Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj mame termin 5,7 to je za 10 dni hihi.. no mazec.. mam se na co tesit.. ale uz se nemuzu dockat..
Odpovědět
Profilova fotka
jee tak to moc gratuluju!!! :-N :-) :-N x-)
Odpovědět
Claires: Dekuji moc za info. Ja fakt ty matriky nechapu,proc jsou tak slozite. My nastesti pokud stale neco bude chtit, tak si pritel omylem (kdyz jeste nevedel,jaky dokument presne ma mit) nechal udelat Single status Certificate a mame uz ho s apostilou,kde je napsano,ze po prozkoumani nebylo zjisteno zadne manzelstvi nebo tak nejak,tak z toho je jasne,ze je single,tak bych ji ho popr.nechala take prelozit,kdyz bude remcat.. Jen ted resime tu adresu.. Ale napsal prohlaseni,ze zije tady v UK na nasi adrese s kopiji RP a najemni smlouvy,tak doufam,ze to take vezme... A kdypak mate svatbu? A budete zit v Australii? Jinak pro ostatni.. Pac uz jsem taky kdysi zjistovala, jestli si budu moc nechat moje ceske obcanstvi a i ziskat nastejne australske a myslim,ze snatkem muzes. http://www.rodina.cz/nazor12947487.htm
Odpovědět
Profilova fotka
Neni zac myysaku :-) ja teprv zacinam a uz mi z toho jde hlava kolem. Akorat jsem dokoncila papirovani na partnerske vizum a ted cekam co oni na to, takze dalsi predstava byrokracie me nici. Jinak svatbu mame az pristi rok, v cervnu. Pritel je ted zpatky v australii a ja bych snad mela za nim jet co nejdriv a potom se vratit to tady zaridit :-) S tim kde budeme bydlet je to jeste na vazkach; zatim asi tam, ja jsem v australii jeste nebyla tak konecne poznam jeho rodinu a kamarady no a do budoucna ze mozna vratime do anglie, kde jsme se poznali :-) S tou adresou by ti to snad melo stacit, nenapada me zadny dalsi dokument co by meli chtit. Chystam se na matriku pristi tyden tak snad neco vyzjistim. Vy mate svatbu uz tenhle rok vid? A do australie se nechystate?
Odpovědět
Profilova fotka
luciebx: Taktez gratuluji!!! :-) Ja si taky obcanstvi menit nebudu, hlavne ze deti ho budou mit. Bylo by to sice jednodussi, ale zas tak casto na tu ambasadu jezdit nebudu. Teda aspon doufam. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky dotaz. Budete mit myrty pro hosty? Nejak si nedokazu predstavit anglany (anglanky) se spendlikama v satech. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hm ja myrtu nemam, planuju ale delat vyvazky, ktery jim prispendlim..snad to prezijou.oni se spis ptali po buttonholes..
Odpovědět
Claires. My se chystame bydlet v Australii a uz bychom meli jet ke konci tohoto roku. Takze toho bude zase hafo papirovani s vizem pro me, vubec se na to netesim... Jeste jsem to poradne ani nezjistovala.. Jinak jsem uz v OZ byla v Sydney odkud pritel je a moc se mi tam libilo. Jedina nevyhoda je,ze je to fakt hrozne daleko,takze navsteva me rodinky asi nebude tak casta,jako tady z UK.. My jsme se take potkali v UK ve Walkabout :-D Odkud je tvuj pritel z OZ? Svatba uz je za rohem, 24.7.,takze posledni dozarizovani.. Mam z toho husinu,kdyz na to pomyslim :-) Kdybych aspon mela dovolenou z prace.. Tak hodne stesti s planovanim :-) Mishis. Ja jim myrty davat budu,aspon si je rozeznam od ostatnich (resp.holky,ktere mi se vsim pomahaji), kteri se treba jen prijdou podivat na obrad. Navic je to ceska tradice,tak at se zapoji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Jo jo vyvazky uz mam hotove, tak ted uvazuju, jestli pridat i myrty. myysak: Tech tradic bude vice a uz ted vidim nektere 'damy' ..... Toho se nejvic hrozim bo ja takove lidi nesnesu. A bohuzel jich par takovych dojede. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: jeste jsem to nevymyslela,ale jak na vyvazky pridelas myrtu? Jinak je skoda jestli budes mit na svatbe kysele obliceje, preci by se meli tesit s vami a podridit se tradicim ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobra otazka bluejay, bud to na ni prisiju nebo prilepim???? ;-) Ja fakt nevim. Asi si ty myrty vyzvednu o den driv a budu se s tim drbat do te doby nez neco vymyslim. Nebo taky skonci v kosi ze? :-)
Odpovědět
Bluejay a mishis: Holky, myslite vyvazkama takove ty bile maslicky? (dnes uz jsem teda videla i barevne) Jsem ted z toho trochu zmatena? :-| O tradicich mi ani nemluvte. Jako holka z vesnice budu mit branu,kde me zenich musi vykoupit plus i pribuzny. Vubec nevim,jak jim mam vysvetlit,ze si holt budou muset pripravit extra cash :-) Ale snad to vezmou s humorem.. ale jak rikala bluejay, meli by se tesit a radovat se snoubenci.. Taky jsem ti bluejay poslala odpoved a diky za CNI. jeste jednou diky.. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
myysak; neni zac, koukala jsem na to vase potvrzeni z Walesu ze je snoubenec svobodny, to mate super, ted uz nemuze nikdo remcat :-)
Odpovědět
Ahojky holky!!Muzu se pridat? Take planuji svatbu s anglicanem a vubec nevim kde a jak zacit!! Mam z toho planuovani na dalku docela strach.
Odpovědět
Profilova fotka
Vitam novou nevestu :-N :-N Zadne strachy, jsi na spravnem miste, my ti poradime a vsechno se zvladne :-) Koukam ze mate datum az za 1.75 roku, takze vsechno v pohode zvladnes a pripravis :-)
Odpovědět
Se snubencem jsme se rozhodli ze se nechame oddat u nas v Cechach ( Strakonice ) jen pro moji rodinu a me pratele a mesic nato budeme mit blessing v kostele tady v UK pro jeho rodinu a pratele. Takze budu planovat 2 svatby!!
Odpovědět
Profilova fotka
My tedy mame jen jednu svatbu a to v Cechach na Melniku, a snoubencova rodina na ni prijede..Uz se tesi,ze se podivaji do Prahy a vubec do Cech a ja jsem rada,ze uvidi odkud jsem ;-) Z jakeho duvodu budete mit 2 svatby?Kvuli poctu anglicanu?
Odpovědět
Profilova fotka
olagh: Ahoj, vitej do skupiny. :-) Vse se da zvladnout, ja taky strachovala, jak to zarizovani na dalku pujde, ale k memu prekvapeni to slo jako po masle. Ja vse zaridila po emailech a do Cech jsme jeli jen 2x. Poprve abychom si vybrali 'venue' (ted si nevzpomenu jak to je v cestine) a podruhe jsme jeli s papirama. No a uz to mame za rohem, za necelych 5 tydnu uz budu vdana pani. :-) Mas jeste hodne casu, tak si to muzes vse zorganizovat v hlave a pak na to skocit. Vsak tady na beremku vzdycky nekdo bude, aby ti poradil co a jak a my tu urcite taky zavitame, i kdyz uz budeme vdane pani. Preju prijemne planovani. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte holky, omlouvam se, ale pridam se Vam tu do debaty s otazkou :-) - ty z Vas co budete mit hosty anglicke i ceske - budete po svatbe rozesilat Thank you cards vsem, nebo jenom anglicanum? Nemam totiz moc poneti jestli je to vlastne u nas zvykem...
Odpovědět
Profilova fotka
clovece tak nad tim jsem tez nepremyslela, puvodne jsem chtela jen anglicanum, protoze je to zvykem,ale bylo by hezke to poslat vsem.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
poppyl; koukam ze dle data uz mas po svatbe!?! Povidej a prehanej, jake to bylo?Kdy budou fotecky?Jak se to anglicanum libilo?
Odpovědět
Profilova fotka
Ja jsem si taky rikala, ze by bylo pekne to dat vsem, ale ja si je budu vyrabet tak jako pozvanky a nevim jestli se mi do toho chce.. :-D .je ale fakt, ze nase dary od ceske strany byly znacne stedrejsi nez od te anglicke, tak by se to mozna hodilo... :-x Po svatbe uz mam a bylo to AAHHHMAZING!!! :-) svatba byla v kapli Valtickeho zamku a hostina pak zase hned u zamku Lednice, anglanu jsme meli asi 20 a uplne si to pochvalovali. Fotecky uz nejake mam od ruznych hostu, ale profesionalni teprve ocekavam tento nebo pristi tyden...uz me to cekani nici!!! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vy to mate taky na zamku co a za par...to uz ted asi pocitas dny, ze? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pridam se se svou troskou do mlyna - taek jsme posilali vsem a Cechove si to moc pochvalovali a libilo se jim to ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hmmm, mozna, ze bych teda mela poslat i Cechum...
Odpovědět
Profilova fotka
poppy: Valtice miluju, muselo to byt nadherne, nedivim se ze se anglicanum libilo. My to mame uz za 38dni!! Nemuzu tomu uverit, kdyz to vidim napsane, tak dlouho to pripravujeme a planujeme a najednou je to za rohem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja taky budu posilat 'Thank you cards' vsem. Prijde mi to jako slusnost. Uz jsem v anglii asi moc dlouho. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: jak dlouho uz vubec jsi v UK? Ja mam radost, konecne jsem vcera objednala dort! :-D Bude od e-dorty a jsem nadsena.Pani je uzasne ochotna, strasne napomocna, fakt super. Dort bude ten posledni co mam v albu,jen v modre barve a slozeni takovehle: 1.patro - Korpus - cokoladovy Krem - parizsky krem a vajecny konak krem (sachovnice) 2. patro Korpus - vanilkovy Krem - malinovo- tvarohovy s malinovym dzemem 3. patro Korpus - vanilkovy Krem - citronovy Bude vazit 14kg a i se stribrnym tacem vyjde na 2500kc :-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Bluejay: V kvetnu to bylo 9 let. :-o Tak to mas krasnou cenu!!!! My za nas dali 5tis. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: ja tu budu v zari 5 let :-) ja jsem prave odmitla dat za dort tolik penez,tak jsem hledala az jsem nasla :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?