Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
A nelezou vam na nervy? Mne to par mesicu trvalo, nez jsem si tu jakz takz zvykla. 8-) A to jste tam zustaly kvuli praci nebo jste potkaly ty svoje chlapy, tak se vam nechtelo odjet? Oni jsou anglicani? Taky jsem po maturite hodne uvazovala, ze pojedu delat au-pair do Anglie, ale pak se objevila zajimava prace, tak jsem zustala v CR. A nakonec jsem skoncila v Polsku. :-D :-D Teda doufam, ze neskoncila a pristi rok odtud vyrazime nekam dal do sveta. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: jj, z prace 8-) 8-) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
hihi, tak nejsem sama kdo se ulejva :-) Ja jsem tu potkala snoubence, tak jsem tu zustala. Prijela jsem sem a zustala par mesicu u "tety" je to mamcina nej kamaradka, nasla jsem si tu praci, nejdriv v Burger Kingu,nez jsem dostala National Insurance Number :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Taktez jsem v praci :-) . Ja zustala, protoze se mi tu libi. Teda spise ta nezavislot. :-) No a pak jsem si nasla praci a az potom potkala sveho snoubence. Muj je anglan viz nazev tohoto tematu... ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, muj snoubenec je taky anglican ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: ok, ok, hloupa otazka... :-D Nicmene, ja jsem to tema 'cesko-anglicka svatba' brala i tak, ze se na ni bude mluvit anglicky, jakoze treba pri obradu. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-) :-D Muzes zacit!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
hihi, jasne klidne muzem povidat anglicky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky , znova jsem tady , take pisi z prace( z domu) ;-) Ja jsem v Uk 9,5 let a nestezuji si. Prijela jsem na pul roku a vidite. Nezavisly zivot , nakupy , kultura... bylo to silnejsi nez ja ;-) proste se mi tu libi. S pocasim je to letos o hodne lepsi , i se opalime , no ne? Muj manzel je na pul anglican a na pul johoafrican. Seznamili jsme se na tancovani Salsa ;-) A jak jste se vy seznamili s polovickama?
Odpovědět
Profilova fotka
Ale neee, ja myslela, ze na te svatbe se bude mluvit anglicky, ne tady :-D :-D :-D ... ale vam tu delam zmatek! :-N evagois: ja jsem se pritelem (porad si nejak nemuzu zvyknout ho nazyvat snoubencem :-)) seznamila pres internet. Chtela jsem si zlepsit anglictinu a komunikovat s native speakers... a takhle to dopadlo. :-) Anglicky se ucim porad, perfektni nejsem a asi nikdy nebudu, pokud nebudeme zit v anglicky mluvici zemi, pritel me sem tam opravi, sem tam me necha mluvit tou moji reci 8-), nicmene pokud porovnam moji EN zdatnost ted a pred ctyrmi lety, tak je to hodne velkej rozdil. Taky me hodne naucila prace, kterou mam jenom v EN. Prvnich par dni jsem nevedela, o cem se to tu bavi. :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
bib: no vzdyt to myslis spravne my budeme mit obrad v anglictine(a cestine) ;-) My jsme se seznamili v praci, :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky, pres cestovku nikdy nic... :-D mame to podle toho, co jsme chteli a co se nam libilo. Auto si pronajmeme hned na letisti a nechame si ho prakticky po celou dobu pobytu. Hotely pro jednotliva mista budeme teprve zarizovat, tam se najde vzdycky neco...z toho strach nemame,navic Misa studoval v Naples...takze vi co a jak... a jinak nemame zadne plany dopredu,jen vime,co chceme videt..ale jestli se nekde zdrzime o den dyl..nevadi nam to.. budeme tam cele 2 tydny bez cesty..t.akze je to fajn. Kam se chystate vy? Nejake vysnene misto?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
makcza:tak to mate super, nemyslis ale ze by bylo vyhodnejsi si dopredu zamluvit hotel?Casto dostanes lepsi cenu pres internet nez primo na miste ;-) me vysnene misto jsou Maledivy, uvidime jak budou nase bankovni konta vypadat po svatbe :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme se take potkali v praci. Dva roky jsme se obchazeli, jen zdravili no a pak se to nejak zvrtlo a za necely mesic se bereme. :-) Me by se libilo kdekoli u more, jen my dva, ale jak rika bluejay, musime pockat az jak se vse zaplati na svatbe. Potom budeme pocitat drobne... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
makcza: vysnene misto asi nemam, je toho tolik, kam bych se chtela podivat. Nicmene vas vylet se mi moc libi. Pred dvema roky jsem byla navstivit pritele a jeho rodinu v Edmontonu a na 10 dni jsme odjeli cestovat po zapadni Kanade. Premistovali jsme se kazde dva nebo tri dny a bylo to super. Byli jsme jak ve mestech tak v prirode a byla to zatim asi moje nejlepsi dovolena. Krasny. Klidne bych to dala znova. :-) S pritelem jsme jeste nikdy spolu nebyli u more, takze i to bych moc chtela. Uvidime, co vymyslime a jaky si po nasi nakladne svatbe budeme moct dovolit libankovy rozpocet. 8-) No a ted jeste k tomu mojemu oznameni. Snad vas s tim tady moc neotravuju. Mam jeste jeden zadrhel a chtela bych vas opet poprosit o pomoc / nazor. Uz jsem myslela, ze jsem se vsim spokojena, ale jeste mi tam jeden preklad duvodu k manzelstvi tak uplne nesedi. V originale to je "secure date every Valentine's day". V tomhle kontextu je to slovo "date" mysleno jako rande. No a ja jsem to puvodne upravila na "Predem zajistene rande na Valentyna", ale uplne se mi to nelibi. Pak jsem premyslela o "kazdorocni rande na Valentyna", ale nejak bych tam chtela mit ten preklad slova 'secure', jakoze "bezpecnostni rande..." nebo "pro jistotu rande ..." ... ale nevim, jestli by to lidi pochopili. Vubec nevim, co s tim, aby to vyznelo stejne. Nemate nejake napady? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky babicz: teda to jste museli mit nadhernou dovce v te Kanade..to by se mi taky libilo :-) Rozhodne nas neotravujes, proto jsme tady, abysme dali hlavy dohromady :-D Ja bych rekla: Predem jiste rande na Valentyna.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: no, byla to krasna dovolena. Klidne bych tam ted za Mattem letela znova (opet mi tam frknul na leto), ale za prve mame velkeho psa, kteremu bych musela najit nekoho, kdo by se byl o nej ochotny 14 dni starat a za druhe setrime na svatbu... takze z toho letos nic nebude. :-) Dekuju za radu k tomu oznamku. Ja bych chtela, aby to vyznelo tak, ze bezna, pravidelna rande rusime, coz je napsane v duvodu c. 2 "konec randeni", ale jedno rocne pro jistotu zachovame, abychom ten vztah kazdej rok jakoze tak ozivili. Je to samozrejme vsechno mysleno s nadsazkou, protoze chceme to oznameni ve vtipne forme. Jsem prave myslela, ze bych tam dala ty uvozovky: "pro jistotu" rande na Valentyna nebo "bezpecnostni radne...", ale prijde mi, ze by to nemuselo byt zrejme, co tim chtel basnik rict. Nebo myslite ze jo?
Odpovědět
Profilova fotka
aha, tak to fakt nevim jak to napsat aby z toho vyznelo ze nerandite ale na valentyna jo.. :-| " bezpecnostni rande" je zvlastni vyraz, moc mi nedava smysl.. =-) takze on ti snoubenec odjel do Kanady sam?A na jak dlouho? To v Polsku nejsou kennels pro psy?
Odpovědět
Profilova fotka
no jo, jeste se poradim s milym... asi mi tezko v cestine neco poradi, ale treba mi schvali to, co jsem vymyslela. jj, odletel, kazdy leto mi odlita, takze to nejhezci obdobi v roce travime bez sebe. Jsou to vzdycky plus minus tri mesice. Ted uz jsem sama... momentik,pocitam.... 35. den a prileti mi az 26.srpna. On totiz jeste studuje a na leto leti vzdycky domu pracovat. Vydela si tam mnohem vic nez tady a navic muze pracovat i v oboru (dental assistant). Nicmene letos je to uz naposled. Pristi rok skonci skolu a nikam si uz litat a nechavat svoji nejmilovanejsi napospas Polsku nebude. Tak! :-) Hotely pro psy tu mame, ale to ja povazuju za uplne krajni moznost, kam bych naseho hafouse dala. Ted zrovna resim, kdo mi ho pohlida na zacatku srpna, kdy letim na skoro tydenni sluzebni cestu.
Odpovědět
Profilova fotka
bibi: tak presne z techto duvodu nemame zadne zviratko, protoze kazdou dovolenou travime v zahranici..bud letime to Cech k nasim nebo do Spanelska k snoubencovo mamce :-) No aspon ti tam vydelava na svatbu, ze se tam nejel bez tebe rekreovat :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
blujeay: no, to je pak s tim cestovanim starost, ale jinak jsem stastna, ze ho mame... prinasi nam vic radosti nez starosti. A hlavne pres to leto nevim, co bych si bez hafika pocala. No, pritel na svatbu nevydela, ale alespon neco prispeje. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
bibi: ja vim, ja vzdy mela doma plno zviratek, tak mi tu chybi..v loni jsem byla tak zoufala,ze jsem uvazovala i o hadovi :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Posledni den v praci holky zitra frcime. Krasne mi to tu v praci vyzdobili, tak uz je to realita. :-o Drzte mi palce a po svatbe sem dam fotecky. Bluejay: Nevim, jestli te jeste chytim do tvoji svatby, kdyby ne, tak vam obema preji nejkrasnejsi den a at vse vyjde jak to chcete.
Odpovědět
Profilova fotka
mishis!! Ty brdo, tak uz jsi na rade!!!!! Tfuj tfuj, at vam to vse vyjde na jednicku a mate ten nejkrasnejsi den a vsichni se s vami veseli do rannich hodin!!! :-) x-) My letime pristi sobotu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: hodne stesti, at vam vsechno vyjde podle predstav a planu!!!!!!!!!!! A stastnou cestu domu. ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, neberu si sice Anglicana, ale Holandana, ale jelikoz muj dodaz se hodi na kazdou mezinarodni svatbu, tak se na vas obracim ;) Chteli bychom svatbeni web, ale neumime programovat, takze hledame uz takovy ten predpripraveny. Na netu je toho hodne, ale zatim jsem nenasla presne to co hledam: zdarma, stranky se daji zaheslovat (nebo aspon cast) a nazvy kapitol/zalozek se daji editovat (CJ+AJ+NJ). Nikdy jsem nenasla vsechny 3 podminky, kdyz je heslo, tak jsou hlavni kapitoly jen v AJ apod. Poradite prosim?
Odpovědět
ahojte, muzete mi nekdo potvrdit, jestli je treba tlumocnika, kdyz je svedek American a cesky dostatecne nerozumi? Dnes mi toto rekli na matrice, ale neznelo to moc presvedcive, jista si ta matrikarka moc nebyla, tak radsi rekla, ze tlumocnik byt musi. Diky za jakekoliv info
Odpovědět
Profilova fotka
ptulipan.: clovece tak s tri jazycnym webem ti bohuzel neumim poradit :-| momo:a vy jste oba cesi? to je zajimava otazka, jeste jsem nikde nevidela ze by se toto resilo..ani v zakone se nevzpominam ze by se to zminovalo =-) zkusila bych si zavolat namatkou treba na 3 ruzne matriky v ruznych mestech a uvidis co ti reknou. Zatim jsem si vsimla ze kazda matrika si dodrzuje jina pravidla :-|
Odpovědět
Profilova fotka
momo19: ano musi.... ale muze se to udelat tak, ze napise papir, ze rozumi... nektere matrikarky to tak i navrhuji... na oko... ze jako je to jednodussi.... jinak opravdu tlumocnik byt musi.
Odpovědět
Nazdar holky ! Pomoooooc !Tak jsem se prave zasnoubila s anglickym pritelem, zijeme spolu v Anglii. Jeste ani nemame datum, ale uz mi z toho vseho jde hlava kolem. Dve rodiny ve dvouch ruznych zemich, ruzna administrativa, saty boty, obrad, heeeeelp ? Asi na to jeste ani radsi nebudu myslet a potichu sbirat (vase) rady. Zajimaly by me vase zkusenosti - kde udelat hlavni svatbu ? V CR nebo Anglii ? DIky....Trill
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?