Ztracený rodný list - jak vyřídit duplikát poštou?

19. srp 2020100

Tak se mi vlivem všech možných i nemožných stěhování podařilo ztratit rodný list. Narodila jsem se ve Zlíně, ale pracuji v Brně a anžto jsem učitelka, tak se v úředních hodinách na matriku ve Zlíně nedostanu ani kdybych se pokrájela. Snažím se řídit informacemi z webu - stáhla jsem si žádost, plánuji ji nechat notářsky ověřit a zaslat doporučeně. Píší, že za vydání RL je nutné uhradit správní poplatek (a taktéž budu muset uhradit poštovné), ale nevím, kam a jakým způsobem jej uhradit, číslo účtu jsem nikde nenalezla. Co s tím? Máte někdo zkušenosti?

 • Nejlíp uděláte, pokud si najdete číslo a na tu matriku zavoláte.

 • Nejlépe se domluvit (telefonicky, emailem), jak to bude nejlepší a nejrychlejší pro obě strany.

  Pracuji na obecním úřadě a když někdo potřebuje zaplatit správní poplatek, nemůže se dostavit osobně (a často to není ani nutné), tak pošle peníze na BÚ nebo dá do obálky spolu s žádostí.

  Pokud pošleš jen žádost, tak Tě matriční úřad má vyzvat k uhrazení poplatku a teprve pak vystaví RL.

  Mám pocit, že úředně ověřený podpis ani není potřeba. To jen když žádá zmocněnec, tak plná moc musí být ověřena. Matrika pak pošle RL na obálku s pruhem a totožnost příjemce potom ověřuje poštovní doručovatel.

 • Muzes to zaridit podle me i z Brna, ja si zarizovala duplikat z Kanady,takze nevidim duvod proc by to neslo v jinym meste 😉 a penize jsem posilala obalkou.

 • Sponzor fóra
 • @luccien  Já myslím že můžeš na jakoukoliv matriku... mně udělali při narození chybu v rodným listě,a když se to zjistilo po 15 letech,vytiskli mi nový taky v jiném městě.

 • @88renca88  Tak tohle URČITĚ NEJDE! RL se vystavuje podle údajů, které jsou uvedeny v matriční knize. Matriční kniha je fyzicky jen jedna a je uložena na matričním úřadě ve městě, kde jsi se narodila. Žádná jiná matrika Ti RL nemůže vystavit, protože nemá přístup k potřebným údajům. (V různých obdobích se do matriční knihy zapisovaly různé údaje, takže nejdou na dálku využít ani údaje ze základních registrů.)

  Domnívám se, že v tom bude něco trochu jiného - protože tam byla chyba, tak jiný úřad může přijmout Tvou žádost a postoupit ji rodné matrice, která Ti vystaví nový RL a ten pošlou poštou.

 • přítel ho taky ztratil a zašel na matriku, kde byl ten ztracený vystaven a na počkání mu udělali nový

 • Tak psala jsem mail na zlínskou matriku - poslali mi číslo účtu. Pošlu tam doporučeně žádost o vydání RL (notářsky ověřený podpis není nutný) a oni mi do 7 až 10 dnů pošlou do vlastních rukou nový. Uf.

 • Dobrý den, kde jste prosím sehnala formulář na vystavení duplikatu rodného listu? Děkuji

 • @azeretseznamcz  Univerzální tiskopis neexistuje. Buď si požádejte o formulář přímo matriku, kterou budete žádat (některé mají svoje tiskopisy na netu ke stažení, některé ne), nebo použijte tiskopis jiné matriky a přepište hlavičku.

 • Zdravím, stačí si zavolat na danou matriku, pošlou bankovní údaje e-mailem. Tady najdete kompletní info, co dělat při ztrátě RL 🙂 https://www.vimvic.cz/clanek/rodny-list-a-jeho-ztrata-co-delat

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Vyhledejte si vysněný statek, stodolu, penzionek nebo jiné krásné stylové místo! Propojujeme vás také s těmi nejlepšími dodavateli služeb 🙂
  Svatby s úsměvem
  Mladá Boleslav
  Plánujeme, dekorujeme, koordinujeme.. ale hlavně s úsměvem měníme vaše svatební sny a přání ve skutečnost
  Svatby na míru pro 2 až 50 osob, zajištění všeho od ubytování po fotografa, květiny i vizážistku, osobní přístup, NEUTRATÍTE NESMYSLNÉ PENÍZE!