Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
dokumenty se musí podat na příslušnou matriku osobně nebo Vás můžeme při jednaní zastoupit. Naše matriky bohužel online nefungují. Naše agentura Vám pomůže vyřídit veškerou administrativu v ČR, soudní překlady dokumentů i tlumočníka pro svatební obřad. Stačí napsat na info@easywedding.cz
Odpovědět
Profilova fotka
@pelula @zanda13 ahoj holky, pokud mate svatbu v CR, partner musi na matriku osobne - minimalne cca dva tydny / tyden pred obradem, musi podepsat matrikarce nejake papiry ... asi by bylo mozne vyridit to pres overenou notarskou zadost, ale myslim, ze je skoro jednodussi aby jednou prijel do Cech. Jinak papiry (rodny list atd) muze na matriku donest kdokoli, treba vasi rodice ... to papirovani ve vysledku neni tak desne, jen se to musi dobre nacasovat :) Tady jsou moje zkusenosti ... http://www.beremese.cz/forum/dokument...
Odpovědět
Moc dekuju :) a ten Certificate of No Impedimen musi na cr matriku odnest muj partner nebo to tam muzu vzit ja? Ja jen ze je u nej tezky uvolnit se z prace. A trosku nerozumim musi se to tam odnest min 2 mes. pred obradem a pak tam jit znovu 5dni pred obradem?
Odpovědět
Profilova fotka
@pelula zkusim to vysvetlit, snad to pujde lip pochopit :) abyste si vubec mohli zaregistrovat svatbu, tak musite mit CNI, ktery ma platnost sest mesicu od vydani a na matriku ho musis donest (ty, partner, nebo kdokoli jiny) min. dva mesice pred svatbou. Pak je potreba jeste jeden dokument (coz jsem zapomnela, jak se jmenuje), ktery GB nevydava, a proto musi probehnout rizeni o odpusteni toho dokladu - to udela matrikarka, jenomze pravdepodobne ne hned na pockani (aslespon nam to hned nedala) - ma na to ze zakona tyden nebo mesice nebo tak nejak. A tyhle dokumnety (to "odpusteni") musi tvuj partner prijit na matriku podepsat, a to nejpozdeji pet dni (tyden?) pred svatbou. Takze to je ten moment, kdy tam musi jit i on. Otazka je, zda by bylo mozne to poresit pres overenou plnou moc, ze bys to za nej podepsala ty. Jeste az tam pujdete s CNI, je potreba znat jmena, datum a misto narozeni rodicu, protoze v britskem rodnem liste tyto udaje nejsou. Doufam, ze ted uz je to trochu srozumitelnejsi :) Co se penez tyka, tak za "cizince" zaplatis 2000Kc a pokud bys chtela druhy oddaci list, tak ten stoji 100Kc (my si hned zazadali o kopii, jeste pred obradem, abychom pak jeden meli v CR a druhy mohli apostilovat a prelozit pro Britanii).
Odpovědět
Profilova fotka
@mahaena @pelula ahojky, beru si za manzela v srpnu brita, musi samozrejme pozadat o no impediment, nicmene se ho na matrice ptali na udaje o me osobe, tudiz jmeno, datum narozeni a take adresa - ale urednice se ptala, jakou adresu ma napsat do no impediment - jestli ceskou a nebo tu v Britanii, kde ziju? Mame za to, ze ma napsat tu ceskou adresu, protoze mam stale trvaly pobyt v CR, ceskou adresu mam jak v cestovnim pase tak v OP. Pokud si to nekdo pamatuje? diky predem :)
Odpovědět
Profilova fotka
@alwen Ahoj, pritel tam napsal adresu v CR, kde ziji moji rodice - tj. adresu, kde fyzicky nebydlime, ani ji nemam napsanou v obcance jako trvale bydliste, a proslo to bez problemu ... ale osobne bych tam dala trvale bydliste z OP, to mi prijde nejjistejsi :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mahaena diky, taky jsem mu to sdelila prvne takhle, zrovna jsem cinkla na matriku a je to tak :)
Odpovědět
Certificate of No Impediment se údajně po Britech už od ledna roku 2014 nevyžaduje. Ten můj byl na ambasádě a řekli mu, že to nebude potřeba. Jsem zvědava, co nám řeknou na matrice v Mělniku, kde se chceme brát.
Odpovědět
Profilova fotka
@ellysee mno, ja bych to neriskovala - nebo bych si nejdriv zavolala na tu matriku. My tam sli v lednu a papir chteli ...
Odpovědět
No, tak jsme to zjistili. Na Novomestske radnici Praha 2 nam pani matrikarka rekla, ze od tohoto roku Certifikat of no impediment nepotrebuji pouze ti obcany spojeneho kralovstvi, kteri maji trvaly pobyt v ČR, a z trvaleho ve Spojenem Kralovstvi jsou odhlasene. V ostatnich pripadech, pokud maji v ČR pouze přechodny, ikdyz bydlet tu maji pravo neomezene, potrebuji stejne z mista bydliste matriky No impediment, potvrzeni o tom ze jsou single a potvrzeni o trvalem pobytu a statnim obcanstvi. Udajne Britska ambasada uz to nevydava, takze jediny zpusob je, aby muj nastavajici jel domu a tyto papiry vyzadal na matrice trvaleho mista bydliste. Jo a samozrejme musi byt uredne prelozene do cestiny a opatrene apostolou. Muj nastavajici byl sokovan ceskou byrokracii, nadava, ja jsem byla na toto pripravena, zaskocena nejsem. There we go.
Odpovědět
Profilova fotka
ale briti prece nemaji trvale bydlist, tak co to je za logiku? Ten muj bydli ted tady a ma tu povoleni k prechodnemu pobytu a bydli v Praze, tak co s tim? Na strankach britske ambasady v Praze se pise, ze Cni uz neni potreba a staci cestne prohlaseni (declaration - swear an oath on affidavit). viz zde https://www.gov.uk/government/world/o.... tak co si to ty nekompetentni ceske urednice stale vymysleji?
Odpovědět
Profilova fotka
@kachko asi se zeptám blbě, ale jak to, že briti tu nemůžou mít trvalé bydliště?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
nemyslela jsem tady, ale jako ze nemaji ten status. Neni to jako my, ze kdyz se treba odstehujeme do ciziny, zustane nam OP s trvalym bydlistem. Brit, kdyz se prestehuje sem, po peti letech tu ziska trvaly pobyt, ale v Uk tento pojem ve smyslu, jak ho vnimame my, nemaji. Jak tedy muze zadat v miste trvaleho bydliste? Myslim si, ze k tomu by jim mela slouzit ambasada.
Odpovědět
Profilova fotka
@ellysee a devcata vubec, take jsem obvolavala a zjistovala, jak to tedy je. Ze britska ambasada nevydava je jen pulka informace. Nevydava, protoze uz toto potvrzeni Britove nepotrebuji. Pokud se z Britanie odstehoval a bydli ted v CR a i kdyz tady nema trvaly pobyt, staci, kdyz to sepise na matrice cestne prohlaseni. Mam to ted potvrzene ze dvou zdroju matriky P1 a P5. Na ambasade nam dokonce rekli, ze na zadost matriky vystavi potvrzeni o tom, ze obcane VB toto neptrebuji. Nize jeste prikladam citaci z mejlu od pi Manychove z Matriky na P5. "dnes jsem hovořila s pracovnicemi Magistrátu hl. města Prahy, které vše konzultovaly s MV ČR. Tak, věc se má tak, že se občanu Spojeného království, který nemůže doklady získat z domovského státu (nesplňuje podmínku pobytu 21 dnů), prominou, tedy, kromě rodného listu, popř. rozvodu, atd. Ovšem musí prohlásit, kde má trvalé bydliště (nelze neuvést žádné) a jaký má osobní stav. Pokud má trvalý pobyt v ČR, je osvobozen od správního poplatku a musí to doložit platným průkazem. Prohlášení musí být pravdivé a sám si za ně žadatel ručí" Bohuzel, nic to nemeni na tom, ze i original rodneho listu musi byt overen v domovske zemi a opatren apostilou. Muj drahy, ktery to zjistval, rikal, ze se to resi postou a muze to trvat az 20 dni, nez to overi.
Odpovědět
:-| Ach jo, tak ten no impediment jsme ziskali v Britanii, ted' ještě to overeni rodneho listu :( Muj nastavajici pracuje, a nemůže tak často jezdit do UK. Ambasada je k nicemu, na ni se dostat, je proste mission impossible :( Ja nechapu, mam pocit ze se proste vzit nemůžeme :( Jsem z toho velmi smutna a zoufala, a uz pomalu ztracim nadeji :(
Odpovědět
Profilova fotka
Podivejte se na british government website. Ten certifikat je urcite mozne poslat postou nebo spis kuryrem, at je to jistejsi. Nezoufej, to date. Verim, ze my taky :-)
Odpovědět
Dobry den, Mam trvale bydliste v UK, bereme se s pritelem Anglicanem v CR. Obcanku nemam a nase koordinatorka mi rekla, ze musim mit potvrzeni o miste bydliste s apostilou. Ma nekdo s timhle zkusenosti? Dekuji za radu Monika
Odpovědět
@monika_pumprlova za mesic si beru brita, potrebujes z mista bydliste v uk kde ( hadam ) spoku bydlite zajit na mistni matriku (registry office ) staci jen on, zadat udaje kde se berete, koho si bere, datum, oni to proveri a vydaji mu certificate of no impediment ( me tam zadali nasi adresu v uk i kdyz jsem 'cech') to, spolecne s jeho rodnym listem pak musis poslat sem, jak pisi >> http://www.mzv.cz/london/cz/konzularn... Das asi £34 liber za stranku. (Takze 2x34) To vezmes do cech a nechas prelozit soudni prekladatelkou cca 500kc za stranku, nebo 100kc za stranku pokus di to prelozis sama a oni to jen zkontroluji. Prekladatelka to pak svaze a to predas matrikarce. Tot vse. Znelo to jako sileny papirovani ale neni, jen jeden papis a dve potvrzeni pravosti poisu ( apostyly)
Odpovědět
@monika_pumprlova pokud mas trvale bydliste v uk tak si ten certificaye budes muset taky zaridit. Tady je to hezky rozepsany. http://www.enfield.gov.uk/info/100000... Plus te to bude stay 2x3000 navic na matrice pac nejste residents cr Ale jinak bych se spokija s matrikarkou a zeptala se ji co chce aby byla lna spokojena ze nate vsechno..jinak vas neooda.. Bez podle toho co rekle ona.
Odpovědět
@kachko na overeni rodneho listu jej musite poslat sem. Osobne to neprijimaji takze v poho.. Mrkni na ty linky tu http://www.mzv.cz/london/cz/konzularn... https://www.gov.uk/get-document-legal...
Odpovědět
A co dal? Když je snatek v Cechach uzavreny? Musí ten cizinec to nejakym zpusobem hlasit ve Spojenem Kralovstvi? Papiry budou v cestine
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Zdravim Vas lidicky. Chtel bych trochu ozivit tuhle konverzaci. Jak jsem tak cetl, tak je tu dost informaci z doby minule a ja bych rad vedel aktualni info o svatbe v CR s cizincem (snoubenka je ze Skotska). Svatba je v Srpnu 2015 a ja bych rad poprosil o rady a ipy jak "zautocit" na Matriku a s jakymi dokumenty? Pkud tu nekdo je, kdo si prosel podobnou/stejnou situaci, byl bych rad kdybe se ozval. Predem moc dekuji a preji krasny den.
Odpovědět
Profilova fotka
@miroalt zdravim, snoubenec je Skot. Matrikarka (prijemna pani) nam rekla co chce za dokumenty, bohuzel to nemela jaksi aktualizovane a nevydavaji se tak, jak CR matrika pozaduje. Takze jsme momentalne v situaci, kdy mame uz vsechno zaplacene a nachystane, ale o dokumenty pro partnera muzeme zazadat v UK registry office teprve 3 mesice pred svatbou. S tim, ze mesic a pul trva vyrizeni a dalsi mesic apostila. Takze bud budeme mit stesti a dostaneme dokumenty doslova par dnu pred svatbou, nebo ne (pokud se urad ci posta zpozdi) a mame " po ptakach". Byt vami udelam to ve Skotsku. Kdybychom tohle vedeli drive, nesli bychom do veselky v CR, zbytecny nervy.
Odpovědět
@mejzy85 @miroalt počkej, mne řekli na matrice ze certifikat nesmí byt starší než 6 měsíců. Dneska jsem na matriku volala. Přítel je Angličan.
Odpovědět
Profilova fotka
@mrs_to_be No me rekli v CR to stejne, 6 mesicu. Bohuzel na matrice ve Skotsku si smis pozadat o dokument pouze 3 mesice pred datem svatby. Na tom papire je napsane, kdy sis o to pozadala a tez je napsano, ze je dokument platny pouze 90 dnu od data zadosti. Byli jsme tam osobne a pani nam ukazovala to lejstro. Jak je to v Anglii to nevim, treba mate tech 6.
Odpovědět
@mejzy85 jezis, to bude jeste sranda. My jeste na anglicke matrice nebyli, ale pritel tam volal a oni mu rekli, ze si musi zjistit, kolik mesicu je certifikat platny v CR. Nic o platnosti v UK nezminili... Tak ted doufam, ze je to u vas ve Skotsku jine.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky ja jsem teda v irl a mi byli v cr receno ze dokumenty max 3 mesice pred svatbou
Odpovědět
@mejzy85 @petronuska Tady pisou taky 6 mesicu, tak fakt nevim... Cekam na email od nasi ceske matrikarky, ustne rekla pul roku, ale pry se na vse poradne podiva. Pak zase zkontaktujeme matriku v UK http://www.mvcr.cz/clanek/uzavreni-ma...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?