Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
A kde se holky v Uk nachazite?
Odpovědět
Profilova fotka
Je jsem v Devonu v Torquay u more x-) kdepak jste vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Jee u more , ted Vam musi byt super , pri takovem pocasi. Ja jsem u Londyna. Kingston upon Thames ( Surrey)
Odpovědět
Profilova fotka
Je tu nadherne,mrkni http://www.englishriviera.co.uk/ Vzdycky jsem chtela zit u more,jen me nenapadlo ze to bude v Anglii. Netusila jsem, ze tu je riviera s palmama u more :-) Vy to mate zase blizko ke kulture a k Heathrow, ze?V Surrey jsem jeste nebyla, ale pry je to tam krasny a "posh" :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Nadhera,tak to my tady opravdu mame jen kulturu. Hned bych se tam jela podivat.Posh to tady je jak kde , ale cenove to tomu tady asi odpovida. Co je Tve zamestnani?Na nejaky domecek tu nasetrime tak do duchodu! :-S Uz pracuji na tech novinach , je to velike , tak to predelavam.Sorry , jeste to potrva.
Odpovědět
Profilova fotka
eva: my se chceme jednou prestehovat do Cech, jinak taky bysme sporili leta letouci :-D Ja pracuju jako office coordinator ve vetsi spolecnosti tady u nas, a ty?
Odpovědět
Profilova fotka
Ja jsem damska krejcova www.evagois.co.uk V Uk se nam moc libi , ale jak jsem rikala , je to tu drahe , ale to uz je i v Cz. Tak stale nevime. Kazdopadne zatim tady. V podnikani se mi dari , tak toho musim vyuzit , jelikoz v Cz se to vubec nevyplati. Jinak uz jsem dala noviny do meho alba z priprav.
Odpovědět
Profilova fotka
Jee ahoj holky, proc jsem vas nenasla driv? Ja se vdavam uz za 14 dni v Cechach a mam pekny nervy. Vubec nevim zda se to lidem z UK bude libit. Evi ty pracujes v Surbitonu? Ja tam pracovala jako managerka M&Co, ale uz jsem zpatky v Guildfordu, kde i bydlim ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
eva: dekuju, noviny jsou super :-D :-D :-D Clovece jsi sikula, ty saty co mas na strankach jsou paradni :-N Je super ze se ti dari. Ja jsem v praci taky spokojena, staram se vetsinou o viza a letenky pro mechaniky ktery nase firma posila vsude po svete. Bavi me, ze jsem denne v kontaktu s pobockama a zakaznikama od Francie po Brazilii, proste je to international tak tam zapadnu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to drzime pesticky! Ja jedu zrovna za zakaznicema do Guildfordu v nedeli ;-) Ja driv bydlela ve Wokingu. Anglicanum se to urco bude libit! U nas je to takove vic relax a clovek se i vice uvolni nez svatby v uk. Vse jen posh a nikde nic ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to mas pravdu, tady se vsichni snazi o posh svatbu, sedi tam v kloboukach atd. my chceme relax, formalni bude obrad na zamku a pak jedem do mariny u reky, kde si lidi uz muzou sundat kravatu a uvolnit se a bavit se do rana :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pojedete na libanky?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Presne tak. Moje nova rodina z Uk si take chteli vzit k nam na vesnickou svatbu klobouky , tak jsem jim rekla , ze urcite budou stredem pozornosti , ze se to u nas nenosi. A pak vsechny mely jen ty celenky s parim. Vypadalo to vkusne elegantne a hlavne se s tim nemusely otravovat v letadle , jakoby se s kloboukama urcite otravovali ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobre rano, nevesty! :-) Chtela bych vas poprosit o pomoc s textem na svatebni oznameni. Prekladala jsem ho z anglictiny a trochu s nekterymi prelozenymi frazemi nejsem spokojena, protoze presny preklad nedava nekdy smysl a mne prijde, ze nejsem schopna prijit na nejaky uchazejici cesky ekvivalent. Takze bych se chtela zeptat na vas nazor a pripadne poprosit o napady. Takze, nase oznameni bude o 10 duvodech k uzavreni manzelstvi. Ted vypisu ty, u kterych si nejsem jista s prekladem: 1. Byti v centru pozornosti (original - being center of attention) - prijde mi tam divny to "byti" 2. Moznost obleknout se do krasnych bilych satu (original - getting to wear a big white dress) - tady si nejsem jista tim slovnim spojenim 'moznost obleknout se' a nic lepsiho me nenapada 3. Straveni zbytku zivota s osobou, kterou miluji (original - spending the rest of my life with the one I love) - tak nejak mi tam trochu vadi to 'straveni', premyslela jsem o tom, ze bych napsala jenom 'zivot s o osobou, kterou miluji', ale to si nejsem jista, jestli to neni moc kratky a jestli je to dost vystizny. Byla bych vam vsem moc vdecna za nazory a napady. Predem moc dekuju!!!!!!! Zkousela jsem se radit s mamkou, ale ta mi napriklad k te moznosti obleknout se do bilych satu poradila: - být jeden den princeznou v krásných bílých šatech (a čekat, až přijde pro mne princ) Mno.... to fakt ne, princezen a podobnych romantickych hlasek se chceme velkym obloukem vyhnout. Chceme mit pozvanky vtipne a nejromantictejsi na nich bude prave ten posledni, nejhlavnejsi duvod ' zivot s osobou, kterou miluji'.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj babicz: clovece ty sis na sebe usila bic :-D my meli jiny text na cesky a jiny na anglicky oznamka a bylo :-N Ja bych rekla takhle: 1. Byt STREDEM pozornosti ( to se normalne rika) 2. Nad tim budu jeste dumat!? Mozna: Moci se obleknout.. 3. Proziti zbytku zivota s milovanou osobou.. Jeste budu premyslet.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
bibicz: 1. byt stredem pozornosti 2. moznost obleknout si bile saty 3. stravit zbytek zivota s tim, koho miluji jen mne to tak rychle napadlo.. tak jsem to musela napsat... :-D bluejay: uz se to blizi.... nervozni doufam ani nejsi.... :-) ;-) at se dari holky pri zarizovani...
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay, makcza: moc vam obema dekuju! :-) Ted jsem se jeste zadrhla na pravopisu ve vete: "A tak jsme se rozhodli stat se manzeli." Mne tam tak nejak u tech manzelu sedi mekke i, protoze je to mnozne cislo, ale mamka mi rikala, ze by tam melo byt ypsilon po vzoru 'pan'. Ale podstatne jmeno je prece manzele, ne manzel. Chjo, ale tezka je ta cestina.
Odpovědět
Profilova fotka
bibicz: clovece tak tvrdy a mekky i mi presne v tomhle pripade dela trable,kdyz je to mnozne cislo, jako my vsichni bla bla..fakt nevim :-S makcza:ahoj pani :-N Jojo uz se nam to blizi, je neuveritelny jak to leti! Nervozni jeste nejsem, jen se bojim,ze se to te doby stane neco hrozneho..to jsem holt ja, furt se bojim, jak se tu rika "I worry for England" :-| A jak se dari u Vas? Vyrazite na libanky, nebo uz jste zpet? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: melo by tam byt mekke i, poradila mi to nevesta na jine diskusi a potvrdila mi tak moji domnenku. Jenom ta moje mamka me zmatla. 8-) Ty jo a nestras, ja mam svatbu az za rok a taky obcas myslim, co vsechno se do ty doby muze stat. Ze ja si tady takhle planuju, nakupuju a pritom je jeste tolik veci, co se muze prihodit. Lepsi na to nemyslet!! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
bibi: ja si taky myslela ze mekke i ;-) :-D koukam do tveho albicka, jak ti pekne jdou nakupy :-) to nakupujes v UK nebo v Cechach?Jen si rikam, ze toho budes mit hodne na prevoz do Cech v kufru ;-) My jsme naposledy vezli cely kufr plny marockych lucernicek :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, na svatebku letime koncem srpna na Floridu, Miami, Orlando,Key West.. pak na Bahamy - plavba lodi a je toho vubec hodne v planu, pak budu informovat... :-) a v rijnu pak do Parize. Takze uz se docela fakt tesime.. to pocasi tady ve Skotsku totiz nic moc... Holky.. vy tak pekne stersujete... uplne si pamatuju na sebe... :-D ale nebojte se.. vsecno se zvladne... ja byla tyden pred svatbou v nervu.. ale v den svatby.. jsem si to fakt uzivala.. smala jsem se od rana.. nervozita pryc... proste bylo fajn.. naopak zenich byl takovy plny dojmuuu... :-D pri obrade... ale bylo to moc mile. jen je clovek v takovem spechu.. nebo spis ten den tak rychle utika, nevim... ze jsem si chtela s nekym i vic popovidat, ale nestihla jsem to.... :-D at se dari...
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: nakupuju v Nemecku (Nanu Nana) a neco mam z Ikei. Jinak nebydlim v UK, ale v Polsku s mojim kanadskym pritelem s polskymi koreny. :-D Takze budu prevazet autem, mam to cca 7 hodin jizdy. Jsme tu jenom docasne, nez pritel dostuduje stomatologii a pak se premistime nekam po evrope. Maji tu zahranicni program v anglictine, kde studuji jenom cizincy (US, Kanada, Norsko, Tajwan). Jeste mu zbyva rok a pak bude zalezet na tom, kde najde praci. Asi nejjednodussi by to bylo v UK kvuli jazyku, ale jemu se tam moc nechce kvuli pocasi. Jak to tam, holky, mate? Napr. se mi moc libila ta tvoje riviera. Jake tam mate pocasi?
Odpovědět
Profilova fotka
bibi: jo riviera je nadherna,vazne jsem nic takoveho v Anglii necekala. Ale s pocasim se nic neda delat, prsi tu o neco vic nez v cechach, ale je tu mirne podnebi. Proste v lete je prumerne kolem 22-26st a v zime je tu mnohem tepleji nez v Cechach, nejvetsi zima je asi tak +1. ;-) makzca: ty blaho, to budete mit uzasny libanky! :-) chci se zeptat,mate to pres cestovku nebo jste to vyrizovali samy?My jsme se v Parizi zasnoubili, na Eifelovce :-N x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ty blaho, ted jsem si tam vsimla te desne hrubky ve slove 'cizinci' ... a ja byla v cestine vzdycky tak dobra. :-( :-( ... kam ja to speju? :-D bluejay: ta zima by mi vyhovala, letos jsem tu pri tech silenych minusech opravdu trpela. Mne je vzdycky zima sotva vystrcim nos z baraku. :-) No a pro naseho hafika by to mirne podnebi bylo uplne nejlepsi. Ted je mu venku sileny vedro. A vis, jak to tam mate se zubari? Je tam po nich poptavka nebo mate predentistovano? makcza: chtela jsem se zeptat na to samy jako bluejay, jak mate tu dovcu zorganizovanou? Fakt super vyber!! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo tak to ja byla v cestine taky dobra a ted se hrozim, kdyz si po sobe neco prectu! :-o bibi: predentistovano tu neni, je to tu tak hrozny ze lidi jezdi treba 50km k nejblizsimu zubari ktery je jeste vezme. Muj snoubenec nebyl 8 let u zubare kdyz jsme se poznali!!! :-o No a ted chodime kazdych 6 mesicu k zubarce u nas doma v Cechach ;-) Je to i levnejsi a hlavne nas vezme ;-) Takze zubari se tu maji naramne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evagois: Tak si mi pomohla se rozhodnout, jestli budeme mit svatebni noviny.... mas je suprove, ale ja na jejich vyrobu fakt uz nemam cas.( teda spise nervy ;-) ) Jeste musim vyrobit zasedaci poradek a i to uz delam asi mesic. :-) Budu rada kdyz zvladnu to natoz tak jeste noviny.... i kdyz by to bylo pekne.... Jinak ja jsem z Aylesbury, necelou hodku od Londyna. Bluejay: V Torquay je to krasne, taky bych menila za more. 8-) Take vitam bibicz. Na hrubky se vykasli, ja jsem kolikrat rada, ze si vubec vzpomenu jak se co rekne. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: hm, hm, to vypada dobre, ze bychom se tam k vam za rok pripojili? :-) Poreferuju priteli. :-D Kdyby jsi mela nejaky tip, kde na netu hledat v te vasi oblasti praci, tak budu moc vdecna. Ted jsem koukla na mapu a to tvoje Torquay je hned na jihu ... tak to mas kousek do Francie. Se mi to zacina libit vic a vic. ;-) mishis: dekuju za privitani. Snad nevadi, ze jsem se tu k vam pripojila z Polska. Asi tam mate polaku plno, co? 8-) A jak vy jste se tam holky v te Anglii vlastne vzaly? Jely jste za praci?
Odpovědět
Profilova fotka
bib: no prave ze jsme na jihu, tak je tu lepsi pocasi nez treba v Birmingham a vyse.. A mame tu palmy :-D Ja sem puvodne jela na rok po bakalari, zlepsit si anglictinu a pak jit zpet domu dodelat mgr. A jsem tu uz paty rok :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
bibicz: Proc by to melo vadit?? Uz jsme jednou v jine skupine, tak se museme bavit o cemkoliv!! :-) Mas pravdu, polaku je tu hodne. :-) Ja podobne jak bluejay: Prijela jsem hned po maturite, take puvodne na rok jako au pair no a devet let na to jsem stale tady. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky taky tu kecate z prace? ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?