Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
forum neni pro firmy........ 8-(
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Ahojky holky neberete si nahodou nektera z vas amika???
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj anevent, no nevim, :-| ale uz te jednou odsud vymazali. Ja bych klidanko s natocenim zdarma souhlasila, clovek nema co ztratit ze ;-) Ale vdavam se az za rok, do te doby uz budete jiste rozjeta firma.
Odpovědět
no na mna to posobi dost podozrivo a smejdacky teda, sorry....... |-|
Odpovědět
Profilova fotka
No my nataceni svatby neplanujem, takze jak rikam, nemeli bysme co ztratit ;-) ale nema se tu prece inzerovat! naughty!
Odpovědět
my tez neplanujem popravde....obrad nam natoci asi bracho alebo kto a budeme mat krasne foto, my na video moc nie sme :-p
Odpovědět
Profilova fotka
:-) No to my prave na video taky zrovna nejsme, cela se osivam, kdyz se mam na sebe divam na videu..Takze mame jen super fotografku ;-) Videla jsem dve svatby na videu, pravda je to tak 8 let zpatky, a bylo to kapanek trapny, strojeny, lidi se osivali a nevedeli co delat.. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ty brdo cuttysark tobe se to uz blizi milovyma krokama!!! :-o :-)
Odpovědět
ahoj holky,mi mame zrovna jednu cesko- anglickou za nama, bylo to super!!! cuty- divamse ze uz ti taky moc nezbyva co? uz mate vsechno zarizeny? my taky video nemeli, taky na to nejsem, alemrzi me ze vic lidi nebylo v pohotovosti protoze nektery chvile stali za to :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky ja prave taky planuju cesko anglickou svatbu a vubec netusim kde zacit.. muzete mi holky prosim poradit co je nejdulezitejsi mit? a hlavne co by pritel mel mit vyrizene jako papiry a tak podobne... diky moc Lucie
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj Lucie! Tak jsi na tom jako ja pred 2 mesicema, ted diky holkam tady z beremka vim snad uz vsechno! :-) Bydlite s tvym anglicanem v Cechach nebo v UK? Ono je to jine kdyz ty papiry obstaravate v Cechach anebo v Anglii. Je to hora papiru. :-o Pokud vim, tak Tvuj snoubenec musi nejdriv ziskat apostilu na rodny list a popr. rozvodovy papiry, pak potrebujete ten Certificate of no impedinence, to by vam meli dat v town hall, ale nesmi byt vic nez 6 mesicu stary. No a to vsechno pak musi byt prelozeny do cestiny prekladatelem s kulatym razitkem. Dale soudne uznany tlumocnik pri obradu, ale hodne holek tu rikalo, ze mohli mit jen kamaradku ktera umela anglicky, kdyz snoubenec podepsal nejake prohlaseni..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
bouncig czech: wow mate prekrasne fotecky, moc vam to sluselo!! :-) :-) Povidej, jak to pak ve skutecnosti probiha, bavili se dobre vasi anglicky hosti? Nemas nejake prakticke tipy na co si dat pozor a tak?
Odpovědět
Profilova fotka
Bydlime s pritelem v anglii a svatba bude v cr... ale az pristi leto takze mame spoustu casu... kamosku ktera umi super anglicky tu mam... ta sama zije v cr s anglicanem.. tak pokud bude stacit ona to by bylo nej... takze papiry jeho zarizovat tak tech 6 mesicu to je ok.. .coz v lednu teprve jedem k nasim a na pevno stanovime datum ktere tak na pul uz mame a zamluvime hotel a tak podobne... tak snad nebude problem sehnat prekladatele... uz se jen desim te sumy co nas to vsechno bude stat....
Odpovědět
luci aji na ten certificate of no impediment potrebujete apostilu,my tam vyslali leaho rodice, je to nekde u londyna ze? bluejay: diky :-D nasli jsmejedinyho anglikanskyho vikare v cr, takze obrad byl v anglictine a prekladatelka prekladalado cestiny, meli jsme order of service,slovo od slova ,paralelne prelozeny a jak cesi tak anglicani a skotaci byli uplne nadseni. Na privitani v restaraci jsmesegru se svagremnatahla do naseho hanackyho kroju a misto sampankyho roznaseli 50% merunkovicu :-D , vereri sme se taky zavdecili, prekladatelku jsmemeli i na proslovi ktery uvadel dj v obou jazycich, jidlo super a hral k tomu jazz, meli jmehromadu venkovniho prostoru tak ti co nechteli tancovat se cachtali ve fontankach nebo hrali pokr, taky jsme na chvilu zaradili ceilidh- skotsky tance :-D meli jsme super nenucenou uvolnenou atmosferu, vsichni se snazili komunikovat,nas best man byl uzasnej, fakt obesel vsechny stoly a snazil se kazdyho bavit i kdyz to slo sem tam ztezka. musimjit,anglie hraje a ten tady mrci,ze se nemuze divat,tak sas holky pozdeji....
Odpovědět
Profilova fotka
co to je ta apostila cece,,, ani mladej nevi... ze to nikdy neslysel... no my bydlime kousek od oxfordu... na tyhle papiry se musi nekam specialne na urady? nebo staci jak si psala village hall?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jak tomu rozumim apostila je legalizace: all documents must be originals and must be legalised at the Legalisation Department of the Foreign and Commonwealth Office in London (Apostille) A jedna holcina mi tu napsala, kam ze se maji dokumenty poslat, je to pry v Milton Keynes Addresa je: Norfolk House (West) 437 Silbury Boulevard Milton Keynes MK9 2AH
Odpovědět
jojo,oficialne je to v londyne ale office maji v milton keynes, tam ti na pockani obe orazitkujou, jedno za £30. ale to az potom co uz mas ten certificate of no impediment, kterej ti daji v mistnim register office, nebo jak to je, no pakarna jak blazen,pak to priveses domu a potrebujes obostranny preklad, jak dokumentu tak apostille, soudnimtlumocnikem, pekne vam svazou jak original tak preklad ,zasnerujou a prelepisou kulatou znamkou tlumocnika, soudniho prekladatele potrebujete i na obrad.
Odpovědět
Profilova fotka
Jezisi ty si hodna.... mooooc dekuji, pritel si to ted cetl a rika... hmmmm.... haha to je fakt celej chlap.. furt me uklidnuje ze mame jeste rok co furt plasim... no ale co ceka... zenska se na to tesi celej zivot chlap jen vidi to co to bude stat haha....
Odpovědět
blueajay.......jj ja som si tym presla pred par tyzdnami.....je to nightmare.......teda ten legalizacny office, cakala som tam asi 4 hodky a zoberu ti mobil svine ;-(
Odpovědět
a zpatky k te hostine, rozhodne je super mit ushers, na obou stranach jak cesky tak anglicky mluvici,mi meli dva leaho brachy a svagra a miho brachu a svagra, pomahali s organizaci, dovedli lidi k autobusu,porozdavali co bylo potreba, pomahali lidem kteri byli ne az tak mobilni, rozhodne kdyz vi co delaji tak to usetri hromadu starosti!!!! jediny co bych se snazila vyresit lip bylo ze nikdo nebyl poradne sebevedomej na to aby momahal s celkovou organzaci, takze treba pri foceni jsem musela porvavat ja ,aby se vyfotili vsichni co nechteli, aby se dobre seradili atd.... coz zrovna moc elegatni nebylo a druha vec, protoze jsem organizovalahostinu vice mene sama a nikdo jiny nevedelktera bije, cisnici litali porad za mnou i kdyz byli skveli, asi bych si to opet odpustila, takze rada nebojte se zosvetit o trochu vic lidi do planovani, usetrite si tim hromadu stresu a pak taky co nejvic obou mluvicich lidi,treba to ze dj mluvil anglicky bylo super,pomahal hostum kdyz potrebovali neco na baru atd.... jinak by to bylo na me...
Odpovědět
cutty: ty jo to je 4 hodiny,a to pak jeste to behani po svatbe, nas poslali na ambasadu v praze a po 2 hodinach cekani nam rekli ze tam nic nepotrebujem...
Odpovědět
Profilova fotka
Ty blaho holky a nemuzeme to tam poslat postou? Je to silena dalka, fakt se mi tam nechce vlacet a cekat 4 hodiny :-| bouncig_ : dekuju za rady! Nekdy jsou to fakt veci ktery zjistis az kdyz si tim projdes! Vy jste asi meli hodne lidi, ze? My planujeme asi jen kolem 30ti, tak je snad bude jednodussi komandovat..A taky moje mamca rada organizuje lidi a ma prirozenou autoritu vrchni sestry :-D :-D tak ji lidi budou poslouchat :-D Ta vase svatba jinak zni jako idylka, lidi se bavili, cachtali ve fontankach.. aaahh :-N takovou pohodicku si taky preju..
Odpovědět
Profilova fotka
my teda nastesti mame Milton Keynes asi 40 min autem coz je super.... takze nam to zase tak hrozny nebude....
Odpovědět
no my oba studujemv glasgow, a rodice to meli asi 4 hodiny autem,nastesti moc dlouho necekali :-N jinak minaky nemeli ohromnou ,asi 65,ale jak se zacnou rozutikat a podobne,noje to sranda.... :-D no my podle toho tak vsechno planovali,chteli sme hlavne pohodicku,zadnou nucenou zabavu, velky venkovni prostor byl podminka, a timpadem v olomouci docela omezene moznosti, alebyli jsmemaximalme spokojeni. Mate plany na zabavu atd?
Odpovědět
Profilova fotka
no plany.. hehe... pritel to spis nechava na me... rekl at si na kompl udelam novy okynko s nazvem svatba a tam at vse davam a on se jednou za cas na to koukne... par prostoru uz mame vyhlidnutych.... tak se v lednu na to jedem podivat a trvale zamluvit... taky zalezi na cene zejo... jak rikam vubec nemam tuseni co u nas stoji... furt jeste ziju v tom obdobi ze u nas je vse hrozne levny ale jak tak posledni dobou jezdim domu dostavam cim dal vetsi facku s cema cenamna... na to kolik si lidi u nas vydelaji, fakt nechapu....ale mame tak hodne stejne predstavy co chceme...
Odpovědět
luci: ja byla to samy :-D :-D :-D ale i tak zkoncite hodne pod prumerem britske svatby,to je nejakych £24 000. my sme zamlouvali uz rokn do predu a to uz meli nase terminy vybrany, nakonec jsmeto stejne zrusili,pac se nam to prestalo libit... ja menila vsechno 20x, jeste fotograf byla sranda.... kupujes si saty,nebo pujcujes?
Odpovědět
Profilova fotka
no s satama je sranda... mam jedny vybrany ale az sem je konecne nasla tak to byla jen nejaka stranka kde chteli poslat miry a ze mi je usou a poslou coz ja nechci ze jo.. .chci si na ne sahnout a ve skutecnosti videt a vyzkouset a nechat si je upravit na miru... no takze sem hledala dal a nakonec sem ty moje vysneny saty nasla v praze v jedne pujcovne tak sem jim vcera psala zda vubec ty sami maji fyzicky skladem ze bych se dojela podivat.. no jeste sem nedostala zadnou odpoved.. no pritel rika proc si je nekoupim ale co s tim pak zejo.. no ale kdyz budou levny tak si je koupim a pak kdyztak prodam... no uvidime... no ja v rijnu jedu domu na 14 dni takze zacnu uz po necem koukat.. dort a tak... fotaka az podle datumu mam kamosku ze stredni ktera se s manzelem dali na fotografovani svateb tak snad neco bude... haha
Odpovědět
bluejay da sa to poslat postou v pohode, kukni na ich stranky tam je to vypisane - my sme nechceli posielat, aby sa to nestratilo.......
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, take hlasim jednu cesko anglickou svatbu. Uspesne za nami. Na matrice byli hodni a vstricni ja potrbovala rodny list a obcanku. Manzel potreboval original rodny list, prelozen do cestiny s apostilou, potvrzeni ze zpusobilosti k svatbe v aj z mista bydliste, opet prelozene s apostilou a potom pas. To myslim bylo vse. Trosku nam to komplikovala dvoji narodnost (Anglican a Novozelandan), ale mohli jsme napsat cestne prohlaseni primo na matricer a bylo vse vyresene. Je to docela papirovani, ale da se to v pohode obstarat. Kdybyste potrbovali, klidne napiste do IP a ja dam kontakty ci poradim. Hodne stesti s planovanim holky. Bydlite nektera v Londyne?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?