Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay a bude ho muj manzel k necemu v budoucnu potrebovat? Mam jen strach ze te ceske verzi tady nikdo nebude rozumnet.
Odpovědět
Profilova fotka
@chrissy11 Nebude ho potrebovat, teda aspon muj manzel ho nikdy nepotreboval. Vubec nic se pro nej nezmenilo, to ja si musela menit doklady, bank ucet, National Insurance atd..Je to rok a nepotrebovali jsme ho.
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay No ja to mam dobre. Jsem ucitelka, takze mam dost prazdnin. Muj drahy ma ale taky jen 5 tydnu...takze jsme take premysleli. Nakonec jsme se ale rozhodli, ze to ale pojmem jako vylet :-). Narocne to ale bude. Zvlast s peti letym ditetem. Snad to zvladnem, no :-))).
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jak vam pokracuji pripravy? My uz to mame skoro vse zarizene. Uz se nemuzu dockat :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
@ravilma Zítra se vracíme do Anglie a máme už taky skoro vše, ale že jsme se za těch posledních 7 dní vážně nezastavili. Ale stálo to za to. Teď už jenom botky pro mě a popůlnočky. Dokumenty už máme komplet. SLáva! Ale za překlad a legalizaci jsme v ČR platili 700, já počítala trošku míň, ale zase nám to paní udělala přes noc, takže nakonec spokojenost největší. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@aluskaasimon Ze je to fajn, jak se vyridi to papirovani? :-D Taky se mi po te CR navsteve ulevilo! My jsme tam taky byli 7 dni. Ale byl to zaber - taky proto, ze se mi drahy rozhodl mit chripku. Takze 4 dny z toho lezel v posteli s horeckou. Ale zvladli jsme to! 8-) Ted uz mame taky na vyrizeni jen par drobnosti. Ted uz je to jen zabava - napr. jak nazdobit stul a jak by mel dort vypadat :-). Coz me bavi. Uz mate rozeslane oznameni? Ja to ted dodelavam a budu rozesilat asi pristi tyden. Jinak za ten preklad 700 to je Kc nebo GBP? My jsme platili 2000Kc a 700Kc chce za prekladani u obradu. Asi je drazsi, ale hlavne, ze je to v suchu :-).
Odpovědět
Profilova fotka
@ravilma Velika uleva ;-) I kdyz ted lezi priteluv tatinek v nemocnici, takze kdovi jak to vsechno jeste nakonec bude, snad bude vsechno zase v poradku. Preklad byl za 700 kc za preklad u obradu jsme se jeste nebavily, ale snad to nebude zadna palka. Oznamka si delam sama, chybi mi jich asi jeste 20 a pak par anglickych verzi a pak se muzou poslat. Mela bych to stihnout do tydne. ;-) Ted jsme hlavne na nervy z toho tatinka, no :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@aluskaasimon Jee tak to je mi lito a preji, at se tatinek brzo uzdravi! Zdravi je vzdycky to nejdulezitejsi... ps. Teda ta vase prekladatelka je nejaka super levna :-). Ikdyz...vcera jsem utratila £90 za 6 svicnu na svatebni stul... takze ono je to relativni - haha... :-D. Drahej z toho byl mrzutej, protoze mi to vybirani trvalo - zahradni centra tu v UK zboznuji. :-D. Jinak pranicka si taky vyrabim sama. Bavi me to. Asi se ze me stava bridezilla!
Odpovědět
Profilova fotka
@ravilma Neboj nejsi bridezilla, prochazka zahradnickym centrem je jen jeste slaby odvar toho co ty holky v TV predvadeji :-D Ja jsem napriklad byla hrozne rada, ze jsme zarizovali svatbu hodne dopredu, kazdy mesic se zaplatilo neco, takze to pak nebyla jedna silena palka nakonci, clovek to lip snese kdyz se naklady rozpusti do nekolika mesicu :-D @aluskaasimon Musim taky rict, ze mas stesti na levnou prekladatelku! My jsme platili 2470kc za preklad dokumentu (meli jsme 3 dokumenty, jelikoz manzel je rozvedeny), meli jsme toho sameho prekladatele i na obrad a za to si uctoval 1500kc. Na vsechno nam dal doklad i kdyz jsme rikali ze ho nepotrebujeme, tak na tom trval, ze on to musi radne zaevidovat.. @chrissy11 Jakpak pokracuji pripravy? Uz to mas za par dni!! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay jj uz je to za par! Dik za zeptani :-) Ted jsem v takove te fazi utlumu, vsechno dulezity je snad zarizeny; ted uz jen nejaky drobnosti jako potvrdit finalni cisla hostu, natisknout zasedaci poradek, potvrdit cisla na patecni veceri a nedelni obed......... Budeme mit svatebni koordinatorku tak doufam, ze to usetri hodne nervu ve svatebni den. No proste, cim vic se to blizi tim min si to uvedomuju. Pocitam s tim, ze to jeste prijde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chrissy11 Tak to chapu, vse uz je zarizene a na posledni pripravy je jeste brzy, tak si uzivej ticha pred bouri :-) Jinak ja jsem menila zasedaci poradek 3 krat! A to jsem u kazdeho cloveka mela i jake jidlo si vybrali..Naposledy jsme to menili den pred svatbou v 10 vecer jelikoz nam onemocnel jeden host i s ditetem! =-) Jiste to budes mit vsechno v pohode kdyz mas koordinatorku, zadne litani na posledni chvili! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay jojo pravda. Kazdy mesic neco a je to tak lepsi. Tento mesic jsme zaplatili hotely na nasi svatebni cestu! Uz se nemuzu dockat. Viden a pak Venice. Aaaah :-)))) !
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@ravilma Vid, ja jsem se uspesne oblbla, ze vlastne ani tolik neutracim, kdyz to delam postupne v prubehu roku :-) Viden a Venice, to budete mit krasne!! A jak tam jedete?Autem nebo letite z mista na misto?
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay Ja uz jsem ten zasedaci poradek taky delala 3x a nejaky dalsi 'odpadliky' taky uplne nevylucuju, zrovna vcera mit to zrusil od kamosky manzel. :-( S tim nelitanim na posledni chvili si nejsem tak uplne jista protoze do CR prijedem ve ctvrtek pred svatbou a jeste si budem muset vyzvednout nejakej papir na matrice( proti podpisu), zkouska obradu, schuzka s fotografem a v restauraci z provozni...........je toho i tak dost. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@chrissy11 Ty brdo, vy delate zkousku obradu? To vzdy vidim v americkych filmech,ale jeste jsem neslysela o nekom kdo by to delal v Cechach :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay jedeme autem do CR a pak pokracujeme.... tak uvidime. :-D Radi bychom i Lago di Garda. Ale nevim, jak to casove zvladneme.
Odpovědět
Profilova fotka
@ravilma Jee to budete mit uzasny vylet :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay to mam navrhla nase koordinatorka (delame to jenom se svedkama a s tatkou), aby kazdej vedel kde si pak ma stoupnout a tak, jo a jeste by na to mel prijit nas fotograf. Tak doufam, ze nam aspon poradi co budou nejlepsi zabery. Teda tak si to aspon predstavuju ja :-)
Odpovědět
nacvik je super vec, taky bych to chtela, ale bohuzel casove naprosto nezvladame.. :( mam trochu strach, ze nastane chaos, lidi nebudou vedet, kam maji jit, kam si stoupnout atd.. i kdyz je to vlastne porad stejne a vsichni urcite minimalne na jedne svatbe za svuj zivot byli, tak snad se dovtipi... @bluejay mohla bys mi prosim poradit, jake vsechny doklady jsi musela vyrizovat po svatbe v CR a jake v UK? my totiz hned po svatbe odjizdime na libanky a nekde jsem se docetla, ze o novou obcanku se musi zadat do 8 dnu od zmeny?? a musime tady hlasit nejakym uradum, ze jsme se vzali nebo si to nejak vykomunikujou (asi tezko vid..)
Odpovědět
Profilova fotka
@cheeks @bluejay to by me taky zajimalo (Taky odjizdime hned na libanky). Co se tyka te nove obcanky - co jsem v UK tak jsem obcanku na nic nepotrebovala ( na vsechno staci pas), stane se neco, kdyz si vyridim obcanku az kdyz budu priste v CR- coz bude tak za 4 mesice nejdriv?
Odpovědět
Profilova fotka
@cheeks @chrissy11 Holky bohuzel podle zakona se musi zazadat o zmenu obcanky do 8 dnu jinak hrozi pokuta 10 tis korun..Ja bych se bala to nechat 4 mesice. Ja jsem to udelala tak, ze jsem o obcanku zazadala hned jak nam dali oddaci list a pak jsem si ji vyzvedla o 3 mesice pozdeji pri dalsi navsteve Cech. To same jsem udelala s pasem, zazadala jsem o oba najednou v srpnu a pak si je vyzvedla v listopadu ;-) Oni vam tu obcanku budou drzet dokud ji nevyzvednete.. Ohledne vyrizovani po svatbe, jedine co jsem vyrizovala byla prave ta zadost o OP a pas v Cechach. My nemame nas oddaci list prelozeny, nikdo ho v UK nechtel videt, fakt to neni potreba. Snatek se tu v UK nemusi nijak evidovat. V UK jsem pak samozrejme oznamila zmenu zamestnavateli a pak jsem na internetu vyplnila formular na Inland Revenue o zmene prijmeni. National Insurance jsem nikde nehlasila, to je zrejme vyrizeno pres zamestnavatele.. Dale pokud mate UK ridicak, tak na se zadosti o novy jsem poslala moji novou ceskou obcanku a formular a to jim stacilo na zmenu prijmeni v ridicaku. V bance jsem pak ukazala novy UK ridicak na zmenu jmena na ucte a bylo hotovo :-) Manzel nikde nemusel delat nic, chlapy to maji jednoduchy. Takze v kostce, po svatbe toho moc neni, jen ceske doklady. Na ostatni neni zadny spech.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay diky! jeste ze te tady mame ;-) A jaka byla svatebni cesta? Dneska jsem zrovna rezervovala hotel v Las Vegas :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronila Svatebka byla naprosto uuuzasna :-) :-) Meli jsme se fakt krasne, navstivili jsme vsechna mista ktera jsme naplanovali, odridila jsem 1400 km napric Californii :-) Byla to fakt zivotni dovolena na kterou nikdy nezapomeneme! Jestli budete v LA tak urcite musite jit do Universal Studios, to byl nejlepsi zazitek z cele dovolene :-) Ve Vegas jsme byli ubytovani ve Flamingu, maji nove Go rooms, fakt super :-) Kdyztak mi dej vedet, kdybys chtela poradit s hotelem, nebo najit nejakou bargain :-) Doufam,ze pouzivas Quidco cashback website na rezervaci hotelu, my jsme dostali 10% cash zpet pres Quidco (dohromady asi £110).
Odpovědět
@bluejay ja si to myslela, ze se musi hned :( dekuju za pomoc, jeste ze jsi tu! :) @chrissy11 nasla jsem na strankach ministerstva vnitra, ze se nemusi zadat osobne, jen vyzvedavat: http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-dokl... asi pozadam nekoho z nasich, aby tam zasli, mame koupene vsechny letenky a rezervovany hotel, to by se ted tezko menilo..ted me mrzi, ze me to nenapadlo pred tim, bylo by o starost mene. jo, o vydani noveho pasu se da pozadat na ambasade v Londyne.
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay ufff... do osmi dnu? Doufam, ze je to od vydani oddaciho listu? My uz jsme zamluvili nase libanky. Bereme se v sobotu a jedem na libanky v nedeli... Pak se vracime az za deset dnu. Doufam, ze mi dva dny budou na vyrizeni obcanky i pasu stacit... To je hruuuza to papirovani. Je to otrava. Ach jo.
Odpovědět
Profilova fotka
@ravilma Ano, je to 8 dni od vydani oddaciho listu. My se brali v sobotu a oddaci list jsme meli uz v pondeli, ale hodne holek rikalo, ze cekali treba 1-2 tydny na oddaci list :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay No to me teda prijde dost drsne... Vetsinou se na libanky podle tradice odjizdi hned po svatebnim dnu ne? Tak to vazne nechapu. To jako nejdriv proste musime vyridit OP a pak teprve muzem na libanky? Me klepne... No nic, my uz mame nase libanky zaplacene, takze se neda nic delat. Jeste zavolam na konzulat v Londyne, jestli si to nemuzu vyridit az tu v UK. Pas je myslim platny s mym starym prijmenim 3 mesice po snatku. Ach jo...
Odpovědět
Profilova fotka
@cheeks @bluejay holky, dik za info. Taky budu muset nekoho pozadat aby mi tam zasel. Taky hned druhy den po svatbe odletame na libanky a do CR se podivam tak nejdriv za 3mesice.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj nevesty, nevite nektera co je potreba za dokumenty pokud bych si vyrizovala OP a Cestovni Pas najednou na ambasade v Londyne? Potrebuju zmenit nejen prijmeni, ale i trvale bydliste v Ceske Republice :-| diky ;-)
Odpovědět
@ravilma jj, pas je platny jeste 3 mesice, to je moje jedina zachrana.. pokud si pozadas v UK, tak vyrizeni trva 120 dni, coz mi prijde brutalne dlouho! @bluejay zkoukla jsem svatebni fotecky, ty jsi byla krasna nevesta!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?