Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Jinak jsem uz zjistila jak se ten dokument co bude milacek u nas potrebovat jmenuje.... je to Certificate of Impediment... a trva 3 tydny vystaveni a delaji to na Council.
Odpovědět
Profilova fotka
Jee tak to me mrzi ze jsem tu tvou otazku nasla az ted Mandy, jenom dodavam, ze to na tom registry office stoji asi kolem £40. Miminko (nevime co to bude) cekame na konci ledna, takze pod temi svat.saty se mi brisko uz fakt rysovalo ;-) Obcas se na konikovi vidam s Cairou, i kdyz jsem ji tam posledni dobou taky nevidela. Na mimco uz se moc tesim, je to krasny pocit to simrani zevnitr a podle obrazku z ultrazvuku je to to nejkrasnejsi stvoreni co jsem kdy videla :-) Jinak pejsky mame taky, dva jack russel teriery, taky moc doporucuju, i kdyz ti nekdy neprijdou ani pro piskot kdyz se jim neco nezamlouva :-D Jinak svatba byla moc super, hlavne to jidlo, objednali jsem si ne moc znameho vegetarianskeho kuchare a musim rict, ze jsme fakt udelali dobre. Vsichni byli naprosto spokojeni a doted nam na to jeho jidlo chodi chvala. Taky s cenou nic neprehanel a snazil se nam vyjit se vsim vstric, paradne to jeho menu zapadlo do atmosfery dne. Az se mimco narodi tak se chystame premistit do Cech, taky kvuli pocasi, tady uz zase prsi :-(
Odpovědět
Edito, chtela jsem se zeptat jaka je ta knizka jogy, co sis koupila? Zatim mimco necekame, ale delam rada jogu, tak bych chtela slyset recenzi od skutecne maminky:) Jinak tu v USA taky furt leje :-D
Odpovědět
Profilova fotka
editahlb: toz nevim, jestli to s tim pocasim tady bude lepsi....moc teplo a sucho tady v CR taky neni :-(
Odpovědět
Profilova fotka
edito: a kde budete bydlet? myslim mesto? mam pocit, ze jsi tady psala, ze opravujete domecek? to je prima, ze tvuj muz chce do cech :-) ani neni zas takovy problem najit tady jako cizinec praci, nejlip jsou na tom samozrejme programatori a taky ucetni tady teda taky trochu prsi, ted zrovna ne, ale preci jen se to trosku pokazilo. ale to podzimni listi.... kazdy rano ted chodim vencit, tak si to mam cas uzit :-D nad jackem russelem jsme taky premysleli, ale vsude pisou, jaky jsou to zivlove. tak jsme se nechali odradit. ale nejsem si jista, jestli je ten border o tolik klidnejsi - bordel dela slusny
Odpovědět
Profilova fotka
Nejak jsem to tu ted v praci nestihala a vcera mi tady ten server nefungoval... Lenko tu knizku jsem mela z knihovny, ale je vyborna, moc doporucuju! Dvakrat jsem si prodlouzila vypujcni lhutu ;-) Jinak jsem zacala chodit na jogu pro tehotne a je to moc fajn! Je nas tam jenom par a je to krasne uvolnujici.. Bydle budeme kousek od Prahy, nevim kdy se s miminkem da cestovat, ale predpokladam ze od dubna uz tam budeme zabydleni se vsim vsudy. Manzel je profesi muzikant, do Prahy jezdi hrat docela casto tak snad se mu podari se uchytit. Jo a mame tady krasne slunecno!! Ani se mi tomu nechce verit! Uz pocitam minuty do konce prac doby a hura domu a na prochazku! Mejte se holky!
Odpovědět
Profilova fotka
kousek od prahy? a kde? mam kousek od prahy rodinu - na sever, pravy breh vltavy
Odpovědět
Profilova fotka
davam vedet ze poradame sraz ceskych maminek ci skoromaminek u nas ve Wicken, Cambridgeshire, 5.11. Pokud jste kdokoliv odtud, ci tu mate zname, dejte vedet! Diky jana
Odpovědět
ahoj holky, chtela sem se s vami poradit ohledne papirovani po svatbe? musime udelat neco proto aby bylo manzelstvi legalizovane v UK? obrad byl v CR...diky moc
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Vladi, jestli jsi si po svatbe zmenila jmeno tak si zazadej o zmenu udaju v bance, na ridicaku, pas atd., ale jinak je tvuj snatek platny i tady (predpokladam ze manzel je z U.K. a ze jste si manzelovy papiry vyrizovali pres registry office).
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky, nema nektera z vas poneti na kolik prijdou svatebni saty v UK??? Pres ebay apod. si saty nechci kupovat, jelikoz mam celkem netypickou postavu, ale zase se mi nechce vyhazovat pres 1000liber za saty, ktere na sebe jednou oblecu. Jeste je jedna varianta, ze bych si saty nechala usit v CR, ale zase pak to dojizdeni na zkousky satu :-( Jestli mate poneti za kolik a popripade kde(chystáme se v únoru s kamoskou na nakupy do Londyna, tak bychom to mohli obhlednout tam), tak by to bylo super ;-) Ja vim, ze mam jeste dost casu, ale chceme si s milackem zacit psat priblizny rozpocet, at vime, jestli jeste neco nasetrit, nebo jestli se vlezeme. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vim, ze saty v salonech se daji koupit od cca 300liber, tak hodne stesti ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
ahojky, diky edito, takze nic jinyho se nemusi vyrizovat? myslela sem ze treba budem muset s oddacim listem zase na registery office nebo tak neco...? ja sem si saty v londyne vyhlidla, nadherny ale za £2500 :-( nakonec sem koupila v CR, kde mi vysli na £300...jak sem to tak obhlizela, v Londyne se daj koupit od 300, ale zalezi na tom jakou ocekavas kvalitu materialu a zdobeni...ale ty mas teda fakt casu dost, treba do roku 2010 bude vsechno za uplne jiny ceny...
Odpovědět
Profilova fotka
hlavne se vyplati nakupovat po sezone, coz je od rijna do prosince, koupis znackove saty ze salonu, kde je pouzivaji na zkousky za zlomek ceny, staci mit velikost 12-14 a mas vyhrano :-)
Odpovědět
Profilova fotka
diky holky:-) Janno: ja mam velikost neco mezi 6-8 jak kdy...jsem takovy maly trpaslik ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Zdravim vsechny oddane :) Prosim o radu. Jsem vdana a svatba byla v UK. S mym vystavenym oddacim listem v uk (podlouhly zeleny jen s inicialy Anglie atd - zadne razitko) jsem se snazila vyridit si novy pas,obcanku a rid.prukaz.Bohuzel bez uspechu, protoze Anglie a CR udajne nema podepsanou dohodu ohledne uzavirani snatku a tudiz si potrebuji obstarat jiny oddaci list udajne s nejaky razitkem a dale ho dat prelozit do cestiny a pak pry overit na ministerstvu zahranicnich veci a pak teprve s tim vsim muzu dojit a zacit si vyrizovat osobni papiry. Vi nekdo kde se obstara ten oddaci list s razitkem v UK??????????????????????????? a take kolik tohle vsechno stoji a jak dlouho to trva. Dekuji za jakoukoli radu !!!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
lenka woow tak to je haluz :-( raz si vydata tak by ti mal logicky platit oddaci list, ktory ste dostali :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Lenko, zeptej se na nasi ambasade. Delaji ruzne overovani a preklady. Reknou ti i cenu. Nejdriv musis zavolat a objednat se na schuzku, to trva tydny, nez ti daji termin. Ale po telefonu by ti minimalne meli rict, co mas delat a co potrebujes.
Odpovědět
ahoj holky, take jsem mela svatbu (minuly rok) a bydlime v uk. chtela bych se zeptat, na predelani uctu v bance a ridicak, potrebuji prelozit cesky oddaci list? a nevite kde ho kdyztak prelozit? zatim jsem nemela cas to vse povymenit a to je skoro rok :) jinak hodne stesti holkam, ktery se vdavaji letos ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, chci se zeptat, jestli nevite, kolik asi tak priblizne stoji tlumocnik pri obrade? Budeme se brat v Cechach :-N a pritel neumi natolik, aby rozumel celemu obradu, takze budeme muset mit tlumocnika.
Odpovědět
Ahoj bluejay. Dostali jsme nabidku za 1500 Kc + cestovne. Pritel taky moc nerozumi cesky, ale dostali jsme moznost, ze kdyz podepise papir, ze umi a odpovi ANO (cesky) na otazku, zda si me bere, tak muzem mit vlastniho tlumocnika bez razitka. Rec obradu dostaneme predem, takze kamaradka, ktera to bude tlumocit na to bude pripravena.
Odpovědět
Profilova fotka
veronikaka: Tak to mate dobre, kdyz muzete mit kamaradku..1500kc za asi 20minut, to je dobry job ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
veru: to vazne? To jsem nevedela, ze se da. To nam nenabidli
Odpovědět
Profilova fotka
Zda se ze nektere matriky to delaji jinak.. :-| Cutce: Zkus se na to zeptat u vas, ja se zeptat u nas..
Odpovědět
Profilova fotka
bluejay: mi budeme platit za obrad 3 tisice za prekladatele s razitkem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ty brdo, to fakt neni zrovna malo :-| Cetla jsem tu ze nektere holky meli stesti a oddavajici umel anglicky, takze to zvladl sam..takove stesti ale mit nebudu.. Ne ze by to byla dira do rozpoctu, ale nejak se to pomalu nabaluje, spolu s prekladama dokumentu a tak..
Odpovědět
Profilova fotka
jj, za preklady a overeni jsme platili 2 tisice myslim, ale mi meli jeste jedne papir navic (rozvodovy). zkus zavolat na vasi matriku urcite ti reknou ;-)
Odpovědět
Tak to jsem prekvapena, ze vam to nenabidli. To papirovani stoji docela dost. Za apostilu 2x platil pritel skoro £70 a preklad 450Kc za stranku a to nevim, co vsechno bude potreba prelozit.
Odpovědět
Profilova fotka
:-( Ach jo, tak aspon vime, jakou praci bysme meli delat, kdyz se vratime do Cech :-D Zkusim zavolat na matriku a zeptam se jak nam to dovoli..Musi byt apostilla i na tom papire o rozvodu?
Odpovědět
Rekla bych urcite ji potrebujes na vsech dokladech, ktery musis predkladat ke svatbe.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?