Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katkanejka Vitej nevesto!!! Ohledne pozvanek,my jsme si ne nechali vytisknout v Kyoprintu, byly vazne krasne a levne. Meli jsme ty same pozvanky, jen v anglictine pro anglicany a v cestine pro Cechy ;-) Mrkni do meho pripravneho alba.. Ohledne papiru: 1. zaridit Certificate of no Impediment na mistni UK registery office 2. zaridit apostille pro C of NI a snoubencuv rodny list na Legalisation Department of the Foreign and Commonwealth Office in London a nebo poslat postou do Milton Keynes 3. nechat tyto dokumenty prelozit CESKYM prekladatelem se soudnim overenim Hodne stesti s pripravama!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj moc dekuju za informace, to prvni vime, ale ta dvojka to si nejsem jista, co znamena C of NI a co to vubec znamena, no snad to vse zmaknu, ale vyhoda je, ze my budeme mit svatbu az pristi rok;-] @bluejay
Odpovědět
Profilova fotka
@katkanejka CNI je jen zkratka pro Certificate of No Impediment ;-) Urcite to vsechno zvladnes, neboj! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-N My zaciname vyrizovat papiry od pondeli :-)
Odpovědět
Jeeee to jsem si rada pocetla ty pribehy ze zdravotnictvi. To by bylo na knihu. Je to jeden z nejvetsich duvodu, proc si tam moc preju odtud odejit zpet domu. Holky drzim palce at nas to anglicke zdravotnictvi nezabije driv nez je to nezbytne. Urcite tu ale nechci rodit i kdyby me za to meli platit zlatem. PS. muze byt ten rodny list ktery pujde na postilu stary nebo musi byt novy? Me nekdo rekl, ze novy, ale na strankach o legalizaci jsem e tam nic takoveho nedocetla. Nevite nekdo prosim?
Odpovědět
Profilova fotka
me osobne se to zdravotnictvi tady nejak spatne nezda.. spise mozna naopak.. k dr se fakt jde kdyz uz vam neco je a ne jak u nas v cr s kazdym kychnutim cekarny narvany cekate hodiny.. tu jste objednany jo stane se ze cekate treba pul hodky ale vite ze je pred vama jeden clovek a cekarna je prazdna.. prozila sem operaci v anglii vse na jednicku.. diky tomu mame doma malyho Benicka.. v cr se mnou 8 let nedokazali vubec nic udelat.. tu malinka operace a sup do 5 mesicu sme cekali.. tak nevim.. ze by morsky vzduch tak zazracne lecil? :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@lucieterezie Rodny list muze byt stary, taky jsem nikde neslysela ze by mel byt novy. Muj manzel mel kopii sveho rodneho listu protoze original ztratil. ;-) @luciebx Clovece tak to jsi mela velke stesti, to je dobre :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, mam jeden doplnujici dotaz: Pritel je ze Skotska a nekde jsem slysela, ze ty Skotsky papiry maji platnost jen 3 mesice. Nevite o tom neco?
Odpovědět
Profilova fotka
@luciebx to je fajn, ze mas takovou dobrou zkusenost :-). Ja myslim, ze nejvetsi problem tu v Anglii jsou cekaci doby mezi tim co te doporuci a nemocnici. Cekali jsme 3 mesice na dopis od nemocnice s datumem a nakonec myho Benika vysetri az v breznu, coz je 6 mesicu po tom, co jsme prisli na to, ze ma s ocickama problem. To je docela dlouho... Navic jsem jim musela kazdy tyden po novem roce volat a zjistovat co se deje. Asi zalezi v jakem kraji tu zijes atd. Myho Benika jsem taky porodila tu v Anglii a byla jsem moc spokojena. Narodil se v jednom z tech midwife centres. Vse super. Mas ale pravdu, ze v CR je hodne hypochondrie. Zdravim. R. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@luciebx mimojine...jak jdou pripravy? Docela zavidim, ze nemate stres s tim papirovanim. My uz jsme si taky rikali, ze se vezmem tu - haha. No snad to probehne vse ok.
Odpovědět
Profilova fotka
@veronila oooh :-))) mi jsme taky uz byli dat notice of intention to get married! Za dva tydny snad budeme mit ten slavny certificate of no impediment a pak huraaa do Milton Keynes. Jsem z toho nervozni - haha. V dubnu pak valime do CR na magistrat to vse podepsat a sepsat. Snad to vse vyjde!
Odpovědět
Profilova fotka
@ravilma pripravy super.. prave ze jsem rada ze sme to udelali takhle pac jako delat ty papiry k nam do cr.. platit za preklady a tak... tu v anglii chteli videt muj pas a bylo to.. takze jako vubec to neni spatny se vzit papirove tyden dopredu a pak odletet do cr a mit to tam.. nas jakoby oddaji znovu jako by to obnoveni slibu.. se fakt tesim.. jj hodne toho mame zarizenyho.. uz aby bylo leto
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@luciebx hmmm :-) jsi mi ted nasadila brouka do hlavy :-)))) neni to spatny napad se nechat oddat tu tyden predem....
Odpovědět
Profilova fotka
@ravilma jako nam to vyresilo hodne problemu.. jako kolik chteji za to tlumoceni co musis mit u svatby praveho tlumocnika ne jen nekoho kdo umi anglicky.. pak vsechny ty papiry notarem overeny a prelozeny.. to se plati podle stranky .. ne listu...jako ulet.. takhle sme usetrili jak penize, cas a hlavne nervy..
Odpovědět
Profilova fotka
@luciebx no prave... ja jsem nejvic nervozni z toho, ze neco nesplnime a pak na to mame jen dva dny v tydnu, kdy tam budem (urady jsou v Brne otevrene jen pondeli a streda). Nadhodila jsem to sve drahe polovicce, tak uvidime. Musime se rozhodnout. Muzu se te zeptat jak jsi to mela s pasem po te, co jste se oddali v UK? Musela jsi ho menit kvuli zmene prijmeni? A mas i Anglicky? Diky! R.
Odpovědět
Profilova fotka
no ja si ho zmenila docela dlouho po te co sme se vzali.. sme se vzali uz loni v unoru a pas sem si mela tak pred vanocema.. pani na me teda valila oci ze to ma byt do trech mesicu vyrizeny.. ale i tak .. na oznamenich mam moje rodne prijmeni.. vsak tam uz prave nikdo nic nekontroluje takze tam jde o nic.. anglicky pas mit nemuzes.. ja si taky myslela ze jakmile se vdam za anglicana dostanu obcanstvi dostanu pas a tak.. ale to uz tak davno neni.. pas budes mit stale cesky jen s anglickym prijmenim..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky to papirovani nakonec neni tak hrozne, ono to jen zni straslive, ale jak se zacne s pripravama, tak to pak jde jak po masle :-) Me hodne poradili u nas na radnici. Prekladatel na svatbe byl ten samy pan ktery nam prekladal i dokumenty, vse bez problemu. My bysme stejne chteli prekladatele i kdyby to zakon nevyzadoval. Chteli jsme aby nejen zenich ale i vsichni anglicky hoste rozumeli obradu, a stalo to zato, moc se jim to libilo, rikali ze tak krasny dojemny obrad jeste neslyseli :-) Rozhodne to umocnilo jejich zazitek :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja si taky myslim, ze to papirovani bude v pohode ;-) 8-) Jinak jsme ale jeste uplne nezacali, musime na ten council nejprve zavolat :-) @ravilma misto obradu a hostiny mame zamluvene uz davno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo asi jo :-). Nakonec jsme to papirovani uz rozjeli. Mame uz i prekladatelku. Holky dotaz: jak to je s pasem? Nevite jestli se da udelat na pockani v CR jak tam budem? Nebo to muzu cestovat se svym starym pasem do 3 mesicu od svatby a pak si ho vyridit v Londyne na konzulatu? Diky! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ravilma ahojky, jj na pas muzes cestovat 3 mesice (nektery zeme vyzadujou aby mel pas platnost min. 6 mesicu). Ja si svuj budu vyrizovat taky v londyne - sice si na to budu muset vzit 2 dny volna, ale to uz se zvladne. Jinak my se bereme 25.6. a 10.7. valime na svatebni cestu a ja pojedu na muj starej pas pod mym rodnym prijmenim. @bluejay kdyz si tvuj manzel vyrizoval kopii toho rodneho listu, tak jste si uz rovnou zazadali o full birth cert. s udajema o rodicich? My jsme si ho taky vyzadali, ale je to nadepsane Certified COPY of Birth Certificate, uz mame i appostille - to nam matrika uzna, ze? Myslim jako, ze to je copy (i kdyz certified) - aby nahodou nerecnili, ze prave proto, ze to je kopie, tak jeste musi byt uredne overena? Ja v tom mam nejakej zmatek
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, u nas se o tlumoceni obradu prihlasil muj bracha - dobrovolne - pry mu to bude cti, atd.. Tak jsem zvedava, jak se vytahne :-D Docela se tesim, protoze nas prakticky bude oddavat on :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@babsiegirl Ahoj, manzel si vyzadal copy of full birth certificate, protoze tam musi mit udaje o rodicich. I kdyz to je certifikovana kopie RL tak musi mit legalizaci = appostilu (staci poslat postou do Milton Keynes) Jinak ohledne tveho bratra na tlumoceni, on je soudne uznany tlumocnik? Nam nase matrika na Melniku rekla, ze uznaji pouze soudne uznaneho tlumocnika, jinak obrad neprovedou..Tak si to nejdriv over na vasi matrice, vypada to ze si kazda uradnice v Cechach dela sva pravidla.. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay Dela... My taky muzeme mit koho chceme. Jinak my jsme jeste porad nic nevyridili, protoze si N neni schopny domluvit na registry off. schuzku 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay dekuju, supr, taky mame full certificate i apostille k tomu, CoNI, vse odeslane do CR, aby to moje mamina nechala prelozit Ohledne tech soudnich tlumocniku - jak rikas, kazda matrika si stanovuje svoje pravidla. Ta nase nam rekla, ze nam to muze prelozit kterakoliv osoba, ktera ovlada jazyk, akorat bracha bude muset podepsat prohlaseni. Proslov oddavajiciho a matrikarky mu daji v kvetnu, aby si to mohl pripravit ;) Takze se docela tesim :) No a kdyby si to nahodou rozmyslel, tak firma, ktera nam bude prekladat dokumenty, tak delaji i preklady obradu, takze pri nejhorsim bysme jim brnkly. @veronila Tak to ja zavolala na registry office sama a memu drahemu jsem tam tu schuzku domluvila. Pak jsem mu rekla ze v utery tam ma ve 12 byt a hotovo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@babsiegirl dobre reseni ;-) :-N
Odpovědět
Ahoj holky Chystame svatbu v zari a chtela jsem se zeptat ohledne dokumentace. Volala jsem na matriku v Praze - jen abych si overila, ze budu mit vse, co vyzaduji. Rekli, ze non impediment dokument (v tom pry je v Anglii automaticky potvrzení o osobním stavu a pobytu, je to pravda?), rodny list a pas. @babsiegirl - asi to udelam stejne, jinak to papirovani nerozjedeme nikdy. @bluejay - meli jste nadhernou svatbu a Tobe to neuveritelne sluselo - diky za tip o rodicich na rodnem liste, budu muset prezkoumat, co mame doma my. Muzete mi nektera prozradit, kolik vydani non-impediment dokumentu stoji? Nekde jsem cetla kolem £70. Co se tyka doby platnosti, mam porad v podvedomi sest mesicu, ale ted nevim, jestli jsem to videla nekde na britskych strankach, nebo mi to rekli na matrice, ze plati tri mesice... Muze me nekdo ujisti, ze to je sest? :-) A take, kdyz snatek probehne, co je potreba vyridit pak (krome zmeny jmena na vsem moznem)? Predpokladam, ze oddaci list je potreba nechat v Cechach prelozit - musi se take nechat "apostilovat"? A musi se tady nekde predlozit k registraci, nebo je jen pro nasi potrebu, kdyz menim jmeno v bance a podobne? A jeste jeden dotaz, kde si v Praze nechavate prekladat dokumenty? Poslaly byste mi kdyztak kontakt do posty a daly vedet kolik si uctuji (priblizne) za stranku? Vsechno resim sama a posloucham ze vsech stran jak tohle by melo byt takhle a tohle zase jinak... zacinam mit pocit, ze to papirovani je z cele pripravy svatby nejprijemnejsi. Nikdo na to nema zadny nazor a udela se to proste tak, jak to vyzaduji urady. Pohoda. Ja bych momentalne ocenila, kdyby mi nejaky urad sdelil, kde mam mit hostinu, o to v nasich domacnostech probiha momentalne nejvetsi boj. A nemuzu se rozhodnout, ktere saty (viz album) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@wifey Ahojky, moc dekuju za pochvalu :-) tak Certificate of no Impediment vydany v Anglii je platny 6 mesicu. My jsme platili £40. Poplatek matrice 3,000.00 Kč Certifikaty 900.00 Kč Apostila (3 dokumenty) 2,800.00 Kč Preklad dokumentu (3strany + apostile) 2,470.00 Kč Preklad obradu 1,500.00 Kč Ohledne prekladu dokumentu, ty musi byt prelozeny soudne uznanym prekladatelem, ktery preklad opatri kulatym razitkem. Prekladatele najdes na techto strankach, jsou tam vsechny okresy: http://datalot.justice.cz/justice/rep... Po svatbe si musis zmenit jmeno v ceske obcance, to se musi udelat do 30 dnu. Ja jsem si nechala vystavit 2 ceske oddaci listy, kdybych potrebovala preklad a apostilu. Ale nakonec jsem cesky oddaci list vubec nepotrebovala prelozit. Se zmenenou obcankou jsem si zmenila UK ridicak, s UK ridicakem jsem si zmenila jmeno v bance a hotovo. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@wifey ahojky, my jsme za CNI platili myslim £ 38.00 a jak rika Bluejay platnost je skutecne 6 mesicu. Rodny list jsme si taky nechaly vystavit "Full" aby mel i detaly rodicu a za ten jsme platili £ 10.00, takze zadna hruza :) My jsme potrebovali Apostily jen dve (coz bylo nejakych 30 liber za kazdou) jednu pro rodny list a druhou pro Certificate of NI. Vic matrika nechtela (snad!!) @bluejay muzu se zeptat, na co jste meli tu treti apostilu? Jinak ceny prekladu se dozvim dneska vecer, dokumentaci jsem zaslala mamine a ta mi to zanesla k soudnim prekladateli - bude hotovo zitra :) Jo a ja se bavila s nasi mistni anglickou registrar a ta rikala, ze nas snatek u nich zapisovat nemusime - jeste nevime jestli budeme nechavat nas oddaci list prekladat, nejspis jo, kdyby nahodou. Jedna se o obraceny postup - musis nechat udelat apostillu v CR a pak na preklad do Anglie. O preklad se jedna soudni a stejne jako v CR veskerou dokumentaci ti spichnou do jedne slozky. Ale jak rika Bluejay jestli ti jde jen o zmenu jmena v bance, na uradech atd atd. tak ti postaci OP ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay a co treba pas? ten sis taky menila? a byl by problem kdybych si nechala pas na sve divci jmeno? Bude mi to budoucnu delat nekde problemy?
Odpovědět
Profilova fotka
@chrissy11 Pas si musis zmenit taky, opomela jsem to rict. Pas na tve divci jmeno je platny pouze 6 mesicu po svatbe, pak uz na nej nemuzes cestovat. Ja si menila pas v Cechach, zazadala jsem si o zmenu hned kdyz jsme vyzvedli Oddaci List (bez nej nemuzes zadat o zmenu) a pak jsem letela asi za 2 mes domu si ho vyzvednout. @babsiegirl Muj manzel je rozvedeny, takze jsme museli apostilovat a prekladat jeho rozsudek o rozvodu ;-) Mame uz temer tri ctvrte roku po svatbe a jeste jsem nikde nepotrebovala prelozeny Oddaci list.. Nemeli jsme na to poradne cas s nim bezet na Krajsky urad pro potvrzeni a pak na ministerstvo pro Apostilu..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?