Za jak dlouho starosta odklepne mimořádný termín svatby?

7. srp 2014110

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s tím, jak dlouho se čeká, než starosta odklepne mimořádný termín svatby??
My měli mít původně svatbu na jiném místě, tudíž u jiné matriky, tam jsme měli domluvený termín 16.4.2011 už asi od října 2010. Ale museli jsme změnit místo hostiny a i obřadu, jenže tady u nás je pro ně sobota 16.4.2011 mimořádným termínem, protože oddávají jen 2 soboty v měsíci a 16.4. právě ne. Paní na matrice nám řekla, že musíme napsat žádost starostovi... po 14 dnech stále žádná odezva a svatba by měla být už za dva měsíce 😐 Jsem už dost nervózní, protože na 16.4. zůstalo všechno zařízené..hudba, fotograf, dort, zákusky, květiny, ...teď už i jídlo...

 • @paju85  A nemůžeš si tam zavolat? To bude asi nejrychlejší a budeš mít nějaké info...

 • Určitě bych tam taky zavolala, že to potřebuješ vědět kuli dalšímu zařizování. Jinak nám termín - sobotu schválili hned a ne starosta ale matrikářka - akorát jsme si připlatili.

 • Paní na matrice mi řekla, že musíme poslat žádost starostovi a tam to probíhá následně: paní asistentka starosty dopis otevře, on musí žádost schválit, asistentka musí zavolat na matriku a z matriky paní zavolá teprve nám, že si máme přijít podepsat papíry, že ten termín chceme... takže někam volat je asi bezúčinné... 😛

 • Sponzor fóra
 • @mmmura  Jinak platit za ten obřad budeme taky, i když v ten den už mají i další svatbu a oba jsme z města, kde by nás měli oddat..

 • tak držim palce - asi fakt nezbyde nic jinýho než čekat no.

 • @mmmura  Díky! Není nad to, pořád něco měnit (a to ne kvůli nám) a nakonec čekat, jestli nás vůbec oddají..chjo... 😒

 • Já bych teda zavolala starostovi (resp. jeho asistentce), snažila se být milá a dozvědět se, jestli vám ten termín schválil.

 • @civet  Na telefonu nikdo nereaguje, zkusila jsem mail, tak uvidím 😛

 • @paju85 volalas tam jednou nebo jsi to zkoušela víckrát? Já bych teda na úřady zkoušela volat spíš ráno - v 8 a pak třeba v 9 a odpoledne kolem 14:30. To mi přijde jako časy, kdy je šance, že někoho chytíš. jestli jsi volala v 1 odpoledne, dost možná někdě obědvali.

 • @civet  Víckrát jsem to zkoušela, ale teď jsem se dozvěděla od známé, že ta moje žádost se prý musí první projednat na nějaké schůzi... opravdu bych nevěřila, že s tím budou dělat až takové ciráty.... 😛

 • Vím, že jdu pozdě, ale třeba se někdo setká s podobným problémem:
  Tohle jejich řešení žádosti je nějaké podivné. Žádost o jiný termín probíhá ve správním řízení a je to záležitost MATRIKY, nikoli starosty. Nikdo jiný než matrikář(ka) o tom nemůže vydat rozhodnutí. (Že se matrikářka musí domluvit se starostou či jiným oddávajícím, zda má v požadovaný termín čas, je věc jiná... To jen asi pan starosta chce být důležitý...)

  Osobně bych žádost adresovala na matriku, aby si ji tam předali - to už je jejich věc, aby se domluvili. Matrika pak musí do 30 dnů vydat rozhodnutí, zda povoluje, nebo nepovoluje. Ve složitějších případech má na to až 60 dnů, ale tenhle případ to rozhodně není.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  SoniaDekor
  Šumperk
  VŠE PRO VAŠE OSLAVY.
  KOMPLEXNÍ SERVIS PRO VÝZDOBU SVATEB A SPOLEČENSKÝCH AKCÍ.
  PŮJČOVNA DEKORACÍ
  Svatby na míru pro 2 až 50 osob, zajištění všeho od ubytování po fotografa, květiny i vizážistku, osobní přístup, NEUTRATÍTE NESMYSLNÉ PENÍZE!
  Svatby s úsměvem
  Mladá Boleslav
  Plánujeme, dekorujeme, koordinujeme.. ale hlavně s úsměvem měníme vaše svatební sny a přání ve skutečnost