co vše zařídit že strany svědka..

7. lis 202090

Ahoj. Mí rodiče se po 25 letech vztahu rozhodli, že se vezmou. Na tajno, jen oni a svědci. Maminka mě požádala právě o roli jejího svědka. Bohužel nemám tušení, co všechno bych při takové malé svatbě měla zařizovat. Termín, místo i čas jsem zařídila. Co dál? Svatební kytici? Chtěla bych pro rodiče zařídit vše, aby bylo dokonale. Tím, že je to tajné, tak se nemám ani s kým bližším poradit. Děkuji za Vaše komentáře a rady. 🙂

 • Tak se maminy zeptej s čim potřebuje pomoct ne? Žádný psaný pravidla co má svědek dělat tak úplně nejsou

 • Jestli vůbec netušíte, co je potřeba, tak bych třeba koukla tady na plánovač a spolu s maminkou vyškrtala, co se pro tento případ nebude řešit (seznam hostů...), u toho, co zbude, bych se pak domluvila, jestli to pořešít ty nebo rodiče, nebo druhý svědek 🙂 Určitě to zvládnete 🙂 Já jsem dělala mamce druhou svatbu, ale měli 100 lidí na obřadě a přes 50 na jídlo a večer, takže to bylo spíš jako klasika... Podle mě nevěsta nejvíc ocení, když její svědkyně oporou a když je tam pro ni, vždycky je něco trochu jinak, než jak se to chystalo/plánovalo, ale to k tomu patří 🙂

 • @a_mysakovicova  právě , že maminku chci něčím překvapit. Když jsem ji navrhovala, co vše bych mohla zařídit, vše zavrhla s tím, že to není třeba. Ani fotografa nechtěla, ale toho jsem už domluvila, takže v tomto případě má smůlu 😃

 • Sponzor fóra
 • @tej_b No, třeba by si mamina ráda vybrala fotografa sama, tohle dělat něco naschvál mi moc šťastný nepřijde.. ale tak hodně štěstí...

 • @qlarinka  kdyby měli klasickou svatbu, tak samozřejmě vím, co všechno má svědek zařídit, ale tady v tomto případě.. nemají ani hostinu, ani žádnou rozlučku, šaty se rozhodla vzít si nějaké své a co si budem povídat, v dnešní době bych asi ani žádné jiné nesehnala. Tak mě zajímá, co ještě. I kdyby to mělo být z recese. Například nazdobené auto, kterým je povezu.

 • @a_mysakovicova  ona nechtěla fotografa vůbec. A my máme jednoho rodinného, takže si myslím, že s výběrem problém mít nebude. A přišla by mi obrovská škoda, nijak nezaznamenal takový důležitý okamžik.

 • Mylím, že u máš zařízeno vše, co je v případě takové utajené svatby potřeba🙂. Ještě mě napadlo co občerstvení, nic jsi nezmínila. Bude nějaké pohostění po obřadu doma? Co třeba svatební dort jako překvapení, ke kávě se bude hodit ne?

 • @lekulina  Děkuji za uklidnění 😃 Přímo v den obřadu byl naplánován jen oběd v restauraci, ale ten vzhledem k situaci zatím není jistý. Každopádně den po obřadu je rodina pozvána na oslavu taťkových narozenin, kde se zároveň dozví o tom, že se vzali. Takže dort mě napadl k této příležitosti.

 • @tej_b  To vypadá, že máš všechno zařízené a vymyšlené. 🙂 Tak co třeba ještě nějaký hezký dárek? Třeba nějaké fotoalbum/fotokniha složená z fotek za těch 25 let?

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Multifunkční areál Uhřínov
  Rychnov nad Kněžnou
  Multifunční areál se stodolami, celoročním sálem a ubytováním
  Rádi pro Vás zajistíme obřad na zahrádce, hostinu, raut, zábavu, ubytování. Za prostory neúčtujeme pronájem a nabízíme apartmá pro novomanžele zdarma.
  Rodinný pension s restaurací,žádné pronájmy,či zbytečné poplatky.
  Jsme tu pro Vás a je jen na Vás a rodině, v kolik hodin budeme zavírat 🙂