Dárky pro hosty - dilema

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím... Máme tady takovou debatu s přítelem... Objednali jsme laserem vyřezané ptáčky z dřevotřísky a budeme na ně razit naše jména a každý host to bude mít na židli jako takovou drobnost na nás a naší svatbu... Pak fotokoutek bude s instaxem s tím, že si můžou udělat i fotky pro sebe... No a teď ten bod zlomu... Já chci ještě každému páru/rodině/jednotlivci (když bude sám) dát solničku a pepřenku ve tvaru ptáčků... Přítel to odmítá, že je to zbytečné, že by už nic nedával a, že každý ma doma tyhle věci a že zrovna já, která řeší doma každou dekoraci nemůžu někomu dávat něco a čekat, ze to budou používat, že to taky můžou hodit někam do kouta, protože už toho maji a nebo se jim to designově nehodi nebo nelíbí, takže jsou to podle něj vyhozene peníze (cca 2 az 3 tisíce)... Ptám se, kolik "dárků" "upominek" máte v plánu vy a jak byste řešili tohle dilema? P.s. když si postavim hlavu, tak to bude po mém, ohledně svatby je chlapovi vice méně všechno úplně jedno, hlavně aby si určil co bude v cateringu a z čeho bude dort 😅 je flegmoš, ne že mě rozmazluje, ale velká svatba je hlavně můj sen, on by se nejraději bral ve 4 na úřadě... Ptáci to jsou proto, že budeme Vrabcovi 😊 díky za rady
Odpovědět
Profilova fotka
@holka2106 90% lidi vysluzky tak ze 60% vyhodí protože na to již nikdo nemá doma chuť... Proto jsem chtěla něco, co jen tak člověk nezahodi... Rum by byl super, ale to se tady podle me nestačí jako vino u vinaře 😅
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova v životě bych to nevyhodila! Mňam. 😊 Zažila jsem větší svatbu kde nebylo cukroví ani na stole což bylo hodně divný a upřímně říkám že tam chybělo. Docel dost mě to překvapilo protože vím že novomanželé sladký milují a různé pečení je u nich každý týden. (oba jsou štíhlí) Ale hold jim asi někdo řekl že je to zbytečnost.🤷
Odpovědět
Profilova fotka
@holka2106 m budeme mít sladký bar a dort a to podle me stačí, říkám většina lidi už vyslužky nedává...
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova tak pokud budete mít sladký bar tak je to fajn. Ale jak píšu oni neměli nic..jen dort a fakt to uždibování chybělo. A to rozhodně nejsem nenažranec! 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Upřímně, nechápu smysl dárků pro svatebčany, snad mají svatebčané dávat dárky novomanželům, ne? Ale chápu, že jim chceš udělat radost - v tom případě mi přijde na místě darovat něco, co jim udělá radost. A opravdu nevěřím, že někdo ocení solničku a pepřenku ve tvaru ptáčků jako ženicha a nevěsty... My třeba solničku s pepřenkou nemáme vůbec, mletý pepř ani doma nemáme, používáme mlýnky. A kdybych je chtěla, koupím podle svého vkusu. Podle mě nesmyslný kýčovitý dárek pro tetičky, které si nad ním popláčou, jste už splnili překližkovým ptáčkem, takže pokud mít další dárky, tak opravdu pro radost hostům. Malá lahvička rumu je cajk, vaše jména a data na tom nikdo nepotřebuje, to při pití neoceníš 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@rebe žádný tetičky co by plakali nevedeme, ale nevadí... Ne každý je jako ty, že nechce absolutně žádnou vzpomínku 😉 hezky den
Odpovědět
Přemýšlím, co je to za trend rozdávat svatebčanům dárky. Osobně jsem i proti klasickým výslužkám, ale když už, tak to aspoň dává smysl, lidi to snědí třeba den poté, dejme tomu. Možná bych pochopila ještě nějaký ten nápoj, ale když už, tak slušností by bylo zohlednit chutě svatebčanů, já jsem třeba abstinent, takže láhev alkoholu bych tam buď nechala nebo darovala někomu jinému (svatebčanovi na místě nebo třeba kolegům v práci). Cokoli jiného mi přijde vyloženě zbytečné a snažila bych se toho zbavit, jak už tu bylo napsáno...
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova posílala jsem ti fotku těch malých rumu. Dělají takovou medovinu a kámoška do toho právě chtěla rum. Ale musíš googlit, ted rodí tak to nebudu zjišťovat 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@lumakalu hele my máme času dost, tak pokud by jsi zjistila odkud jim to staceli, tak budu rada 🙏 říkám fakt času dost i kdyby jsi ji potkala az v létě 😉 byla bych ti vděčná
Odpovědět
Profilova fotka
@te_ssiinka_nelova Vzpomínka, to je takové to, co máš v hlavě, když na něco vzpomínáš. Nebo co ti naskočí, když vidíš fotky, oblečení, co jsi měla na sobě, když si o tom povídáš. Ošklivé kořenky nejsou vzpomínka, to je krám, se kterým si nebudeš vědět rady. Pro tebe je to vzpomínka na vaši svatbu, to samozřejmě chápu. Jestli se ti líbí, kup si je. Ale vašich 60 hostů opravdu nepotřebuje každý den mít na jídelním stole upomínku na vaši svatbu, neber to nijak zle, ale vaše svatba pro ně není až tak důležitá. Bude pro ně důležité prožít a oslavit ten den s vámi, třeba na něj občas zavzpomínat, proč ne, ale ne, nepotřebují upomínku, která jim ji každý den připomene. Zejména když je to ošklivá upomínka. Máš tu dvě stránky kometářů, v kolika z nich ti někdo psal, že je to krásná věc, ze které by měl velikou radost? Kolik vašich přátel má doma porcelánové figurky zvířátek a přijde jim to jako krásná věc?
Odpovědět
Hele my máme třeba flašku vína a maličkou krabičku cukroví. Solničku a pepřenku bych určitě nedávala, kdybych z každý svatby měla něco takovýho dostat tak se doma nehnu a navíc, obvykle tyhle věci rovnou házím do popelnice.
Odpovědět
Také bych ptáčky nedávala. Každý host má svůj vkus... A tohle bych si osobně na stůl doma nedala, protože ten vrabeček má na hlavě klobouk. Hostům stačí malá pozornost, dle mého, ne zahrnování dary... Co třeba ta slivovice nebo miničokoládky s datem vaší svatby, nebo tužka, propiska s vašimi iniciály? Když už chceš dárky🙂
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
My jsme dávali lázeňské oplatky (jsme z lazenskeho města) v krabičkách do motivu našich tiskovin, snědli se jeste na svatbě, byla o ne “rvačka” a všichni byli spokojeni. Zda se mi zbytecne dávat jako darecek neco, co každá domácnost už beztak dávno ma. 🙂 Holky dávají dobre tipy, určite se inspirujte.
Odpovědět
Profilova fotka
Naprosto ve všem souhlasím s @rebe My jsme nedávali nic speciálního. Chvíli jsem teda uvažovala nad jedlým dárkem (perníčky třeba), ale pak mě to díkybohu přešlo. Když hosté odcházeli, tak jsem jim rozdávala z chladničky pití ve skle (coca cola, fanta apod.), případně si mohli nabalit jídlo z rautu do krabičky. Ženám jsem rozdávala kytice z váz ze stolu, protože bych jinak měla doma květinářství 😄 Solničku, jmenovky, sošky, nepraktické věci z překližky, magnetky s datem, různé plakety atd bych jako host dala i v originálním obalu někam do skříně, hodila po čase do koše, nebo darovala. Za mě naprostá zbytečnost pro mladší lidi (ocenila by možná generace babiček co sbírá porcelánové slony). Kdybych měla sbírat z každé události nějakou blbinu, máme doma vetešnictví. Jako vzpomínka bohatě stačí fotka. 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Nu, tvuj přítel má pravdu, píšeš, že sama řešíš každou dekoraci podle svého vkusu a nutila bys ostatním podle tvého? U mě by to skončilo v koši, nemám ráda tyhle zbytečnosti, nemám ráda, že se takhle plytva aby se nevěsta mohla citit in a davat si na instagram co všechno neudělala pro své hosty. Z těchto příšerných dárků ještě vidím největší využití v propisce, i když i to mi přijde uchylny. Případně nějaké malé kaktusky. Ja takovéhle zbytečnosti pro hosty mít nebudu, mám je tam proto, aby se mnou oslavili ten den, ne proto, abych jim dávala nějaké hlouposti.
Odpovědět
Profilova fotka
@ttalgi si měj svatbu jakou chceš 😅😉 tohle je starý vlákno už je to dávno jinak... No díky takovým jako ty, bych ale názor nezměnila 🤗 hezky den
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova no, nekde ze zacatku jsi psala, že svatba az za 19 mesicu, což mi přijde, ze od posledního komentáře jeste neuběhlo. Že ti někdo napíše, ze mas blby nápad neznamená, že budeš jak furie 😅 A když bys nezměnila nazor, tak se příště na nic neptej 😉 jednoduche, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@ttalgi svatba je za rok ale nevadí... Jako furie tady vystupuje s jen ty 😉 Hezky den
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@te_ssiinka_nelova Ano dát něco hostům, ne nedávat takové kýče z aliexpressu,které bych asi radši nechal na svatbě protože by zabirali misto i ve skrini. A to že neřešíte peníze a máte rozpočet 250 000 kč 😄 Pardon, ale to je spíše na skromnější svatbu...my teda máme rozpočet dvojnásobný a lidí asi o 20 více, ale musíme řešit peníze a díváme se kde ušetřit...
Odpovědět
.
Odpovědět
Tahle diskuze je poklad 😄 Jak to dopadlo? Budou ptáčci?
Odpovědět
@rraadka Souhlasim - je to poklad! 😄 My nedavame vysluzky vubec, ani zadny cukrovi na stul. Vzhledem k tomu ze me pomluvi maximalne ceska rodina ktera vi ze je to tradice, je mi to celkem jedno 😄 Osobne jsem darecky davat nechtela ale pak me zaujala cokoladka ktera ma napis s nasim datum a jmeny - takze nakonec ji bude mit kazdy zalozenou na stole coz je kompromis. Cokolade je ekologicky zabalena, takze se vsechno da recyklovat. A da se na miste snist! Ja osobne jsem pro jedle veci - protoze vino z roku 2018 z kamaradciny svatby jsem jeste taky nevypila 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Můžete mi říct co tady řešíte za 💩 když už toho bylo vyřešeno před víc než pul rokem? @jenproinspiraci su rada, ze se to tu opět hemží odborníky na moji osobnost a vis co chci a co ne 🤗
Odpovědět
Musím súhlasiť s tvojim snúbencom, ani za nič by som nechcela takovou škaredou cetku do domácnosti, naprosto zbytečné, vyhodené peniaze - i ty dřevené ptáky. Ať se daří 😉 mír
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@rraadka proč by jako měla očekávat negativní komentář? Já spíš nějak Nechápu proč furt obnovujete něco co je dávno pohřbený... Stačí se podívat do alba co máme a co ne, hezký den 😉
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@rraadka není to problém ale já se nikdy nikoho neptala na dřevěný ptáky takže nevím na co mám jako odpovídat, když jsem se ptala na slanky, ale nevadí 🤗 hezky den
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@rraadka tobě taky, třeba tím, že dokážeš otevřít něčí profil a podívat se 😉
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?