Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my je budeme taky vyrabet doma, uz se na to tesime, aspon nas do pres zimu zabavi ;-)
Odpovědět
blue: hahaha, to byla sranda Lea musel pomahat, pac se do tomu nikomu nechtelo (ja byla hrozna sem detailista, tak se vsichni drzeli stranou jak jen mohli) a sama sem to neztihala, kdyz si vzpomenu jak sesival krajku a nasival koralky, tak se musim smat :-D uz mate design a wording nebo to vas taky jeste ceka?
Odpovědět
Profilova fotka
bouncig: zatim mame wording v anglictine, ale ne v cestine, chceme to mit na jedne strane cesky a na druhe anglicky, tak nevim jak to vykoumame. Chtela bych takove rozeviraci takze na jedne otevrene pulce bude ceska verze a na druhe anglicka, jenze co pak bude veprostred ?? To vase zni dost vymakane, kapsy a insert..wow :-.
Odpovědět
blue: my nevymysleli nakoupila sem je v confetti a pak si je sama nazdobila,jak sem chtela ale ten design byl dobrej, vypadalo to tak uhledne. No me se s tim prave nechtelo delat, pac to v cestine bylo uplne jiny nez to v anglictine, a to anglicky bylo moje oblibeny ale preklad neprosel kontrolou,ze toprej nebylo dost tradicni...a tradicne by mi to paralelne nesedelo....tak sem to vytiskla zvlast vlepila a hotovo. Aspon se zabavite, vsak si to poradne uzij !!!!
Odpovědět
Profilova fotka
mi jsme to meli jako kartu, a udelali jsme jak v anglictine tak v cestine. bluejay - tak doprostred nejaky obrazek a informace, kde ta svatba bude a kdy ;-)
Odpovědět
no ja na tohle nemam cas, zadala jsem to jedny firme na udelani. akorad kazdy bude jiny, pro cesky lidi nepotrebuju respond card nebo instrukce. libilo by se mi hrat si s tim povecerech ale domu se dostavam az kolem dvanacte, welcome to USA haha
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, prominte, ze vam tu do toho skacu, ale potrebovala bych vedet, jestli muzes pozadat o No impediment.... driv jak 6 mesicu dopredu a pak az to poslat do Londyna na tu apostllu, coz uz by teda bylo uvnitr tech 6 mesicu?
Odpovědět
mishis: nevim esi muzes nebo ne, ale v cr to nebude platny, ve skotsku ti to treba nevidaji vic jak 3 mesice pred svatbou, apostilla je jen overeni, takze bych tomu moc neverila.
Odpovědět
Profilova fotka
Diky. Jen jsem si to chtela overit. Nevis, jak je to v Anglii, jestli to muze byt behem tech 6 mesicu? Co jsem tu tak cetla, tak snad jo. Ja jedu za par dni do Prahy, tak se zeptam na matrice, jen pro jistotu.
Odpovědět
my to delali hned jak jsme se dotali do tech 6 mesicu, ale fakt si to radsi over na matrice, protoze ti kazdej rekne neco jinyho tak je to nejlepsi domluvit primo s matrikarkou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: co jsem zatim vsude vycetla je, ze cert of no impediment je platny na 3 mesice..
Odpovědět
Profilova fotka
mel by byt platny na 6 mesicu a muj sel driv jak 6 mesicu protoze na to musis asi 3 tydny nebo jak dlouho cekat. musi se to dat do novin, jestli nekdo neni proti, takze se ceka mozna az 6 tydnu.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak ted uz vazne vubec nevim. Holky diky za info. Matrika to jisti (snad) :-) . Bluejay: ja cetla taky nekde 3 mesice, ale to si za Boha nemuzu vzpomenout kde. Ale na ceskych strankach je zase 6 mesicu. Cutce: To jsem chtela vedet, jestli ti to daji s datem, kdy o to pozadas nebo az za ty 3 tydny co ti vydaj ten papir. Asi se taky budu muset informovat tady na Angl. matrice.
Odpovědět
Profilova fotka
ja si myslim ze to datum na certifikatu je to datum kdy ti ho vydaji, coz je po tom co to je 21dni zverejneny a nikdo nema namitky.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jeste aby me meli, vzdyt nas tu skoro nikdo nezna. :-) Jeste se optam na matrice a kdyz tak dam vedet.
Odpovědět
Profilova fotka
Libi se mi tvuj odpocet. Dobrej napad!!!
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: kdepak bydlite? My jsme v Devonu ;-) Kde bude svatba, v Praze?
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: Bydlime v Aylesbury, kousek od Oxford. Presne jeste nevime bo teprve za tyden jedem do Prahy si vybrat a konecne urcit presne datum. Uz se nemuzu dockat. Chteli bychom to ke konci cervence nebo zacatkem srpna, tak uvidime.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky preji Vam vsem stastny Novy rok 2010 a tem co se budou vdavat tak aby meli nezapomenutelnou svatbu a uzili si ji do posledni vteriny ;-)
Odpovědět
Krasny pohodovy rok 2010 vsem :-) Ja se budu vdavat 31. cervence 2010 v CR. Ted jsme se vratili domu z CR do Ipswich (Suffolk) a ja zacinam resit papiry! Je to hruza na matrice ve Velke Britanii nam toho moc nerekli, a ja se bojim, ze to nejak nezvladneme :-( Moje doklady jsou v pohode, ale s nastavajcim si moc nevim rady. Nemate nekdo vzor toho britskyho certifikatu prosim??? Souhlasim, ze platnost ma byt 6 mesicu (to mi rekli na ceske matrice!) Jak se postupuju pri jeho vydavani ve VB? Nekdo zminoval, ze se neco musi vyvesit na 3 tydny a pak ten certifikat vydaji..?
Odpovědět
Profilova fotka
Taktez se pripojuji k prani stastneho Noveho roku 2010!!!! mireckak: Ahoj, mas stejne datum svatby jak ja!!! :-) Nevim, jestli ti poradim, jelikoz jeste taky nemam moc vyrizeneho, kvuli tem 6ti mesicum. Ty budes potrebovat jen obcanku a rodny list na CR matrice. Tvuj pritel bude muset zajit do registry office v GB (Ipswich) a zazadat si o 'No Impediment To Marry'. K tomu bude potrebovat asi cestovni pas a nejaky dukaz o adrese, cili 'utility bill' nebo vypis z banky by mel stacit. Pravdepodobne tam nemusis chodit i ty, ale ja radsi s mym zajdu a taky si vezmu doklad a vypis z banky. Myslim, ze na tom certifikate jsou i tve udaje, tak proto tam jdu i ja. To by melo byt vyvesene na nastence na ty 3 tydny a pak ti vystavi ten certifikat, pokud nekdo nema nejake namitky. S NI certifikatem a rodnym listem tveho mileho pak musite zajit na Commonwealth Office (v Londyne nebo v Milton Keynes) a nechat to overit Apostillou. No a potom veskere papiry ( vcetne Apostilly) nechat prelozit soudnim prekladatelem a zanest na matriku v CR. Ted jeste cekam na odpoved z ceske matriky, jestli si o ten NI certificat muzu zazadat uz ted a pak jen potvrdit tou apostillou, ktera by byla az teda tech 6 mesicu pred svatbou nebo musi byt oba papiry do tech 6ti mesicu? Pak ti kdyz tak dam vedet, co mi napsali. Kde budete mit svatbu?
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: celkem mas se vsim pravdu. Zakladni vec je ze prave ze ten Certificate of NI nezmi byt starsi nez 6 mesicu. Je jedno jak stara je apostyla, ten Certificate nesmi byt starsi jak 6 mesicu. A v Londyne uz se neapostyluje, musis jet do Milton Keynes. Kdyz manzel zadal o ten certificate tak ja jsem s nim nesla, nahlasil jen me jmeno. Neco musel zaplatit, ale uz nevi co.
Odpovědět
Profilova fotka
Cutce: Diky moc za info. Ja si nebyla jista jak to presne je, proto jsem psala na tu matriku. Ani jsem nevedela, ze Londyn uz to nedela. Posledne, co jsem koukala na jejich stranky, tak to tam jeste bylo, ale ja jsem stejne chtela jit do Milton Keynes bo to mas bliz. :-) Mockrat dik, vzdycky je lepsi to slyset od nekoho, kdo s tim ma uz zkusenost.
Odpovědět
Profilova fotka
Tam melo byt , ze to mam ja bliz ne ty!! No jo, uz je pozde a nejak se mi to plete... :-N
Odpovědět
potvrdzujem ze platnost apostily je neobmedzena. To, co si das apostilovat, je vlastne platny medzinarodny doklad, ked si ho das prelozit napr. do svahilciny, bude platit v svahilsku na uradoch :) a urad je len v Mk. Nehorazne dlho sa tam caka a pri vstupe musite vsetky mobily, laptopy vypnut a furt tam chodi gorila a sleduje
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky. Ohledne papirovani se nebojte, je to jednoduche. Ceska nevesta potrebuje jenom rodny list a obcanku. Zenich cizinec cestovni pas, papir 'No Impediment To Marry' ktery se vystavi na vasem mistnim Councilu a pak rodny list s apostilou. Tu Vam vystavy v milton keynes. Je nejlepsi si tam zajet osobne, ja tam poslala kamaradku a mela stesti, ze to vystavili asi za pul hodky. Problem je, kdyz ma manzel dvoji statnost (muj ma GB a NZ). To potom musi byt potvrzeno, ze neni zenaty na tu druhou statnost (kdybyste nektera potrebovala pomoci, napiste do IP). Dale je dobre mit dobre zvtahy na matrice, ktera vas oddava. Tam nam pani napsala vsechna cestna prohlaseni tyden pred svatbou, ja to manzelovi prelozila, on to podepsal a bylo. Tak preji krasne planovani svateb a hodne stesti do 2010.
Odpovědět
Ahoj holky!Vse nej do Noveho roku 2010!!! Budu se vdavat za anglicana v anglii.Mohl by mi nekdo poradit,co potrebuji ?!Musim do CZ nebo se da vse vyridit v UK??? Diky moc Sari
Odpovědět
Profilova fotka
Devcata, jeste teda jedna otazka. Na tom NI certificate je datum, co jste si o nej zazadali nebo az po tech trech tydnech, co to viselo na nastence? Takze kdyz se vdavam 31.7. muzu o nej zadat az 1.2. nebo uz ty 3 tydne pred tim?
Odpovědět
Profilova fotka
Mishis, tohle ti nereknu, ale po pravde receno, ty 3 tydny nehraji zadnou roli. Ja bych o to klidne zazadala i pozdeji. manzel zadal nekdy v breznu a brali jsme se v cervenci a vze bez problemu.
Odpovědět
Profilova fotka
mishis: plati datum na certificatu, kdyz ho vydavaji, tzn. po tech par tydnech, ale at se ten tvuj taky o neco postara a zaridi si to ;-) , sabisek: ja si nepamatuju, ze by manzel podepisoval nejaka cestna prohlaseni. meli jste prekladatele na obradu?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?