POZOR na matrikářku v Průhonicích!

22. srp 2017110

Milé nevěsty,
jelikož jsem byla vždy typ člověka, který si vše nechal líbit a nikdy se neozval a nestěžoval si, tentokrát jsem se rozhodla učinit jinak. Rozhodla jsem se tedy vás všechny upozornit na přístup paní matrikářky na matrice v Průhonicích. Je to hlavně z toho důvodu, aby jste si dali pozor a matrikářka vám neučinila stejné komplikace jako nám.
Začalo to klasickým plánováním svatby, kdy jsem po třech telefonátech na danou matriku domluvila obřad v 16:00. Tento čas jsme si s matrikářkou potvrdili, potvrdila jsem ho přítelovi a rozběhla přípravy. Měsíc před obřadem jsme navštívili matriku, abychom podali žádost o manželství a zaplatili poplatek. Paní matrikářka nám ale oznámila, že náš obřad má napsaný už na 15:30 a že v původně smluvených 16:00 obřad udělat nelze. Brali jsme to celkem v pohodě, zřejmě nějaká chybička, či jsme se špatně pochopily, kdo ví.. Jelikož to bylo pouze o půl hodiny, lehce jsme vše zařídili a změnili další smluvené (na pozvánkách bylo 16:00, ale jelikož předtím bylo posezení a vyjížděli jsme společně, nikdo si dřívějšího času nevšiml). Týden před svatbou se ale paní matrikářka ozvala po telefonu, že by se jim prý více hodilo, kdybychom obřad přesunuli na 11:00 (což je o 3,5 hodiny dříve). Prý mají ve stejném místě obřad v 10:30 a nemuseli by přejíždět... Odpověděla jsem jí, že v žádném případě a nechápu, jak si mohla myslet, že to vůbec půjde!!
Při obřadu byla paní matrikářka nepříjemná, čehož jsem si sama v euforii ze svatby nevšimla, ale několik našich hostů se o tom po svatbě zmínilo. Svatba byla v sobotu a manžel v pondělí volal na matriku a dotázal se paní matrikářky, kdy asi si můžeme pro oddací list přijet. Paní matrikářka se chovala velmi arogantně a nepříjemně a téměř manžela seřvala, jak si představuje, že už by oddací list dostal teď. To i přesto, že se pouze informativně dotázal kdy ho můžeme vyzvednou... Dala nám tedy termín, kdy ho vyzvednout můžeme (týden a půl po obřadu). Bohužel ani jeden z nás nemohl odejít z práce a tak chtěl pro oddací list manžel poslat svého asistenta. To je samozřejmě možné díky plné moci. Manžel zavolal paní matrikářce aby jí informoval, že si pro oddací list přijede asistent a paní matrikářka ho opět seřvala, jak si jako představuje, že za něj oddací list bude vyzvedávat a že to v žádném případě není možné ani s plnou mocí (přesto že na jejich stránkách píší, že s plnou mocí to možné je).
Na obřadu mi paní matrikářka měla předat zelený doklad o změně příjmení, což ale neudělala! Já bohužel neměla tušení, že mi ho má předat ona, myslela jsem, že až na úřadě při změně občanky. Takže jsem vlastně měla přestřižený roh občanky a žádný doklad o tom, proč to tak je... A ještě k tomu mi paní matrikářka přeškrtla špatný roh a narušila elektronický kód občanky (má se stříhat levý horní roh). Měla jsem ale štěstí a zelenou kartičku mi vydali na mém úřadě, kde jsem si dělala občanku a o tom rohu mi také řekli oni..
Upozorňuji tedy všechny nevěsty, které plánují svatbu s pomocí matriky v Průhonicích, dejte si na tu babu POZOR!!

 • Já bych napsala oficiální stížnost jejímu nadřízenému. Tady ta informace nemusí dojít na správné místo. Jinak jsem pro to, bránit se,bohuzel si myslím, že ve tvém případě to bude tvrzení proti tvrzení . . . Jedině bys měla ty hovory nahrané.

 • A jak se ta protivna soudruzka jmenovala?

 • Radši volím cestu nezabývat se tak hroznými lidmi a pouze upozornit další nevěsty, aby si daly pozor.. Byla to paní Tatiana T.

 • Sponzor fóra
 • Taky by mě zajímalo jméno 😮. My jsme tam byli, svatbu měli a vše bylo v pořádku, byla moc milá a se vším nám vyšla vstříc...Jmenovala se Tatiana, příjmení už si nepamatuju 😃

 • Aha, no tak to byla ta stejná! A já bych neměla jedinou věc, co jí vytknout....asi jste měli prostě smůlu 😞

 • Tak nás to čeká příští rok..do telefonu byla pí. milá, ale upozornila, že čas obřadu nám může posunout..nyní máme 11:30 a máme počítat do 14:00 s možným posunem podle ostatních obřadů..takže s tím počítáme, ale domluvili jsme se, že do března si musíme dát pevný čas kvůli pozvánkám, tak snad to bude v pořádku..

 • no joooo, holka uz se videla nekde u vody a misto toho musela tvrdnout do 16 h v praci....tak se trosku nastvala, noooo. Bohuzel tyhle lidi si clovek nevybere, obcas si to nesedne...ale tak vzaty jste, oddaci list mate a nikdo neumrel, tak dobry

 • Jako že vám můžou posunout čas obřadu? 😒 to teda slyším poprvé.

 • Oddaci list lze zaslat bez problému i poštou...

 • Myslím, že vím o koho se jedná. Nám také chtěla posouvat časy obřadu a do telefonu byla dost od rány 😃

 • Nedá mi nereagovat. Dělám na úřadě (ne na matrice ani nikde v podobných kruzích), a můžu napsat akorát svoje dojmy k uvedenému. V žádné případě se úřednice nezastávám.
  1. asi bych neřešila takovou věc jako je termín svatby a hodina po telefonu. Chápu, že je někdy těžké se domluvit,sejít, atd. ale ač sama funguju radši psaním, tohle bych nevyřizovala ani po telefonu. Na člověka to taky udělá hned lepší dojem, když se sejdete tváří v tvář.
  2. změna termínu č. 1 by se ještě dala pochopit, návrh na změnu č. 2 - nevíme, jak jste zareagovala vy, řekněme si upřímně, že jednání s lidmi není vždjednoduché, třeba si vaše vyčtení typu "V žádnám případě, jak jste si vůbec mohla myslet, že to půjde!" si vzala osobně a asi pro ni bylo nepřátelské a tím pádem jste se zaškatulkovala do oddílu "tak na ty se teda usmívat nebudu".
  3. nesmí člověk zapomínat na to, že i úředníkje jen člověk a rozhodně na svém místě nesedí a nečeká a nemůže být paf jen z Vaší svatby, oni mají svateb nepředstavitelnou hromadu, je to pro ně rutina, podobně jako je pro Vás vaše klasická práce, kterou vykonáváte. I když by bylo příjemné všude potkávat a komunikovat na úřadech, poštách, bankaách prodejnách jen s milámi a usměvavými lidmi, není tomu tak, a řekněme si upřímně, ani já ani vy taky nejste na všechny vždy usměvaví, milí a přívětivý, jen proto, že vás bolí hlava, zub, nějakej jinej blbej úředník, prodavač, pošták Vám nějak ukřivdil.. prostě jsme jen lidi.
  4. oddací list nevím, jak to chodí jinde,ale my jsme ho taky mělitak po týdnu, není to nic tragického. To, že jste se opět ještě píchli do vosího hnízda,že kdy si teda můžete přijet, jen možná vyprovokovalo reakci, že ji ani nenapadlo, že se list posílá poštou..

  Podle mě to prostě byla souhra špatných náhod. Neviním Vás, ani ji, uzavřela bych to s tím, že jsme prostě jen lidi, a někdy se ne všichni na všem schodnou a ne všichni si sednou..

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Jsem Lucie a více než 8 let píšu blog pro svéhlavé nevěsty. Píšu o plánování krok za krokem, tvořím katalog dodavatelů, dělám online konzultace.
  Vyhledejte si vysněný statek, stodolu, penzionek nebo jiné krásné stylové místo! Propojujeme vás také s těmi nejlepšími dodavateli služeb 🙂
  Online svatební plánovač, svatební web, online svatební diář, svatební kalkulačka, online svatební pozvánky, fotogalerie - vše v jednom.
  Články od našich partnerů
  Na jazz a swing se dá tančit až do rána! Nikdo nezůstane sedět!
  Nesmrtelná klasika v moderním kabátku - snubní prsteny z bílého zlata
  5 důvodů, proč si na svatbu objednat profesionální catering
  Archiv článků od partnerů