Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jezkovy oci, to je desny! :-. :-. ja si snad jeste tu svatbu rozmyslim!! :-D :-D ba ne, to by mi asi neproslo :-D Je to fakt ale hrozny, jsme v Eu a je nam to k nicemu.. Holky dekuju za rady!
Odpovědět
cut: mi to nechavali prelozit az po tom jak sme prijeli z prahy s apostilou, potrebovali jsme ho prelozenej pac sme ho museli dolozit na studijni a pak zase na grandy a student's loan a tak, jinak pokud ho nepotrebujes v britanii ukazovat tak to nepotrebujes ;-) jo chteli ho i v bance kdyz sme sli otevrit spolecnej ucet... no nam matrikarka dala dva, tak jeden mam v cechach jak sme ho dostali a ten druhej kterej mame tady je apostilovanej a prelozenej, ale to bylo jen pro osobni potrebu ne kvuli tem formalitam.
Odpovědět
Profilova fotka
bounci; ja jsem sla taky do banky s oddacim listem (vzdycky musim premyslet jak se to rekne :-N ) a nebyl prelozenej a v poho. Tak nevim
Odpovědět
cut: jej ja to ani nezkousela,musim rict,jak sem to vyridila tak to hned nachal prelozit a bylo to. Normalne, sem se ale divila jak to blbe prelozila 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
kdyz to tak ctu tak zjistuju ze budeme muset po svatbe zustat v cechach dyl nez jsem si myslela :-S
Odpovědět
blue: neboj, hned jak ti vydaji oddaci list, tak dalsi den to vyridite a je to, to cestovani je blby, ale jde to rychle. ;-)
Odpovědět
Ahoj, chtelabych se zeptat, ktere papiry musime met uredne prelozene, pokud je nastavajici cizinec. svatbu chceme mit v cechach a jelikoz se tam tak casto nedostanem, tak at toho povyrizujeme pri nasich obcasnych navstevach, co nejvic a mame pokud mozno vsechno. To vite, delam to poprve...! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: mi to vsechno stihli za den. Rano v 8 na Hluboky na Matrice, pak autobusem do budejic na matriku na potvrzeni Hluboky a v 10:00 na vlak do Prahy :-D :-D :-D :-D seboosis: ja uz si to moc nepamatuju, ale urco jeho rodny list pak independant, ale zkus se domluvit s tvou matrikou, uz ted se muzes domlouvat prez email.
Odpovědět
no tam jsem psala, ale moc jsem se toho nedozvedela. Nevim nic o papiru z cizinecke policie atd. co tu ctu. Ale hlavne nas upozornili, ze nas to bude stat dva tisice, protoze je cizinec, dalsi tisic za to, ze mame datum mimo jejich oddavaci dny a taky nas neco bude stat tlumocnik. Tak vim, kolik nas ta svatba zhruba vyjde, ale nevim, co potrebuju opravdu proto, aby jsme se vubec mohli vzit.... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
jak jsem psala nahore to potrebujes. zadny papir ohledne cizinecky policie uz nepotrebujes. I mi jsme platili o 2 tisice vic, ze muj je cizinec a tlumocnik nas stal 3 tisice
Odpovědět
seb: potrebujete si nechat vystavit certificate of no impediment - je casove omezenej, a pak to spolu s rodnym listem vzit do milton kynes, kde vam na oba zvlast daji apostille, a to pak nechate oboustranne prelozit, takze dohromady to budou ctyri strany. Tlumocnik zalezi jak rychle zvladnete obrad a jestli ji nebo ho budete mit i na proslovy, my za ni nechali neco pod 7 000, ale byla snama od 12:30 do 16:30.
Odpovědět
Profilova fotka
ty brdo, to je docela palka za tlumocnika, my ho chceme jen na obrad a cuttysark mi nasla mistni tlumocnice co stoji kolem 300-400kc za hodku.. ;-) bouncig: jsem trochu natvrdla jak to myslis ze si das rodny a no impediment oboustanne prelozi? =-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ja jsem nechavala uredne overit papiry az v Cechach, vyslo to levneji. Bluejay: ja bych se ale zeptala, zda ta tlumocnice muze preklad uredni veci, musi na to mit razitko, jinak by byl snatek neplatny, na to bych se zeptala, protoze 400 se mi zda strasne malo
Odpovědět
Profilova fotka
cutce: hmm.. to si radsi zjistim, aby po veskere snaze jeste nebyl snatek neplatny ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
presne. Ted uz to nemuze prekladat jen tak nekdo ;-)
Odpovědět
blue: ne jen musi byt prelozeny obe strany, protoze apostilu mas ze zadu a ta musi byt taky prelozena :-)
Odpovědět
Jo jeste nekdy se ptaji esi chces svazat original s prekladem, aby to bylo platny tak to musis nechat svazat dohromady original+preklad, takze budes mit svazanej rodnej list s prekladem a certificate s prekladem.
Odpovědět
Profilova fotka
bouncig: aha, tak proto oboustrane! Ty brdo, to je docela blby mit prositej rodnej list, ze :-|
Odpovědět
blue: jej, tak ti to jeste zkomplikuju, mi primo v te prekladatelske agenture nechali udelat uredne overenou kopii rodnyho listu :-D takze ta byla svazana s prekladem.
Odpovědět
Ja si tu svatbu fakt rozmyslim.... dopr...stopadesat tisic papiru a pritom je to furt jedno a to samy... No jenom jsem chtela, jsem tady cetla (ale to uz je hooodne stary prispevek), ze nemusi byt prekladatel, ze staci nekdo,kdo podepise slib, ze bude prekladat pravdive.... A to by nas vyslo uplne nejlevnejc. A jak ty papiry musi byt stare, nebo spis nesmi. At nezacnu hamotit hned a pak zjistim, ze uz neplati a budu muset hamotit znovu. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
seboosis> neklesej na mysli... taky muzes mit dvojjazycnyho oddavajiciho a pak nemusis mit tlumocnika. ovsem na urade je nenajdes :-D {ten smajlik je na nase ceske uredniky.....} treba unitari by to meli zvladnout levou zadni, pokud nejste verici a nemate jinou cirkev {unitari oddaji kohokoliv, velmi pratelska a pro tyto ucely vyuzivana cirkev}
Odpovědět
No mame to u nas na dedine... Jako starosta asi umi cizi jazyky, ale ne ten, ktery potrebuju... :-(
Odpovědět
holky my sme platili vlastne okolo tisicky tlmocnicke - a to bola od 14.00 az niekedy do 18.00. Da sa zohnat aj lacnejsia ako 3 litre.......... seboosis a odkial si? Ja som teda tlmocnicku hladala tak, ze som nasla kontakty na sezname a posielala som im maily s poptavkou. Doslo mi spatky asi 20 odpovedi. Zalezi ale aj, ci potrebujes tlmocnika aj na hostinu (na preklady prejavov napriklad) alebo fakt len na ten obrad - inak matrika by mala mat tiez kontakty na tlmocnikov. co sa tyka papierov, potrebujes ten Cert.of no Impedimence, to sme si davali robit na ambasade alebo sa to na aj na Registry office v UK, oapostilovany rodny list (office na apostilu je v Milton Keynes a robia to na pockanie) a to prelozit uradne. My sme apostilu na C of no I. nepotrebovali, pretoze to vystavovala ambasada v CR a vtedy to netreba, ale keby si to davate cez UK office, tak treba apostilu.
Odpovědět
No msy jsme z Holandska. A potrebujeme tlumocnika jenom na obrad (Teda jestli nemuze byt jenom ten podepsany slib),jelikoz priteluv svedek, je Holandan a zije v cesku, takze umi oba jazyky perfektne... A my jedem pristi tyden na urady, tak se poptame primo tam..., ale jinak dekuju za rady
Odpovědět
ten certif. Nesmie byt viac jak polroka, myslim ze aj apostila ale to nejsom ista. Niektore matrikarky su ok s prekladatelom, co neni oficialny, ale my sme mali bitch, ktora sama nevedela co ma ako byt.
Odpovědět
Profilova fotka
me zase rikala ze z legalniho hlediska to musi prekladat prekladatel s razitkem. ja bych si radsi priplatila, aby mi za par let nerekli, ze to bylo neoficilani kvuli prekladateli. Stejne svatba vyjde na strasny penize, takze ta tisicovka navic si msylim neni moc.
Odpovědět
Profilova fotka
ja vim ze tisicovka navic cloveka nezabije ale to mas neco tam a neco tady a nakonec nas ty preklady a razitka vyjdou na min 10tis, to je des. Ale holt to musi byt a samozrejme to tak musime udelat, jedine co me stve je, ze jsme Evropska Unie jen kdyz se to statum hodi :-|
Odpovědět
Profilova fotka
nojo je to tezky, oni si vse udelaji tak jak to vyhovuje jim. Tak si to radeji holky zjistete u sve matrikarky :-)
Odpovědět
holky jak to mate s oznamenim? ja uz poslala save the date kazdymu kdo je daleko a musi letet do cr, a ted resim oznamka.nechci delat dve ruzny oznamka jedno pro cr a jedno pro usa. v tomhle se tak nejak potim haha
Odpovědět
mi meli nakoupeny takovy papirovy rozkladaci oznameni s kapsou do ktere jsme vkladali informace o cestovani, ubytovani, informace o obradu a hostine a do vnitr ( na hlavni stranu, sme jeste nakoupili inserts, a ty sme pak natiskly pro UK hosty v Aj a pro cesky hosty v CJ, zas tak komplikovany neni, delat dvoje, pro me bylo nejhorsi vymyslet co do toho vubec napisem. No navic se mi nikde nic nelibilo co sme si mohli dovolittakze ja to vsechno vyrabela doma, coz mi trvalo asi 4 mesice....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?