Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: My taky meli oznameni z Kyoprint. Dvojjazycne a presne jak jsme to chteli. :-) Ja myslela, ze kdyz je snoubenec cizinec, ze obrad musi byt dvojjazycne? Nebo ne?
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: obrad nemusi byt dvojjazycne pokud snoubenec cizinec rozumi cesky a podepise prohlaseni. Muj snoubenec cesky rozumi jen natolik aby si objednal pivo a caj :-) takze taky mame dvojjazycny obrad. Porad si to ale neumim predstavit, jak to v praxi bude probihat, bude nejdriv obrad v CJ pak AJ, nebo se bude prekladat kazda veta?
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay... vetsinou se preklada po odstavcich.. matrika by mela byt v jednani s vasim prekladatelem.. poslat mu papiry.. aby se mohl tak trochu predpripravit.. a netahal to z paty.... :-D bude to mile.....
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay:Aha, tak to ten muj taky nema sanci s cestinou. Ten si zase objedna pivko, zaboci doprava doleva (to zna z navigace :-) ) a to je tak vse. Moje setrenka se taky kdysi vdavala za anglana a tam to meli myslim taky po castech rozdelene. Prvni mluvil oddavajici, pak to prelozili a tak furt dokola. No bylo to zajimave... :-| Ja jsem taky na to zvedava, na matrice mi pani dala proslov oddavajiciho pro prekladatelku, ale taky dodala, ze se toho oddavajici presne nedrzi. No ale nastesti prekladatelka umi dobre anglicky, coz jsme si vyzkouseli, tak snad by nemel byt problem.
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: ja jsem napsala uz asi 5ti tlumocnikum a jen jedna mi odepsala, ze v to datum nema cas. Zatim jsem zkousela jen mistni kolem Melnika a za chvili uz napisu te tvoji a budu se modlit, ze nas vezme =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to preju stesti... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Clovece tak zatim zadny stesti vubec nemam. Napsala jsem uz asi 10ti tlumocnikum a jeste zadnyho nemam! =-)
Odpovědět
Profilova fotka
To se ti nikdo neozval nazpet nebo jsou drazi? A uz si zkousela psat te me prekladatelce?
Odpovědět
Profilova fotka
mishis ozvali se mi jen 2 ze nemaji cas a jinak nic, delaj mrtvy brouky! A psala jsem uz i te tvoji asi v utery a taky nic se jeste neozvala.. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ta moje je docela busy, ale urcite se ti ozve. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
doufam ze jo..jak ti pokracuji pripravy?Koukam ze uz mas vybrany dort, odkud ho budete mit?Mate uz oznamka?Nam by meli snad uz prijit za tyden..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj damy, taky budeme mit obrad v CJ a AJ - Craig je na tom stejne (jak tak koukam) jako vetsina vasich drahych polovicek a tak maximalne si objedna jedno (nebo 2) pivo :-D Nase svatba se kona v Jindrichove Hradci - nema nekdo nahodou doporuceni na dobreho soudniho tlumocnika v tom kraji? Taky by me zajimalo, uz jste si nechavali prelozit Certificate of No Impediment a Birth Certificates? Na kolik to ted v CR vyjde a kdo vam to delal? Predem diky moc za jakoukoliv (dobrou) radu ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
lenka: davame si certifikaty prelozit ted a doporucuju oslovit vicero agentur protoze se ceny lisi, ja dostala kalkulace mezi 400-520kc za stranku a to musis mit i prelozenou apostilu na druhe strane,takze 4 stranky :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Dobry vecer. Naše svatba bude taky "skoro" česko-anglická. Já jsem cizinka 8-) Překladatele potřebovat nebudeme, český mluvim a rozumim. Jen dělam se starosti s moji rodinou z Litvy :-| Vůbec netušim jak budou mezi sebe lidí mluvit :-| Chci něco vymyslet, nějakou zabavu pro hosty, ale nevim co.. Holky, jaký máte plán vy na cely svatební den. Mě se nechce po obřadu hned na restaurace na oběd..
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky bain, my se po obrade budem chvili fotit na zamku a pak jedem do restaurace, pokud si najdes zajimave misto na hostinu tak to muze byt fajn. My mame hostinu v Marine a po obede jdem na projizdku lodi a tak.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak makcza je uz vdana pani ;-) A ty fotky!!! To je naaaadhera! Naprosto dokonale! Gratuluju!! Snad se sem prijde podelit o zazitky a podrobnosti o dvojjazycnem obrade :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Pripravy uz jsou prakticky hotove, ted uz jen dokoupit par vecicek a je to. Dort mame z Prahy od FishR s.r.o.. Pozvanky jsme poslali uz asi v lednu, to jen abychom dali vsem dost casu na zamluveni letenek a tak. A taky hlavne proto ze pritelova strana potrebuje hrozne dlouho casu na vyjadreni se k cemukoliv. :-) Meli jsme je z kyoprint. lenkanz: Mrkni na justice.cz pod 'znalci a tlumocnici', tam nekoho urcite najde ve sve oblasti. Certifikat uz mame prelozeny a nas strana vysla na 350,-. Nastesti nas neuctovala za apostilu, jelikoz zapomela jeden papir doma, tak jsme se s ni museli sejit jeste jednou. Taky jsem koukalapo agenturach, ale ty ceny me odradily. bain: Ja sice taky nevim, jak to budeme resit, ale urcite se to nejak da dohromady. Po obradu se taky jdeme hned fotit, pak az dame obed a raut. DJ ma vymyslene nejake hry, tak zabavu nechame na nem. A neboj, az se vsichni posili nejakym tim alkoholem, tak budou plynule mluvit v jakemkoli jazyce. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ty fotky jsou fakt nadherne makcza!!! I kdyz musim dodat, ze by bylo tezke je nemit takove, kdyz clovek vypada jako ty. :-) Moc vam to slusi. Blahopreji!!!
Odpovědět
Profilova fotka

Makcza: Naprosto uzasny fotky!!! Pavol Bigos je moc dobry fotak, ale jak mishis rika - nevesta (i zenich) vypadali nadherne!!! Ty saty jsou naprosto neprekonatelny - odkud jsou? :)


Odpovědět
Profilova fotka
mishis: my mame oznamka nakonec taky od Kyoprintu,maji fakt moc hezky a vyborne ceny. Vy jste oproti nam pekne napred! Snad vas dozeneme, v sobotu jedem na tyden do Cech, tak toho mame plno na zarizovani. ;-) makcza: jj Bigos je proste nej.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: My to vsechno vyridili taky za ten tyden, co jsme byli v Praze. Jinak vse po emailech. Ted uz se tam nedostaneme az tyden pred svatbou, takze to bylo nutne vse vyridit.
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: my jsme na tom uplne stejne, musime toho co nejvic vyridit ted v tom tydnu co budeme v Cechach. Jdu na zkousku make upu a ucesu,jdem vybrat prstynky, snad uz se mi povedlo najit tlumocnika ktery nam i prelozi dokumenty takze s nima musime na matriku a tak. Jeste jsem k tomu objednala snoubence k zubarce, bude mu trhat zub moudrosti! =-) A taky budeme ochutnavat svatebni kolacky a doufejme i dort ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky toho mate dost, ale urcite to zvladnete. My to meli vse vyrizene za 3 dny, tak nam i zbylo par dni na odpocinek. :-) Chudak tvuj snoubenec, ten si odveze bolavou pusu. :-o
Odpovědět
Profilova fotka
jj, je to muj chudak, ani nebude moct poradne jist, coz je nejvetsi hruza!! :-D mishis mam prakticky dotaz, jak budete platit za hostinu? Nase restaurace nebere kreditky takze musime platit v hotovosti, jenze kdyz jsme v Cechach tak limit na ceskych bankomatech nas necha vybrat jen 3 nketery 4 tisice za den, coz je uplny nic. jeste jsem nikdy neposilala penize z anglickyho uctu na cesky, tak si lamu hlavu jak to udelame.
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay:My nastesti muzeme platit kreditkou, takze si vyridime jednu na kterou nemusime rok platit uroky. :-) Kdybychom nemohli, tak bychom pravdepodobne vzali anglicke penize a vymenili je ve smenarne. Tam si muzes smenit, kolik chces. A u banky maji vetsinou mensi smenovy kurz, takze nedostanes tolik kolik bys dostala ve smenarne. Me se taly nechtelo posilat penize z anglickeho uctu a asi te to bude stat extra poplatek. To si ale nejsem jista.
Odpovědět
Profilova fotka
ty brdo tak nam dal tlumocnik kalkulaci za preklady dokumentu 3000kc! :-. ach jo, ale uz nam nic jineho nezbyva, potrebuju je pristi pondeli,tak uz si to nechame prelozit od nej, aspon je mistni tak to v nedeli vyzvedneme a v pondeli doneseme na matriku. Jen se hrozim kolik si rekne za obrad. Tech dokladu je technicky 6 stran ale 3 strany jsou stejny coz je ta apostila..holky reknu vam, ze jestli se nekdy prestehuju zpet do Cech tak budu prekladatelka!
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: 6 stran? Co vsechno prekladas? Ja mela jen 4, rodny list a certifikat. Jo jo my jsme meli stesti, ze jsme narazili na tuto prekladatelku, jinak bychom asi taky platili takovou palku. Neni receno, ze musis mit stejneho tlumocnika na svatbe, tak kdyz tak zkus jeste potom hledat. Par tydnu na to jeste mas.
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: snoubenec je bohuzel (teda bohudik) rozvedeny takze musime prekladat i rozsudek. Vy jste meli opravdu neuveritelne stesti. Zeptam se ho kolik bude chtit za tlumoceni svatby a jestli to bude palka tak budu hledat dal..
Odpovědět
Profilova fotka
Aha tak to jo. :-) Snad nam to stesti vydrzi. :-) Kdy jedete domu?
Odpovědět
Profilova fotka
Snad poletime v sobotu i kdyz dneska byl Bristol uzavreny, pro jistotu jsme si vybavili pojisteni do zahranici na snoubencovo firemni auto :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?