Zadost o uzavreni snatku a osvedceni pro cirkevni snatek - POMOOOOC

16. kvě 201880

Mile damy,

potrebovala bych radu. Mame totiz dvojity problem. Za prve zijeme v zahranici ( svatba bude probihat v Praze), takze nemuzeme litat xkrat na urad a za druhe bude nas obrad cirkevni. Pro cirkevni snatek tedy musime na matricnim urade predlozit Zadost o uzavreni snatku a na zaklade toho nam urad vyda osvedceni pro cirkevni snatek.

Moje otazka je - Muze za nas nekdo ( treba svedek, zaroven i bratr) predlozit zadost ? A za druhe - vydava urad osvedceni na pockani ?
Jde mi totiz o to, jestli budeme muset do CR letet jeste dvakrat pred svatbou ( s zadosti a pak pro osvedceni) a pak jeste na svatbu.

Mockrat dekuji vsem, kdo mi dokazi poradit.

 • Dobrý den, myslím, že nebude od věci zkusit předem zavolat na matriční úřad a poptat se přímo jich. Až poté, bych zkoušel hledat další varianty (občas se učedníci kroutí, kvůli tomu, že je to pro ně více práce.. nebo že se s podobnou situací zatím nesetkali). Přeji ať to dobře dopadne 🙂

 • Pokud mu dáte plnou moc, kopie občanek a rodných listů (asi budou potřeba notářsky ověřené nebo originály), matrika by to měla respektovat. Žádost o uzavření sňatku by Vám měla vystavit církev, která Vás bude oddávat, tu spolu s vyplněným dotazníkem o vstupu do manželství (ten musíte oba podepsat, ale matrika Vám ho může poslat třeba emailem) a plnou mocí zanese Váš bratr na matriku.
  Nejlepší je tam ale dopředu zavolat. Možná se budou trochu cukat, ale nemají důvod to nepovolit. U nás se to tak nakonec povedlo, i když první odpověď byla razantní ne.

 • Pardon, přepsal jsem se místo učedníci jsem myslel úředníci 🙂

 • Sponzor fóra
 • Já to řešila tento týden, volala jsem si na matriku a musíme dojet osobně ( naštěstí jen 60 km). Musíme mít u sebe občanky,rodné listy(original),jméno a datum narození svědků a jména rodičů. Tam to všechno vypíšeme a podepíšeme a oni to předají faraři. Taky jsem se ptala jestli tam můžou dojít rodiče a řekla ne.

 • @rubi
  Osvědčení lze vystavit na počkání, ale záleží na aktuální vytíženosti matriky. Rozhodně doporučuju zavolat / napsat na příslušnou matriku podle místa obřadu, zeptat se jich, domluvit se s nimi.

 • Zajimalo by me,kdy je potreba zajit na matriku,kdyz mame svatbu v srpnu? 😉

 • @verunecka30  Osvědčení je platné 6 měsíců od data vydání. Můžete pro něj vyrazit hned.

 • Dobře, děkuji 🙂

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Nabízíme originální tipy, nápady, denní i večerní programy na rozlučku se svobodou pro dámy a pány.
  Vyhledejte si vysněný statek, stodolu, penzionek nebo jiné krásné stylové místo! Propojujeme vás také s těmi nejlepšími dodavateli služeb 🙂
  Jsem Lucie a více než 8 let píšu blog pro svéhlavé nevěsty. Píšu o plánování krok za krokem, tvořím katalog dodavatelů, dělám online konzultace.
  Články od našich partnerů
  Na jazz a swing se dá tančit až do rána! Nikdo nezůstane sedět!
  Nesmrtelná klasika v moderním kabátku - snubní prsteny z bílého zlata
  5 důvodů, proč si na svatbu objednat profesionální catering
  Archiv článků od partnerů