Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Ahoj holky, rada bych se zeptala na jednu otazku. Uz to tady nekde padlo,ale bohuzel odpoved jsem nenasla. Muj partner je Australan, ted zijeme v UK a bereme se za mesic v CR na Hluboke. V Australii mu vydali ten certificate of No Impediment,ale nedali mu tam misto pobytu. Na matrice nam rekli,ze tedy musi sehnat nejake potvrzeni tady z UK,ale vubec se nam nedari. Nikdo tady nechce nic takoveho vydat. Tady pouzivame na proof of address bankovni vypisy, ridicsky prukaz ci mistni poplatky.Nevite tedy,kdo by to tady vydal a nebo jestli treba staci treba tyto dokumenty ukazat na matrice a podepsat nejake prohlaseni? Uz se nam to blizi a tady s tim jedinym dokumentem mame problemy,pac na ridicak se neda dat apostila :-) Jinak se nam vse preklada a nastesti jsme sehnali soudni prekladateku,ktera neni ani moc draha.. Tak predem vsem dekuji za pomoc..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jak to řešíte s placením drinků na svatbě? Můj přítel si prosazuje, aby si to každej z hostů platil sám, že prej se to tak v Anglii dělá. Jenže česká restaurace na to kouká jako tele na nový vrata a mě je z toho akorád trapně. Poradíte mi někdo? Čeká mě to už za pět tejdnů!
Odpovědět
Profilova fotka
myysak: Nejdriv bych zavolala na ceskou matriku a rekla jim jak se veci maji a co byste meli udelat, jestli bude stacit ridicak a podepsat prohlaseni,kazda matrika je jina, sice se vsichni ohani vyhlaskama atd, ale vsude to vedou jinak.. :-| Zkouseli jste jit na registery office kde vydavaji cert of no impediment?Zda by vam nevidali potvrzeni o adrese, nebo me taky napada inland revenue tax office. makrelka: My to mame tak ze budeme mit na baru pouze pivo a vino, pokud nekdo bude chtit tvrdy alkohol tak si ho musi zaplatit, to je myslim fer a nikdo se snad nemuze urazit. :-) Jinak co se tak bavim s kamoskama tady v UK, tak vetsinou meli na svatbe open bar, jeste jsem neslysela ze by si to hosti tady platili sami, i kdyz je mi jasny ze nekdo to treba dela, ale zadna tradice to neni. ;-)
Odpovědět
bluejay. Dekuji moc.. ja se zeptam partnera, jestli uz zkusil Registery office a uvidime. I stejne musim na matriku zavolat, tak vyzjistim i tam,co by udelali. Uz nemusime mit ani Apostilu na jeho rodnem liste, protoze se narodil jeste k tomu v Indii a pro Apostilu by musel jet tam,tak jsme na strankach Ministerstva vnitra v CR (pod anglickou verzi) nasli,ze pokud je problem sehnat nejaky potvrzeni,tak se da vzdy s matrikou domluvit,tak nam to odpustili a podepise jen prohlaseni. Makrelka. Zrovna v patek jsem byla tady v UK na svatbe, kde jsme meli v cene vino a nealko pri obede,ale pak vecer tam byl bar a vsichni si ten zbytek platili. V pritelovo rodine je zvykem,ze je open bar,tak my vybereme jen urcity druh alkoholu,ktery bude na baru. Ja jsem take chtela mit jen pivo, vino, nealko a kava,caj,(pac pry v CR je to take uplne normalni) ale bohuzel se mi to nepodarilo prosadit,tak to prave aspon eliminujeme jen na urcity druhy a i pocet lahvi. Zbytek si budou muset hoste zaplatit. Jeste otazka, jak to delate s vysluzkami pro cizince? Davate jim balicek cukrovi? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja zapomela rict ze samozrejme taky budeme mit nealko,kavu a caje, nebudeme prece nalevat deticky pivem :-D :-D mysak; no vidis to uz je uspech ze nemusite mit apostilu,to je dobre, jinak byste toho meli fakt moc,ze? Je desny jak je kazda matrika jina. Holky tu rikali ze treba mohli mit za tlumocnika pri obradu kamarada ktery umi anglicky, no a nase matrika striktne vyzaduje soudne uznaneho prekladatele s kulatym razitkem a basta :-| S vysluzkama, budu nejspis delat jen kolacky do kosicku ktery rozdame rano,protoze vsichni prespavame v miste hostiny a pak priteluv bracha s rodinou budou 2 dny s nami u mych rodicu a snoubencovo rodice budou 2 dny v hotelu v Praze ;-) takze anglicakum dame vysluzku taky,tolik jich neni,tak to neni problem :-) Kolik anglicanu budete mit vy?
Odpovědět
Bluejay; My mame kolem 35 hostu z ciziny (UK, Australie, USA a Indie)a vsichni budou rano u nas na snidani (mame malou hospudku na vesnici,kde bude i brana, at ty tradice vidi se vsim vsudy ;-) ) a pak hostina,tak si prave rikam,ze si cukrovi daji na techto mistech a nebo jsme premysleli jim dat nejake druhy do malych barevnych hadrovych pytlicku spis jako upominku na cestu.. Jinak nevim,jak by to pak stejne vezli vetsi balicek zpatky do UK,pac ne vsichni zustava dele. Vetsina jich prave jede hned druhy den zpet domu. Co se tyce obradu,tak mi take budeme mit kamaradku,ktere nam to bude prekladat. Akorat tesne pred obradem musi udelat nejaky slib,ze muze prekladat svatebni obrad nebo tak neco. Myslim,ze jsem to i nekde cetla,ze to takhle muze byt,tak se treba zeptejte.. Pokud najdu kde,tak poslu odkaz.. Kde mate vlastne obrad?
Odpovědět
Profilova fotka
mysak: ty brdo to budete mit velkou svatbu! :-N to bude jiste super!Jak je budete do Ceskych Budejovic prepravovat?Leti vsichni do Prahy? Ja se u nas na Melniku na matrice ptala a pani kategoricky rekla ne, musime mit soudne uznanyho..No uz jsme ho nasli, prekladal nam i dokumenty, tak to neni takovy problem, jen me stvou ty ruzny standardy a pravidla mesto od mesta..
Odpovědět
Ahoj Bluejay, no,tak nejak bych rekla bohuzel velka svatba..Mame asi 60 lidi dohromady na obed a pak jeste my kamaradi prijdou na vecer.. A nekteri uz priletaji z ciziny v utery pred svadbou,dva dny zustavaji v Praze a ve ctvrtek je stahujeme do Prachatic, odkud pochazim a v den svatby se presouvame na Hlubokou. Je to sila a strasne moc zarizovani,pac to neni jen svatebni den,ale skoro zajezd na 7 dni :-) Na prevoz jsme si pronajali bus. Pak v nedeli po svatbe mame take bus pro hosty,pac vetsina odjizdi,ale treba partnerovo rodice a jeste dalsich 5 hostu zustavaji dele,ale ty pak posadime na Student Agency bus do Prahy. Fakt je toho neskutecne hafo jeste zaridit, tim,ze jich prijede tolik.. To je fakt k nastvani s pravidly kazde matriky..S tim asi my bohuzel nic neudelame,ze?! Jeste jsem se chtela zeptat jak to mas s muzikou? Ja se ted domlouvam s kapelkou a v Cechach mi rikaji,ze pres obed je klid a muzika zacne hrat az potom,ale na druhou stranu zase tady hraje hudba uz pres obed. Me by nevadila hudba pres obed jen z CD apod.,ale zase nevim jak to zkloubit,pac asi budem potrebovat uz mikrofon na proslovy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
myysaku: ty blaho, tak to klobouk dolu, ty jsi musela zorganizovat turisticky zajezd pro 30 lidi a svatbu k tomu!!! =-) =-) Nam proleti jen 7 anglicanu v utery pred svatbou, nasla jsem jim super apartman na malostranskem namesti do patku. V patek je presuneme do mista hostiny Nelahozeves(20km od Prahy),kde je i ubytovani a tam prespi do soboty kde je pak auta vyzvednou a vezmou na obrad na Melnik. Pak vsichni jedeme zpet do Nelahozevse(marina) kde je hostina a zamluveny cey penzion pro hosty, v nedeli jedou pritelovo rodice zpet do Prahy do utery a jeho bratr bude s nami u nasich do stredy kdy vsichni letime zpet.. Clovece musela jsi toho zvladnout fakt hodne!Ani bych nevedela kde nejaky autobus pronajmout!
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak pokud jde o hudbu tak jsem kapelu nechtela, myslim ze by mi vadilo kdyby nejaky mistni kluci vrazdili pisen od Beatles nejakyma spatnyma akcentama..Nevim, bracha me kapelu a ty pitomci sli vzdy na cigaro po trech pisnickach kdyz lidi konecne nasli odvahu a vylezli na parket. Takze budeme mit laptop a repraky a budem poustet svoji hudbu a taky z laptopu udelame karaoke. Hudbu u obeda mit nebudeme, nemyslim ze by to bylo nejak nutne, urcite tam nebude nejake neprijemne ticho.. A po obede mame hodku vyjizdku na lodi po Vltave..
Odpovědět
Bluejay.. o organizovani tohodle zajezdu mi ani nemluv.. navic naroky pribuzenstva z ciziny jsou trosku jinci nez nase ceske,takze,ze nekdo bude spat na pristylce je strasny problem.. Nekdy se tesim,az to bude za mnou.. Ale vy toho take mate koukam dost..ale asi je to snazsi s mene hosty.. Jak ja bych si to prala :-) Dnes rano jsem volala na matriku a tam me jeste vic zmatla, pac rekla,ze v Certif.of No Impediment musi byt to slovo,ze je svobodny a my to tam nemame.. Muzu se zeptat, jak vy to tam mate prelozeny? Vysvetlila jsem ji take,ze tady potvrzeni o pobytu nevydavaji,tak mame napsat prohlaseni a nechat notarsky overit. Nastesti v budove,kde pracuji je pravnik,tak nam to snad tady overi. Co se tyce hudby,tak my jsme meli take strach,ze anglicky songy budou znit priserne,ale nastesti ta skupina,kterou jsme nasli zni velmi dobre podle ukazek,takze jsem za to rada.. Snad nebudou mit tolik prestavek :-) Ta vyjizdka na Vltave musi byt super..to je dobry napad..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak vam tu vlezu do debaty. Myysak: S matrikama je to fakt o nervy, ale na nasem certifikate tam to slovicko je. A taky si ho matrikarka pozadovala. A jinak klobouk dolu...me by asi kleplo, kdybych mela organizovat takovy zajezd. :-) Uz i tak si rvu vlasy s nekterymi anglickymi hosty. A co se tyce hudby u obeda, nam manazerka v hotelu rikala, ze nam pusti cd do doby nez dojde DJ.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
mishis: tady prece zadna soukroma debata neprobiha,jen se pekne zapoj, vic hlav vic vi :-D :-D myysak: ted koukam na nas cert of no Im. a mame tam kolonku "Condition" a u meho jmena je "single" a u snoubencova(pac je rozvedeny) je "previous marriage dissolved". A mame tam teda i bydliste a vsechno. Jestli chces tak ti muzu poslat PDF na mail abys videla jak to vypada :-)
Odpovědět
Souhlasim.. vic hlav,vic vi ;-) Bluejay: to by bylo fajn,kdyby jsi mi to poslala,aspon bych porovnala tu nasi kopii, pac v nasem neni ani moje adresa a ani muj status. Treba jeste zjistim,ze je spatne..to by byla sila,kdyz ja uz do CR jedu za 14 dni a zrovna NI se mi preklada.. Boze a to jsem si myslela,ze v UK je vsechno slozity,ale ted zjistuji,ze zarizovat neco v CR je jeste 100x horsi.. a dekuji predem.. Mishis,ja si take rvu vlasy z hlavy.. Treba ja jeste nemam vubec nic zarizeno jako dekoraci na stoly, nebo doladene kvetiny a to nemluvim o dalsich vecech,pac furt zarizuji neco jinyho kolem prave zajezdu pro pribuzenstvo z druhe strany. To neni spatny napad pozadat hotel,aby pustili to CD..aspon bych se o to nemusela starat..Mozna jen namixovala nejake songy.. Ach jo holky,uz mi ze vseho zacina byt trochu zle.. je mesic do svatby a ja se jeste ani nezacala tesit kvuli tem vsem starostem.. ale snad to dobre dopadne..
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky.. chci se na neco optat.. ty co uz mate po svatbe s anglicanem a bydlite v anglii.. zadali ste si o anglicke obcanstvi? a jak ste to zarizovali a kde? a hlavne ohledne pasu? mate i anglicky pas nebo si nechavate jen cesky? plati se hodne za novy pas kdyz sem si vzala anglicana a chci mit i anglicky pas a anglicke obcanstvi? prosim o radu.. pisnete mi do IP mooooc dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
jsem s anglicanem 5let, vdana dva roky, pas i obcanstvi mam ceske. Pokud chces zadat o naturalizaci jako anglicanka s poukazanim na manzelstvi, musite byt svoji tri roky plus test: http://www.ukimmigration.com/family/u...
Odpovědět
Profilova fotka
janno: to vazne? ja myslela ze kdyz si vezmu anglicana tak mam uk obcanstvi hned... a takze ani pas mit nemuzu? me na ambasade rekli ze si o uk pas zazadat muzu ale ze v nem mam udat ceske obcanstvi..
Odpovědět
Profilova fotka
to si myslim, ze je nesmysl. O pas muze zadat jen obcan, a tim ty muzes byt jen naturalizaci. Mas moznost zadat i na zaklade trvaleho pobytu v UK vice jak 6 let, podrobnosti jsou v tom predchozim linku a pridavam jeste jeden primo z home office. Mam dve deti narozene v Uk, a obe maji oba pasy a dve obcanstvi. pro dospeleho tahle moznost neni, ty si musis vybrat bud jedno nebo druhe. http://www.bia.homeoffice.gov.uk/brit...
Odpovědět
Profilova fotka
tak se omluvam za zavadejici informaci. Jako obcanka EU musis mit permanent rezidency (odhlasena z trvaleho pobytu v cechach, a zaregistravana na election list jen rok. Tak apson nejake dobre zpravy :0)
Odpovědět
Profilova fotka
aha takze ja fakt budu muset do toho londyna znovu valit.. :-| boze me hrabne... takze dite muze mit oboje jak ceske tak i anglicke... myslim jak pas tak i obcanstvi ju... no to bude mit manza radost ze zase povalime do londyna hihi.. no jeste ze to neni tak silena dalka ale tak hodka a pul autem a sup na metro.. coz je taky tak pul hodky.. no ty blaho... no ale si zlata ze mi takhle radis.. ja bych vubec netusila co a jak.. no si myslim ze udelam schuzku na ambasade az se male narodi odbydeme ten rodny list zapsani a apostilu na to vse a pujdu udelat oboje zaraz.. pac teda letet tam pak jeste jednou kvuli mimi pasu me hrabne.. toto je magorina..
Odpovědět
Profilova fotka
pockej tak ted mluvis o cem? no ja si to trvale bydliste rusim v pondeli a takze co ted?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj lucie, uz jsem te tu davno nevidela! S tim obcanstvim je to naprd,ja ho ani nechci, i kdyz bych si o nej za rok mohla pozadat pac tu budu zit uz 6 let. Ale ohledne toho testu, bacha na to. Znam zenskou ktera si vzala anglicana a zije tu uz 20 let,ted se rozhodla ze si tu vybavi obcanstvi,tak si doma zkouseli ten test a ani ona ale ani jeji muz anglican by neprosli :-D :-D mysaku: poslala jsem ti ten cert NI na mail ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no ja si furt naivne myslela ze kdyz se provdam za anglicana budu mit dvoje obcanstvi a to uk mi pripadne automaticky.. no tak sem si to opravdu JEN myslela :-D :-D me jde o ten pas spis.. pac se mi proste nechce letet milionkrat do londyna kvuli zadosti o nej.. pac berou otisky prstu a pak si pro nej osobne zase jet.. coz je fakt padli na hlavu
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, chtela jsem taky trochu pridat moje zacinajici zkusenosti, hlavne asi spis pro myysaka protoze chystam svatbu s Australanem a dneska jsem volala na konzulat v Praze. Je tam moc mila slecna a informovala me, ze vydavaji ten certificate of no impediment, ale bez toho statusu 'single' a hned mi rekla, ze je mozny, ze to na matrice budou chtit, ale ze to mam nejdriv zjistit. Tak me napadlo,ze i kdyz ten certificate mas, treba by ti poradila jak ziskat nejake dodatecne informace. Pokud zjistim neco dalsiho tak napisu. Zatim hodne stesti s papirovanim.
Odpovědět
Profilova fotka
lucie: resis obcanstvi svoje, nebo deti? Jak jsem ti psala do iz, nejlip se obratit na Citizen Advice Bureau, nekde muzes i pres email, a nechat si poradit oficialne. Jinak, jako dospela mas i ty moznost mit dve obcanstvi, http://www.mvcr.cz/clanek/pozbyvani-s... ale prostuduj si to dukladne :0) a ten test, ten fakt sranda neni a je uz povinny pro vsechny :0))
Odpovědět
Profilova fotka
aha tak to ja na obcanstvi kaslu teda... ted jde o muj pas zda muzu zazadat o UK pas jako ceska bez nejakyho testu .... miminku udelam uk pas kdyz muze mit obcanstvi po manzelovi...
Odpovědět
Profilova fotka
jak to procitam, tak protoze anglicke obcanstvi nenabydes automaticky svadbou, a musis o ne pozadat, o ceske prijdes..ale to je moje dedukce, hledala bych profesionalni pomoc
Odpovědět
Profilova fotka
ne, anglicky pas nemuzes mit bez naturalizace
Odpovědět
Profilova fotka
tak to jo.. uz to chapu.. si zlata fakt.. a omlouvam se za tupe dotazy si pripadnu jak blbka... ale jak se v tomhle clovek ma vyznat ze... takze mocinko moc dekuji jeste jednou..
Odpovědět
Profilova fotka
jezis holky, me z toho jde hlava kolem :-. tohle budu resit az po svatbe.. luciebx: vy cekate miminko? :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?