Družičky? Svědek?

20. čvc 201810

Ahoj holky,
začali jsme chystat s přítelem svatbu a já přemýšlím, koho si vezmu za družičky. Nápad byl takový, že jedna malá holčička (5 let) - ta je od kamaráda z přítelové strany, já k ní žádný blízký vztah nemám, ale jelikož by to bylo hezké, mít tam takového prďolu, tak jsem nic nenamítala. Pak bych ale chtěla já blízké lidi - sestřenici(12) a sestru(17). Jenže to nevychází, aby byl sudý počet - a vždycky, jak vidím na fotkách nevěstu a vedle ní buď úplně malé družičky, anebo pak stejně staré družičky. Ale neviděla jsem, že by měla malé i velké. Takže nevím, jak se k tomu postavit - jestli malé dát bílé šatičky a těm dvěma starším třeba modré - a tím pádem to bude tak trochu sudý počet 😃 Anebo nabrat ještě jednu družičku, tím pádem budu mít 4 a dát jim všem stejné šaty (ale kde seženu stejné šaty pro dítě a pak i pro dospělé :roll: - ta 11 letá může mít xs, ale ta 5letá???).
Kdo dočetl až sem, díky! 😃 Ještě mě ale trápí otázka svědka.
Nevím, jestli vzít bráchu, anebo nevlastního otce, který se o mě celý život staral. Zazněl nápad, aby mě ten nevlastní vedl k oltáři společně s vlastním otcem, ale to nechci, protože vlastní taťka povede jen mě (jinou dceru nemá), ale ten nevlastní má ještě jednu dceru, kterou může vést. Tak jsem chtěla mu dát alespoň roli svědka, jako vyjádření díky, že se o mě fakt staral, i když nejsem jeho… A je to člověk, kterému opravdu věřím. Ale zas si říkám, že brácha přijde zkrátka - sestra bude družička, tak jakou úlohu dát jemu? Je mu 19 a rozhodně extrovert není, takže nevím 😞
Moc díky za každý tip :hug:
A omlouvám se za rozsáhlý příspěvek, ale jsem ze svatby trošku vyplesklá a vůbec nevím co a jak a vše teprve zjišťuju :lol:

 • @andaaaaa  Ahoj 🙂 co se týče otázky koho za svědka, být na tvém místě tak volím srdcem. Vůbec bych neřešila to, komu co dlužíš, nebo aby všichni měli nějakou roli. Za mě by sis měla vybrat člověka, na kterého se můžeš 100% spolehnout a kdo je ti nejblíž. Pokud je to tvůj nevlastní tatínek určitě bych neváhala. Jestli ale trváš na tom aby brácha nepřišel zkrátka jak říkáš, pokud je hodně extrovertní jak píšeš, můžeš ho třeba poprosit aby pro tebe vymyslel proslov, přichystal a moderoval nějaké svatební hry např. svatební kvíz, svatební kočár atd. 🙂 myslím že by ho to mohlo potěšit a cítil by se "v centru dění" 🙂
  Jinak ohledně těch družiček mě napadá jedině to, pokud by se v rodině nebo u známých třeba našla ještě jedna malá družička tak bys měla dvě malé a dvě větší 🙂 určitě to nebude vypadat divně, na jedné svatbě už jsem to takto právě zažila. Šaty nemusí být naprosto stejné, stačí když sladíš odstín a doplňky.
  Snad ti to aspoň trošku pomohlo, přeji hezké plánování 🙂

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  ...vaše vzpomínky zachytím krásně a na pohodu 🙂
  Fotografování svateb nejen po celé ČR.
  Bude pro mě poctou a velkým potěšením se jako fotograf účastnit Vaší svatby a vyfotit ji od příprav až po oslavu, cena 8000,- Kč za celodenní focení.