Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
sillybilly: jak uz sem rikala, nemeli sme svatbu na klic to sou palky jako blazen, a ja rada planuju tak sem si to docela uzila, jej nebudete tomu verit vzala si 4000 :-N malomesto :-D obrad a vsechno okolo sem si zarizovala sama, to samy s fotografem, dj, a restauraci. Slecna ma svatebni salon tak ma i ruzny kontakty, tak zaridila kadernici, vizazistku, a veterana to sme platili zvlast a nevim esi z toho ma profit nebo ne. a pak sme u ni nakoupili ubrousky , krabicky , svicky no blbosticky , pronajmuly potahy na zidle a masle- to vsechno zvlast, ty 4000 byli jen za praci na vyzdobe restauracky. Ja sem ten tyden pred svatbou zamestnala vsechny pritomne a splitaly brectan a vyrabeli garlandy, vystrihovali motyly na zasedaci poradek, pak sem je nahnala vecer pred svatbou do restauracky a nazdobili sme co sme mohli. neboj pokud vsichni budou vedet co delat ve svatebni den tak to bude v pohode, dobra prekladatelka hodne pomuze, mi meli obrad v aj prekladanej do cj , a pak anglicky mluvici dj, proslovy uvadel dvojjazycne, pani prekladatelka prekladala i ty proslovy, chudina pac Lea a jeho best man mluvili snad kazdej tak 20 minut. a dj pak pomahal hostum se dorozumet kde potrebovali. Taky sme meli asi 5 ushers - nasi brachove a svagrove, co se starali o lidi pred a po obradu, rozdavali order of service, dovedli je na autobus.... segra s manzelem pak obstarali privitani.... neboj pokud mate kamarady nebo rodinu co muzete zamestnat tak to pojede jako po masle!
Odpovědět
Profilova fotka
bouncig_czech: Prosim te, muzu se te zeptat, kterou adresu si uvadela na NI Certificate? ja nevim, jestli tam dat ceskou ci anglickou? Zitra tam chci poslat pritele, tak at tam nemusi chodit znovu.
Odpovědět
ja dala svoji v Glasgow, ale to se pak matrikarce nelibilo pact rvali bydliste by melo byt cesky , ale nejak to nastesti neresila a uznala to. no zase nevimjak by to proslo tady v UK kdybych dala ceskou,asi ti moc neporadim.... promin :-N
Odpovědět
Profilova fotka
sillybilly: jestli se rozhodnes pro hlubokou, tak ti rada poradim. Mi meli svatbu loni v srpnu na Hluboke a hostina byla v hotelu podhrad www.podhrad.cz. Meli jsme tam i ubytovany hosty, celkem nas bylo 80 takze cely hotel jen pro nas. :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Neva, i tak diky. :-) Asi bude nejlepsi, kdyz si cinknu na matriku.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak pry tam chce moji ceskou adresu, tak uvidime, jak pritel poridi. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
bouncing-czech: no pekne sis to vsechno zkoordinovala a vsechny zamestnala :-D cutce: ahoooj, nejsi nahodou z Budejc? Treba se zname ;-) tak sem ti jukla do albicka a to se asi nezname :-D O tom kde bude hostina zatim jen uvazuju bud Zvon nebo Stekl i ten Podhrad nevypada spatne ;-) ale urcite se chci vsude napred podivat. Jinak se mi libi plno hotelu v Krumlove ;-) v lete si to snad objezdime a vybereme. No a kdyz nevyberem tak to spachame v Chateau Mcely, coz je u Prahy :-) to je posledni varianta. Platili jste za ubytovani hostu?
Odpovědět
Profilova fotka
sillybilly: byla jsem z Budejc, ale asi me znat nebudes, nejsem uz nemladsi :-N :-N Jestli te to zajima ja jsem chtela svatbu v Krumlove, je tam hotel Gold, vedle nej je park s altankem, tak jsme to chteli tam, na matrice byli velice ochotny, ale bohuzel by se mi tam 80 hostu neveslo. Jinak jsem byla ve Steklu, prijemny, ale rekla bych, ze to co jsme meli v Podhradu se da srovnat se Steklem, ale urco za polovicni ceny. Jinak hoste si platili ubytovani samy a vsem jsme rekli, ze to je jako svatebni dar, ze nic jineho nechceme.
Odpovědět
Profilova fotka
cutce co blaznis, ja sem stara pixla :-D ja sem zila na Vltave ;-) Hotel Gold by urcite byla jedna z moznosti, 80 hostu dohromady stejne nedame (nastesti) :-) jen bych se bala pocasi, ale urcite maj plan B pro kazdy pripady, ne? V lete si to objezdime a snad neco vyberem. S tim ubytovanim sem to tak nejak myslela. Jen sem premyslela, kdyby to bylo na tom Steklu, jestli by jsme jim meli prispet, protoze je to tam drahy. Jeste to nejak vymyslime :-)
Odpovědět
Profilova fotka
napis mi do IP jak se jmenujes a kolik ti je? me je 32 a na Vltave jsem vyrustala :-D . me se Stekl moc nelibi, ale uvidis. Kdybys chtela muzu ti s cimkoliv pomoct, jen napis
Odpovědět
Profilova fotka
Jasne ;-) diky moc.
Odpovědět
Profilova fotka
bouncing_czech, jak sis vybojovala obrad v anglictine prekladany do cestiny? Ja kdyz jsem se na tohle zeptala na matrice ve Vysokym Myte, tak mi tam rekli, ze obrady muzou byt pouze v urednim jazyce daneho statu - v nasem pripade cestine a pak prelozene do AJ. Takze jsem zacala shanet soudniho prekladatele, popripade nekoho jinyho, kdo by mi to pro myho snoubence prelozil do anglictiny :-) Ze by bracha?? :-D
Odpovědět
Článek se načítá
babs: nam bylo docela jedno kde to bude , ale chteli sme cirkevni snatek, ale protoze nejsme katolici tak nas v katolickym kostele oddat nechteli, tak Lea napsal do hlavniho officu anglikanske cirkvi tady v UK a ti nam dali kontakt na vikare kterej se zrovna prestehoval do cr a protoze sou v praze pod starokatolickou cirkvi , ktera je uznana v cr tak muze oddavat, vsechny formulare musel vyplnit v cestine, ale pokud mas cirkevni obrad tak s tim matrika nema nic moc co delat. i kdyz matrikarka mrucela ze to neni uredni jazyk, nakonec sme meli cirkevni obradna hrade v anglictine do cestiny, tak to meli obe starny poradne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bouncing czech: jee tak to je uzasny... ja to omrknu, protoze jsme taky uvazovali o cirkevnim snatku ale vzhledem k tomu, ze Steve je C of E a ja katolik tak je bez sance, aby nas oddali v CR.. To uz moje babicka obehala ale nezadarilo se... Takze jsem rezignovali a rozhodli se pro civil ceremony... No ale do svatby jeste daleko tak mam dost casu si hodne veci vybehat :-D Diky moc...
Odpovědět
Ahoj holky, jsem tady jako novacek. Procetla jsem si hodne vasich prispevku a je to skvely si o "tom vsem" s nekym pokecat :-) My jeste datum svatby nemame, zaciname tedka teprve planovat. Muj pritel je Australan a radi bysme meli svatbu u nas v CR. Mate nejaka zkusenosti s nekym z Australie? Jestli ty podminky a papiry jsou pro vsechny stejny? Radi bysme meli cirkevni snatek, oba jsme pokrteni. Jsou ty papiry stejny jak pro uredni snatek tak pro cirkevni? Vim ze hodne zalezi na konkretnim farari, kteryho budeme mit... taky jsem slysela, ze oddavajici farar by mel byt ten ve farnosti odkud jsem a kde jsem byla pokrtena, pokud tomu tak neni, tak ze pry budeme potrebovat nejake potvzeni nebo dovoleni od naseho farare tomu oddavajicimu kteryho si vybereme. Mate nekdo nejaky zkusenosti nebo nekdo ve vasem okoli? Diky!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky tak snoubenec jde zitra na mistni Registery office zadat o Certificate of no Impediment, musi sebou donest pas, address proof takze ucet za elektriku nebo council tax a pak sebou musi mit rozsudek o rozvodu. A uctuji si £30.
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Tak muj snoubenec si ten certifikate jde zitra vyzvednout. Mohlo to byt uz o 2 tydny driv, ale na registry office si umanuli, ze se musi prvni objednat a nejblizsi appointment byla az za 2 tydny. Ne ze by byli tak 'busy'!!! Ted se modlim, aby si zitra zase neco nevymysleli. Nejlepsi na tom je to, ze mu rekli, ze si jeho detaily ani kontrolovat nebudou, ze se spolehaji na jeho svedomi apod., tak to jen vyvesili na 3 tydny na jejich nastence a to je vse. Fakt 'no comment.'
Odpovědět
Hezký den všem, chtěla jsem se dotázat zda si některá z Vás nebude brát španěla?
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: my jsme meli stesti, pritel tam sel a rekli ze se musi objednat a misto meli hned druhy den. Tak tam dneska vsechno vybavil, moji adresu jsem tam dala ceskou. Jeste se pry ptali na jmeno a povolani pritelova otce :-| on uz nezije, docela ho to prekvapilo ze se ptali.
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Tak to Vam to pekne vyslo. :-) To taky nevim, proc se tveho snoubence ptali na jeho tatu. Myho se myslim neptali, akorat vim, ze to pak budou chtit na ceske matrice na pritelove rodnem listu, ale to se pry muze vyplnit rucne az tam, jelikoz to na anglickych rodnych listech nebyva.
Odpovědět
Ahoj, uz jsem tu dlouho nebyla a co se to tu dovidam zase divnyho? Fakt se musi tyto info o povolani rodicu vyplnovat? A chteji to vsude na matrice, nebo jak kdy a kdo si vysvetluje zakon? Jak uz to tu bylo nekolikrat. :-D No nechme se prekvapit, snad se nekdo jeste ozve,jake ma s tim zkusenosti. Ja uz finisuju a v nedeli odletame. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mishis:to je zajimavy, vypada to ze si to delaj jak chtej. Pritelovi zase nerekli o tom ze to bude chtit ceska matrika :-. Ne ze by to byl nejaky problem, ale co kdyz treba nekdo nevidel sveho otce 15 let a tak? eshley:Ty brdo koukam ze ty uz to mas za malo!! Kdepak se budes vdavat? V Cechach nebo v zahranici?
Odpovědět
No planovali a kombinovali jsme to hodne dlouho v CR, ale jelikoz to bylo tak hrozne slozite, dohodli jsme se s rodici a odletame sami dva na Seychely. Uz se strasne tesim na teploucko. A stresuju s tim ostatnim. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak hodne stesti, at vam to vyjde jak si prejete! :-) Budete pak delat nejakou party pro rodinu nebo tak neco?
Odpovědět
blu. diky,diky moc. Jen takovy slavnostni obed pro blizkou rodinu. Jsem uz dlouho pryc, takze ty kontakty co kdysi byly, nejak vysumely. Myslim kamosky a pratele. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
eshley123: Take preju, at vam to krasne vyjde. Ja si taky myslim, ze s tema papirama si to kazda matrika dela jak chce. Me to vyslovene matrikarka rikala, ze to chce, tak to bude mit. bluejay: To oni chteji jen datum narozeni rodicu a povolani. Zjistovat si to urcite nebudou (to povolani), tak si treba neco vymylete. Datum narozeni urcite maminka zna.
Odpovědět
Profilova fotka
A dneska jsme si konecne vyridili tu apostilu. Prvni ve fronte-SUPER 8-)
Odpovědět
ahoj holky, ted sem tu delsi dobu nebyla. Me tu v Kanade rekli, ze si o ten COI muzu zazadat 3 mesice pred svatbou :-( tak snad bude sve v pohode. Bluejay: muj snoubenec je taky rozvedeny a pani matrikarka nam rekla ze potrebujeme k rozsudku o rozvod take osvedceni, musí mít osvědčení - uvedené v čl. 39 týkající se rozhodnutí ve věcech manželských. Je to dle nařízení Rady evropského společenství č. 2201/2003 ze 27.11.2003. (pokud byl rozvod od 1.5.2004). Potrebujes take toto osvedceni? A kde se da ziskat?
Odpovědět
Profilova fotka
marci.r: my na ten snoubencuv rozsudek o rozvodu musime mit apostillu, tzv legalizaci, to je podle me to osvedceni. :-N Pak to samozrejme musime mit prelozene do cestiny. :-)
Odpovědět
bluejay: to se mas, ja porad nevim, kde to ziskame. :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?