Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Cutce, jsou bohuzel na toto zari, jedna v CR a jedna na Slovensku, takze uz to nestihnu, ale pristi rok me cekaji dve svatby, ktere nemuzu propast, jedna v CR a druha se jeste nevi, jestli v Irsku nebo Malajsii, takze budu planovat asi dovolenou podle svateb:)
Odpovědět
ahoj holky, nemela ste nektera svatebni noviny pro svatebcany z UK?
Odpovědět
holky please help, nemate nekdo sepsany aspon zakladni tradice v anglictine? sem to nechala na posledni chvili a neni cas se prokousavat tradicema na webu.... :-( taky sem se chtela zeptat zkusenych, jak ste to meli s prekladatelem? jak se prekladal obrad a proslovy, bylo to v pohode? nase rodiny z toho budou jak na mesici, z nasich nikdo nemluvi anglicky a anglani neumi cesky ani pozdravit...davali jste jim nejaky uzitecny fraze nebo tak neco??
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: ahoj, je mi to moc lito, ale pomoci ti nemuzu, jelikoz teprve svatbu chystam na pristi rok. Zkus si zavolat na matriku aby ti pomohli s prekladatelem, urcite tam maji zkusenosti. Jinak vubec nevim o anglickych tradicich ;-( , ja mit zadne proslovy nebudu, nektere muzou byt docela nudne a ja si myslim, ze je to ztrata casu, kdyz se muzeme bavit a tancovat misto proslovu, ale to je kazdyho nazor. promin, moc jsem ti neporadila. :-S
Odpovědět
ahojky, diky cutce...ja myslela cesky tradice v anglictine. my proslovy mit budeme neb pro Dannyho rodinu je to asi jedina jejich tradice na nasi svatbe...o zadnych anglickych tradicich sem taky neslysela, ale nemyslim si ze ty proslovy budou nejak dlouhy [rozhodne ne Danovo..teda pokud si to nepripravi v cestine ;-) :-D ]
Odpovědět
Profilova fotka
zkus se podivat sem : http://www.destination-wedding.cz/cla...
Odpovědět
Profilova fotka
a nebo tady : http://czechexport.cz/new/main.php?150
Odpovědět
Profilova fotka
doufam, ze ti to aspon trochu pomuze, moc jsem to necetla
Odpovědět
Profilova fotka
Hojte holky, tak 2 mesice utekli jako voda a ja jsem nazpet v CR. Zitra mam statnice z Business English, tak to snad dam (pripravovala jsem se posledni 4dny co jsem doma :-N ). Tak uz jen poslednich 5mesicu v CR a pak hura do Anglie :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ivanaw: ahojky, tak jak jsi to zvladla? A kde budes zit v Anglii?
Odpovědět
Profilova fotka
cutce: jj mam to, sice za C. ale vzhledem k tomu, jak dlouho jsem se pripravovala, tak muzu byt happy..no snoubenec ted bude pracovat v Broadway, coz je 30min od Cheltenhamu, takze uvidime, kde se rozhodneme zit az prijedu do Anglie ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ivi: tak to srdecne blahopreju, na znamce nezalezi, halvne ze to mas ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
cutce: díky ;-) hlavne, ze je to v kapse :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Cau holky, nebyla jsem tu vecnost!!!! Tak se omlouvam a slibuju ze pridam fotky ;-) (pro kote :-) ) Verco gratuluju!
Odpovědět
Profilova fotka
edit: a ne jenom pro kote, ja bych je taky rada videla ;-)
Odpovědět
Ja taky, ale to uz jsem tu nekde psala:)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky ja je musim zmensit protoze mi to tady beremese nebere, a nebo kdyz tak mrknete na flickr, mam tam par fotek ulozenych: http://www.flickr.com/photos/edita1/s... Jak se mate? To je vecnost co jsem si s vama pokecala!
Odpovědět
Profilova fotka
jeste dodacne, mame to za sebou. Poradi enjaka zkusena duse, co potrebujeme k zaregistrovani snatku tady v anglii? ODdaci lsit mame v cestine, zatim jenom, a ja jeste nemam zadny doklad. Predem moc diky
Odpovědět
Profilova fotka
Edith, krasne fotky!!
Odpovědět
Cauky holky,.. tak to jsem rada, ze jsem tady nasla tohle forum,... ja si beru anglicana a svatbu budeme mit pristi rok v cervnu v Cechach na zamku v Castolovicich,... je fajn, ze se v tom nehrabu sama,... uf je toho na zarizovani opravdu hodne,.. a toho papirovani se docela bojim,.. zarizovat vse z Anglie je opravdu na bednu,.. a to budeme mit 40 hostu z Anglie,..
Odpovědět
Profilova fotka
edito, no konecne! :-) uz jsem myslela, ze jsi na nas docista zapomnela :-) krasne fotky, podle popisu to vypada, ze jsi k nam privezla pulku walesu (nespletla jsem se, ze ne?) - mela jsi na svatbe take nejake svoje lidi? zavidim vam tu hudbu, zpevak vypadal opravdu neodolatelne ;-) a tvoje saty.... uz jste stihli nejakou svatebni cestu? mimochodem, janno, taky gratulace! sluselo vam jedna basen!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, dekuju Kote za koment ;-) :-) Jak se mas? Jak jde zivot? Co delas? Napis! :-) Uz cekate potomka? My jo :-N a tak jsem vic na konikovi nez tady.... No Velsanu jsme k nam na svatbu dopravili fakt pozehnane, ale Cechu tam bylo taky habadej! Hezky se to promichalo a vsichni se dobre bavili. Vcetne me :-) Janno mooc krasne fotky ze svatby, moc vam to sluselo, a videla jsem i oba tve prcky! Jeste si vzpominam jak jsi vse zarizovala s miminkem v brise a tady na fotkach uz je to velky chlap! :-) Janno me tady v bance prijali oddaci list v cestine, takze to bylo bez problemu, pas si jedu nechat vymenit do Londyna pristi patek (bude to ale trvat 2 mesice nez mi vystavi novy) a ted jeste musim nejak zaridit novy ridicak - toale jeste nevim jak. Tak hodne stesti! Ahoj Mandy, my uz tady vetsinou svatbu mame za sebou ale jsme jedno ucho kdyby jsi potrebovala s necim poradit...
Odpovědět
Profilova fotka
edi: tak to srdecne blahopreji k poceti miminka a kdy to cekate :-) a jaky mas ridicak anglicky nebo cesky?
Odpovědět
Profilova fotka
edito, dika za optani, mam se dobre :-) ja si nad temi fotkami rikala, jestli me neklame zrak, ze by se ti pod temi saty rysovalo brisko ;-) ale radsi jsem se neptala, co kdyby to byly ty saty, ze jo? pak by to byl trapas! sikovne sis je vybrala. musim kouknout na konika. jak jste s ditkem daleko? u nas s detma zatim nic, za to psu je plnej byt a staci na to jedno stene border teriera (spis bordel teda) jmenem zorro. pokud byste nektera chtela trochu vic zabavy, muzu doporucit: maly, lehky, kratka srst, malo sezere, nesteka, kouse jen pri hre, lidi miluje, hlavne deti - klidne si necha vystouchavat ocicko, na zavolani pribehne - sice si to nejdriv rozmysli, ale pak si vzpomene, ze by moh dostat piskot, za ten ostatne udela cokoliv. a botama jen mlati o zem - zatim zadnou nesezral... zkousime, jestli dovedeme psi mlade nezkazit. kdyz se to povede, tak si snad muzem troufnout na deti :-D
Odpovědět
Edito, gratuluji k mimcu!
Odpovědět
editahlb... dekuju moc... mam jednu otazku, vim ze by si Andy tady nekde v Anglii na urade mel vyzvednout Doklad o pravni zpusobilosti k uzavreni manzelstvi,.. ale vubec netusim kde, jak se to nazyva v anglictine, kolik to stoji a hlavne jak dlouho to trva vystavit... Nemate s tim nekdo zkusenost?....
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte holky, fotecky mate pekne :-D Ja se nudim zase v cesku, nejak me ta skola uz nebavi, no alespon pocasi mi pripomina anglicke leto :-D Muj drahy me porad nuti vymyslet nejake blbosti ohledne svatby, pritom to ma celkem dost casu (rok a pul) ]-( Nevite nektera co se vyplati v anglii vice, zda si saty pujcit nebo koupit (asi bych je potom prodala na ebay) a jak moc dopredu je zamluvit? Tady v cr do staci pul rok dopredu, ale co ja vim jaka poptavka je v anglii :-| diky :-)
Odpovědět
ivanaw,.. ja jsem si v Anglii saty koupila,.. tam moc salonu co by saty pujcovali nanajdes,.. je to asi tak opacny trend toho co mame v Cechach,.. v Cechach najdes spoustu salonu co pujcuji ale neprodavaji. Ale jsem nad miru spokojena, saty koupis uz od £300 coz je pomalu bezna castka za ktery si je v Cechach pujcis,.. ale protoze jsou site namiru, coz je taky super vyhoda nektere salony si nechavaji az 6 mesicu na usiti satu,... takze jestli si je chces v Anglii koupit urcite se zacni divat uz alespon 8 mesicu dopredu.
Odpovědět
Profilova fotka
mandy7: diky za tip....no doufam, ze pak za tech 8mesicu nepriberu :-D I kdyz jsem z anglie do cr vzdycky prijela hubenejsi o par kil (nechapu pri mem anglickem jidelnicku hranolky a cokolada...posledni leto i burgry..mnam objevili jsme super restauraci kde delaji fakt bajecne - vzdycky si rikam, ze je tam alespon plno zeleniny, ktera vykompenzuje vse to nezdrave :-D ). V unoru se stehuji do anglie uz nadobro a svatba bude v breznu 2010, takze se zacnu pomalu divat po necem, alespon najit styl co mi bude sluset...jinak jsem zjistila, ze v lete maji celkem slusne vyprodeje, to bude tak akorat cas na vyber satu ;-) Jeste najit dobrou dusi, ktera bude vyber satu absolvovat se mnou :-( nikdy se nemuzu pro nic rozhodnout
Odpovědět
Ivanaw, ty spravne saty poznas bez rozhodovani...proste je obleces a prijdes si neuzasnejsi ;-) Ja to absolvovala sama napriklad.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?