Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, blahopreji k zasnoubeni!!! Svatbu mej rozhodne v Cechach, nase mela fantasticky uspech a hlavne je to levnejsi a lidi muzou vypit co chteji atd. Ja planovala nasi svatbu sama zhruba rok a mela jsem porad co delat, takze si priprav pevne nervy, ale stoji to za to a vy budete mit super den. My meli rustic shabby chic svatbu, coz byl asi nej vyber pro anglicke hosty. Ptej se dal rada poradim se vsim co budes potrebovat. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahooooooooj holky!!!!! Tak uz jsem Mrs. Hinds!!!! :-) :-) :-) Vse probehlo dle planu a moc a moc jsme si to uzili. Nervozita vubec neprisla, to byli nervni spise svedci a manzeluv tatinek. :-) Jak budu mit nejake fotecky, tak je pridam. Bluejay: Hodne stesti na pristi sobotu!!!! Snad ti to taky vse vyjde, tak jak nam, hlavne to pocasi!!! Krasne si to uzijte!!!! Trill: Gratuluji k zasnoubeni!!!!!!!! Nestresuj, vse jde krasne zvladnout. Ja vse zorganizovala pres internet a do Cech jsme museli jen 2x. Papirovani neni vubec tak strasne jak se to muze zpocatku zdat. Ja jsem se taky toho hrozila a nakonec to byla prochazka sadem. :-) Taky bych se priklonila k CR, ale to samozrejme zalezi na vasi domluve s partnerem. Tak hodne stesti pri planovani a klidne se ptej!!!
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: GRATULACE!!! Super, ze jste si to uzili a mate krasny zazitky! Tesim se na fotky. ;-) Vsem jsem vam chtela jeste jednou podekovat za rady s textem na oznameni. Uz je mame doma a jsem s nima moooooc spokojena. :-) Fotky jsem dala do alba.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky!!! tak uz to taky mame za sebou a je ze me pani Williams x-) :-) Sice temer nic nebylo podle planu, jelikoz prselo snad nejvic za letosni rok, takze foceni venku nebylo, projizdka na lodi nebyla, posedavani v altanu u reky taky ne...Coz je vazne skoda, ale i tak to bylo krasne. Obrad byl prekrasny, snad ani jedno oko nezustalo suche, vsechny dojalo jak zenich plakal, kdyz me poprve uvidel, jak kracim k oltari x-) x-) Mishis: gratulace! Chci se zeptat, nechala sis overit svatebni list a dat apostilu? Kde presne to po nas budou chtit?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, rada bych se vas zeptala kde jste si pujcovaly saty? V Cechach nebo v Anglii? A na jak dlouho je normalne pujcuji? Svatba bude za rok v cechach rada bych zustala v cechach tak kolem 3 tydnu, ale na tak dlouho mi saty asi nepujci :-| pritel rikal, ze si je muzu nechat poslat a pak je zase poslat zpatky do UK Jak jste to udelali vy? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
silly: rozhodne bych doporucila si saty pujcit v Cechach. Ja to tak udelala, pohodicka, v lednu jsem si je zamluvila na srpen, v patek pred svatbou jsem je vyzvedla a v pondeli nesla zpet. Byla jsem vazne rada,ze jsem nemusela vlacet saty z Anglie.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky,taky s anglicky pritelem planujeme svatbu.Jak tak sleduju ceny tady v UK,rozhodne vitezi Ceska republika,tady bychom se nedoplatili a prijde mi to tady takove strohe.Spis mam obavu jak si budou dve rodiny rozumet aby nebylo trapne ticho a nervozni svatebcane.Nejak to dopadne.Jinak drzim palec vsem cesko-anglickym parum at svatby probihaji podle planu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay domu se chystam az tak v unoru nebo v breznu, to uz bude asi pozde co :-| ? No o vikendu se jdu na nejake podivat tady, tak uvidim co mi reknou. Pritel taky navrhoval at jedu na par dni do Prahy se na nejake podivat, ale prijdou mi to vyhozene penize za cestu a ubytovani :-| Jeste mne napadlo, jestli se treba daji vybrat v Anglii a pak zjistit, jestli se daji pujcit doma a objednat je mailem nebo pres telefon? Slo by to? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Gratulace!!!! Myslela jsem na tebe, kdyz jsme jeli domu, hrozne prselo!!! :-( Ale urcite jste to meli krasne. Ja si nechala udelat 2 originaly oddaciho listu a jeden jsme nechali overit a druhy si necham neposkozeny. Overeni podpisu se dela na Magistratu hlavniho mesta Prahy na Jungmanove ulici ve 4.patre cislo dveri 445 a je to bud pani Masopustova nebo Milerova!!!! Normalne bez nahoru, nepotrebujes zadny listecek. No a apostila je na Hradcanskem namesti hned naproti hradu. Neni tam zadny napis, ale jsou tam hnede velke dvere a cislo na baraku je 5. Sna ti to pomuze.
Odpovědět
Profilova fotka
Bubbly: Vitej do klubu. Neboj, rodinky si budou rozumet az trosku vypijou. My to udelali tak, ze jsme s vetsinou hostu den pred svatbou usporadali posezeni v restauraci, tak se alespon trochu otrkali, no a na svatbe uz to bylo v pohode. I kdyz si nerozumeli ani slovo, tak se bavili a vsichni si to pochvalovali. Sillybilly: Ja mela saty tady z Anglie a byla jsem spokojena. Samozrejme zalezi na tom, jestli si chces saty pujcit nebo koupit a hlavne jestli vam to vyjde financne. Ja taky puvodne chtela saty pujcit v Praze kvuli rozpoctu, ale na svatebnim veletrhu jsem spatrila jedny saty no a uz bylo rozhodnuto. A muzu rict, ze bych nemenila. Sice to byla trochu cara pres rozpocet, ale myslim si, ze za ten jeden den to stoji za to. V Cechach urcite maji taky krasne saty a co mi tak psali z ruznych svatebnich salonu, tak nemaji problem oblect nevestu treba i behem tydne. Takze urcite nejake najdes i v unoru.
Odpovědět
Profilova fotka
Diky mishis, skvely napad s tim posezenim.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak dneska jsem se v praci dozvedela zajimavou informaci. Pry se v Anglii saty prevazne kupuji ]-( pry je docela nezvykle, aby se saty pujcovaly :-| na druhou stranu se pry spise pujcuji panske obleky =-) je to postaveny na hlavu. chlap si urcite veme oblek na sebe vickrat nez zenska svatebni saty :-. Sem se ptala jedny holky, co se vdavala vloni, co s satama udelala. Pry je ma v krabici v loznici a pry se do nich nekdy oblece, pry je to pripominka hezkeho dne =-) ty jo a na co jsou teda fotky? :-D nechapu to :-| bubbly: planujem, ze hoste prijedou uz den pred. Tam kde budem ubytovani pro nas udelaji BBQ. Ja zkusim najit nejake hry na netu rika se jim Ice breakers aby byla sranda. Nejvic tam bude Anglicanu a oni se stejne vsichni znaj. tak jde jen o cele me 3 cleny rodiny :-D myslim, ze cesti kamaradi prijedou az v den svatby. Aspon takovy je zatim plan ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Bubbly: Nemas zac. :-) sillybilly: Jo jo je to bohuzel pravda. Ja taky musela sve saty koupit. Ze zacatku mi bylo lito tech penez, ale pak jak jsem videla na konci svatebniho dne, jak byly spinave (a to jsem si davala pozor), tak jsem byla rada, ze je nemusim vracet v takovem stavu. A to byl krasny slunecny den, kdo vi, jak by vypadaly, kdyby prselo. :-o Co ted s nimi? To opravdu nevim, treba je prodam, ale spis si je necham na vzpominku. A kdo vi, treba je bude chtit moje dcera (pokud nejakou budu mit).
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky :-) mishis: tak nakonec jsme to potvrzeni neudelali, nejak jsme nestihali, jestli to budem potrebovat,tak to udelam az si pojedu do cech vyzvednout pas. To je k vzteku, ze tam clovek musi osobne.. silly: ja jsem si saty pujcila v cechach a jsem rada, a to nam i prselo a vracela jsem vlecku uplne cernou a pani v pujcovne me jeste pochvalila, ze je to dobre :-) bala jsem se tam s nima jit, fakt cely spodek satu byl jak prase s prominutim..ale v pujcovne uplne v pohode. ;-) v anglii, se saty fakt kupuji, taky jsem to zvazovala, ale nakonec jsem se zamilovala do mych Eddy K satu, ktere by na koupeni staly £1600 a ja si je pujcila za £220 v cechach, upravili mi sirku a tak, saty si vyzvednes a pak odevzdas a nemas zadne problemy s prevozem, cistenim atd :-)
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: taky mame zamluvenou Zuzku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
silly: tak to je super!!!! ja jsem tak stastna,ze jsme ji meli!! byla uplne uzasna! a fotky mluvi samy za sebe!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Koukam, ze vam prselo stesti ;-) a hodne :-) Vybrala jsem si ji tady uz hooodne davno. To sem jeste nevedela, ze si mne chce vzit :-) Rekla jsem, ze se bez ni vdavat nebudu :-) a klido bych to odlozila az na dalsi rok. A taky nez jsem se rozkoukala uz mela jen 3 patky za cely leto volny ]-( Sem myslela jak nejsem aktivni takhle rok dopredu a uz skoro bylo pozde :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Ty mas krasne fotecky!!!! Moc vam to sluselo!!! A dest to jeste zkrasluje fakt!!! Preju jen to NEJ do budoucnosti!!! My taky nestihali a jen to blbe potvrzeni a apostila nam zabralo cely den!!! Vyjeli jsme v 7.30 a nevratili jsme se az do 5 odpoledne. Fakt sila na to, ze jsme byli primo v Praze. Moje saty nastesti byly jedny z nejlevnejsich (£550), i to je dost, ale jak rikas ty, zamilovala jsem se do nich. sillybilly: Tak jak koukam na bluejay fotecky, mas se na co tesit!!! To cloveku jeste prida radosti vid? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: ty brdo, tak to jsem rada, ze jsme do te Prahy na vyrizovani ani nevyrazili, to bysme nestihli.. silly: ja si Zuzku zamluvila vloni v cervnu, takze 14 mesicu dopredu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: kdypak budes mit vase fotecky? uz se tesim :-) A co libanky?Mate uz neco v planu? My jsme prave dnes vecer koupili prodlouzeny vikend v Rime, letime v patek 27 srpna na 4 dny, je v tom ten bank holiday pondeli, takze usetrim i den dovolene :-)
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay, odkud letite? a hlavne s kym? =-) dneska rikali ve zpravach, ze jsou nejaky problemy s BA a BAA :-| a mozna budou nejaky zavirat
Odpovědět
Profilova fotka
No my jsme zpocatku trochu bloudili. My prvne sli na krajsky urad stredoceskeho kraje a tam nam rekli, ze to tam nedelaj, ze musime na Jungmanovu ulici a jelikoz jsme nemeli mapu, tak to chvili trvalo nez jsme to nasli. Na foteckach pracuji, tak jeste vydrz. Libanky budou buhvi kdy, ale urcite budou. Za tyden jedeme camping, ale to se za libanky asi nepocita. :-D Tak si to pekne v Rime uzijte. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
silly: my letime z Bristolu s Easyjetem, tak to snad bude ok, BA neverim, ty zamestnanci jsou pitomci, spolecnost uz tak mela velke ztraty a oni si vymysleli stavku, tak je jasny, ze to bude mit nasledky. mishis: my prave musime na Krajsky urad stredoceskeho, ponevadz svatba byla na Melniku, takze musime do te Zborovske a pak nekam k hradu..no uvidime, jeste jsem poradne nezjistila, k cemu bysme ten overeny OL vlastne v Anglii potrebovali. Ja dostanu za 2-3tydny ceskou obcanku, s tou si muzu zmenit anglicky ridicak no a s novym ridicakem si muzu zmenit bankovni udaje :-)
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: krasny fotky :-) preju hodne stesti do manzelstvi ;-) Ja si jeste musim 10 mesicu pockat, ale urcite to utece. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Aha, tak proto mi to nemohli vyridit tam!!! Ja mela svatbu v Praze. Ja ten overeny OL vyuzila na zmenu dokladu v bance, pojisteni apod. Ale jak rikas, kdyz to muzes udelat i jinak, tak to pravdepodobne nepotrebujes. Bude to tak i tak zdlouhavy proces. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak holky, uz se mi podarilo pridat par fotek. Zbytek jeste musim zmensit, takze trpelivost prosim. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: krasne fotky!!! meli jste krasny slunecny den, jste moc sympaticky par!!! x-) x-) chci se zeptat, zazadala sis o novy pas v Cechach, nebo to delas pres ambasadu v Londyne? Ja si o nej zazadala doma, takze tam do 3 mesicu musim jet, si ho vyzvednout..
Odpovědět
Profilova fotka
Dekuju!! Ja si o pas budu zadat na ambasade v Londyne, uz mam smluvenou schuzku. Ja totiz zadost o obcanku poslala k nam na matriku, takze bych stejne nemela zadny doklad na cestu. A nevim, jestli by me pustili s ustrizenou obcankou. Vim, ze mam ten papir od matriky, ale moc tomu neverim.
Odpovědět
Profilova fotka
aha, ja si porad nechala svuj stary pas, odevzdam ho az kdyz si vyzvednu ten novy.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, jeste jsem se chtela zeptat na prijmeni. Pohravam si s myslenkou, ze si necham svoje rodne prijmeni jako prostredni a pridam k tomu pritelovo prijmeni. Bylo by to bez pomlcek a podepisovala bych se jenom jeho. Jak jste to udelali vy? A jaky je na to vas nazor? ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?