Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Ivanaw, o miliony mi taky nejde :-D ale o sporeni na duchod a vubec bezny ucet v bance ;-) Odnese to zakonite stredni vrstva jako vzdy. Lepsi je se podivat do Modreho Konika na malou Phoebe. Roste jako z vody, Kocka!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky, tak vas zas po delsi dobe zdravim :-) Edit, kolik mate lidi? My jsme zacly na 60, ale ted uz se to blizi k 80. Taky se toho trochu desim :-N No snad to prezijem.
Odpovědět
Profilova fotka
O kurzu koruny radsi nezacinat. Hruuuuza. My budeme mit cca 70lidi(zacinali jsme u 100 a to mne omyvali..), nastesti tech par, co sjem z nich mela vazne hruzu neprijede, zatim 8-( , takze snad dobre, a zbytek je normalnich :-D :-D Hlavne keithova rodina je super, rodice uz nema, jen brachy s rodinama, tam je to dobre a bratrance a sestrenice, tkere jsem videla 1x a vsichni super, takze doufam,z e preziju... 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Birdie: jojo Phoebe je roztomiloucka.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, teda musim se s vami podelit o muj novy anglicky filmovy zazitek - trochu jiny soudek nez svatba - death at the funeral, videly jste? smrtici anglicky cerny humor...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, tak v nedeli me ceka cesta ze Zlina do Prahy a od tama hurra do Bristolu :-D Dnes jsem pozorovala zabery z D1 a doufam, ze v nedeli se nechystaji dalsi bouracky a zacpy...asi by me odvezli :-( Jeste po tom, co muj drahy skrz podobny problem minule nestihl letadlo a ja pak pres pul republiky cetovala do Prahy abych ho tam vyzvedla, protoze jedine letadlo do Brna mu uletelo, chudakovi se to pekne prodrazilo, z jednoho letiste na druhe a pak kupovat dalsi letenku :-| Tak snad dojedu v pohode, jsem sileny smolar, uz dvakrat jsem byla na cestách okradena :-(
Odpovědět
ahojky, ivanaw, to budu doufat s tebou v lepsi pocasi, slysela sem od mami tu hruzu....my se chystame do CR koncem dubna to uz snad bude jaro! jinak dekuju za nazory na saty, ted to s nima vypada trosku blede, neb sme meli necekany vydani takze na drahy saty ted nemam ani pomysleni...to co clovek nejmin potrebuje v tyhle chvili...rozbita pracka, vytopena kuchyn, zniceny podlahy...a to se jeste nevi jestli sou vytopeny sousedi neb ty sou na dovoleny, chudaci nevi co je doma ceka az se vrati :-S ten kurz vareni je vybornej napad na darek! ten muj na Ricka cuci kazdou chvili a Cornwall zboznuje...to uz abych zacla setrit :-D
Odpovědět
Ivano, dobre dojed a at te nikdo neokrade a pak si to vklidu uzij s tvym drahym! Nic na sebe neprivolavej, ver v dobre:-) Kote, to jsem nevidela... Holky, hezke svatky velikonocni vsem, at vas muzi pekne vylupou!! :-N My se jeste chystame do Washingtonu na cherry blossom, ale je furt zima, tak jsem zvedava, zda se neco rozvije. Alespon uvidim kamaradku. Jinak mame jeste pozvanku ke tchyni...uvidime ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
uff tak jsem dobre doletela, sice s hodinovym zpozdenim, protoze byl v Praze jakysi problem, ale hlavne, ze jsem tady.. :-D Ja si ted uzivam svou ''dovolenou'' v praci...jako na potvoru mi dali smenu jinak nez priteli ]-( alespon mam odpoledne sama na sebe a taky dat do poradku to, co chlapi povazuji za poradek (chudakovi dalo zabrat uklidit koupelnu a jeden pokoj skoro cely den - nevim tedy, co tak dlouho uklizel) a take cas na nakupy :-D Ono je to s chlapama na nakupech tezke, pritel je uz ale natolik poucen, ze si koupi noviny, sedne nekde kousek od zkousecich kabit a jen rika jestli ano nebo ne :-) Doufam, ze jste dostali pekne na zadek ;-) ja se tomu letos vyhnula, zato jsem dostala obrovske vejce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jak jste se mely o Velikonocich? TO bylo pocasicko, co! :-S Behem hodiny jsme meli slunicko, zamraceno s vetrem, snih, dest, kroupy...a takhle hezky cely patek a vetsinu soboty i nedele! Takze z vyletu seslo:( Ale v nedeli jsme meli dinner party s kamarady a uvarili jsme podle Jamie Olivera (nakoupila jsem knizky na amazonu:)) a musim rict, ze to bylo moc dobre...jak se normalne varenim nechvalim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ja jsem na zadek taky nedostala! Rob je varovan, ze tuhle tradici nesnasim....tak mi schoval cokoladova vajicka...zlato moje. Ale ja jak ty svatky ignoruju, tak jsem ani nic nezdobila a Robovi zadne vajicka nekoupila, tak jsem se pak az stydela...a musim to pristi rok napravit :-D
Odpovědět
Ivanow, tak si to uzij a hlavne ty nakupy :-D Evi, ja jsem toho taky moc nestihla s dekoracema, atd. akorat jsem upekla 4 plechy kolacku a manzel dostal misto tradicnich velikonocnich darecku kosile a kravatu ;-) Hmm, tak Evi, s tim varenim se to mozna zmeni a budes jeste lepsi nez Jamie Oliver! Pocasi bylo taky priserne, uplne stejne jako u vas, ale i tak jsme se snazili udelat neco na zahrade :-) Tresne jeste nekvetly, tak jsme taky nikam nejeli.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Birdie, no nevim nevim ja jsem ve vareni desne nekreativni do pismenka sleduju recept:) Sousedum kvete zlaty dest i druhemu tresne, ale nevim jesti to vsechno nepomrzlo. Je to bida. Jak je v praci? Porad zahul?
Odpovědět
To nevadi, ale uvaris to podle receptu. Ja jsem zase desna, do receptu kouknu a udelam to podle sebe, takze nejsem schopna neco dobre okopirovat. :-D Asi tak...je to cim dal "lepsi" s tou praci ;-) Duben je ve znameni intenzivni relokalizace zamestnani k manzelovi. Vypada to, ze budu muset jit i po federal jobs a doufat, ze mi daji nejakou vyjimku ze Citizenship, coz je skoro nepravdepodobne. Jak to, ze jsi tu nebyla, kdyz pan Klaus "zbrojil" proti globalnimu oteplovani!? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja prave lidem tu kreativitu ve vareni zavidim...Rob je na tom stejne jako ty! Klaus je v nekterych vecech moudry a znally, ale v nekterych vecech ma proste nazor, ktery mu nikdo nevyvrati a posloucha jen ty, kteri mu v tom nahravaji. Evropska unie a globalni oteplovani jsou dva typicke priklady. Dela nam tim docela ostudu...no nastesti priznejme si, ze jsme mala nevyznamna zeme (v globalnim hledisku) tak ho nikdo moc neposloucha :-D Promin mi mou ignoranci, a jestli jsi to tu uz psala moji zapomnetlivost. Co jsou to federal jobs a proc by sis nemohla najit normalni praci v private sphere jako mas v NY?
Odpovědět
Mas pravdu, dozvedela jsem se to az po tom co odjel, takze moc propagandy nebylo. :-) Evi, v Marylandu a DC je 90% jobu pro vladu a malinko privatni sfery, takze proto...od CIA az po treba statni joby a ja jeste nejsem Citizen, takze oni z hlediska security nezamestnavaji takove lidi a v privatni sfere je tudiz boj typu kdo zna koho.
Odpovědět
Profilova fotka
90% pro vladu? No to je sila! Manza tam uz nejakou dobu dela, tak snad ma taky kontaky a pomuze. Za jak dlouho mas narok na Citizenship? Tady musime byt 3 roky vdane, nebo 5 let pobytu. Pak se delaji nejake testy a vysoli se priserne penize:(
Odpovědět
Evi, to je tedy stejne s tim Cizitenship..tu ale musis na ty 3 roky byt vdana za Citizen a mit uz ty 3 roky permanent resident.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj kocky, zdravim v novem tydnu, jak se mate? tady asi fakt zacalo jaro:-) presne takhle: http://www.youtube.com/watch?v=kDVp2W...
Odpovědět
Profilova fotka
Jee asi mas pravdu kote. Uz bylo na case. A Tata Bojs miluju, uz od 15ti, coz je uz hezka radka let ;-) Diky za link.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky! Zdravim vas vsechne pekne jarne, tak jsem zpatky v Cardiffu, v Cechach jsme se meli naadherne a vubec se mi nechtelo se vracet :-( Uz dneska travim den dalsim planovanim na dalsi vylet, ale vyrazne mi ubyva dnu dovolene! No kazdopadne jedeme jeste prvni tyden v kvetnu a pak bych rada na par dnu i v cervnu, ale to uz budu fakt beze dne volna (14 dnu pred svatbou a tyden po svatbe mam uz vybrano). No a dalsi dny dovolene dostaneme az od 1. rijna. Tak to nevim, co si pak pocnu od zacarku srpna do rijna! Jinak diky za to vysvetleni k tomu posilovani koruny, rozumem ted trochu vic, ale je to pro nas peklo- 32 korun za libru.. :-S Tata Bojs uz jsem aspon 7 let neslysela, takze taky diky za link! :) Jo a k dnesku mame potvrzenu ucast od 92 lidi! Tresou se mi kolena.. to uz mi ani dvoupatrovy autobus nebude stacit!
Odpovědět
Profilova fotka
edito - od srpna do rijna budes setrit penizky na dalsi vylaey ;-) 92 lidi na svatbe bude super! vzdycky si muzes rict, ze tak velke mnozstvi lidi se zabavi samo a ty se snadno ztratis... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No to doufam! :-) Slysela jsem ze ted mate v Cechach krasne slunecno a jarne! Tady se to nejak po pondelnim optimismu zase zatahlo a mrholi :-| Docela mam chut jit do kina, ale uplne jsem ztratila prehled o tom, co stoji za to videt, nemate nejaky tip?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky, tak jsem zase zpet doma v CR :-( Vubec se mi nazpet nechtelo, tyden s mym milackem je proklate malo jeste k tomu, kdyz ho nejspis uvidim az v pulce cervna, protoze nevime jestli dostane jeste volno a ja si volno ve skole uz vybrala :-( Ja jsem o vikendu byla na sve prvni svatbe v Anglii a super, sice trochu formalni na me a zime v kostele, ale potom to stalo za to :-D ...Strasne jsme si planovali, jak si uzijeme noc v hotelu, ale nakonec jsem po 7ginech s tonicem padla do postele a spala jako mimino :-S Tak se mejte pekne (jinak je tu dnes zima a destivo-na nalade to moc neprida)
Odpovědět
Profilova fotka
Holciny prosim prosim velice spesne o radu: kam se posilaji ty angl. dokumenty pro tu Apostilu v UK? Nemuzu tu adresu nikde najit. Prosim poradte a napiste do me schranky. Diky diky moc!!!
Odpovědět
Profilova fotka
ivano, edito: jojo, radost z jara byla predcasna. najednou je zpatky konec unora, hnusne, zima, destivo. nevim tedy, co davaji v britanii v kinech, ale tady jsou pro me dva totalni favoriti, tak kdyby nahodou se stal zazrak a kina mela na probramu obcana havla nebo control o ianu curtisovi joy division, nepropasnout. oba dost dojemny filmy, obcan havel teda dost zabavnej, to jsou v podstate dve hodiny smichu. a control je absolutne.... no, dostalo me to na nekolik dni. krasne natoceny. a pak teda, jeste jednou, asi ted uz jen na dvd, death at the funeral, anglicky komedie jsou nejlepsi! :-D
Odpovědět
Kote, take se necham inspirovat, dekuji. Rikaji, ze ten novy film "Flawless" je zajimavy, ale to je asi drama. Mi jedeme na ty tresnove stromy do Washingtonu tento vikend definitivne, tak to bude alespon trosku jarni. Jinak tu chodim zahalena v zimnim stale ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj hoky, tak mam film ktery rozhodne NEDOPORUCUJU : Vantage Point. Naprosta ztrata casu! Ja jen p[roste mela chut jit do kina, ale ono se asi jit jen tehdy, kdyz davaji neco dobreho (a vi se o tom). Toho obcana Havla si urcite nenecham ujit, ale nevim jestli ho jeste v kvetnu kdy jedeme zase do Cech budou davat.. Mejte se kocky! Jo a jdu s milackem na matriku vyzvednout si Certificate of no impediment, takze s administraci a pripravou na svatbu zase o krucek dal.... ;-) :-)
Odpovědět
ahojky,jsem tu poprve a potrebuji poradit,prosim,dobre duse,ziju v glasgow a beru si skota 28.6. u nas v liberci,tu apostillu on musi mit na vsech dokumentech a kde to tady ve skotsku vydavaj nevite nekdo,prosim. jsem vdecna za kazdou mensi pomoc pa pa :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, teda to to leti, Jana uz mam miminko. Moc gratuluji! Vypadate stastne. Jxx
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?