Svatba s cizincem

Profilova fotka
Ahoj holky, zajímá mě, jestli měl někdo svatbu s cizincem, slyšela jsem, že je potřeba vyřídit hromada papíru okolo toho tak mě zajímá jestli je to opravdu hodně papírování a jak dlouho Vám trvalo všechny ty papíry vyřídit. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
Je cizinec a cizinec - se slovakem to az tak složitý není
Odpovědět
Profilova fotka
@te_ssiinka_nelova a s polakem?
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzana_manderlova to nevím, já mám slovaka a vše to vyřídila matrikarka na dálku 😉 jen pak nahlasit cizinecké policii ze je ženatý a to je vše ale on pak stejně bude zadat o český občanství ale to je tak na pul roku, i když tady žije od 10ti let...
Odpovědět
Polsk0 nie je ziadna krajina tretieho sveta, takze idealne si zavolaj na konkretnu matriku co potrebuju. Ja ako Slovenka co si berie Cecha som podpisovala nejake prehlasenie o sposobilosti nakolko SK taky dokument nema. Cize to moze byt rychle aj zdlhave.. Ak to mate buduce leto, tak by som sa aspon spytala. A ja si este musim dat uznat sobasny liist na SK aby som si vobec mohla menit doklady a meno v nich. Cize hadam, ze aj tvoj si potom bude musiet dat vydat sobasny list poslky, pre nejake ukony uradne ak by to bolo treba.
Odpovědět
Profilova fotka
@kitycat díky, nebude si menit doklady zijeme v Anglii, jenom se ptám protože někdo říkal že je kolem toho strašně moc papírování tak na 2 měsíce, ale zeptame se matrikarky co teda budeme potřebovat Diky
Odpovědět
S Polákem je to asi úřad od úřadu. Záleží, kde se berete, jestli v ČR nebo v Polsku. My měli svatbu ve Starém Bohumíně, hostinu v Chalupkach. Paní matrikarka v Bohumíně byla zlatá. Dala nám seznam všeho, co bylo potřeba z Polska dodat i nás speciálně upozornila, jak to vyžádat - např. úplný výpis rodného listu, protože v PL standardně vydávají verzi zkrácenou, kterou v ČR matrika neuznává. Papírování nakonec nebylo tak strašné, ale trochu běhání s tím je i kvůli úředním překladům dokumentů 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?