Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nam uz na svatebni cestu nezbyly penizky, tak snad se nam podari zajet nekam pristi rok. Byli jsme na tyden ve Francii camping, ale to se asi nepocita. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
babs: my jsme byly na 4 dny v Rime na konci srpna, byla to krasa. Bohuzel uz mi nezbylo vic dovolene, celou jsme ji pouzili na cesty do Cech pro pripravu svatby.. Ale pristi rok v dubnu chceme jet do US, planujeme road trip na vychodnim pobrezi, LA, San Diego, San Francisco a Vegas :-) Ted kdyz uz nemam planovani svatby ,tak planuju tuhle dovolenou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Juu Mishis, jasne se to pocita! :) ja te dovolene taky asi mit moc nebudu, ale jeste se uvidi.. my planujeme jen takovy trochu oddech hned po svatbe - nic velkeho, draheho a narocneho :-) Ja navrhovala tyden v Portugalsku nebo zajet autem na jih Francie, abysme mohli vzit i psa :-) no a Nastavajici hned na to, ze proc chci do Francie (teplejsi pocasi nez v UK) a on, ze pojedeme do Cornwall surfovat - ze pry si poridime wet suits a zima nam nebude :-D Tak mi sklaplo hihi.. No ale po novem roce bysme chteli nejakou poradnou dovcu, porad to menime, uz jsme byli v Karibiku, US, Lapland, Mauricius a momentalne letime na Maledives :-D Takze jsem zvedava u ceho skoncime :) Bluejay - tak to ti zavidim, ale pokud vim, tak LA je na zapadnim pobrezi :-) Taky bych chtela jet, definitivne LA a kdyz uz tam budeme tak bysme si skocili do Sequoia National Park a potom hned do Utahu i kdyz to uz je trosicku dal, ale co :) Tak to asi jedete na docela dlouho, co? :) Uz jsi byla nekdy v US nebo je tohle poprve? Zavidim zavidim zavidim! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
babs: west je zapad vid? :-p jsem to popletla, proste jedem na west coast :-D Jeste jsem v US nebyla :-) My jsme taky vymysleli kam pojedem na opravdicky velky libanky..Protoze nam nezbyla dovolena, tak musime libanky planovat na novy rok..tim se vyloucil Egypt, protoze by tam byla zima na plavani v mori,pak jsme byly dlouho rozhodnuti jen na Maledivy(teda spis ja byla rozhodnuta) jenze manzel neni beach bumm jako ja, takze by se tam asi nudil..tak jsme si rekli, ze si udelame road trip v US! Na dovolenou na plazi muze jet clovek kdykoliv, at je mlady, stary nebo s detma.. Ted je proste idealni sance na road trip, kdyz ne ted tak pak uz asi nikdy..az prijdou deti atd.. Naplanovali jsme si to kolem Velikonoc, ktery jsou 22-25dubna a pak je 2 kvetna May bank holiday..takze budeme pryc 16 dni ale pouzijem jen 10 dni dovolene z prace ;-) (21Apr-7May) Poletime do LA,tam zustaneme jen jeden den(navsteva Universal Studios), kazdy rika ze LA je hrozny mesto.. uz s letiste si najmeme auto, pojedem na 2 dny dolu do San Diega a pak zpet kolem LA do San Francisca, na cestu do San Fran mame asi 3 dny, budeme se courat a zastavovat kde se nam bude libit. Chceme prespat jeden den v Santa Barbare, pak noc v San Luis Obispo, pak Carmel no a pak na 4 dny do San Francisca. Tam odevzdame najaty auto a ze SF poletime do Vegas. No a po asi 3 dnech ve Vegas zase zpet do UK :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Bluejay: jj west je zapad :) Tak to mate pekne naplanovany! Jsem si vedoma povesti LA ale urcite bych se tam chtela jet podivat... No kdybych se tam v blizke budoucnosti dostala, tak bych si tam sla nechat udelat tetovani :) To je asi jediny duvod, proc bych tam chtela jet :-) (Jinak nejsem nejakej tetovanej rapl - jeste nemam ani prvni, ale uz se k tomu schyluje :)) No Steve me rekl, ze kdyz uz pojedeme do US tak by tam chtel zustat tak aspon na 2-3 mesice a kde ja vezmu dovcu? Pro nej je to v pohode - dela sam na sebe a dovcu si muze vzit kdy chce, ale taky ty finance by mohli byt problem. Takze takovymhle tempem se dostaneme do US az budeme v duchodu. Na coz jsem mu rekla, ze se v sedesati po nejakym Grand Kanonu s artritidou plahocit nehodlam, kdyz uz, tak at si to poradne uzijem, neco jak rikas ty :) Jinak vcera jsem si objednala svatebni knihu hostu a momentalne pokukuju po botkach :) No a vcera jsem mluvila s maminou po telefonu a ta na me, jestli uz mame vymysleny jidelni menu na svatbu!! No me asi picne!
Odpovědět
Profilova fotka
Babs: ja bych se trochu obavala si delat tetovani na dovolene..bude to bolet,takze si nebudes dovcu tolik uzivat, nebudes se treba moct koupat v bazenu, budes cekat na strup atd..ja nevim, aby te to neomezovalo.. Clovece my jsme dostali stavetbni knihu a pak jsme ji zapomeli donest z pokoje do restaurace :-| Jinak ja si boty nakonec koupila v Cechach :-) ohledne jidelniho menu,nejdriv si rozmysli zda chcete ceskou klasiku, nebo neco jineho.. My meli takovehle menu(klasiku + jednu alternativu na vyber) Sunkove krenove rolky nebo Rajcata s mozarelou a dresinkem Kureci nudlickova polivka Svickova s knedlikem nebo Kremove stouchane brambory a veprovo kureci rolka(deti meli americke brambory a kureci rizek) Svatebni dort a kava
Odpovědět
Profilova fotka
jj bluejay, v tom mas asi recht. Musela bych to nechat uplne az na konec dovci, kdyz bych se nahodou rozhodla :-) No jinak jidlo u nas bude asi takovy nejaky neutralni, nastavajici je hrozne fussy na jidlo, o jeho segre ani nemluvit, knedliky se svickovou urcite nehrozi. Taky jsme premysleli o vyberu ze dvou jidel, ale v rest. nam rekli, ze to by se to udelat dalo kdyby jsme opravdu chteli, ale radeji by se tam tomu vyhli, kdyby mohli. Tak jsem rekla, ze nic komplikovat nebudeme, ja ty macky taky nejako nemusim a nakonec to udelame asi tak, ze dame na talir k hlavnimu tak dva - tri druhy masa, od kazdyho kousek a lidi si vyberou na taliri :) nebo to zblajznou vsechno :) Jee s tou knihou, to je skoda! Nemrzelo Vas to trosku? Nebo jste knihu nechali podepsat pozdeji? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
babs: nez nam doslo ze jsme knihu zapomeli tak bylo 2 dny po svatbe a vsichni pryc :-( je to skoda, ale zadna tragedie.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj vsem, taky budeme mit cesko-anglickou svatbu. Zatim bydlime v Bristolu, ale po svatbe se planujeme premistit do Ceska. Teda ne hned po svatbe, ale casem. Nastesti pritel je naprosto ocarovany krasou ceskych lesu. :-) Planujeme svatbu pristi rok v srpnu, na muj svatek. ;-) Jinak ja su od Vsetina! Valaska jak poleno :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahoooj! :-) Vitej u nas Valaska nevesto! x-) My bydlime 1.5hodky od Bristolu, v Torquay v Devonu :-) Muj manzel ma Cechy taky moc rad a taky se tam planujeme prestehovat, nejdriv ale tak za 2 roky..Jediny problem je, ze nevime jakou praci v Cechach manzel najde..Jak to mate vymyslene vy? A co uz mate zarizene na svatbu?Povidej?
Odpovědět
Profilova fotka
Jeeee, Torquay ja znam. Naprosto uzasne. Byla jsem se tam mrknout, jeste kdyz jsem delala au-pair. To jsem byla v kouzelnem Exeteru. No, k veci - on pritel je momentalne IT manager a doma v nasem regionu je celkem dost zahranicnich spolecnosti, ktere by ho brali vsema deseti, aspon tak to rekli mamce, ktera pracuje na sprave socialniho zabezpeceni a vsechny firmy objizdi a kontroluje jim udaje. Ale kdyz by toto nevyslo, pak by asi castecne pracoval pro jeho momentalniho sefa. Na svatbu toho moc zarizeneho nemame. Zasnoubili jsme se na konci zari a ja hned zacala planovat. Mluvila jsem s pani matrikarkou ve Valmezu, a vypada to, ze bychom se mohli brat v zamecke kapli a potom hostinu planujeme v Roznove pod Radhostem v hotelu Eroplan. Kde bude ubytovana i jeho rodina - to pocitame tak 6 lidi. Za to moji rodinu jsem osekala jak to jen slo a porad to vypada na 40. :-S Barva bude fialova nebo lila, to je snad jedina na ktere se shodneme. A saty http://www.svatebnisaty.net/svatebni-...... to jsou zatim favoritky!
Odpovědět
Profilova fotka
alu: ty jo, to je super, ze by tvuj nastavajici mel klido praci v Cechach?Muj manzel nemluvi cesky, to je taky problem.. Jo Torquay je krasny, hlavne to more, a Exeter mam rada, pripadam si tam vzdy jak ve filmu Harry Potter :-D Jinak kdyz uz mate vybrane datum, tak se rozhodne hooodne rychle vrhni na fotografa!Ty nejlepsi uz jsou totiz rozebrany ;-) Saty jsou moc hezky :-) budes si je pujcovat v Cechach nebo kupovat v UK?Ja si je pujcila doma, bylo to tak strasne jednoduche, zadne starosti..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
No pritel taky nemluvi plyne cesky, zvladne zakladni konverzaci a neco trosku rozumi. Nastesti mu to celkem jde, doma jsou z neho vsichni nadseni. A kdyz jsme to oznamili jeho rodicum, jeho maminka se nam tady rozplakala a hned se ptala co a jak a jestli uz mam saty atd. :-D Jeho rodice jsou vyborni, jeho brachu jsem zatim nepotkala, nejak spolu nevychazeji, ale k zasnoubeni nam poslali s jeho pritelkyni kytku. Jak to mas ty s jeho rodinou? Znas tady hodne cesek? Fotograf se mi prave ozval celodenni foceni za 14 000 a pul den za 8 000. No tak nevim, asi jsem z levnejsiho kraje a tak mi to prijde dost. Fotky dela nadherne, to je pravda, musim to probrat se Simcou az prijde. :-| Kolik jsi platila ty?
Odpovědět
Profilova fotka
to mas super, muj manzel na jazyky chudak moc neni, takze i kdyz se snazi, tak si umi porad jen obednat pivo nebo caj. Ale obcas docela rozumi konverzaci. Jeho rodice jsou uzasny, zijou ale ve Spanelsku tak je moc nevidime, jezdime za nima 1-2x rocne. Manzeluv bracha zije v Cornwallu, tak tam jezdime kazdy 2 mesice. Vsichni jsou moc fajn a maji me radi :-) A v Cechach se jim straaasne moc libilo. Manzeluv bratr s rodinou s name tam s nama chce je pristi rok v lete na dovcu. Nasi maji velky dum, tak se tam vsichni vejdeme :-N Ohledne fotografa, my meli Zuzku Scharf na 6 hodin a i s jeji dopravou z Ceskych Budejovic na Melnik jsme platili 8500kc. A dostali jsme 230 fotek :-) Jedine ceho ze svatby lituju je ze jsme nemeli Zuzku cely den! A jakeho fotografa jsi oslovila? U vas v regionu je super Radovan Chvila, a ten je myslim levnejsi nez 14tis...
Odpovědět
Profilova fotka
Simon chudacek musi sprechtit cesky i kdyby nechtel, muj tatinek zastava heslo, ze cesky rozumeji vsude, tak na nej mluvi cesky. Maminka na nej mluvi cesko-nemecky, marne se ji pokousim vysvetlit, ze on nemecky neumi. :-D A kdyz prijedeme na "dovolenou" hned nas zacleni do pracovniho procesu, ja vetsinou varim a Simona tatka prohani po zahrade se sekackou, dokonce uz s nama i vyoraval brambory na nasem poli. Ale rikal, ze ho to bavilo. =-) Oslovila jsem Tomase Vranka - kdyz tak mrkni http://www.tomasvranek.cz/svatebni_fo... Fotky dela uzasne, a rada bych fotografa na cely den. Ale 14 000 :-( Mam smlouvat? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
alu: ma hezke fotky, ale nesmlouvala bych..dobrej fotograf ma obvykle 2 nahradniky na kazdy vikend v lete..spis se poohledni po nekom za lepsi cenu. Kamoska z Moravy mela Radu Chvilu a byla strasne spokojena a vim ze je to rozhodne stalo min nez 8.5tis http://chvila.com/
Odpovědět
Profilova fotka
Dekuju za odkaz, taky moc hezke fotky. Bohuzel az do 10.9. je uz na soboty zadany! ;-( Teda ja nestacim zirat, a to si tatka mysli, ze blaznim. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
alu: zkus mu napsat, jestli ma list nahradniku, tak si te tam da a pokud se mu termin uvolni tak mas hotovo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Alu: Tak te mezi nami vitam! Juu, od Vsetina - no ja jsem rodna Kyjovanka (J. Morava :)) Tak to mas uzasny, ze se tvuj drahy snazi mluvit cesky! No ja kdyz se snazim toho myho tuntu neco naucit, tak to je jednim uchem dovnitr a druhym ven, takze uplna ztrata casu. Teda pokud to neni neco duleziteho jako “bacha h*vno”, “cau babi/dedo”, “slivovicu prosim – malinky” to by mu slo :-).. No hezky si to uz zarizujes, saticky jsou moc krasny, fotky od fotografa taky hezounky, no 14tis je hodne penez, my mame Lukase Potucka a taky si uctuje za cely den 14k. No ale ja jsem udelala kompromis, myslim si, ze 10-12 hodin foceni je az prilis a tak si ho bookujeme na 8h za 11k + cestovny. Myslim si, ze vecer uz ty fotky snad ani nemaji moc smysl (polorozteklej make-up, opile tvare, hmmm... To mi vyfoti spousta kamaradu – plus kamaradka je taky fotografka, ale protoze jsem nechtela, aby na nasi svatbe pracovala, tak jsem ji dala zakaz a bude si pekne uzivat oslav :-) Bluejay+Alu: holky ja vam tak moc zavidim, ze se vasi manzilci/budouci manzilci chteji prestehovat do CR! To by se mi taky moooc libilo, ne treba ani hned, ale za nejaky ten cas. To by bylo uzasne.. No co se da delat, jednou uz jsem se zavazala s tim, ze budu na ostrovech na dozivoti, ale kdo vi, treba budu jednoho dne mile prekvapena :-)
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Ja mu zkusim napsat, ale spolehat na nej nemuzu. :-( Kazdopadne diky za tip! babs: S tim fotografem mas pravdu, i kdyz potom prohlizet ty tipsy fotografie rodinky je celkem svanda. To je celkem sranda, jedno z prvnich Simonovych slov v cestine byla slivovice :-D taky se celkem rychle naucil rikat malinko a jsem plny. :-D Ze se chce prestehovat do Ceska byl jeho napad, ja jsem si to ani netroufala navrhnout, ale on se fakt celkem zamiloval do ceske krajiny a vubec atmosfery na vesnici. Ale zaplat panbuh za to. Kdy mate termin? A planujes nejak zakomponovat anglii do svatebniho dne?
Odpovědět
Profilova fotka
Alu: tak to mas fakt uzasny, ze s tim takhle prisel sam :-) My to planujeme na 25.6.2011, ale jeste to nemame potvrzene matrikou - takze jestli nam to neschvali na matrice, tak mame utrum.. Mame totiz spoustu veci uz zamluvenych (fotograf, kameraman, hostina) takze spoleham na to, ze nam to datum daji. :-S Anglicanu prijede asi tak 16 ale lidi na svatbe momentalne mame celkem kolem 60! :-o No nejaky ty anglicky tradice tam soupnem, ale prevazne to bude hodne po cesku, at se taky ti zahranicni pobavi :) Jen tak se na ceskou svatbu nedostanou a takhle budou met o cem aspon vypravet :) A jakpak to planujes ty?
Odpovědět
Profilova fotka
babs: Tak nam anglicaku prijede jenom par. Nejvys 6. Potom planujeme udelat barbecue pro jeho rodinku v dome jeho rodicu. Par anglickych tradic taky planujeme - i kdyz ted uz se to dela stejne skoro vsude. Ja se ptala na nejake tradice jeho rodicu a oni mi nic moc nerekli. Takze jedine co asi udelame, ze napecu nejake anglicke dezerty, jako key lime pie - ktery je vlastne americky. :-D banoffee pie a podobne.
Odpovědět
Profilova fotka
Vy jste se tu teda rozjely!!! :-) Clovek tu jeden den nekoukne a pak ma co dohanet!!! Alu: Vitej do klubu!! A velke gratulace k zasnoubeni!!! :-) Taky bych si prala takovou reakci od manzelovych rodicu, kdyz jsme jim to oznamili!!! :-( Teda spise jen od tchyne, tchan byl ok. Skoda mluvit!!! Libi se mi moto tveho taty... jde poznat, ze je z Moravy, tam jsem to taky hodne slysela. :-D Ja pochazim z Celadne, urcite to znas. V Eroplanu jsem byla (uz hodne davno), ale co si pamatuju, bylo to tam fajn. Ted se to tam urcite jeste vylepsilo. Saty vypadaj moc pekne, budes si je kupovat tady nebo pujcovat v CR? Babs: To ti teda drzim palce s matrikou.... snad ten termin bude ok. Nevidim ale duvod proc by to nemelo byt ok, casu na to maji dost.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte! :-) Bluejay, moje kolegyne se nedavno z podobne dovolene v Ameru vrratila a byla nadsema... x-) Byli v Las Vegas, pak si pujcili auto, trochu kempovali nebo zustavali v molelech a odletali ze San Francisca ;-) Tohle by se mi taky moc libilo, budete mit skvelou dovolenou/libanky x-) Aluska, to je sranda...N se jako jednu z prvnich frazi pri prvnim pobytu v CR naucil: ted ne, ale pozdeji :-N Jinak my mame svatbu taky v srpnu ;-) V tom Roznove to bude moc krasne, ja jsem nad tim taky kdysi premyslela...muzete mit obrad ve skanzenu x-) V tom drevenem kosteliku by to bylo kouzelne, ale nejsem si jista, jestli se tam oddava. V Eroplanu jsem nebyla, ale zvenku to vypada dobre... My jsme byli tyden ve vedlejsim hotelu Horal a moc se nam tam libilo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
veronika: Ahoj, to byl taky jeden z prvnich planu mit obrad ve skanzenu, pac jsme tam spolu byli a jemu se tam hrozne libilo. Bohuzel o prazdninach mivaji o vikendech ruzne akce a to se tam neoddava. Jinak v kosteliku se neoddava vubec, delaji to v te drevenne radnici :-| Ja jsem se s nima zkousela domlouvat, ale pani me celkem odsekla. Tak koukam, ze tvoje maminka taky dba na to, aby meli vsichni neustale plna briska. :-D mishis: Dekuji za hezke privitani :-) Je mi lito, ze jste si s tchyni nepadli do oka. Ja taky mela strach, ze budou mit vyhrady, ze jsem ceska a podobne. Ale kupodivu me hned prijali jako svou, dokonce mu i telefonovali a rikali mu, at se o me radeji pekne stara, abych s nim zustala. Tak to me potesilo. Moc bych ti prala, aby se vase vztahy s tchyni vylepsily! Eroplan je fajn, ma **** tak by radeji mel byt. Nabidli mi cenu 1200 za osobu, coz mi na tak hezky hotel nepripada az tak moc. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Veru: Tak te tady taky vitam a gratuluju k zasnoubeni! A kde v UK vlastne bydlis? Ja jsem kousek od Hungerfordu v Berkshire, jestli ti to neco rika :) Jinak ja zacinam zase uvazovat o zmene mista! Fakt si nejsem momentalne vubec jista.. Pod sirakem, kde budeme mit misto sami pro sebe, nebo na zamku, kde neni v oddavaci mistnosti moc mista a kde jdou svatby jak na bezicim pasu?? Holky, jak to mate naplanovany vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Ja to planuju v zamecke kapli, neni to ale cirkevni obrad, ta kaple je po rekonstrukci a byvaji tam vsemozne vystavy atd. Taky jsem premyslela, ze bychom to mohli udelat pod sirakem, v hudebnim altanku, ktery je v parku. Problem ale je, ze tama prochazi spousta lidi a muj nechce aby nas ocumovali. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Alu: Uz mi hrabe, jsem tu zacla psat anglicky!! :-) Ona tchyne neni zas tak spatna, normalne se bavime apod., ale je to starsi generace. Manzel je o 17let starsi a ma deti s predeslou pritelkyni a tchyne je takoveho nazoru, ze lidi by meli spolu zustat i kdyz spolu nevychazi (viz. jeji vztah s tchanem, ti spolu temer nemluvi). S tim uz nic nenadelam. Tchan je v pohode. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: Aha, a ja se desila, jakou asi s ni nemas hruzu! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Alu: Hruzu ne, ale mohlo by to byt lepsi. Ono to trochu zamrzi, kdyz vubec neukaze zajem...Vzdyt vlastne ani na svatbu nesla a ani o fotky nemela zajem. Ale i tak nam to svatbu nezkazilo a meli jsme moc krasny den. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?