Menu Forum

Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

5. pro 2014  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
Registrovala se 9. ledna 2011 na beremese.cz. Přidala 61 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
Registrovala se 9. ledna 2011 na beremese.cz. Přidala 61 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele.
 Jeeej - tak mam vse dokumenty oapostilovane (to je teda slovo) a oskenovane pripravene na prelozeni emoticon)). Konecne mam pocit, ze to papirovani jde zvladnout v klidu. Uz se nemuzu dockat, az zajdeme v Brne na matriku a vyplnime vsechny potrebne papiry. Job done!
20. bře 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 Ah holky, dotaz - musi se prekladat i apostila? Diky! R emoticon
20. bře 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janinkauk
1
Registrovala se 12. března 2011 na beremese.cz. Přidala 19 příspěvků. Má 1 přítele. Birmingham, Spojené království.
fotoportrét
fotoportrét
janinkauk
1
Registrovala se 12. března 2011 na beremese.cz. Přidala 19 příspěvků. Má 1 přítele. Birmingham, Spojené království.
 Ahojka vsem!
Jsem moooc rada,ze jsem se k temto strankam pridala.Take planuji svatbu s anglicanem.A nemam ani tucha co me ceka.Moje mamca uz me poslala par papiru na vyplneni,jen se na to musim poradne podivat.Nejaka rada na co si dat pozor a na co se zeptat at mame veskere legalni dokumenty v poradku?A taky kolik nas to vse bude stat?Prosim,prosim!
Mockrate dekuji za pomoc!
20. bře 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wifey
Registrovala se 13. ledna 2011 na beremese.cz. Přidala 64 příspěvků. Spojené království.
fotoportrét
fotoportrét
wifey
Registrovala se 13. ledna 2011 na beremese.cz. Přidala 64 příspěvků. Spojené království.
 Dekuju mockrat za pomoc, dokumenty zacnu resit za par tydnu (o vikendu jsme byli u tchana a ja si samozrejme opet zapomnela rict o rodny list). Uz mame restauraci, tak mi prijde, ze uz vlastne nemusim vubec nic resit. emoticon

@janinkauk podivej se na stranu 154, tam je to ke konci shrnute - ptala jsem se temer na to same.
Nejlepsi je zavolat si na matriku v miste obradu nebo se podivat na jejich webove stranky - tam je seznam dokumentu, ktere potrebujes. Je to Non Impediment dokument - ten priteli vystavi v registry office v miste bydliste v Anglii (http://www.fco.gov.uk/en/travel-and-living-abroad/births-deaths-marriages-civil/marriage-and-civil-partnerships/CNI-nulla-ostas), jeho rodny list (s udaji o rodicich) - pokud ho nema, tak vystavi registry office v miste narozeni, nebo centralni registry office a pak uz jenom pas (pokud je pritel rozvedeny nebo vdovec je toto treba take dolozit) - vsechny dokumenty je potreba oapostilovat (http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/services-we-deliver/legal-services/legalisation/). To pak vsechno vezmes do Cech a nechas prelozit soudnim prekladatelem. Vse pak vezmes na matriku, ktera bude registrovat vas snatek spolu s tvym rodnym listem a obcankou. Ceny jsou na strane 154 teto debaty - je zrejme levnejsi zazadat o non impediment v miste bydliste nez pres ty centralni stranky.

Ted jsem poslala vyse sve ulozene odkazy na non impediment a apostily a zjistila jsem tam, ze zaviraji apostilovou pobocku v Milton Keynes. A ja jsem zrovna rikala priteli, jak je super, ze nas prestehoval z dalekeho severu k Milton Keynes. emoticon Bezva.

@ravilma jestli zjistis odpoved na svuj dotaz mimo tuhle debatu, dala bys mi prosim vedet? Ja bych typla, ze se to prelozit musi, je to vlastne ten dokument potvrzujici pravost toho druheho dokumentu, ne? (Ja teda jeste zadnou nemam, tak mam jen mlhave predstavy o tom, jak vypada, ale hadam...)
21. bře 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 @wifey ja jsem odeslala dokumenty do Milton Keynes ve ctvrtek a v sobotu jsem je mela zpatky i s apostilou emoticon. Takze se neboj. Oni to tu v UK opravdu resi vse rychle.
21. bře 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 rekla bych, ze apostilla by mela byt take prelozena - rika se, ze vsechny dokumenty, ktere nejsou v cestine musi byt prelozeny... Takze bohuzel to bude stat dvakrat tolik. Ja si je pro jistotu necham prelozit.
21. bře 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 http://www.mzv.cz/public/2d/72/ae/191563_14922_marriage.pdf
21. bře 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bluejay
20
Registrovala se 8. května 2009 na beremese.cz. Přidala 2678 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele. Region Mělník.
  • Svatba byla 7. srpna 2010
    Na zamku Melnik, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
bluejay
20
Registrovala se 8. května 2009 na beremese.cz. Přidala 2678 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele. Region Mělník.
 @ravilma Ahojky, tak bohuzel musim potvrdit ze i apostila musi byt prelozena emoticon Takze mas pravdu, stoji to jednou tolik..ale kdyz najdes slusneho prekladatele tak ti da na tu druhou apostilu slevu protoze je uplne stejna jako ta prvni..

A jeste jedna vec, asi to vis, ale pro jistotu pripomenu, ze prekladatel musi mit original rodneho listu a Cert of NI, (samozrejme mu muzes dopredu poslat scan dokumentu aby si to prelozil ) preklad i anglicky original musi prekladatel sesit dohromady a opatrit peceti.
21. bře 2011 ve 20:00  •  Svatba byla v srpnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 @bluejay Diky Bluejay emoticon jojo, uz je to vse pripravene. Oskenovane dokumenty odeslane pani prekladatelce a setkavame se s ni v dubnu. Nejak se to vsechno blizi a priblizuje emoticon.
21. bře 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wifey
fotoportrét
fotoportrét
wifey
 @ravilma Prave jsme si domluvili schuzku na nasem registry office na pristi tyden. Pani nam rekla, ze vystaveni non impediment dokumentu trva temer mesic. Tak doufam, ze mi vsechno oapostiluji sup sup jak rikas. Zmena systemu (tedy uzavreni uradu v Milton Keynes) ma pry vse jeste urychlit. Do Prahy letim zacatkem kvetna, tak bych to snad do te doby mohla mit vsechno pohromade.

@bluejay diky za tip ohledne sesivani dokumentu prekladatelem. To me vubec nenapadlo. Zazadala jsem si tedy vcera o plny rodny list, abych priteli neznicila original.
22. bře 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cheeks
Registrovala se 30. září 2010 na beremese.cz. Přidala 9 příspěvků.
  • Svatba byla 3. června 2011
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
cheeks
    Region Praha
 Ahoj holky, jsem nova emoticon prestehovala jsem se do Anglie pred 8 mesici a s drahym se bereme v cervnu v Cechach, tady jsem svatbu mit nechtela, protoze k Anglii zatim nemam zadny vztah.. :( diky moc za vsechny informace, moc pomohly! Super je tip, ze si drahy ma nechat vystavit kopii rodneho listu, aby se neznicil original!
jeste porad toho mame na zarizovani dost, je to docela fuska na dalku! tak doufam, ze to nakonec vsechno klapne!..
25. bře 2011 ve 20:45  •  Svatba byla v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wifey
fotoportrét
fotoportrét
wifey
 @cheeks zarizovani neni tak hrozne, kdyz mas doma nekoho ochotneho, kdo ti sem tam nekam zabehne. Take bych nechtela svatbu v Anglii, podle tradice ma byt tam, odkud pochazi nevesta, takze vyreseno. Uz jsem tady pres sest let a stejne se radeji vdavam doma. emoticon Planujete byt po svatbe v Anglii?
26. bře 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
princezna_kp
13
Registrovala se 21. června 2010 na beremese.cz. Přidala 511 příspěvků. Má 8 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
princezna_kp
13
Registrovala se 21. června 2010 na beremese.cz. Přidala 511 příspěvků. Má 8 přátel.
 mohu se zeptat, jakým způsobem jste řešili "Potvrzení o trvalém bydlišti" které česká matrika vyžaduje? Máte s tím zkušenosti někdo v případě, že manžel není občan VB, avšak má trvalý pobyt na území VB? Předem děkuji za odpověď. emoticon
26. bře 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
princezna_kp
13
fotoportrét
fotoportrét
princezna_kp
13
 A ještě bych se ráda zeptala, jaké bydliště jste udávali v "dotazníku k uzavření manželství"? Vaše trvalé bydliště v Čechách, či bydliště ve VB? emoticon Odhaduji, že důvod proč se na matrice ptají je kvůli "vyúčtování" za obřad (lidé, kteří mají trvalé bydliště mimo ČR mají vyšší poplatky k zaplacení za svatební obřad než ti co trvalé bydliště v ČR mají)

Předem moc díky za Vaše zkušenosti a odpovědi! My už dokumenty vyřizujeme od listopadu a mohu říci, že to není zrovna jednoduché... avšak paní překladatelka v ČR je zlatá a trpělivá paní. emoticon
26. bře 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wifey
fotoportrét
fotoportrét
wifey
 @princezna_kp ja do dotazniku vyplnim bydliste v Cechach. Mam to v obcance a resit to budu, jen kdyz s tim budou mit na matrice problem. Nekdo tu nekde psal, ze na matrice pak resili, ze uz je v Anglii dlouho a ma dodat jeste nejake dokumenty za sebe. Ta tisicovku navic bych prekousla, pripadne dalsi lejstrovani uz asi ne tak snadno. emoticon

Na prazske matrice mi rekli, ze potvrzeni o trvalem bydlisti je v Anglii soucasti non-impediment dokumentu, ale jak to je, kdyz manzel neni obcan, to nevim. Predpokladam, ze doklad o zpusobilosti (non-impediment ekvivalent) resite asi v jeho rodne zemi, co?
Jedine, co bych z vlastni hlavy usoudila, je potvrzeni od vaseho city council, kde bydlite - kdyz platite council tax, meli by byt schopni nejake potvrzeni vystavit.
Nevim, kde se vdavas, ale zkusila bych matriku na Praze 1, tam meli podle statistik loni 1500 svateb, z toho 1100 s cizincem, tak tam uz museli videt uplne vsechno a meli by ti umet poradit. www.praha1.cz/cps/psv-odbory-666.html
26. bře 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
princezna_kp
13
fotoportrét
fotoportrét
princezna_kp
13
 diky za tip!
Jinak ano, netusite jak to mate jednoduche s certifikate of no impediment...
My absolvovali neskutecny kolotoc...ktery stale jeste neni dokonceny emoticon
Rodny list
1. zazadat o kopii rodneho listu
2. tato kopie musela byt orazitkovana ministerstvem zahranicnich veci tamni zeme
3. ceska ambasada v te zemi musela superlegalizovat to razitko z ministerstva zahranicnich veci
4. preklad do cestiny

Vysvedceni o pravni zpusobilosti k uzavreni manzelstvi
1. tento dokument se nevydava
2. kontaktovat ambasadu ve VB
3. prisaha, ze je partner svobodny
4. s touto prisahou jet do tamni zeme na registracni oddeleni
5. tam vystavili dokument, platny 150 dni, ze je partner "ve stavu svobodnem"
6. znovu jit s timto dokumentem na ministerstvo zahranicnich veci,
7. superlegalizovat razitko na ceske ambasade tamni zeme
8. prelozit do cestiny
9. na zaklade tohoto dokumentu nam tamni ambasada v CR vystavi dopis, ktery "nahrazuje" vysvedceni o pravni zpusobilosti k uzavreni manzelstvi

Pak je treba Potvrzeni o trvalem bydlisti... ktere resime nyni.
1. Volali jsme na Home Office, tam nechapou o co CR matrice jde, kdyz ma partner viza v pase, ktere legalizuji jeho pobyt ve VB, pry by je matrika mela prijmout bez problemu jako potvrzeni
2. Nakonec rekli, ze partnerovi mohou dat vypis z jejich "rejstriku" ktery jeho legalnost pobytu na uzemi VB potvrdi.. navic k vizum v pase, to je jedine, co mohou udelat v tomto ohledu

Dekuji za tip, zkusim se dostavit na mistni council, vysvetlit situaci a snad nam pomuzou.

Napsala jsem dvoum ambasadam, avsak zatim se mi neozvali.

Holky, nemate tuseni jak jednoduche to mate kdyz si berete obcany VB... To co resime nyni, je jen pro "otrle" emoticon

No neni jednodussi "zit na hromadce"? emoticon
26. bře 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bluejay
20
fotoportrét
fotoportrét
bluejay
20
 Vitam vsechny nove nevesty!!! emoticon
@princezna_kp Teda koukam ze to mate pekne slozite emoticon
V dotazníku k uzavření manželství jsem jako sve trvale bydliste udala CR bydliste ktere mam v obcance. Sice jsem v UK uz temer 6 let, ale bydliste mam porad hlaseny v CR..
26. bře 2011 ve 14:14  •  Svatba byla v srpnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wifey
fotoportrét
fotoportrét
wifey
 @princezna_kp ted me jeste napadlo, ze tady posilaji takovy ten papir na electory roll, ale ted nevim, jestli se tam pisou vsichni, jen se napise, ze nejsou z EU a nebo jestli se tam nepisou vubec. Protoze jinak by vas tam meli mit oba vedeny. Ale myslim si, ze spis se tam pisou jen obcane EU. Ale jestli je council tax i na jeho jmeno, nemel by to byt problem.
No, opravdu vam to nezavidim. Tak at to brzy doresite. Vypada to, ze jste uz celkem pokrocili!
26. bře 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veronila
118
Registrovala se 30. září 2009 na beremese.cz. Přidala 4766 příspěvků a 10 alb. Má 36 přátel.
  • Svatba byla 6. srpna 2011
    Hotel Zlaty orel na Ostravici, Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
veronila
118
Registrovala se 30. září 2009 na beremese.cz. Přidala 4766 příspěvků a 10 alb. Má 36 přátel.
  • Svatba byla 6. srpna 2011
    Hotel Zlaty orel na Ostravici, Region Frýdek-Místek
 @princezna_kp Jejda, tak to je slozite emoticon

Jinak taky vitam nove nevesty emoticon

My jeste krome rodneho listu nemame nic emoticon N ma schuzku na registry office az 9.5. emoticon
26. bře 2011 v 15:16  •  Svatba byla v srpnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cheeks
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
cheeks
    Region Praha
 @wifey planujeme, drahy neumi cesky a vymlouva se, ze bez znalosti si nenajde poradnou praci.. holky, vy jste si tady zvykly? mne se strasne styska, porad cekam, kdy se to zlomi, ale nejak nic.. :(
jinak jsme ted koukali na web a o kopii rodneho listu se nemusi zadat osobne, staci vyplnit formular a poslat postou. stoji to asi jen 10 liber, doufam, ze to neni 20 let stara informace emoticon
30. bře 2011 ve 22:45  •  Svatba byla v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cheeks
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
cheeks
    Region Praha
 @princezna_kp po nas treba matrika potvrzeni o trvalem bydlisti vubec nechce! jen rodne listy, cert. of no imp.,pasy /OP a pasy svedku.. asi opravdu zalezi na matrikarce, jak moc to proziva :(
30. bře 2011 ve 22:50  •  Svatba byla v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aluskaasimon
10
Registrovala se 10. října 2010 na beremese.cz. Přidala 118 příspěvků. Má 121 přátel. Vsetín.
fotoportrét
fotoportrét
aluskaasimon
10
Registrovala se 10. října 2010 na beremese.cz. Přidala 118 příspěvků. Má 121 přátel. Vsetín.
 @cheeks Ja ne, ja si nezvykla, nejsem tu rada a nikdy tu rada nebudu. Nehlede na to, ze anglicka voda me vysusuje jak blazen, permamentne se musim kremovat, olejovat a podobne. Anglie je prekrasna zeme, miluju jejich prirodu, ale pro me je to tak na dovolenou, ne na ziti.
Zaplat panbuh Simon je zamilovany do nasi male vesnicky v Cesku, do ceskych lesu, ceskych srdecnych lidi. Takze si sam nakoupil ucebnice cestiny, slovniky a podobne a ted po vecerech sroti. Opravdu ho obdivuju. Planujeme zacit stavet po svatbe a stehovat se asi 2012 na jare, nebo v lete. Nemuzu se dockat. Taky mame strach, jak to bude s praci, ale musime to risknout. Ja mam obrovsky strach, ze tam nebude spokojeny a bude chtit zpet emoticon On mi ale tvrdi, ze ne, ze pro neho je doma tam, kde jsem ja. Takze bojim bojim, ale doufam.
31. bře 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bluejay
20
fotoportrét
fotoportrét
bluejay
20
 @cheeks Informace je spravna ohledne rodneho listu emoticon
Ja jsem si tu zvykla, trvalo mi to asi 2 roky. A taky mi pomohlo kdyz jsem si nasla dobrou praci, ktera je slusne placena a kde jsem spokojena..
Do Cech se planujeme prestehovat az budeme mit dite. Ale manzel taky cesky neumi, doufame, ze v Praze bude mit nejakou sanci najit praci i bez cestiny.. Ja kdyz jsem pracovala pro 2 velky mezinarodni firmy v Praze tak sefove neumeli ani slovo cesky, jen anglicky..No uvidime..Nejradsi bych tu ale snad zustala, neumim si predstavit jit zpet do Cech, pryc od more...
31. bře 2011 v 18:58  •  Svatba byla v srpnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wifey
fotoportrét
fotoportrét
wifey
 @cheeks Souhlasim s tim, co rika @bluejay. Dobra prace, kde Te nekdo uznava, je dulezita. Ja jsem v tom tenkrat mela opravdu stesti a kapla jsem na super spolecnost, ktera mi dala moznost se prosadit.
Co se zvyknuti tyce, kazdy to ma urcite jinak. Neco je tady lepsi, a neco zase horsi. Mne spis prijde, ze cim jsem tu dele, tim vic se mi styska. Chteli bychom alespon na cas zit v Praze az budeme mit deti (pokud se postesti), aby se naucily poradne cesky a byly take s mou rodinou. Zdejsi materska je dost silena - myslim delkou.

Rodny list nam prave dorazil a o non impediment mame zazadano. emoticon Tak snad vsechno probiha podle planu. Potvrzeni o trvalem bydlisti je pry v Anglii soucasti non impediment dokumentu, takze ho na ceske matrice samostatne nevyzaduji.

Co se cestiny tyce, ten muj by mluvil strasne rad, ale skutek utek, vzdycky neco pochyti jen na dovolene. Ale na druhou stranu rekl, ze by do Cech klidne sel - pomalu mi vycita, ze jsem se nastehovala ja sem. S praci v Cechach by to bylo urcite tezky, asi bych se bala, ale uvidime, jak to vsechno jednou bude.

V jake casti Britanie bydlis?
31. bře 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cheeks
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
cheeks
    Region Praha
 @bluejay jo, s tou praci je to pravda, mela jsem stesti, ze jsem dostala dobrou praci a tim padem mam min casu premyslet nad tim, jak se mi styska a tyrat seemoticon ale taky miluju ceskou prirodu, lesy, hory.. to mi strasne chybi..
@wifey zijeme v Midlands, uplna plosina, nemam to tu rada a kdybychom v UK chteli zustat, tak bych se rada prestehovala jinam, ale zase mame dobrou praci, ted je to s praci slozity. kde jsi ty? nejste nekdo pobliz?
Holky, to je super, ze mate v planu aspon na cas odjet domu, myslim si, ze chlap si zvyka snadneji a presne jak rikala Aluska, citi se doma tam, kde ma zenu a deti. U nas prozatim zadne stehovani nehrozi, jakmile to nadhodim, tak mi drahy vyjmenuje vsechny duvody, proc je lepsi byt tady. Ale taky mi rika, ze jen chce, abych byla stastna..
31. bře 2011 ve 22:45  •  Svatba byla v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wifey
fotoportrét
fotoportrét
wifey
 @cheeks plany a realita se mnohdy lisi, dulezite je mit se ceho/koho drzet. Vzhledem k ucelu techto stranek se domnivam, ze alespon toho nekoho tady vsechny mame. Ja tolik nestyskam, ale myslim, ze s detma to bude horsi. Zasobuju se vecernickama, abych jednou mela pocit, ze deti neprisly o ceskou vychovu a az prijedou domu k babicce, budou mit o cem povidat (uz to mam tak hezky vymyslele, tak snad se nam postesti, uz aby bylo po svatbe). emoticon
31. bře 2011 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bluejay
20
fotoportrét
fotoportrét
bluejay
20
 @wifey
@cheeks My bydlime v Torquay v Devonu, je tu fakt nadherna priroda..Jsme 10 min pesky od plaze, ve meste jsou kolonady s palmama..clovek by neveril ze je to Anglie emoticon
Ja si myslim, ze v Cechach je pro deti lepsi zivot, lepsi skolstvi, zdravotnictvi.. A hlavne nevim co bych tu delala s mimcem az mi skonci pul rocni materska emoticon Anglicani tu vetsinou daji deti na hlidani rodicum, no a moji rodice jsou v Cechach a manzelovo jsou ve Spanelsku emoticon
1. dub 2011 v 11:36  •  Svatba byla v srpnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wifey
fotoportrét
fotoportrét
wifey
 @bluejay do Devonu se uz dva roky chystame, pritel ma asi 30km od vas tetu. Jsme uplne nemozni. emoticon
Porad nas laka - prave na prirodu - a zatim musi jezdit za nami. Musime to napravit.
Souhlasim s tim zdravotnictvim, skolstvi uz nemam podle ceho porovnat, prijde mi, ze v Cechach uz deti take nejsou co byvaly, i kdyz zdejsi "urovne" snad jeste nedosahuji. Co tady obcas clovek vidi...
S tou materskou je to silene, myslela jsem, ze ted je 9 nebo snad 12 mesicu, vim, ze pred lety opravdu byla 6. Prijde mi, ze zeny tady chodi z prace rovnou do porodnice, aby si pak mimco alespon trochu uzily. Silene. Strcit miminko, ktere ani nesedi ani nemluvi, nejake pani na hlidani musi byt strasne.
1. dub 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aluskaasimon
10
fotoportrét
fotoportrét
aluskaasimon
10
 Pani, ktere jsem hlidala dite, jeste jako au-pair pracovala do posledniho dne, dokonce jeste den pred porodem mela soudni jednani (je barrister). No a po 5 tydnech co byla doma se s malou desne nudila, tak si nasla chuvu a sup znova do prace. emoticon Me to proste prijde zvlastni, davat karieru nad rodinu. Vsak taky maminky jsou obcas k nerozeznani od babicek.
Ja jsem tady 4. rokem, cim dyl tu jsem, tim vice chci domu. Ale kdybych tu mela zustat, chtela bych se prestehovat do Devonu, nekde pobliz Exeteru, Exmouthu nebo i Torquay je nadherne. Bluejay ma pravdu, necitila jsem se ani jako v Anglii. Ta kolonada kolem pobrezi je prekrasna, byla by to nadherna prochazka s kocarkem. emoticon
1. dub 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cheeks
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
cheeks
    Region Praha
 Plaz a palmy zni super! jedeme tam zacatkem kvetna, tak to zkouknu! priteli se tady, kde bydlime, taky nelibi, ale je ze severu, tak ma tendenci to smerovat tam.
to s tou materskou je naprosta silenost, mam nekolik kolegyn, co maji doma rok a pul rocni dite a jen co padla utikaji z prace, aby mohly za nim plus maji permanentne vycitky, ze s nim nejsou. ale doma zustat nemuzou, protoze maj strach o misto a samozrejme druhy plat se vzdycky hodi.
Zdravotnictvi hruza, uz jen to, ze tu zensky nemaji svyho gynekologa a pravidelne prohlidky??
1. dub 2011 v 16:15  •  Svatba byla v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš