Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronila @chrissy11 to je super napad s tou akci ve ctvrtek...Uzsi rodina se uz zna, ale pro bratrance a strycky to bude urcite lepsi a pak beze stresu na svatbe...Budem to mit v Buchlovicich, tam by mohl byt nekde vinny sklipek nebo tak neco...Super, diky za radu... Holky a na jak dlouho zustavala vase anglicka strana v Cechach? Od ctvrtka d pondeli? S tim DJem mate asi pravdu, kaslu na to, oni toho stejne moc nenamluvi a kdyz jim dame seznam pisnicek, tak to doufam dopadne ok...;)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuznana my jsme to meli ruzne, vetsina lidi priletela jeno na svatbu, tj v patek vecer a odlet v nedeli odpo( z Brna do Londyna lita jen jedno letadlo za den). A nekteri si to naplanovali tak, ze si z toho udelali dovolenou a bud prijeli a par dnu driv a nebo zustali o par dnu dele a jeli na vylet do Prahy nebo do Vidne.
Odpovědět
Profilova fotka
@chrissy11 Ja jsem v Manchestru, tak to vidim na Manchester - Praha...I kdyz pak zase 3 a pul hodiny do Buchlovic...Vy to mate v Londyne o moc lepsi...Odkud to leta do Brna?Stansted?
Odpovědět
Profilova fotka
@zuznana ryanair ze stanstedu a ted nejak nove wizzair z lutonu, ale to lita nejak obden nebo co.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak bych se s Vami chtela podilit o zazitek z mistni byrokraticke BLBOSTI. Zrovna se nachazim v procesu zmeny jmena u vsechnoznych instituci v UK. Kdyz jsem si chtela provest zmenu zmenit jmena u Standard Life(penzijni pojisteni). Jelikoz se jedna o zmenu kvuli snatku tak si vyzadali original oddaciho listu. Protoze je oddaci list v cestine museli jsme si ho nechat uredne overit na Ministrestvu vnitra v CR pak soudne prelozit a okolkovat. V praxi to vypada tak, ze k jednomu papiru- oddacimu listu, pribudou jeste dalsi dva listy s predkaledem a razitkama. Tyto tri papiry jsou potom spojeny oficialni tricolorovou snurkou a ta je zapecetena a okolkovana..........(cela tato sranda nas stala 1500Kc a trvalo to skoro dva mesice nez jsme ten preklad dostali). 'Urednici' ve Standard Life se rozhodli, ze pro snadnejsi kopirovani pecet s kolkem odstani a tricolorovou snurku prestrihnou............. a cely oficialni dokument tim vlastne znehodnotili. Ja fakt nemam slov, nad tim zustava rozum stat........Nemusim snad ani dodavat, ze jsem pekne vytocena!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@wifey ahojte holky, chystame se do toho pristi rok taky prastit, drahy je anglan, tak zjistuju co je vsechno zapotrebi a zarazil me ten jejich rodny list. Kde se shani ten "dlouhy"? nebo cim se lisi od normalniho. Pritel ma jeden doma, ale nevime jestli ho muzem pouzit ;-( Jo a jeste prosim Vas ten doklad o zpusobilosti k uzavreni manzelstvi, ten taky potrebuje tu apostilu? Predem mockrat diky
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky. Ráda bych se k vám přidala, pokud můžu :-) A hned mám dotaz? Dnes jsme byli zamlouvat termín a zjišťovat co vše za doklady budeme potřebovat a matrikářka mě zarazila, že budeme muset dojít i na cizineckou policii a tady zase píšete, že pokud je přítel ze země EU tak tam nemusí :-| Nemáte někdo čerstvou zkušenost jak to tedy je? Díky :-)
Odpovědět
ahoj holky, tak ja se taky pridavam, budu si pristi rok brat v Cesku Portugalce, takze toho papirovani nas taky ceka ;) brat si anglicana ma jeste vyhody, prekladatel do portugalstiny bude vetsi sranda. Mimochodem na strankach ministerstva vnitra pod obcan na urade maji perfektni kompletni prehled o tom, co je uredne potreba. Muzete si i nektere formulare pro matriku rovnou stahnout. A ten papir od policie se netyka obcanu EU. Bere se nekdo z vas taky v Ostrave?
Odpovědět
Profilova fotka
@pospes Cerstva zkusenost - Manzel je Skot a potreboval: - Birth certificate with Apostille (Apostille je doložka, jež se připojuje za oficiální listiny a dokumenty. Jedná se o ověření podpisu a otisku razítka na listině za účelem jejího použití v zahraničí) - No impediment certificate with Apostille - dokument obsahuje jméno ženicha, datum narození, adresu trvalého pobytu, státní přislušnost, osobní stav a větu, že není pravní překážky pro uzavření snatku s XY na uzemí CR a snoubenec k tomuto úkonu právně způsobilý. (To si vyridil na urade taky v UK) - Photocopy of passport – na ktere bylo napsano: 'I agree with this copy' – podpis a datum
Odpovědět
Profilova fotka
@chrissy11 Ahoj. Díky za čersvé info! Přítel je taky Skot ;-) Prosím tě, nevíš, když bude svědek z UK, jestli bude stačit jen jeho pas? A co překladatele. Měli jste?
Odpovědět
Profilova fotka
Holky jak to budete vymyslet se zabavou? ja mam strach, aby to nejak nevazlo...Cesti hoste te anglictine moc nedaji, a o Anglanech ani nemluve.
Odpovědět
Profilova fotka
@pospes Svedkovi staci pas, nic vic od nej nepotrebovali; prekladatele jsme meli (myslim, ze ho podle zakona musis mit pokud zenich neumi cesky - alespon tak nam to bylo receno).
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@chrissy11 Ok. Ještě jednou díky. A s tím překladatelem. Volala jsem na matriku, jak to má být a pokud se přítel domluví a podepíše prohlášení že rozumí česky, tak překladatel není potřeba. Můj chlap je tu přes 8 let, česky se domluví, takže v tom problém nebude :-)
Odpovědět
@verolo Ahoj, promin, nedocetla jsem stranku, tak nevim, jestli Ti uz nekdo poradil. Na kratkem rodnem listu myslim nejsou udaje o rodicich a pri narozeni se myslim dava prave tenhle. Ty potrebujes ten dlouhy, da se objednat za £10 (necelych myslim) https://www.gro.gov.uk/gro/content/ce... Vice info take zde http://www.direct.gov.uk/en/Governmen... Ja jsem si teda nasla v jakem svazku atd je manzeluv rodny list na ancestry.co.uk maji vzdycky nekolik tydnu zdarma, jen to pak nezapomen zrusit. Ale myslim, ze se to snad ani vyplnovat nemusi, jen to pak asi dele trva. Kdyby neco, posli mi prosim IP, abych dostalal upozorneni, uz sem moc nechodim. :-(
Odpovědět
@verolo Non Impediment take potrebuje aposilu. Doklad o pravni zpusobilosti UK nevydava a manzel tak musel dojit na matriku osobne a podepsat zadost o prominuti tohoto dokumentu a pak dostal povoleni o prominuti - na matrice o nem vedeli, takze rozhodnuti o prominuti dokumentu uz pro nej meli pripravene. :-) Zkratka - ty potrebujes obcanku a rodny list a snoubenec potrebuje: Dlouhy rodny list s apostilou a soudnim prekladem (prelozena musi byt jak stranka s rodnym listem, tak s apostilou), Non impediment dokument s apostilou a soudnim prekladem (zase musi byt prelozene oboje) Platny pas Pak zadost ke snatku - tu vam da matrika A pokud je snatek cirkevni, tak jeste formular pro kostel. Myslela jsem si jake to bude formularove drama, ale bylo to uplne v klidku - tedy krome toho, ze jsem musela za tou soudni prekladatelkou nekolikrat (odnest dokument, vyzvednout dokumenty (tomu se da predejit kdyz ji je naskenujes) - navic mi tam omylem spatne prelozila datum v prekladu, tak jsem tam musela znovu.
Odpovědět
@chrissy11 ty blaho, to jsi me nepotesila. Ja jsem si rikala, ze kdyz jim vsude ukazu novou obcanku, tak mi to projde! My mame u Standard Life zase zivotni pojistku kvuli hypotece. No to je vyborny. A ty uz nove doklady mas? A prozradis mi take, jak dlouho trva ministerstvu vystavit apostilu? Ja jen, jestli tam mam vyslat maminku, nebo to stihnu v predvanocnim tydnu.
Odpovědět
Profilova fotka
@wifey Nova obcanka by ti mela stacit, ja tam jmeno za svobodna i to nove ( ja ji jeste nemam vyzvednutou ) :-) Myslis apostilu na cesky oddaci list? to uplne presne nevim, nam to vyrizovala agentura a i s prekladama to trvalo skoro dva mesice ( puvodne to melo to trvat cca mesic, tak nevim kde se stala chyba). My jsme z Brna tak se to posilalo do Prahy, nevim jak to funguje kdyz tam chces zajit osobne.
Odpovědět
@chrissy11 Dik moc. Ja budu zmenu jmena resit az po novem roce. Na Vanoce jedu domu, maminka mi zazadala o obcanku, tak si ji pak akorat vyzvednu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky. Prosím nemáte některá zkušenost, jestli je možné všechny doklady potřebné ke svatbě s občanem Uk vyřídit přes britskou ambasádu v Praze? Za info díky!
Odpovědět
Profilova fotka
S timhle primo zkusenost nemam, ale mrkni na: http://ukinczechrepublic.fco.gov.uk/e...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Ahoj...:-) Nevim, jestli tahle diskuze je jeste aktivni, ale zkusim to.. Mam dotaz ohledne vymeny pasu v CR. Kdyz jste si leteli z UK pro novy, jak jste si bookovali letenky? Zvlast letenku tam na stary pas a zvlast letenku zpet do Uk na novy? Nebo jste menili udaje na letisti? Brzy me to ceka a vubec nevim, co je nejlepsi varianta, kdyz mi stary pas seberou... Dekuju predem za odpoved!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Ahojky holky, mám dotaz týkající se "notice of marriage", respektive "Certificate of No Impediment". Přítel je Angličan, v ČR už žije více než 3 roky, jako občana EU jsme ho jen registrovali na cizinecké policii, papír na předchodný ani trvalý pobyt nemá. Na stránkách britské ambasády píšou, že pokud žije mimo UK, má si zajít na britskou ambasádu a oznámit jim svůj záměr se oženit a po třech týdnech mu vydají Certificate of No Impediment. Na té samé stránce píší, že pokud se obyvatel UK chce ženit v ČR, musít to oznámit na matrice v UK, kde mu vydají ten Certifricate of No Impediment. Kam máme jít tedy my? Přítel sice žije v ČR (tudíž by měl jít na britskou ambasádu), ale pobyt tu vyřízený nemá (takže do UK???). Jsem z toho vážně zmatená. Prosím, poraďte.
Odpovědět
@jana_de Ja bych rekla, ze musite na ambasadu, ale zavolala bych jim a zeptala se, at mate jistotu. Pokud ale zije v CR, tak pochybuju, ze by pro CONI musel zpatky do UK....Hodne stesti!
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@kb86 ahoj, ja jsem si letela pro novy pas i obcanku zaroven. Do CR jsem letela na stary pas a zpatky na novou obcanku. Udaje cestovnich dokumentu zadavas az pri online check-in, takze na online check-in na cestu zpatky do UK jsem uz pouzila novou obcanku. a zadny problem.
Odpovědět
@jana_de ja si myslim ze ta podminka, kdy obcan UK musi jit pro CONI na matriku v miste bydliste, je pro ty co ziji v UK. Je nesmysl aby jste museli letet do UK.. Ja si myslim ze vam to vyridi na ambasade, podle me hraje roli kde momentalne zije. Kamaradka si v CR brala Francouze, oba ziji v UK a vyrizovali jeho obdobu CONI a dalsi formulare pres Francouzskou ambasadu v Londyne.
Odpovědět
@paja173 Diky za odpoved, ale uz to mam taky uspesne za sebou! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jana_de take si myslim, ze to pujde zde pres ambasadu.... ja jsem se vdavala v USA a vse se vyrizovalo tam. Tak preju aby to tak bylo a nebylo nutno vic papirovani nez uz je 8-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Ahoj holky, chceme se letos brat a pritel pochazi z Jersey uk. V Cesku jsem odhlasena a ma jen pas. Daji se papiry vyridit z ciziny nebo musime do Cech? Dekuji:).
Odpovědět
Ahoj holky, pristi rok si budu v CR brat anglicana. Prijedou samozrejme kamaradi a partnera rodina. Muzeme prosim poradit jak je to s tim papirovanim kdyz on je z jine zeme a zda se to da vyridit online?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?