Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My taky meli letet a zrovna ten vikend to zacalo coudit, tak jsme taky naskocili do auta a jeli. Na vyber jsme moc nemeli, ja mela schuzky domluvene vsude mozne a ja nerada byvam pozde. :-) Chvala bohu za firemni auta vid? Pritel ho taky ma a nastesti nam cela nadrz vydrzi az do Prahy, takze ani moc neprodelame. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No my jsme do Cech jeste nikdy autem nejeli, jak dlouho vam to trvalo?Prespavali jste nekde cestou?Docela se to prodrazi tim trajektem nebo Eurotunelem vid?
Odpovědět
Profilova fotka
Ani ne, my jeli trajektem do Dunkerque (je tobliz nez z Calais) z Dover a stalo nas to +-£50. to si myslim, ze je velice slusna cena. Pak jen jednu nadrz na cestu zpet a je to. :-) Z Dunkerque do Prahy nam to trvalo 11hodin. Nikde jsme nespali, da se to zvladnout kdyz oba ridime, tak se stridame. Jeden spi a druhy jede. Urcite to zvladnete. Kde vy vlastne bydlite?
Odpovědět
Profilova fotka
Vemte si par euro na zachodove prestavky v Nemecku. Bohuzel se plati.
Odpovědět
Profilova fotka
ty brdo 11 hodin to mate dobry. My bydlime v Devonu, takze je to tak 5 hodin jizdy do Doveru..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to mas teda jeste tech pet hodin on top. Nam to trva celkove z domu i s prejezdem La Manche asi 17 hodin. Zvladnout se to da.
Odpovědět
Profilova fotka
Ty jo zensky - blby NZ urady nam dali certificate of no impediment na kterym je sotva Craigovo cely jmeno, takze k tomu musime mit jeste dalsi dopis (nevim odkud - to jeste musim vykoumat, kde to splasit), ktery dolozi jeho trvaly pobyt a stav s apostilou. Ja taky musim dolozit odsud z NZ, ze tady nejsem vdana (samozrejme s apostilou), nechat prelozit dalsi dopis, na kterym je moje adresa!! a nechat prelozit vlepku z pasu, ze tady mam povolen indefinite residency. Tak ted jsme na 6 dokumentech se 4 apostilama - zacina mi z toho byt zle. 8-( :-( Taky musit dokladat z UK vas Certificate of No Impediment (nebo equivalent?)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja se vdavam v Cechach a certificate sama pro sebe mit nemusim. musi ho mit jen snoubenec. Tohle se pise na nasi matrice: Vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství Vydává se občanu ČR, který chce uzavřít sňatek v cizině Vydává matrika podle trvalého pobytu snoubence Koukam ze mas jeste vic papirovani nez my! :-o
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay a kde mas trvaly pobyt? ja uz jsem z cech skoro osm let a pres pet ziju tady na NZ a proto mam v CR trvaly pobyt davno zruseny
Odpovědět
Profilova fotka
lenka ja mam trvaly porad v cechach i kdyz jsem v anglii uz 5 let..tak proto musis mit no impediment.. nevim k cemu je to dobry si menit trvaly pobyt tak jsem ho zatim nezmenila.. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
fakt je mi z toho mirne na bl.... - mi to hned po ranu zmarilo cely den, kdyz jsem tady zavolala na urad jako jestli nam na ty potvrzeni nemuzou dopsat poradne adresy, DOB a stav - ze takhle by to mohl byt kdokoliv kdo ma stejny jmeno jako my a ta minda mila hned od zacatku me dala na hold a pak mi rekla, ze tohle je jak to tady delaj a proc prej ceska matrika tohle nemuze uznat, tak jsem ji rekla, ze v evrope se tyhle veci delaji poradne a at priste upozorni na Cechy ktery o tohle zazadaj, ze si s tim tak akorat muzou vytrit vis co :-D hmmm ale na nalade mi to nepridalo - Craig to zitra zkusi znova a snad.... fakt v CR byrokracie a tady na to zas totalne prdej
Odpovědět
Profilova fotka
zrusila jsem trvaly pobyt, protoze tam po mne porad chteli zdravotni pojisteni, coz se mi zda na hlavu postaveny
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ted se snazim vystourat jaka ta legislativa kolem toho co na tech certifikatech (kazdej mame jinej, protoze ja jsem si jeste nemenila obcanstvi - to je dalsi story) vlastne MUSI udat :)
Odpovědět
Profilova fotka
lenkanz: No tepic!!!! Jsem rada, ze jsem v Anglii.. co se papiru tyce. Ja mam taky stale pobyt v CR, i kdyz uz tam 9 let nejsem. Pojisteni po me nikdo nechce, jen z nejakeho stupidniho duvodu musim platit za odpadky. :-| Ale tech 240,- za rok me nevytrhne. To ti teda preju hodne stesti s vyrizovanim, asi ho budes potrebovat.
Odpovědět
Profilova fotka
ani mi nemluvte!! :) a neprihlasujte se v CR docasne na ZP hahaha - to bylo, kdy si vymysleli, ze bud musim dolozit, ze si v zahranici platim ZP nebo, ze jim to musim vsechno doplatit :) za to stesticko dekuju x :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Zahranicni poijisteni to jisti!!!! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
zahranicni zdravotni pojisteni :) nic jdu chrnet - mejte se krasne - zitra budu resit ty prekladatele. Kde presne na ty webovce justice.cz jste je objevili - muzete mi rposim poslat link - nejak uz ztracim nervy :) papapa
Odpovědět
Profilova fotka
www.justice.cz pod polozkou Znalci a tlumocnici je to dole na prvni strance. Tam si zadas oblast a neco ti urcite naskoci. Dobrou noc. :-) Tady je teprve 13.32 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mishis k tomu poplatku za odpadky, mne to vyrizuje mamka. Dojde nekam na urad, kde ji daj potvrzeni, ze v cechach nejsem prihlasena a platit nic nemusim ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sillybillly: Jo to myslim taky mamka kdysi vyrizovala, ale urednici asi meli spatny den.....skoda mluvit. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
hm tak s popelnicema problem nemam ale taky po me chtela zdravotni pojistovna penize, tak jsem jim dala dopis myslim od zamestnavatele nebo dokonce Inland revenue ze jsem v Uk a platim tu National Insurance.
Odpovědět
Profilova fotka
zdravim holky.. dekuju za gratulace... potesily... svatba byla uzasna... a strach z komunikace presel hned.. :-D vsichni se naramne bavili.. bylo opravdu skvele. Dnes jsem si byla vyridit pas, OP, RP a zitra jedu do te Prahy na apostilu.. sakra.. ze se nam ale chce.. kdyz tak prsi.... :-| jak u vas pripravy?
Odpovědět
Profilova fotka
makcza: Ahoojky pani !!! :-N Jeste jednou velke gratulace, straaasne moc ti to sluselo! :-N Jak dlouho budete jeste v Cechach?To ti stihnou vymenit pas? Mas jeden nebo dva oddaci listy? A apostilu si davas na original oddaciho listu?
Odpovědět
Profilova fotka
takze.. v sobotu letime zpatky... pas uz jsem si vyridila dneska.. je to takova ta rychlokvaska na 6 mesicu za 1500 Kc a rovnou jsem si zazadala i o biometricky pas... take o RP a OP. OL mame 2, za druhy se plati stovka. S tim jedeme do Brna a pak do Prahy na apostilu na Hradcanske namesti se 100 Kc kolkem. Vice info dam zitra.. az to vyridime.. Jeste jednou diky.. to vis.. vdavala jsem se jen jednou.. tak aby to nejak vypadalo... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
makcza: Ty to teda beres hopem. :-) Doufam, ze nam to taky pujde tak rychle to vyrizovani. Budeme cekat na zpravy, jak jste poridili. A take jeste jednou gratuluji. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: chci se zeptat, ty dokumenty rodny list a tak zustanou na matrice do svatby vid? Prekladatel nam radi poridit si overeny kopie..jak jste to udelali vy?
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Ano matrika si je nechala (originaly). Je to na tobe, jestli chces mit kopii. Ja si osobne myslim, ze to nepotrebujes. Stejne rodny list nikde jinde neukazujes a certifikat taky ne. Rodny list ti vrati po svatbe. Je to fakt vec nazoru. Predpokladam, ze apostilu uz mas na originale, tak na co mit kopie? A myslim, ze kdybys tam chtela nechat kopie, tak stejne musi byt s apostilou.
Odpovědět
Profilova fotka
zdravim kocky... takze po vcerejsim umornem dni.. se hlasim. Rano Brno.. overeni podpisu na Krajsem urade a pak hura do Prahy na apostilu. Je to na Hradcanskem namesti, pozor ne na Loretanskem.. tam je sice take MZV, ale Konzularni oddeleni je na Hradcanskem, hned jak se dostanete z Hradu tak na proti vam bude velka budouva, nelze prehlednout.. a tam se de pro apostilu. S sebou 100 Kc kolek, dostanete ho na kazde poste... kupte si ho ale uz radsi nekde ve vasem meste... postu sem kolem hradu nenasla... apostila je do 3 min vyrizena... Rovnou jsme to nechali vcera i prelozit, tak jsme si jeste pockali v Brne na preklad a pak se jelo konecne domu. Takze sumasumarum..mame vsechno. OL nam dali 2, jeden cesky,druhy prave pro potreby zenicha ci me, kdyz budu chtit dolozit, ze jsem se vdala treba ve Skotsku. Nejake otazky...??? :-D hezky den
Odpovědět
Profilova fotka
ahooj makcza, super, dekujeme za hlaseni!! :-N Ty brdo jsem rada ze to mame do Prahy jen pul hodky, je sileny ze je to jedine misto kde tu apostilu dostanes! rikas ze vam dali 2 OL, jeden cesky, a co ten druhy?Ten neni cesky?
Odpovědět
Profilova fotka
Makcza: Tak to dekujeme za informace, hlavne o tom, ze to je na Hradcanech. Ja bych taky sla na Loretanske namesti. Jeste mam otazku - overeni pospisu???? To musi byt???? A proc v Brne??? Predem diky za odpovedi. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?