Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
marci.r: Zkus se informovat na matrice, treba to oni budou vedet. Tady jsem ti neco nasla, tak zkus na to mrknout a uvidis, snad ti to pomuze. http://www.redsealnotary.com/authenti...
Odpovědět
Diky! Ono o tu apostilu ani nejde. Apostila musi byt vystavena v uk, coz by snad melo byt v pohode, protoze se to da vyridit pres postu. Uz mam pripravenej jeho rodnej list na odeslani a dokonce sem i zaplatila poplatek pres net. Jen sem si ale na posledni chvili uvedomila, ze priteluv rodnej list byl vystaveny ve skotsku, tak si nejsem 100% jista, jestli je to ok to odeslat do milton keynes. Tak sem jim radsi rychle napsala mejlika, tak jen cekam na odpoved. Ale myslim si, ze to bude dobry. No a s tim certifikatem k pritelovu rozhodnuti o rozvodu - ja sem se pani matrikarky ptala, ale moc mi nepomohla. Rekla mi, ze ty papiry musim mit a ze mi je vystavi v uk. Tak sem vecer poslala mejliky na court v londyne a uvidiim, snad mi odepisi rychle. :-) to cekani je hrozny. Ale aspon ze uz je vikend, tak snad bude vic casu na surfovani netu. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
na matrice by se na povolani otce ptat nemeli..pouze na jmeno a prijmeni otce a matky zenicha,plus prijmeni matky za svobodna...,protoze to opravdu v rodnem liste Uk nikdo nema.... beru si Dana.. a taky to bylo papirovani a papirovani.. hruza des... Docela me stve, ze kdyz si chces nechat i sve prijmeni...musi byt az jako posledni... vypada to fakt hrozne..kdyz jste fakt manzele a on konci na neco a ty na jine prijmeni.....jeho je uprostred... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Cusik holky, tak jsem dneska volala na nasi matriku na Melniku a rekli ze musim mit soudniho prekladatele. A bohuzel nemaji zadne kontakty, takze ho musim sehnat sama.. :-.
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Sezenes to na www.justice.cz pod polozkou 'Znalci a tlumocnici'. Ja jsem si tam nasla svoji prekladatelku, tak ty urcite taky nekoho najdes.
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: moc dekuju, koukla jsem tam a nastesti jsou tam 2 tlumocnici asi 30km daleko.. holky dneska nam prisli zpet dokumenty s apostilou!!! Huraaa :-D :-D ted uz nas nic nezastavi :-D Jen si ted rikam, az si ty papiry nechame v cechach prelozit, budou muset prelozit i tu druhou stranu na ktery je an apostila prilepena ze jo?
Odpovědět
bluej. ahojky, taky me to ceka vsechno na prelozeni a jsem presvedcena, ze musi byt prelozena i druha strana. Ja, coby novomanzelka :-) jsem si nechala udelat dva oddaci listy i s apostilou, jak kdosi tu radil., ze je to super. Ale musim to vsechno zlegalizovat v cr, takze postup mam opacny jako ty. Jinak se tu moc nedeje, jak tak koukam. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky eshley: tak uz je z tebe pani!! Gratuluju!!! Mate krasne fotky, vypada to jak svatba v raji! :-) Dneska jsem mailem poslala par poptavek na kalkulaci pro preklady, Skrivankovi atd.. tak uvidime s jakyma cenama prijdou!
Odpovědět
Profilova fotka
hollky me prijde dost pitomy ze pritel bude mit prositej rodnej list atd. Co vy na to?
Odpovědět
bluej. asi jsme tu jen my dve a ja jeste odskakuji. :-D No kdyz jsem si davala prekladat r. list, tak prekladatelka ho taky proderovala a sesila k prekladu. Ale v Brne pry daji jiny, tak jsem zvedava. A anglicky r. list jeste prelozeny nemame, tak jsem zvedava. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ashley: jj je tu nejak vylidneno :-. Prijde mi to jako barbarstvi, ze ti udelaj diry do originalu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ty brdo holky tak jsem vcera poslala 4 poptavky na kalkulaci prekladu, tak mam zatim zpet 2 kalkulace na nase tri dokumenty(oboustranne) jedna firma je 4100kc, druha 3.500kc.To je palka! A rekli ze pokud chcem dokumenty svazane tak bysme si meli poridit overene kopie u notare.Tak zavolam matrice a zeptam se jak to chteji ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky. Tak ja s potesenim mohu rict, ze uz mam doklady hotove a ulozene na matrice. :-) Takze ted uz zbyva jen se vzit. :-) Bluejay: To jsou teda palky... Nam to vsechno pani prekladatelka prelozila za 600,-, coz je uplna nadhera!!! A za tlumoceni na svatbe bude chtit 1000,-. Ja taky koukala po firmach, ale ty ceny me odradily, tak jsem hledala dal na te justice.cz a nasla jsem. Apostily musi take byt prelozene. Co se tyce toho svazani dokumentu, tak popravde me je to docela jedno a pritelovi taky. Rodny list stejne potom strci do supliku a kdo vi, kdy ho zase vytahne.
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: to je super cena! Poslala bys mi prosim na tu vasi prekladatelku kontakt?Jeste jsem nikoho na preklad nenasla..
Odpovědět
Profilova fotka
Bluejay: Poslu ti to do IP.
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: moc dekuju, jsi moc hodna!! :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nemas zac. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky jen tak pro zajimavost, vy co uz jste vdane za anglicana (nebo i vy kdo vite odpoved) :-) . Jak je to potom s vyrizovanim anglickeho oddavajiciho listu? Na svatbe vam daji cesky samozrejme, jak pak sezenu anglicky a kde? Nebo to musim zase nechat prelozit soudnim prekladatelem?
Odpovědět
Profilova fotka
mishis:tak koukam ze je tu mrtvo,ja taky nevim co po svatbe. Myslim ze tu ale holky taky rikali ze anglicky nepotrebujes. Myslela jsem ze angicky vydavaji v Brne, ale uz v tom mam gulas.. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: Ja vedela ze jsme si tu o tom uz povidali :-N tak si pocti :-) cutce • 9. listopad 2009 v 18:47 Jinak ja oddaci list dostala hned v pondeli po svatbe, zalezi na matrice a jak se s nima domluvis, a pak musis do Prahy kde ti apostiluji oddaci list. Nemusi byt prelozeny do anlgictiny. apostilu na Oddaci list dostanes na Ministerstvu zahranicnich veci naprti Prazskemu hradu,musis si koupit kolek za 150,-Kc naproti v trafice. bouncig_czech • 10. listopad 2009 ve 23:53 mi odd list nechavali prelozit az po tom jak sme prijeli z prahy s apostilou, potrebovali jsme ho prelozenej pac sme ho museli dolozit na studijni a pak zase na grandy a student's loan a tak, jinak pokud ho nepotrebujes v britanii ukazovat tak to nepotrebujes jo chteli ho i v bance kdyz sme sli otevrit spolecnej ucet... no nam matrikarka dala dva, tak jeden mam v cechach jak sme ho dostali a ten druhej kterej mame tady je apostilovanej a prelozenej, ale to bylo jen pro osobni potrebu ne kvuli tem formalitam. uff, docela mazec vid? :-.
Odpovědět
Profilova fotka
je o tom debata na strankach 128-129 ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Diky moc, to jsem potrebovala vedet, kde tu apostilu sezenu v Cechach. :-) Prelozit ho potrebovat budu, protoze jak budu menit prijmeni v bance a na ridicaku v GB, tak to urcite budou chtit videt. Tady nejde nic jednoduse. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
mishis ja si taky budu menit jmeno na ridicaku a v bance..ach jo..clovek si mysli ze kdyz si vyridi papiry na svatbu tak ma hotovo a ono houby!
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Presne tak. Ony ty papiry na svatbu ani nebyly tak slozite, to ja mam spise obavy z toho vyrizovani po svatbe. Pripada mi, ze je toho mnohem vic. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, tak jsme asi tak mesic koukali po obchodech na oznameni, ze bysme si je vytiskli sami, chteli jsme modrou ctvrtku nebo uz pred slozene karty, ale nic vhodnyho jsme nenasli.Tak jsme koukli na netu na hotovy a na angickych strankach jsem teda nic moc vyjimecneho nenasla a pritom nejlevnejsi je £4.50. Tak jsme se mrkli n cesky Kyoprint a mame vybrano i s tiskem 33kc za prani :-) to je bomba :-N
Odpovědět
Profilova fotka
zdravim, omlouvam se... uz to tu bylo..ale ja to nejak nepochopila..Holky, takze po svatbe si zajedu na urad do Brna, kde mi potvrdi OL a pak hned do Prahy na apostilu. Musim se tam objednavat,jak dlouho to trva,myslim to vyrizeni? Dekuju vam za kazde info.
Odpovědět
Profilova fotka
makcza: podle toho co jsem tu cetla tak myslim ze jsi to pochopila dobre. S tim objednavanim nevim, zkus jim zavolat: Ministerstvo zahraničních věcí České republiky Loretánské nám. 101/5 Telefon: +420 224 181 111
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay... dekuju ti mockrat... snad tam daji apostilu a jede se domu.. mame na to totiz 1 den... :-( chjo..nekdy to jsou fakt starosti navic.. vidim, ze vas to teprve ceka.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, me to ceka za tri mesice ;-) doufam ze sem po svatbe zavitas a povis nam jak to vsechno probehlo :-) Mate dvojjazycny obrad?
Odpovědět
Profilova fotka
zavitam.. to se neboj.. snoubenec je z Danska, bydlime ve Skotsku.. komunikujeme v aj..obrad tedy bude dvojjazycny, takze se je na co tesit.. jinak mame kapelu, kt mluvi aj taky..takze super. jak budete resit vy to jaz. barieru?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?