Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
tak problemy prosim vas take, ze sme uz davno rozoslali pozvanky, polovica anglanov sa neozvala ani tuk, takze ich obvolavame asi na 3x kym sme dosli k nejakemu zoznamu hosti.......z toho niektori hostia sice povedali ze pridu, ale to bolo vsetko....a stale rozosielame maily kto chce prist, nech nam da vediet ci chce aj hotel, transfer z leticte a tak, a nikto nic......potom pridu vsetci den pred svadbou a budu nadavat ze nic nebolo zabezpecene a otravovat o 4tej rano po svadbe ze nemaju kde spat ]-( ]-( A tomu sa prave chceme vyhnut, na zlatom tanierku sme im doniesli hotel, trasfer z APT....a ono nic, ludia nemaju zajem 8-(
Odpovědět
pritom na pozvankach bolo jasne uvedene - dajte nam vediet do konca Juna ]-(
Odpovědět
inak bluejay boli sme stretnut tu prekladatelku Paulu a je uplne super! Hrozne mila a ochotna, ale ma mimiska, tak neviem, ako na tom bude casovo - zalezi kedy to mate vy. Skus sa jej ozvat :-) ak si este nikoho nenasla :-N
Odpovědět
cutce co myslis tou apostilou v cechach? Ja musim bezat do UK next week kvoli jednej debilnej apostile 8-( 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
cuttysark: jako bych cetla roman o nasich pripravach, uplne stejna pisnicka, my vse naservirovali a nekteri se ani neuraci poslat vyplneny papir zpet...tak jsme taky v obvolavacim obdobi :-(
Odpovědět
Profilova fotka
tak mi mame stesti, mamce jsem ze zacatku rekla, ze ji o vsem jen informuju, ale rozhodovat se budeme mezi Mnou a nastavajicicm. ze zacatku jsem ji musela parkrat okriknout, ale ted uz naprosto v pohode. Nasi vsichni anglicani co jsme pozvali maji zamluveny uz letenky, takze presne vime, kdo prijde. cutty: no me rikala matrikarka, ze budu musit jit s oddacim listem do Prahy na overeni a aby byl platny tu v UK.
Odpovědět
my sme im este vytvorili 4 info papiere - jeden o ceskej republike nejake zakladne infosky (pac anglani, zejo, niektori ani nevedia, ze je to v Europe), potom info o zamku, info o hoteli a restike, info o svadobnom dni - ako co bude prebiehat, kam treba poslat prachy na hotel, nase kontakty, krok po kroku co sa bude diat...... na krasnom papieri vytisknute vsetko, serkali sme sa s oznamkom - sami sme mi ho robili a trvalo to dost dlho........a nikto sa neunuva ani poslat trapnu gratulacnu kartu. Inak aby som nenadavala na Anglanov len, Slovenska strana je presne taka ista ]-( ]-( ]-( Este ze Cechov si tu mozem obvolat alebo ich stretnut a prebrat to s nimi napriamo......... mam dojem ze hosti mojou svadbou otravujem :-S :-S :-S :-S :-S cutce takze ceska apostila kvoli ceskym uradom aha ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
cutty: ne ona mi rikala, ze to musi byt apostilovany v Cechach aby to platilo v Anglii
Odpovědět
cutce jasne, som to poplietla, ale myslela som to co ty....uz blbnem z tych uradov ;-) ceska apostila kvoli UK uradom :-N
Odpovědět
Profilova fotka
cutty: jojo a predstav si ze v UK apostyla stoji kolik £28? A V=v Cechach budu platit 200,-, to je rozdil co??? :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Teda holky ty starosti s anglanama vam nezavidim. :-| My to budeme mit jednoduchy,protoze prileti jen pritelovi rodice ze Spanelska, jeho mamca je uz silene natesena a to mame rok do svatby :-D No a pak jeho bracha s rodinou a to je vse. Takze jsme s hostama v uzkem kontaktu.. Jinak cuttysark: dekuju za typy na prekladatelky! A taky mate dobry napad s tema informacnima papirama, asi bych taky mohla neco sesmolit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem premyslela, ze bych tam dala kazdyho malou fotku s informaci, jmeno a ke komu patri a kdo je :-)
Odpovědět
Článek se načítá
cutce, no to nastve :) teraz zistujem ceny taxi, takze z lutonu do milton keynes 45libier jedna cesta :-( uzasne bluejay, ak chces poslem ti to nase, rada pomozem, mozes mat inspiraci
Odpovědět
Profilova fotka
to neni tak moc, jak je to daleko?
Odpovědět
asi 20minut od ltnu...vlak tam nejde, ani iny public transport, musela by som ist st.pankras-euston-mk, a na to nemam cas...bo sa vraciam same day...
Odpovědět
Profilova fotka
cuttysark: To by jsi byla moooc hodna, :-) kdyby jsi mi mohla poslat na IP jak jste se poprali s tema vseobecnyma radama v info o CR. Mas tam "bacha na taxikare nekteri si radi na cizincich privydelaji"? :-) :-D Holky odkud mate saty? Koupili jste si je v UK a nebo pujcili doma? Ja si je chci pujcit doma z pujcovny, nevim co bych s nima jinak pak delala..
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: ja kdyz jsem si zkousela doma, tak se mi zadny nelibily, takze ja je mam odtud - navrharka Amanda Wyatt
Odpovědět
Profilova fotka
cutce: a budes si pak saty nechavat? Ja mam uz tak malo mista ve skrini :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ne az se jich nabazim tak je budu chtit prodat, no jeste nevim. jedna znama je oblika na vyroci :-N
Odpovědět
tak som spatky, ten debilny office bol nocna mura des a bes :-( :-( :-( ale mam to!!! stali sme tam jak trubky 4 hodiny, skoro som nestihla lietadlo spatky, maju tam system hura, no fajn ]-( cenu taxi sa mi nakoniec podarilo vyjednat na 45 a potom spatky na 30 gbp, takze som trochu usetrila z povodneho planu....ale inak odporucam ak sa chcete riadne nas.....t, chodte do MK na legalizacny urad ]-( No co, hlavne ze to mame! Uz to mame aj prelozene, ta nasa prekladatelka je uplne super, sikovna holka mala to za 2 hodiny prelozene vsetky 3 papiere x-) x-) mysim ze na svadbe bude tiez ok, je moc mila... bluejay, posli ma maila a ja ti poslem tie infosky jo? ;-)
Odpovědět
cutce, co? Na vyroci? haha! To by ma nenapadlo....
Odpovědět
Profilova fotka
Teda to je zvlastni nosit svatebni saty na vyroci :-) A to jdou treba do restaurace na veceri?
Odpovědět
Profilova fotka
to presne nevim, ale asi ne, uz maji 3 deti tak asi jenom doma :-D vy uz mate saty????
Odpovědět
bluejay tak som ti to poslala, neviem ci ti to prislo lebo mi umrel net....ja uz saty mam, este sa upravuju, ale my to mame az 5.9.
Odpovědět
Profilova fotka
cutty: a odkud? Z Cech?
Odpovědět
jj z cech, zo salonu Brigit v prahe, site na mieru. ja som spokojna, dobra cena a su take, ako som si ich navrhla (resp.som ukradla navrh z jedneho salonu, ktory som si upravila =-) =-) :-x :-x :-) :-) )
Odpovědět
Profilova fotka
a na kolik te vysly?
Odpovědět
7 a pol. Bargain......
Odpovědět
Profilova fotka
tak to teda jo, skvely kup ;-)
Odpovědět
jj tak tak ;-) uz mame skoro vsetko, zajtra ideme na matriku odovzdat papiere a zaplatit poplatky, celkom to mame ze 5 litrankov ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?