Svatba v kostele-stačí použít křestní list z roku 1986?

Profilova fotka
Mohl by mi někdo poradit, jaké doklady musím vyřídit, když máme svatbu v kostele? Vím o křestním listu, slyšela jsem, že nesmí být starší jak 3 měsíce. Já mám doma potvrzení o křtu, je to vlastně křestní list z roku 1986, kdy jsem byla křtěná. Myslela jsem, že tento křestní list, je jako doklad o křtu již dostačující. Ale přečetla jsem zde nějaké diskuze o dokumentech na svatbu a jsem z toho zmatená. Mohl by mi prosím někdo poradit, proč nemohu použít křestní list co mám již doma a musím mít nějaký nový. Mockrát děkuji za rady
Odpovědět
@kacbal no určitě stačí ten z roku 1986, potvrzení o křtu si vyžádá farář pokud máš svatbu jinde než si byla křtěná
Odpovědět
Profilova fotka
díky za informaci majanax. Sem ráda, že nemusím nikde shánět nějaký další křestní list :)
Odpovědět
Profilova fotka
Budeš se vdávat ve stejnem kostele ,kde jsi byla pokrtena??Jinak ten výpis ti dají zrovna tam...je to záležitost 10 minut..
Odpovědět
@kacbal Tohle je nejlepší řešit s farářem, kterého budete mít, jestli to takhle stačí nebo ne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
budu se vdavat v jinem kostele, nez kde jsem byla pokřtěna, ale díky za rady holky, zkontaktuju faráře a pořeším to sním. :-)
Odpovědět
Jasne, to potvrzeni Ti da farař ktery te křtil....a nesmi byt starsi jak 3 mesice.
Odpovědět
kdyz mam krestni list, proc bych potrebovala nove potvrzeni, ktere nesmi byt starsi nez tri mesice? zda se mi to nejake divne...nam knez rikal, ze staci prave ten krestni list nebo datum krtu zjisti sam z kroniky krtu, kterou ma on na fare...ale zatim jsme na matrice jeste nebyli... @lenben
Odpovědět
memu nastavajicimu farař řekl.....at si od sveho faraře prinese potvrzeni o křtu.....
Odpovědět
Profilova fotka
@dominikasn ano ,protože se vdáváš v kostele ,kde te krtili..takže případná změna se zaznamenává tam..do knihy.. prostě je to tak ,že ke svatbě dodáš aktualní opis křestního listu z fary kde tě křtili...když se vdáváš tam ,kde tě křtili opíše si to farář sám...mě dělali opis a já ho vezla do kostele kde se vdávám..Když ty se vdáváš v kostele kde tě křtili a tveho budoucího muže ne ...bude ten opis bude muset mít on... ale každému to poví jeho farář....my ještě potřebujem tzv.Lincenci k snatku..propuštěni ke svatbe z nasi farnosti..vdávám se dost daleko:-).. :-D
Odpovědět
@meluhelu oukej, my to mame znacne jednodussi, jelikoz oba zustavame v nasi domaci farnosti a resili jsme to s knezem kamaradem...:) ja jsem to puvodne pochopila tak, ze i ve farnosti, kde dotycny byl krteny a bude se vdavat, stejne musi mit jeste potvrzeni...
Odpovědět
Profilova fotka
@dominikasn ano to pak máte super:-)..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobry den,mohl by me nekdo poradit jak mam zjistit kde jsem byl pokrteny.Od rodicu se to nedozvym, jelikoz s otcem nejsem v kontaktu uz od 2 let a matka tvrdi ze me daval krtit otec ale uz si nepamatuje ze v kterym kostele.Jedine co vim ze to bylo nekde v Praze.Budeme se brat s pritelkyni v kostele a potrebuji k tomu ten krestni list a vubec nevim co mam delat. Mockrat dekuji za rady.
Odpovědět
Článek se načítá
@mikess Myslím si , že bude nejlepší napsat na pražské arcibiskupství, ať ti poradí jak máš postupovat.
Odpovědět
Za necelý měsíc máme svatbu v kostele. Protože jsem tyhle věci úplně vypustila, půjdeme teprve příští týden na matriku. Termín nám už, doufám, nevezmou, když je obřad církevní, tj. bez přítomnosti úřední osoby. Nebo se mám děsit?
Odpovědět
Moc dekuji za radu :)
Odpovědět
@radkaja moc dekuji za radu :)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?