Menu Forum

Změna příjmení po letech od svatby

10. črc 2014  • 
fotoportrét
fotoportrét
verzech
Registrovala se 27. listopadu 2013 na beremese.cz. Přidala 23 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
verzech
Registrovala se 27. listopadu 2013 na beremese.cz. Přidala 23 příspěvků.
 Dobrý den,
otázka je asi jasná..máte někdo zkušenost, s tím, zda když si při samotném sňatku nechám příjmení své, jde po nějaké době toto rozhodnutí změnit a převzít příjmení manžela?? Děkuji.
5. dub 2014 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
l_a_u
Registrovala se 17. června 2014 na beremese.cz. Přidala 333 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
l_a_u
Registrovala se 17. června 2014 na beremese.cz. Přidala 333 příspěvků.
 Ano, jde to. Kdykoli po svatbě můžeš prohlásit, že si chceš používat společné příjmení, a je to. Žádné poplatky, žádné povolování.

§ 70 zákona o matrikách:
(4) Ponechají-li si manželé po uzavření manželství svá dosavadní příjmení, mohou i později učinit prohlášení před kterýmkoli matričním úřadem, že se dohodli na společném příjmení jednoho z nich. Prohlášení se vztahuje i na společné nezletilé děti manželů. V poznámce oddacího listu matriční úřad vyznačí, odkdy manželé užívají společné příjmení.

Kdybys to chtěla naopak, tj. místo společného příjmení používat své dosavadní, tak máš smůlu a pomůže ti jenom se rozvést a znova vdát :D
10. črc 2014 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí