas i svědkyně bude mít stejne šaty, jen trošku větší kytici a svědek větší vyvazek, jinak taky bude stejný 😊
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?