Dá se urychlit vyřízení občanského průkazu?

3. bře 201520

Ahoj holky, chci se zeptat, bráška, který mi má jít za svědka, žije na karibských ostrovech, přijede jen na skok(cca 10 dní před svatbou, jiná možnost není) a má propadlý pas i občanský průkaz(oslík). Vycestovat do české republiky ho nějak nechají (nevím jak, jsem z něho nešťastná, tak to neřeším)
Nemáte tušení, jestli se dá vyřídit po příjezdu nějaká rychloobčanka??? Prý bez strojově čitelných údajů nebo něco takového...nemáte zkušenosti?

 • Ahojky, ja si myslim, ze ano. I ridicak jde za poplatek tusim 500,- do par dni max tydne 🙂

 • Osobní zkušenost nemám. Tenhle "rychlodoklad" s platností 1 měsíc se vydává na žádost občana v případě ztráty, odcizení, poškození nebo zničení občanského průkazu, nebo pokud občan potřebuje občanský průkaz v souvislosti s výkonem volebního práva. Nevím, jestli se to vztahuje i na případ, že je OP propadlý a potřebuje rychle jiný na svatbu. (Pokud jsem to dobře pochopila, tak za propadlý vydají rychloobčanku jen při volbách.)

  Mně v létě udělali nový OP do 2 týdnů, tak by se možná stihl udělat i normální...

  Další informace na: http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx nebo si zavolej na úřad obce s rozšířenou působností, kam spadáš, a poptej se tam.

  Hodně štěstí.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Vyhledejte si vysněný statek, stodolu, penzionek nebo jiné krásné stylové místo! Propojujeme vás také s těmi nejlepšími dodavateli služeb 🙂
  Jsem Lucie a více než 8 let píšu blog pro svéhlavé nevěsty. Píšu o plánování krok za krokem, tvořím katalog dodavatelů, dělám online konzultace.
  Svatby na míru pro 2 až 50 osob, zajištění všeho od ubytování po fotografa, květiny i vizážistku, osobní přístup, NEUTRATÍTE NESMYSLNÉ PENÍZE!
  Články od našich partnerů
  Na jazz a swing se dá tančit až do rána! Nikdo nezůstane sedět!
  Nesmrtelná klasika v moderním kabátku - snubní prsteny z bílého zlata
  5 důvodů, proč si na svatbu objednat profesionální catering
  Archiv článků od partnerů