Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
veronila: uuuaaa to by byl prusvih!! :-. =-) zavolam tam :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Veronila: Odkud ses? Ty fotky ve tvem albu mi prijdou hoooodne povedome!!! Ja jsem z Celadne. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
veronila: jee mas moc krasny fotky v albicku, to bude hezka svatba :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky chci se zeptat, jak jste hlasili zmenu jmena na vasem National Insurance number?? :-.
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Jeste jsem to nenahlasila. Myslim, ze se to dela na Inland revenue, ale nevim, jestli tam musis jit osobne s papirama nebo jestli se tam da jen zavolat. Asi uz bych si to mela vyridit .... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vite co holky... posilala jsem tam dopis, kde uvadim, ze jsem se vdala a tim padem zmenila prijmeni plus kopii meho OL... cekam uz 3 mesice a zadna reakce... maji na to 8 tydny. Vcera jsem vyplnila nejaky formular na netu...takze cekam. Je to HM Revenue and Customs http://www.hmrc.gov.uk/report-changes...
Odpovědět
Profilova fotka
Mishis: Ty se mas ;-) jsem od NJ... ale tam blizko Vas mame svatbu, je to tam nadherne x-) Bluejay, diky, to misto je moc hezke, docela to tam Mishis zavidim :-N Drzim palce s tou obcankou.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
makcza: je ten online formular jsem taky nasla, jen si v praci zjistim PAYE cislo a vyplnim to taky. Jinak obcanka vcera dorazila!! :-D Hura! Jak malo staci ke stesti, ze? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: tak to je fajn.. mam info ohledne te pojistovny v CR. Neni potreba hlasit zmenu, ty, co jsou odhlasene, kdybychom se nahodou nekdy vratily do CR, a znovu se tedy nahlasily, tak zmenu provedou az tam. Nektere matriky ovsem zmenu prijmeni pojistovnam hlasi. Jeste dotaz ohledne toho ridicaku... pry se menit nemusi, staci pry i nejaka karticka na body...myslim, kdyby se nahodou neco stalo, atd... je to pravda??? Diky
Odpovědět
Profilova fotka
veronila: Jo jo krasne to tam je. :-) I manzel se divil, proc jsem od tama odjela. Bluejay: No vidis!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
makcza: tak o karticce k ridicaku jsem neslysela. Ja jsem si ridicak menila pred 3 lety a v te dobe vim ze bylo pravidlo,ze na cesky tu muzu ridit jen 2 roky a pak se musi vymenit, ale popravde nevim jak by na to prisli. Ja si musela menit ridicak, aby me manzel mohl pridat na pojisteni na jeho firemni auto.. Jezdim s anglickym ridicakem normalne i doma v Cechach, zadny problem. Je pro me jednodussi mit anglicky. mishis,veronila: odkud jste, kde je ten raj v Cechach?
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Je to v Beskydech na Morave. Ja jsem z Celadne, mala vesnicka to kdysi byla, ale ted se to hrozne rozrusta. :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
mishis: jo o Celadne jsem slysela, kamoska tam pracovala v nejakem hotelu, pry je to tam krasne..
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: vcera jsem objednala dalsi Free photobook, sice neni tak velka jako od Boots(ta je fakt krasna,rodice z ni byly nadseni) ale ma hard cover za £3.95 postage: The code EASYJET2010 will be automatically filled for you to apply the £15.95 discount. ;-) http://www.albelli.com/easy-uk.html
Odpovědět
Profilova fotka
Kde ty na to chodis na ty nabidky? :-D Super, urcite mrknu dekuju. :-) Nam vcera dosla kniha z boots. Nadhera sama!!!
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: tak to je super, to jsem rada ze vam uz dosla a libi se, my z ni byly taky nadseni! :-D ja vzdycky serfuju net kdyz se chystam neco koupit, at je to fotak, dovolena, hotel nebo foto album :-D dari se mi usetrit majland :-D ani ne ze bych musela tolik setrit, me to nejak vic tesi,kdyz je to bargain :-D
Odpovědět
Ahoj holky tak jak se dari? My jeste nemame domluvene ani datum ani skoro v podstate nic,protoze se jeste minimalne do poloviny listopadu do CR nedostaneme :-( Tak pomalu zacinam uvazovat jestli datum nepresunout na dalsi rok,ale snad nam bude v listopadu stesti prat a neco najdeme a budou mit volne datumy v dobe kdy by se nam to hodilo.Jedine co mam domluvene jsou dorty (pece maminka a teticka) a kvetiny :D a to je tak vsechno jooo a jeste barman a podle zenicha vic ani nepotrebujeme :D :D rikal ze barman je to nejdulezitejsi :D bluejay: a na kterych strankach vetsinou surfujes kdyz hledas dovolenou,mas nejake oblibene? My prave hledame nejake winter sun hol. tak kdyby si mela nejake tipy tak predem moooc diky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
pav: ahojky!Neboj to v listopadu vse zvladnete!Nemuzes si zavolat na matriku ohledne terminu? Ja obvykle zkoumam nejvhodnejsi nabidky na money saving experts: http://forums.moneysavingexpert.com/f... Najdes tam toho plno, upozorneni na nove nabidky, rady na cestovani atd ;-)
Odpovědět
bluejay: Dekuju moc hned se na to mrknu.No ja bych i zavolala,jenze to by musela byt nejaka domluva s drahym nastavajcim :-) on to resit bude az v Cechach on ma na to casu dost....nedivila bych se kdyby oblek si sel koupit den pred svatbou :-) Je ted me tak holky napadlo jak jste se vubec seznamily se svymi nastavajcimi ci manzely?
Odpovědět
Profilova fotka
pav:tak jestli kvuli nemu nedostanete termin ktery chcete tak mu to pak v listopadu pekne omlat o hlavu :-D My jsme se seznamili v praci :-) Oba jsme tam pracovali :-) A co vy?
Odpovědět
Profilova fotka
pav: Ja to udelala tak, ze jsem svymu navrhla datum a on rekl ok a bylo to domluvene. :-D My jsme se taky seznamili v praci. Asi tak 2 roky jsme kolem sebe chodili bez povsimnuti, jen jsme se zdravili, no a pak jsme se nejak zacali vic bavit a bylo to. :-D
Odpovědět
bluejay,mishis: no to mu o hlavu omlatim neco urcite,protoze on vsechno bere strasne easy a ma porad cas a cas a pak najednou cas neni. Nejhorsi je,ze spolu pracujeme on je manazer a ja jeho asistent a je na nem aby to s jeho sefem domluvil volno,protoze budou muset najit cloveka kterej nas oba na 2tydny nahradi,no a on na to hodla cekat az budou mit konferenci ve Spanelsku.....takze ja uz tady se vsim stresuju kvuli datumum a volnym fotografum atd. a paaan ma cas ]-( takze adrenalinu mam momentalne dost :-D Jinak my jsme se seznamili v pubu,kde jsem byla s kamaradkou a jeji kolega tam prisel s clovekem ktery ze me mamil telefon za ucelem toho ze mi pomuze s anglictinou no a rest is history :-D
Odpovědět
Profilova fotka
U nas je to presne opacne, ja mam porad cas, zato moje polovicka by to klidne 'zmakla' pristi vikend v registry office za pritomnosti dvou svedku. Nekteri chlapi jsou opravdu nenarocni :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Nevestinky, tak jsem zase po dlouho dobe zavitala na beremko :) Mame po letni sezone a spousta z vas uz jsou vdane pani, takze mocinky gratuluju! Jinak ja jsem statecne obehala fotografy, kameramany, DJ, mista obradu a hostiny v cervenci, kdyz jsem byla v CR. Dokonce jsem i zavitala na matriku pro par rad takze v predsvatebnich formularich a pravidlech mam jasno, ale pani na matrice jeste natukla po-svatebni papirovani. Holky - otazka ohledne meho ceskeho pasu... Jak dlouho bude platny po zmene meho prijmeni? Musim si nechat udelat novy pas s novym prijmenim okamzite po svatbe? A kde? Da se to zaridit na ceske ambasade v UK nebo to musi byt zarizene v CR? A moje druha otazka: az dostaneme cesky oddaci list, tak je mi jasny, ze si ho musime nechat overit + prelozit pro anglicky urady - kde zaridim tohle? V CR nebo v UK? Jo a jakmile dostaneme preklad a overeni oddaciho listu, bude na na zaklade tohohle vydan anglicky oddaci list? Zsa mam hlavu jak patraci balon... Dasha: Pokud by ti nevadil Golf resort pak by to mozna nebyl spatny napad - takovehle mista vetsinou mivaji velke konferencni prostory, ktere by se dali urcite vyuzit na hostinu - nasla jsem jeden v Praze - http://www.golfhostivar.cz/index.php?...
Odpovědět
Profilova fotka
babs: ahoj!! tak uz pekne pokracujes v pripravach :-) Ohledne tveho ceskeho pasu, ten bude platny 3 mesice po svatbe, pak prestane byt platny a nesmis na nej cestovat. Ja jsem si zazadala v Cechach o novy hned jak jsem si vyzvedla oddaci list, sla jsem rovnou tam. Trva jim to az 3 tydny ho vystavit..Tak pak musim zpet do Cech si ho vyzvednout, postou ho nesmi posilat.. Ohledne Oddaciho listu, ja ho prelozeny ani overeny nemam..Nikde jsem to nepotrebovala. UK ridicak jsem si zmenila za pomoci nove ceske obcanky a bylo.
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdarek Bluejay :) No jo, taky uz mlada pani, co? Koukala jsem na fotecky - no nadhera, fakt jsi to mela hezky udelany, dekorace, misto vsechno - a je videt ze Zuzka Scharf umi! Ja jsem se ji snazila booknout uz davno, ale uz byla na nas termin zamluvena ;( Ale za to mi doporucila spoustu jinych fotografu, kteri jsou stejne tak dobri, takze nakonec jsme se rozhodli pro Lukase a Petru Potuckovy. S Lukasem jsem se videla v cervenci, kdyz jsem byla v CR a fakt sympos, anglicky se taky domluvi, takze co vic si muzu prat! :) Diky moc za odpoved! takhle aspon vim, ze muzu na svatebni cestu jeste na muj starej pas! ;-) Jo jeste jsem se chtela zeptat - oddaci list - kdy se vydava ten? Jak rychle po svatbe ti ho daji? Mam pocit, ze tady v Anglii ho davaji hned po obradu, ale jak to chodi v CR? holt jsem se tam jeste nevdavala (a v Anglii taky ne) :-D A jak jsi teda registrovala vase manzelstvi tady v UK, kdyz jsi OL nemela prelozeny/overeny?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj babs: Pekne pokracujes s pripravama... :-) Nam oddaci list dali ve stredu a svatba byla v sobotu, vim ale ze na pozadani ti to muzou udelat hned v pondeli. S tim pasem.... ja jsem si ho nechala delat na ceske ambasade v Londyne. Pro me to bylo jednodussi. trvalo jim to mesic. My jsme nase manzelstvi tady neregistrovali, myslim, ze to neni nutne.
Odpovědět
Profilova fotka
Babs: Tady jsem ti neco nasla o registrovani manzelstvi v UK. Vim, ze jsem to uz nekde predtim cetla: Registering your Marriage in the United Kingdom You cannot register your wedding abroad at a registry office but you can apply to have an original or a certified copy of your marriage documents sent from the consul of the district where your wedding took place to the General Register Office. Note: if your marriage certificate needs to be translated, translations must also be sent along with your certificate. In order to do this, one of you must be a British Citizen and the original document cannot be released after it has been deposited. Once your documents have been deposited with the General Register Office they can issue you with certified copies of your marriage certificate which will save you from having to contact the overseas authority each time you require a copy.
Odpovědět
Profilova fotka
babs: dekuju za pochvalu x-) Potuckovi jsou taky uzasni!!To budou krasne fotky! jak rika Mishis, manzelstvi tu registrovat nemusis, my jsme ho neregistrovali.. Nam vydali oddaci list v pondeli, svatba byla v sobotu. Ale to je jine na kazde matrice, vim ze nekde chudak holky cekali i 2 tydny..Zkus se s nima domluvit..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky diky moc, tak aspon bude o trochu min papirovani :) ... Jinak vcera vecer jsem sedla a dokoncila dalsi fazi ve vyrobe oznameni/pozvanek :-D Takze zase o krucek bliz.. Posledni doubou jsem nemela moc casu na organizaci protoze momentalne u nas doma predelavame dve loznice, vcetne sadrovani, novych kobercu a vestavenych skrini :-) takze uz se tesim, az to bude vse hotovo. Prijede mi na Vanoce mamina s brachou takze zas na nic nebude cas, ale pripravy se rojedou po novem roce, to mi je jasny! A co vy holky? Byly jste vlastne uz na svatebni ceste?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?