Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
cutce: Diky moc, jeste si tam radeji cinknem, at to je jiste. A co se tyce meho draheho, to on se stara a docela se i angazuje ve vsem, jen ty papiry zjistuju sama a on obvolava. (samozrejme jen v Anglii bo cesky by si s nikym moc nepokecal ;-) )
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky!!! Vse nejlepsi do Noveho roku!!! :-N :-) Koukam ze se tu mnozime, to je parada, vic hlav, vic vi :-D To papirovani je fakt k vzteku ze? Taky nevim, od kdy ze plati ten pitomej Cert of no Impediment, jestli od dne kdy pozadas nebo po 3 tydnech vyseni na mistni vyvesni tabuli. Snoubenec rika, ze od de dne vydani coz je po vyveseni, ale to si jen mysli, nevime to jiste.. btw ja myslela ze ten NI ziskate na kazdy mistni matrice, town hall :-| nebo ne? Nechci jet do Ipswich :-. Mishis, tak uz jste byli v Cechach? Uz jste vybrali kde bude svatba? My jedem do Cech 6teho unora, na tyden, takze pujdem i na svatebni veletrh v Diplomatu. ;-)
Odpovědět
Ahoj holky! Muj pritel je taky anglican a planujeme letos svatbu v Cechach. Oba zijeme v Kanade takze se pokusime to planovat na dalku a vubec nevim kde zacit. :-( To papirovani mi pripada sileny a vubec si nejsem jista jestli se to da vse vyridit aniz by sme museli do cech pred svatbou.
Odpovědět
Profilova fotka
marci: pujde to uvidis, pokud mas hodnou kamaradku nebo mamcu, ktery ti pomuzou tak jo. Hlavne se domluv s matrikarkou, to se muze misto tebe domlouvat mamka a nebo uz ted maji emaily, tak prez email, aby ti rekla, jaky papiry budes potrebovat. bluejay: to mate Ipswich tak daleko, ze tam nechces?
Odpovědět
Profilova fotka
Bluejay: Ja jen psala Ipswich pro Mireckak, jelikoz psala, ze bydli v Ipswich. O certifikat si muzes zadat na miste tveho bydliste. Pokud vim, tak kazda matrika to vydava. Jo jo, v Praze jsme byli na zacatku prosince a vybrali jsme. Bude to na Chvalskem zamku. :-) Taky jsme uvazovali o tom svatebnim veletrhu, ale do Prahy jedeme ke konci dubna (uz snad s vyrizenyma papirama), tak nam to nevyjde. marci.r: Nevim, co po tobe budou chtit,kdyz zijes v Kanade, ale nemyslim si, ze by to bylo moc odlisne od nas v Anglii. Jak rika cutce, pokud mas nekoho v CR, tak at ti zajdou na matriku a zjisti, co a jak budes potrebovat. Nebo zkus najit neco na internetu, tam je vse, kdyz vis, kde hledat. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jeste jeden dotaz. Pri obradu ma tlumocnik papiry s tim, co bude rikat. Sezene si je tlumocnik sam nebo to musime organizovat my? A kdyz tak kde se daji sehnat?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holku , take se k Vam pridam. Happy New Year 2010 Vam vsem. Chci vam vsem podekovat za info , ktere nam tu poskytujete, hodne mi to pomohlo s vyrizovanim papiru. Zatim teda zaciname , ale aspon v tom mam trosku jasno. mishis: me bylo u nas na matrice receno , ze nam ten text oni muzou dat dopredu , aby si to tlumocnik mohl pripravit. My budeme mit kamarada , co tu s nama driv byl v Uk a umi dobre ( neni profik) , ten se pry musi jako " zarucit" podpisem.
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: me doporucila tlumocnika matrika. Ten tlumocnik musi byt opravneny. Zeptej se na matrice, ona ti rekne. evagois: nam rekli, ze to musi byt tlumocnik s razitkem, ze je opravneny preklad uredni veci, jinak je to neplatny, ale myslim,z e kazda matrika si to dela po svem
Odpovědět
Profilova fotka
Cusik holky! To je parada jak tu pribyvaji nove nevesty! No Ipswich je od nas asi 490km tak jsem rada ze tam nemusime! :-D To jen ze ja jsem plasan a hned jsem se lekla ze musime do Ipswich! Pak jsem si jeste pro jistotu overila, ze tam nemusim :-) staci zajit na radnici u nas v Torquay. uuff :-N marci: ja si myslim, ze to budete mit hodne podobne, budete potrebovat stejne papiry jako my, jen si nejspis budete muset vybavit snoubencovy papiry na anglicke ambasade.. Jinak pokud jde o tu apostillu z Milton Keynes, my to budeme vyrizovat postou,nekolik holek mi reklo ze to poslali postou v vsechno jim v pohode prislo zpet za 1-2tydny. ;-) mishis: tak to bude mit krasne, Chvalsky zamek je moc hezky, budete mit obrad venku na tom nadvori?Kde planujete hostinu, taky tam?
Odpovědět
Profilova fotka
cutce: asi to musi byt v kazde matrice jinak. Ja jsem si nejdriv myslela , ze musi byt opravneny tlumocnik. Ale tady jsem se docetla , ze nemusi , tak jsem si volala na matriku u nas a ta mi to take potvrdila. Ten muj kamarad s nema musi neco nejdriv podepsat. marci.r : take se snazim vse zarizovat na dalku. Domu chceme jet az tyden pred svatbou. Mam v CZ kamosku , ktera je velmi ochotna a strasne to semnou proziva. Uplne vsechno mi tam zajistuje , ja to pres net najdu a ona osobne zaridi. Kdybych ji nemela , tak asi budu v Cz docela casto :-) . Holky tu psaly o svatebnich agentech , zkus se nekde mrknout, jestli nemas nejakou osobu na pomoc.
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Ja spis myslela, ze to budeme mit v sale, ale jeste poradne nevim. Hostina bude hned vedle na Chvalske Tvrzi. Hrozne se nam to tam libilo a pani manazerka je velice prijemna. S tim tlumocnikem, jsem taky cetla, ze to muze delat kdokoli, akorat ze pokud to neni soudni prekladatel, tak se musi slozit slib pred oddavajicim. A vlastne sestrenka jak se brala pred x lety, tak taky mela kamosku na preklad.
Odpovědět
Profilova fotka
cutce: meli jsme prekladatele na obrade. Nevim, asi to chteli mit hodnekrat posychrovane..
Odpovědět
Článek se načítá
Moc vam holky dekuji! Hned mi je lip :-) Kdyz sem si cetla o tom vsemoznym paprirovanim tak sem si i najela na svatby ve Vegas :-D Ale nejako to neni moje kafco. Jen by to bylo lehci. Mamcu uz sem zabombardovala otazkama pro matrikarku. Tak sem zvedava. Ja sem si jen nebyla jista, jestli se da vse zaridit bez nas. S prekladama dokladu - muzu je nechat prelozit tady v Kanade nebo to musi byt udelano doma? A taky s tim dokladem o pravni zpusobilosti k uzavreni manzelstvi - myslite, ze by slo si o to zadat na zacatku te 6ti mesicni lhuty a pak vyzvednout pred svatbou? Nebo mohla by to za me vyzvednout mamca v Praze na ambasade?
Odpovědět
Profilova fotka
marci.r: odpovidam , zatim jen to co mi bylo receno u nas na matrice.Doklady jsou platne , kdyz jsou prelozeny v Cz. Ja uz jsem si nasla prekladatelku a je ochotna udelat preklad.Poslu vsechny papiry z Uk kamosce a ta ji to da.Pry by mely byt prelozene dokumenty na matrice drive nez pred svatbou z duvodu , kdyby tam neco nebylo v poradku , muze se to jeste vyridit. Kdyz to nebide spravne , svatba nebude. O dokladu pravni zpusobilosti si vyrizujeme uz ted , svatba je v Cervnu.Jsme obednani na unor na Register office....a cela ta procedura.Jen doufam , ze tak kolem koncem Brezna to budu moc poslat do Cz na ten preklad a predat matrice. Myslim si , ze to mamka za tebe muze vyzvednout.Ale zjisti si to jeste v Praze.
Odpovědět
Profilova fotka
marci: ja je nechala ty papiry prelozit v Cechach a trvalo jim to 2 dny.. A s tim dokladem o NI o to zadas v Kanade, takze to bysjte mohli mit v pohode.
Odpovědět
Profilova fotka
marci.r: Nejsem si jista, jestli o ten certifikat musis zazadat v Kanade nebo v Anglii, kdyz je tvuj pritel Anglican. Na to bych se taky zeptala, jen pro jistotu. Kazdopadne to ale bude jedno z toho. V Cechach o to zadat nemuze bo neni obcanem CR. A jak rika evagois, vyrid si to co nejdriv behem tech 6ti mesicu pred svatbou, v pripade, ze bude neco spatne, at mas cas na opravy. A co se tyce prekladu - ja myslim, ze to musi byt soudni prekladatel (teda aspon tak jsem to cetla) a musi na tom byt razitko, takze si na to taky davej pozor. Treba az budes mit papiry (NI a rodny list pritele) vyrizene a potvrzene apostillou, tak je posli mamce a at ti je necha prelozit v CR a pak to rovnou muze vzit na matriku.
Odpovědět
holky me na matrice rikala ze s prekladatelem s razitkem je to jednodussi, pak ten bez razitka musi podepsat neco jako cestne prohlaseni predem. nejlepsi je se ale domluvit primo na matrice.
Odpovědět
Profilova fotka
Ano ,2 mesice pred svatbou tam muj prekladatel musi zajit a podepsat cestne prohlaseni a ID a potom mu daji i ten tex na prelozeni.To mi rikala velmi ochotna pani na matrice Napajedla.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak mi dosla odpoved z matriky, tak vam to okopiruju. Vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství má skutečně platnost pouze 6 měsíců a tato pomínka platí i pro apostilu, která musí být na dokumentu datována a ani toto datum nesmí být starší 6 měsíců. Vysvědčení o právní způsobilosti musí, aby mohlo být použito v ČR obsahovat tři podmínky: trvalý pobyt osoby, pro kterou je vydáno, rodinný stav a údaj o tom, že domovský stát nezná žádnou právní překážku, která by bránila uzavření manželství se slečnou ........jm. příjm., dat. nar., adresa trvalého pobytu. Z Anglie je tento dokument obvykle dobře vypraven, musí být přeložen soudním tlumočníkem do češtiny a opatřen apostilou. Až budete mít tento doklad, bylo by třeba jej zde na matrice co nejdříve předložit, abych jej mohla posoudit a případně ještě poradila další kroky. Je třeba předložit také pas, váš OP, 2x rodný list, RL Vašeho přítele bude přeložen soudním tlumočníkem a opatřen také příslušným ověřením, v cizích RL často chybí přesné údaje o rodičích (jména, příjmení, data narození a místa narození rodné příjmení matky - je třeba také doladit, stačí zde na matrice), zde na místě vyplnit a podepsat dotazník o uzavření manželství a ráda Vám sdělím i organizační podrobnosti. K tomu je nejvhodnější osobní návstěva.
Odpovědět
Tak sem dneska poslala emajlika britskymu uradu tady ve vancouver, jestli by mi byli schopni pomoci s tim dokladem o pravni zpusobilosti. Consulat je na druhy strane Kanady tak jen doufam, ze mi budou schopni pomoci. S tim prekaldem - musim mamci poslat originaly na preklad nebo budou stacit kopie?
Odpovědět
Profilova fotka
marci.k: Pokud vim, tak to musi byt originaly nebo overene kopie.
Odpovědět
Profilova fotka
Ano musi to byt originaly.
Odpovědět
Ahoj, už jsem se solidně dopracovala k informacím co je potřeba ke svatbě v zahraničí s cizincem. Potřebuji jen soudní překlad, který se spojí s originálem, nebo notářsky ověřenou kopií. Ofocený cestovní doklad a vyplněný tiskopis. Chápu to dobře? :-p Nemá některá z vás tip na soudního překladatele v Brně/Znojmě? Díky.
Odpovědět
Holky jak jste to delali se svatbou meli jste dvoji obrad, jak v usa tak i doma v CR. Jak je to s papirama a pasem? Potrebuji novy pas po svatbe ale ziji na Floride a z USA si muzu zazadat ale jen ve Washingtonu. Jak dlouho to trva v CR pokud se budeme brat tam, a kdyz mi zmeni pas zase mam zelenou kartu a vse na stare jmeno. Hrozne vaham, jak to udelat. A jak je to kdyz budu mit civilni obrad v usa tak v cechach muzu mit jen cirkevni? Nebo muzu mit civilni take? mam v tom bordel
Odpovědět
Profilova fotka
sanmonbibi: nevim jak je to s obradama, ale m,yslim si, ze muzes mit dva obrady a jakekoliv. pas trva asi par tydnu, ale presne to nevim. Tvuj stary pas trva po dobu 3 mesicu po svatbe, pak je neplatny. Muzes si udelat rychlopas, ktery je platny na 6 mesicu, ale me rikali, ze ostatni zeme je nemaji radi a nemuseli by te na nej pustit. Protoze fotky se tam nalepujou. Jinak ja ziji v Anglii a pas jsem si nechala udelat v Londyne. Musis jit osobne o nej zazadat a osobne ho vyzvednout. Zjisti si kde mate ceskou ambasadu.
Odpovědět
san.: obřad můžeš mít civilní v zahraničí a církevní u nás v CR. Jen je jeden základní požadavek- jeden ze snoubenců musí být pokřtěný. Ostatní dokumenty si musíš domluvit s knězem, který by vás oddával. I když budete mít po civilním obřadě, pro římskokatolickou církev jste stále jakoby svobodní.
Odpovědět
evagos- můžeš mít překlad od soudního znalce i v zahraničí, ale musí mít : Překladatelskou doložku soudního překladatele pro CR. Jednu jsem takovou v UK sehnala. Přesně jako ty, jsem to chtěla posílat do CR, ale podařilo se mi to takhle vyřešit.
Odpovědět
Prave jsem si myslela ze nemuzu mit dvoji obrad jak tu tak doma, ze jeden musi byt cirkevni. jak je to s apostolskou cirkvi? ta se pocita ci ne? chceme se nejdrive vzit zde pac pairovani je milionkrat lehci nez s preklady z cr. ale pravou svatbu mame doma, tak nevim jak to je a nikde jsem to nenasla. Prave s pasem musim do Washingtonu, tam je ceska ambasada pod kterou spadam jako floridsky resident...
Odpovědět
eshley: mi to nechavali delat pres agenturu jmenovala se Aspena a maji pobocku i v brne, maximalni spokojeneost a express preklad nam udelali do dvou hodin :-D - u nas to vsechno hladce probehnout nemohlo :-N
Odpovědět
bouncig- díky za tip. Možná toho využiji až budu potřebovat ostatní. Zatím se mrknu na stránky. Bude toho vyřizování a překladů ještě hodně. ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?